Články k osobnosti

Jana Černochová

  poslankyně

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jana Černochová »
 

Starostkou Prahy 2 se již počtvrté stala Jana Černochová (ODS)

 
Starostkou Prahy 2 se dnes už počtvrté stala Jana Černochová (ODS). Na ustavujícím jednání zastupitelstva pro ni hlasovalo 21 z 35 přítomných zastupitelů. V Praze 2 vyhráli volby občanští demokraté, v 35členném zastupitelstvu mají 13 mandátů. Koalici tam ODS utvořila s TOP 09, Občany za spokojené bydlení (OSB) a ANO, která má v zastupitelstvu většinu 21 hlasů. Zastupitel Martin Víšek zvolený za TOP 09 koaliční smlouvu nakonec nepodepsal.
05.11.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků) , Jan Víšek (3 články) , Jan Víšek (3 články)

Starostkou Prahy 2 se stala Jana Černochová. Vinohradům panuje už počtvrté

 
Jana Černochová (ODS) se 5. listopadu stala už počtvrté starostkou Prahy 2. Hlasovalo pro ni 21 z 35 přítomných zastupitelů. Volby tady vyhráli občanští demokraté se ziskem 32,34 procenta hlasů a v 35členném zastupitelstvu mají 13 mandátů. Koalici tam ODS utvořila s TOP 09, Občany za spokojené bydlení (OSB) a ANO, která má v zastupitelstvu většinu 21 hlasů, zastupitel zvolený za TOP 09 Martin Víšek koaliční smlouvu nakonec nepodepsal. Zastupitelé budou v pondělí volit radní a místostarosty.
05.11.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků) , Jan Víšek (3 články) , Jan Víšek (3 články)

Černochová: Z boje se neutíká, to je ustupování zločincům

 
Předsedkyně branného výboru Sněmovny Jana Černochová (ODS) Právu řekla, že ČR by rozhodně neměla stahovat vojáky z mise v Afghánistánu, ale měla by se snažit získat zpět pozici v rekonstrukční misi, při které by nebylo tolik obětí na životech.
27.10.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)

Češi v Afghánistánu: Černochová odmítla zabijácká komanda, výbor hájil operaci

 
Branný výbor ve Sněmovně se usnesl, že nedávná koaliční operace speciálních sil v Afghánistánu byla v souladu s mandátem pro působení českých vojáků v zahraničí. Reagoval tak na nedávný únik informací do médií, podle kterého české speciální síly zaútočily na pachatele srpnového atentátu na české vojáky v Afghánistánu. Předsedkyně výboru Jana Černochová (ODS) odmítla, že by Češi na mise vysílali komanda, zabíjející na základě objednávky.
24.10.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)

Cože? Černochová z ODS je zděšena Zaorálkovým požadavkem na stažení vojsk

 
Poslankyni Janu Černochovou (ODS) vyděsila výzva exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka ke stažení českých vojáků z Afghánistánu. Černochová zdůraznila, že je i v zájmu českých občanů, aby v Afghánistánu zvítězila strana, která se snaží o jakýs takýs demokratický vývoj v zemi, byť s chybami. „Pokud tato strana prohraje,“ prohraje i naše civilizace varovala dáma.
23.10.2018 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2453 článků) , Jana Černochová (439 článků)

Politici uctili padlého vojáka. Zaorálek: V Afghánistánu jsme za okupanty, stáhněme se

 
Poslanci dnes vyjadřují soustrast rodině dvaačtyřicetiletého rotného Tomáše Procházky, který padl v pondělí v Afghánistánu. Dolní komora Parlamentu by měla na jeho počest držet minutu ticha. Místopředseda lidovců Jan Bartošek požádal šéfku výboru pro obranu Janu Černochovou (ODS), aby výbor svolala. Zúčastnit by se podle něj měli i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) a náčelník generálního štábu Aleš Opata. Podle bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) by mělo NATO zvažovat odchod z Afghánistánu, za řešení to považuje i KSČM.
23.10.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2453 článků) , Jana Černochová (439 článků)

Poslanci vyjadřují soustrast rodině padlého vojáka. Ozvala se Langšádlová a další

 
Poslanci dnes vyjadřují soustrast rodině dvaačtyřicetiletého rotného Tomáše Procházky, který padl v pondělí v Afghánistánu. Dolní komora Parlamentu by měla na jeho počest držet minutu ticha. Shodli se na tom představitelé KDU-ČSL, TOP 09 či Starostů a nezávislých. Místopředseda lidovců Jan Bartošek požádal šéfku výboru pro obranu Janu Černochovou (ODS), aby výbor svolala, napsala ČTK.
23.10.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)

V Praze 2 vznikla nová koalice ODS, TOP 09, OSB a ANO

 
V Praze 2 vznikla nová koalice ODS, TOP 09, Občané za spokojené bydlení a hnutí ANO. ČTK to dnes oznámila dosavadní starostka městské části Jana Černochová (ODS), která bude v čele radnice i v dalším období. Poprvé se stala starostkou v roce 2006. Nejvíc křesel, 13, má v 35členném zastupitelstvu ODS. Oproti minulému volebnímu období jsou ve vedení radnice nově zástupci ANO.
12.10.2018 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)

Prahu 2 povede staronová koalice v čele s ODS doplněná o ANO

 
Koalici v Praze 2 vytvořila po komunálních volbách ODS spolu s TOP 09, uskupením Občané za spokojené bydlení a hnutím ANO. V pátek to oznámila starostka Jana Černochová (ODS), která by měla vést radnici i v tomto volebním období.
12.10.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)

Nová koalice v Praze 2: Vítězná ODS se spřáhne s TOP 09, ANO a OSB, Hilšer a Michálek bojují o Senát

 
V Praze 2 se toho od předchozích komunálních voleb tolik nezměnilo. Stejně jako v roce 2014 s dalekým předstihem zvítězila ODS, která získala 32,34 % hlasů. Za nimi následovali Piráti a uskupení Dvojka sobě. Vypadá to tak, že v čele městské části zůstane stávající starostka a poslankyně Jana Černochová (ODS). Do druhého kola boje o Senát se za Prahu 2 vydávají lékař Marek Hilšer a současný senátor za městskou část Libor Michálek (Piráti a VIZE).
08.10.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků) , Marek Hilšer (110 článků) , Jan Marek (352 článků)

„Víc nepřátelsky naladěnou redaktorku už v ČT nemáte?!“ Jana Černochová vypěnila. Tohle se stalo ve štábu

 
Do volebních štábů jednotlivých stran dorazili nejen členové a sympatizanti partají, ale také novináři, kteří politiky zpovídají. Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová se velmi rozzlobila na redaktorku České televize Terezu Kručínskou.
06.10.2018 16:58 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků) , Tereza Černochová (173 článků)

Richter: Trestní oznámení na Janu Černochovou a Alexandru Udženiju

 
Starostka MČ Praha 2 Mgr. Jana Černochová a místostarostka za ODS a 1. místopředsedkyně ODS Ing. Alexandra Udženija zneužily na jednání Zastupitelstva MČ Praha 2 dne 17. září 2018 pravomoc veřejného činitele.
04.10.2018 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků) , Jan Richter (12 článků) , Alexandra Richter (4 články) , Jan Richter (6 článků)

Starostové za ODS chtějí možnost vykázat lidi z městských částí

 
Poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) chce ve Sněmovně předložit novelu přestupkového zákona, která by znovu umožnila v případě trojnásobného spáchání vážného přestupku vyhostit provinilce z území obce nebo městské části. Spolu se starostou Prahy 3 Alexandrem Bellu (ODS) také chtějí, aby obvodní ředitelé městské policie podléhali přímo starostům, píše ČTK.
26.09.2018 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)

Černochová (ODS): Přáli jsme si propojení zahrady Ztracenka s kampusem

 
V pondělí 24. září podepsala starostka Prahy 2 Jana Černochová dokument o spolupráci s Univerzitou Karlovou a hlavním městem Prahou. Memorandum, nazvané „O společném zájmu v oblasti kampusu Albertov“, zohledňuje požadavky, které vznesla právě Praha 2.
25.09.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)

Černochová k Chemnitzu: Stačí málo a bouchne to. Ale Tomio plácá blbosti, na jeho úroveň ODS nejde

 
První místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS a předsedkyně výboru pro obranu Jana Černochová vydala prohlášení k událostem v německém Chemnitzu. Podle jejích slov jsou události posledních dní velice znepokojivé. A to nejen proto, že k nepokojům dochází blízko našich hranic. "Vražda, která spustila protesty a násilné střety, je jen špičkou ledovce," míní.
04.09.2018 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)

Černochová (ODS): Opět jsme v něčem v republice první

 
Na prostranství před základní školou v Kladské ulici dnes nejen na prvňáčky a jejich rodiče čekala tzv. Láskyplná zóna, která vznikla ve spolupráci SOS dětských vesniček a městské části Praha 2 jako zřizovatele školy. Projekt odstartovaly starostka Prahy 2 Jana Černochová, ředitelka školy Kateřina Vávrová a za SOS dětské vesničky Lenka Jansová.
03.09.2018 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)

Zásadní text k válce v Afghánistánu sepsaný v USA. Zastáncům zahraničních misí asi nedá spát

 
Když po teroristickém útoku v Afghánistánu zemřeli tři čeští vojáci, poslanec ODS Václav Klaus mladší zpochybnil smysl jejich oběti. V komentáři pro server Novinky.cz konstatoval, že postrádá konečný cíl celé mise. Od svých kolegů si vysloužil mnoho kritických slov, např. od své kolegyně Jany Černochové. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl však zájemcům nabídl článek serveru New York Times, kde je smysl mise také zpochybněn. Jen je to prý trochu složitější text, složitější než Jana Černochová...
28.08.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9327 článků) , Jaroslav Plesl (250 článků) , Jana Černochová (439 článků)

Ministerstvo obrany: Ocenění 117 vojáků za službu v zahraničních operacích

 
Ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově se uskutečnil nástup příslušníků Armády České republiky po návratu ze zahraničních operací. Ocenění vojákům předali náměstek ministra obrany Jakub Landovský, zástupce náčelníka GŠ AČR-ředitel Společného operačního centra generálmajor Jiří Verner, předsedkyně výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Černochová a další představitelé velení armády.
17.08.2018 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)

Tito lidé jsou karikaturou člověka a nezaslouží si odpuštění. Jana Černochová o tom, proč mají naši vojáci bojovat v Afghánistánu, o budoucnosti mladého Klause v ODS i o Babišovi

 
ROZHOVOR „Pokud Afghánistán nebude stabilní, můžeme očekávat další a dlouhodobý příliv uprchlíků do Evropy. Jsem proto přesvědčena, že bychom se měli vrátit zpátky k modelu provinčních rekonstrukčních týmů a ke snaze napomoci ekonomickému rozvoji země. Nesmíme také zapomínat, že v Afghánistánu není aktivní jen Tálibán, ale na dvě desítky různých dalších organizací. Nesmíme zapomínat ani na organizovaný zločin, který má poměrně silnou základnu,“ říká předsedkyně výboru pro obranu a místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.
13.08.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)

Že jsou naši vojáci žoldáci? To říkají blbečkové, imitace mužů, kreatury s lahváčem v ruce. Mažu vás, spílá Černochová z ODS

 
Česká armáda chce v Afghánistánu dopadnout strůjce sebevražedného útoku, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. Pomáhat jim budou koaliční partneři ze spojeneckých sil. České televizi to řekl náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata. Podle televize plánuje armáda ke hledání kompliců útočníka využít hlavně vojáky, kteří již v Afghánistánu jsou. Na jeho slova zareagovala poslankyně za ODS Jana Černochová, která se o resort obrany dlouhodobě zabývá.
12.08.2018 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (439 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »