Články k osobnosti

Jana Černochová

  poslankyně

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jana Černochová »
 

Ukrajina dostala jen nepotřebné zásoby, ujišťuje Černochová. A prázdné sklady teď plníme moderní technikou...

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) by šla raději na kafe s šéfem ANO Andrejem Babišem než s lídrem SPD Tomiem Okamurou. I to řekla v rozhovoru pro pořad Nový den na CNN Prima News. Hovořila však zejména o dvouletém výročí ruské invaze na Ukrajinu a dodávkách munice ze strany Česka.
23.02.2024 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26148 článků) , Jana Černochová (965 článků)

Rajchl (PRO): Jděte pryč a nevracejte se. Národ vás má plné zuby

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům ministryně Jany Černochové.
22.02.2024 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků)

Trumpovo zrcadlo. Teď jsem zvědavá na opozici, smála se Černochová

 
„Donald Trump svými výroky tlačí na země, aby konečně plnily, co mají,“ říká ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v podcastu PoliTalk od Novinky.cz. Bývalému prezidentovi a pravděpodobnému kandidátovi do listopadových prezidentských voleb v USA vzkázala, že ČR udělá vše pro to, aby ve svých závazcích vůči NATO nebyla pouze černým pasažérem. Černochová řekla, že už letos jde na investice na obranu 72 miliard korun. Vyjádřila se i k své návštěvě Izraele a k možné pokutě od Evropské komise za nákup vrtulníků během úřadování Lubomíra Metnara (ANO).
15.02.2024 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků)

Duka vydal „valentinskou deklaraci“. Ne o lásce, ale o válce

 
„Válku považujeme za zločin a neštěstí. Válka je vždy nespravedlivá, umírají v ní viníci i nevinní. Bohužel k válkám dochází a musíme k nim zaujmout stanovisko,“ píšou ve své valentýnské deklaraci, kterou sdílel na sociální síti Dominik Duka, mimo jiné Alexandr Vondra, Marek Benda, Jana Černochová, Pavel Bělobrádek, Daniel Herman či Jiří Oberfalzer.
15.02.2024 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (79 článků) , Alexandr Vondra (1406 článků) , Dominik Duka (1153 článků) , Marek Benda (675 článků) , Jana Černochová (965 článků) , Daniel Herman (657 článků) , Pavel Bělobrádek (1641 článků) , Daniel Herman (1134 článků) , Jiří Marek (482 článků) , Jan Marek (481 článků) , Pavel Marek (371 článků) , Jiří Marek (482 článků) , Pavel Marek (387 článků) , Jan Benda (64 článků) , Jiří Vondra (88 článků) , Pavel Benda (11 článků)

Přijde Fiala o voliče? Plesl prohlédl taktiku Rakušana

 
STAN chce ukrást voliče koaličním partnerům, samozřejmě především ODS, na kterou je mířená kampaň. Opozici nesebere nic, ne po tom, co předvádí poslední dva roky. Možná ale, že i voliči hnutí prokouknou, jak se snaží vyběhnout s koaličními partnery, uvedl v XTV šéfredaktor MF DNES Jaroslav Plesl. Nevycházel ani z údivu nad tím, co v posledních dnech předvedla ministryně obrany Jana Černochová s tričkem se stíhačkou F-35.
10.02.2024 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (409 článků) , Jana Černochová (965 článků) , Jan Fiala (495 článků) , Jan Fiala (495 článků) , Jan Rakušan (82 článků) , Jaroslav Fiala (173 článků)

A co ty vaše vrtulníky, pane Metnare? Černochová po kritice nákupu stíhaček vytekla

 
Do exministra obrany Lubomíra Metnara (ANO), který vládu kritizuje za nákup amerických letounů F-35, se opřela současná šéfka obrany Jana Černochová (ODS) za to, že Česko při nákupu vrtulníků, o kterém rozhodla předchozí vláda, porušilo směrnici o obranných zakázkách, vytýká mu to nyní Evropská komise. Metnar ministryni následně upozornil, že do stejných problémů může přivést naši zemi i ona, jelikož letouny F-35 jsou nakoupené podle stejných pravidel.
09.02.2024 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků)

Černochová – prodavačka triček. 160 jich udala, jedno je přitom za 1 968 Kč

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) dnešním dnem spustila ve spolupráci s iniciativou Dárek pro Putina prodej triček se stíhačkou F-35 s nápisem „Nejoblíbenější holka v Alianci“, na sociální síti X se rozplývá, jak velký je o kousky zájem a jak rychle mizí. „A věřím, že je naše Nejoblíbenější holka v Alianci teprve na startu a poletíme nadzvukovou rychlostí dál,“ rozplývá se šéfka obrany.
07.02.2024 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků)

Jana Černochová exhibovala před Andrejem Babišem: Vyprsila se v tričku se stíhačkou

 
V Poslanecké sněmovně to zase pořádně vřelo. Tentokrát se do sebe pustili ministryně Jana Černochová a předseda nejsilnější opoziční strany Andrej Babiš. Ten se ve své řeči věnoval hlavně nákupu letounů F-35, které podle jeho slov "stojí strašně moc peněz a není to naše priorita". Podle šéfa hnutí ANO by Česko mělo spíše budovat protivzdušnou obranu. Černochová jeho řeč nevydržela a svlékla se do trička s vyobrazenou stíhačkou. Stejné tričko věnovala i svému oponentovi, jak je patrné z fotek na sociálních sítích.
07.02.2024 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26148 článků) , Jana Černochová (965 článků)

Americký velvyslanec: „Chtěl bych Česko pochválit“. Za letadla i Ukrajinu

 
Česká republika podepsala nákup amerických letounů F-35 za 150 miliard korun. Nákup stíhaček koncem ledna stvrdili svým podpisem ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a americký velvyslanec Bijan Sabet. Ten za tento krok Česko ocenil, v rozhovoru pro Aktuálně.cz hovoří o historickém okamžiku a nejlepší volbě.
06.02.2024 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků)

Babiš o nákupu stíhaček. Zmínil možnost odstoupení od smlouvy

 
Bývalý premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš pro deník Právo uvedl, že pokud americký výrobce Lockheed Martin nedodá Česku objednané stíhačky F-35 v domluveném termínu, hnutí ANO, v případě, že bude v zemi vládnout, od smlouvy odstoupí. Reagoval tak na armádní nákup za 150 miliard korun, který v tomto týdnu podepsali ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a americký velvyslanec v Česku Bijan Sabet.
03.02.2024 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26148 článků) , Jana Černochová (965 článků)

Další figurka usazena. Aspen Institut na Hradě. Já to na té americké ambasádě zažil, vzpomíná poslanec

 
Další dílek z mocenské puzzle usazen. Poslanec Jiří Mašek se na sociální sítí rozepsal o tom, co stojí za odchodem hradní kancléřky Jany Vohralíkové, kterou ve funkci vystřídá šéf českého Aspen Institutu Milan Vašina, kolega prezidentova „přítele po boku“ Petra Koláře. „Lidé typu Koudelky a Koláře mají silný, jasně proamerický vliv na silové ministry Rakušana a Černochovou, premiéra Fialu, na prezidenta Pavla i na řadu poslanců a senátorů," uvádí Mašek.
03.02.2024 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (728 článků) , Jiří Fiala (388 článků) , Jiří Fiala (388 článků) , Jana Černochová (965 článků) , Pavel Mašek (18 článků)

„To od našich ukrajinských přátel nebylo fér.“ Černochová se nečekaně postavila za Babiše

 
Po zařazení expremiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše či předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Aleny Schillerová ukrajinským serverem Texty.org na seznam „bakterií ruského světa“ přišlo zastání pro členy hnutí ANO i od jejich politických protějšků včetně ministryně obrany Jany Černochové (ODS). „Jsem citlivá na lidské seznamy všeho druhu, a toto není od ukrajinských přátel fér,“ ohradila se proti seznamu, na němž figuruje Babiš. Označila ten seznam za „odporný“.
02.02.2024 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26148 článků) , Jana Černochová (965 článků)

Černochová si stěžuje na zasedání obranného výboru. Toto se tam mělo stát

 
Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) na X krátce informovala o zasedání sněmovního výboru pro obranu. Vyjádřila i svůj nesouhlas s chováním „některých kolegů z ANO“. Na výbor podle ministryně přinesli „destruktivní a demagogickou strategii“. Předseda výboru Lubomír Metnar se však dle jejích slov „dneska choval korektně“.
30.01.2024 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků)

Opozice tepe vládu za nákup stíhaček: Okamurovo SPD slibuje, že smlouvu zruší. Hnutí ANO chce rozdat peníze dětem

 
Česko schválilo nákup stíhaček F-35, největší investici do armádní techniky za hodně dlouhou dobu. Smlouvu za 150 miliard korun podepsala v pondělí ministryně Jana Černochová. První stroje by měly dorazit v roce 2031, kompletní by letka 24 stíhaček měla být za jedenáct let, oznámilo ministerstvo obrany. Nákup hojně kritizuje opozice. SPD říká, že se kontrakt pokusí v případě nástupu k moci zrušit, a někteří politici hnutí ANO by peníze rovnou rozdali dětem.
30.01.2024 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků)

Ministryně Černochová a velvyslanec USA podepsali nákup letounů F-35

 
Česko pořídí pro armádu 24 letounů páté generace F-35. Za stíhačky amerického výrobce Lockheed Martin zaplatí 150 miliard korun, jde o nejdražší český armádní nákup. Dnes ho v Praze podepsali ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a americký velvyslanec v ČR Bijan Sabet. První stroje by do ČR měly přiletět v roce 2031, všechny zde budou do roku 2035. Americký bojový letoun nahradí švédské stíhačky gripen, které si Česko pronajímá za 1,7 miliardy korun ročně.
29.01.2024 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků)

Strašení válkou? Říkáme lidem pouze pravdu, vzkazuje Černochová. Pak odsoudila opozici za hrubou rétoriku

 
My nestrašíme, ale je třeba sundat růžové brýle, svět bezpečnější nebude a je potřeba se na to připravit, řekla v nedělní Partii Terezie Tománkové ministryně obrany Jana Černochová (ODS), která se svým předchůdcem za ANO Lubomírem Metnarem diskutovala o tom, zda by se měla Česká republika připravit na válku.
21.01.2024 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků)

Americké stíhačky jsou vstupenkou do nejvyšší technologické ligy

 
Český letecký průmysl dostal od vlády Petra Fialy další zelenou. Ministerstvo obrany totiž v těchto dnech podepsalo smlouvu o spolupráci s Asociací leteckého a kosmického průmyslu, která sdružuje více než padesát hlavních výrobců a poskytovatelů služeb v leteckém a kosmickém průmyslu, kteří zaměstnávají více než 10 tisíc zaměstnanců. Ministryně Jana Černochová si od toho slibuje především to, že Českou republiku jako jednu z mála zemí, která na svém území dokáže kompletně vyvinout a vyrobit letadlo, zařadí a trvale udrží mezi světovou leteckou elitu.
18.01.2024 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6167 článků) , Jana Černochová (965 článků) , Jan Fiala (495 článků) , Jan Fiala (495 článků)

USA znovu zaútočily na pozice Húsíů. Pavel, Černochová i Lipavský tleskají

 
Dnes nad ránem americký torpédoborec USS Carney střelami Tomahawk zaútočil na další lokalitu v Jemenu kontrolovanou Húsíi v oblasti kolem Rudého moře. Podle stanice BBC by údery neměly vést k významné eskalaci konfliktu. Prezident ČR Petr Pavel na sociální síti X zmínil, že útoky Húsíů nelze tolerovat. „Pro terorismus není v našem světě prostor,“ vyjádřila se ministryně obrany Jana Černochová (ODS).
13.01.2024 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků) , Petr Pavel (2751 článků) , Tomahawk Tomahawk (3 články)

Ministerstvo obrany: Vláda projednala projekty české armády, do seznamu přidala nákup letounů F-35

 
Vláda projednala seznam strategických projektů české armády. Dosud na něm byla zařazena pouze pásová bojová vozidla pěchoty, nově by měl být rozšířen také o letouny F-35. Obě zakázky již vláda odsouhlasila dříve. Ministryně obrany Jana Černochová vládě seznam předložila v souladu se zákonem o financování obrany České republiky. Součástí seznamu je také plán realizace těchto projektů na nejméně tři roky.
11.01.2024 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (965 článků)

Čaputovou, Černochovou, Nerudovou, nebo Jourovou? Anketa, kde máte skutečně na výběr

 
Jsou inspirací pro další generace, jejich odvaha, vliv a úspěch píší historii Česka a Slovenska. Mezi nejvlivnějšími ženami roku 2023 podle ankety VOGUE CS Leaders se v kategorii politika a společnost objevila česká jména, jako je ministryně obrany Jana Černochová (ODS) či neúspěšná prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Patronkou ankety je bývalá první dáma České republiky Dagmar Havlová.
06.01.2024 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Havlová (1504 článků) , Jana Černochová (965 článků) , Jan Neruda (47 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »