Články k osobnosti

Jana Černochová

  poslankyně

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jana Černochová »
 

Koudelka by se měl zaměřit na ekonomickou kriminalitu, ne na fiktivní honění ruských a čínských špionů, doporučil prezident. A Černochová se neudržela

 
Prezident Miloše Zeman ve čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov avizoval, že ani počtvrté nehodlá řediteli Bezpečnostní informační služby (BIS) Michalu Koudelkovi udělit titul generála. Jako důvoud uvedl, že „místo aby se zaměřil na ekonomickou kriminalitu v Česku, věnuje se fiktivnímu honění ruských a čínských špionů“. „Kdyby BIS mohla bojovat s korupcí, jak si prezident přeje, seděl by na Hradě sám jak malej Kevin,“ připomíná hlavě státu poslankyně ODS Jana Černochová.
25.10.2019 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22813 článků) , Jana Černochová (449 článků) , Kevin Kevin (3 články)

Velké sólo Jany Černochové: Slizká politika Zemana a Babiše. Lepšolidi? Prezident je pokrytec. Protesty v ulicích ano, ale efekt mají kontraproduktivní...

 
ROZHOVOR Současnou kombinaci obsazení funkcí prezidenta a premiéra České republiky považuje poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová za nejhorší. Politiku Miloše Zemana a Andreje Babiše označuje dokonce za „slizkou“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřila také k výzvě režiséra Jana Hřebejka, který žádá národ, aby vyšel do ulic, a nekompromisně zúčtovala i s Miroslavem Kalouskem, podle jehož vyjádření se Čechoslováci nechali po okupaci v roce 1968 rychle zastrašit.
18.01.2019 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Andrej Babiš (16051 článků) , Miroslav Kalousek (6724 článků) , Miloš Zeman (22813 článků) , Jana Černochová (449 článků)

Zakazovat kritiku? Hm, vy budete asi velká demokratka... U Jany Černochové se strhla ostrá přestřelka

 
Nová koalice v Praze se usnesla, že vybuduje v Praze cyklomagistrálu. Starostka Prahy 2 Jana Černochová se za to vládě na „velkém" magistrátu vysmála. Nové vedení města se podle Černochové zřejmě rozhodlo nechat spadnout všechny pražské mosty a lávky, ale hlavně že bude existovat cyklomagistrála.
05.01.2019 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků)

Čučkaři? Jana Černochová přinesla důvod, proč Zemanovi vadí BIS. Jde o Rusa a je to vážné

 
Moderátor Luboš Xaver Veselý v internetové televizi XTV přivítal poslankyni Janu Černochovou (ODS). Dáma znovu předvedla, že se nebojí nahlas říkat, co si myslí, i když ví, že si tím pravděpodobně nemalou část veřejnosti rozhněvá, mírně řečeno. Tentokrát se kriticky vyjádřila např. na adresu prezidenta Miloše Zemana a výrazně se zastala Bezpečnostní informační služby.
14.12.2018 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22813 článků) , Jana Černochová (449 článků) , Luboš Veselý (365 článků) , Jan Veselý (167 článků) , Jan Veselý (167 článků)

Takto se „agent své země“ opravdu nechová, pane prezidente. Jana Černochová také vychválila sankce, zamezující „imperialistickým choutkám Ruska“

 
ROZHOVOR Poslankyně ODS Jana Černochová zhodnotila výroky Miloše Zemana, které padly v rozhovoru pro ruskou televizi NTV. „Sankce jsou jedním z mála mírových nástrojů, kterými lze eliminovat imperialistické choutky Ruska,“ nesouhlasí Černochová se Zemanovým tvrzením, že sankce proti Rusku jsou neefektivní. Nic dobrého si nemyslí ani o tom, jakým způsobem Miloš Zeman vykonává svou funkci. „Pokud by prezident Zeman měl být jeho slovy agentem své země, pak by nemohl veřejně dehonestovat její tajné služby, rozdělovat společnost a její jednu část neustále shazovat, zneužívat svou pozici k vyřizování si svých účtů či primitivizovat úřad, který zastává,“ míní Černochová ve světle aktuální kauzy BIS.
12.12.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22813 článků) , Jana Černochová (449 článků) , Jan Nic (8 článků)

Starostka Jana Černochová: „Nechceme z Prahy 2 město duchů.“ Jaké změny chystá?

 
Jana Černochová (ODS) již ve čtvrtém volebním období zasedla do křesla starostky Prahy 2. V rozhovoru pro Blesk.cz uvedla, že hodlá pokračovat v tom, co roky funguje. Z druhé městské části chce mít živou tepající lokalitu, kde budou lidé bydlet, pracovat a bavit se. Nechce vytvořit „město duchů“, odkud by se lidé stěhovali pryč. Šéfka radnice je pyšná na to, že se v Praze 2 podařilo zrušit herny, vadí jí nekonečný boj s vandalismem. Hovořila také o školství, které má v gesci.
11.12.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků)

Chrastění zbraněmi. V tom Putin bude pokračovat a nemusí to skončit pouze u Ukrajiny, varovala v ČT Černochová

 
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou zase roste. Ukrajina je ve válečném stavu, i když prý válčit nechce. Rusko zase posiluje vojenskou přítomnost u společných hranic. Nedaleko Kerčského průlivu zajalo ukrajinské lodě a přitom se i střílelo. „Ještě se bude chrastit zbraněmi. Putin bude pokračovat a nemusí skončit u Ukrajiny,“ uvedla ve středečním Interview na ČT24 předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS).
28.11.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků)

Na náměstí Míru je sbírka pro psy z útulků: „Giving Tuesday“ je protějškem černého pátku

 
Na okraji vánočních trhů na náměstí Míru v Praze se objevil nový dárcovský kontejner. Jde o iniciativu radnice Prahy 2, která na tomto místě vybírá příspěvky lidí pro opuštěné pejsky do dvou vybraných útulků. Podle starostky Jany Černochové (ODS) je akce spojená se svátkem „Giving Tuesday“, který je pravým opakem nákupního šílenství v rámci černého pátku („Black Friday“). Šéfka městské části při zahájení provozu tohoto kontejneru dokonce i „posilovala“.
27.11.2018 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků)

Babiš přežil, opozici chybělo 9 hlasů

 
Po čtvrté hodině odpoledne se nachýlila k závěru schůze Sněmovny, na které se hlasovalo o nedůvěře vládě Andreje Babiše. Ověřovateli hlasování byl Stanislav Berkovec z ANO a poslankyně Jana Černochová. Premiér Andrej Babiš hlasování o nedůvěře přežil. Podle očekávání.
23.11.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16051 článků) , Jana Černochová (449 článků)

Je mi z vás zle, bezmozci. Šibenice, květiny v koši, a prý že nejsme jako oni... Budete koukat, odkud znějí tyto hlasy

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se proplížil na Národní třídu v noci a položil tam věnec k uctění památky 17. listopadu 1989. Stejně se zachoval i předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Podle poslankyně Jany Černochové (ODS) se Babiš zachoval zbaběle. Tvrdě však odsoudila i ty občany, kteří hodili Babišův či Okamurův věnec do koše. Takovéto chování je podle ní primitivní, odsouzeníhodné a nedůstojné.
17.11.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16051 článků) , Tomio Okamura (2217 článků) , Jana Černochová (449 článků)

Starostkou Prahy 2 se již počtvrté stala Jana Černochová (ODS)

 
Starostkou Prahy 2 se dnes už počtvrté stala Jana Černochová (ODS). Na ustavujícím jednání zastupitelstva pro ni hlasovalo 21 z 35 přítomných zastupitelů. V Praze 2 vyhráli volby občanští demokraté, v 35členném zastupitelstvu mají 13 mandátů. Koalici tam ODS utvořila s TOP 09, Občany za spokojené bydlení (OSB) a ANO, která má v zastupitelstvu většinu 21 hlasů. Zastupitel Martin Víšek zvolený za TOP 09 koaliční smlouvu nakonec nepodepsal.
05.11.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků) , Jan Víšek (3 články) , Jan Víšek (3 články)

Starostkou Prahy 2 se stala Jana Černochová. Vinohradům panuje už počtvrté

 
Jana Černochová (ODS) se 5. listopadu stala už počtvrté starostkou Prahy 2. Hlasovalo pro ni 21 z 35 přítomných zastupitelů. Volby tady vyhráli občanští demokraté se ziskem 32,34 procenta hlasů a v 35členném zastupitelstvu mají 13 mandátů. Koalici tam ODS utvořila s TOP 09, Občany za spokojené bydlení (OSB) a ANO, která má v zastupitelstvu většinu 21 hlasů, zastupitel zvolený za TOP 09 Martin Víšek koaliční smlouvu nakonec nepodepsal. Zastupitelé budou v pondělí volit radní a místostarosty.
05.11.2018 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků) , Jan Víšek (3 články) , Jan Víšek (3 články)

Černochová: Z boje se neutíká, to je ustupování zločincům

 
Předsedkyně branného výboru Sněmovny Jana Černochová (ODS) Právu řekla, že ČR by rozhodně neměla stahovat vojáky z mise v Afghánistánu, ale měla by se snažit získat zpět pozici v rekonstrukční misi, při které by nebylo tolik obětí na životech.
27.10.2018 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků)

Češi v Afghánistánu: Černochová odmítla zabijácká komanda, výbor hájil operaci

 
Branný výbor ve Sněmovně se usnesl, že nedávná koaliční operace speciálních sil v Afghánistánu byla v souladu s mandátem pro působení českých vojáků v zahraničí. Reagoval tak na nedávný únik informací do médií, podle kterého české speciální síly zaútočily na pachatele srpnového atentátu na české vojáky v Afghánistánu. Předsedkyně výboru Jana Černochová (ODS) odmítla, že by Češi na mise vysílali komanda, zabíjející na základě objednávky.
24.10.2018 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků)

Cože? Černochová z ODS je zděšena Zaorálkovým požadavkem na stažení vojsk

 
Poslankyni Janu Černochovou (ODS) vyděsila výzva exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka ke stažení českých vojáků z Afghánistánu. Černochová zdůraznila, že je i v zájmu českých občanů, aby v Afghánistánu zvítězila strana, která se snaží o jakýs takýs demokratický vývoj v zemi, byť s chybami. „Pokud tato strana prohraje,“ prohraje i naše civilizace varovala dáma.
23.10.2018 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2476 článků) , Jana Černochová (449 článků)

Politici uctili padlého vojáka. Zaorálek: V Afghánistánu jsme za okupanty, stáhněme se

 
Poslanci dnes vyjadřují soustrast rodině dvaačtyřicetiletého rotného Tomáše Procházky, který padl v pondělí v Afghánistánu. Dolní komora Parlamentu by měla na jeho počest držet minutu ticha. Místopředseda lidovců Jan Bartošek požádal šéfku výboru pro obranu Janu Černochovou (ODS), aby výbor svolala. Zúčastnit by se podle něj měli i ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) a náčelník generálního štábu Aleš Opata. Podle bývalého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) by mělo NATO zvažovat odchod z Afghánistánu, za řešení to považuje i KSČM.
23.10.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Lubomír Zaorálek (2476 článků) , Jana Černochová (449 článků)

Poslanci vyjadřují soustrast rodině padlého vojáka. Ozvala se Langšádlová a další

 
Poslanci dnes vyjadřují soustrast rodině dvaačtyřicetiletého rotného Tomáše Procházky, který padl v pondělí v Afghánistánu. Dolní komora Parlamentu by měla na jeho počest držet minutu ticha. Shodli se na tom představitelé KDU-ČSL, TOP 09 či Starostů a nezávislých. Místopředseda lidovců Jan Bartošek požádal šéfku výboru pro obranu Janu Černochovou (ODS), aby výbor svolala, napsala ČTK.
23.10.2018 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků)

V Praze 2 vznikla nová koalice ODS, TOP 09, OSB a ANO

 
V Praze 2 vznikla nová koalice ODS, TOP 09, Občané za spokojené bydlení a hnutí ANO. ČTK to dnes oznámila dosavadní starostka městské části Jana Černochová (ODS), která bude v čele radnice i v dalším období. Poprvé se stala starostkou v roce 2006. Nejvíc křesel, 13, má v 35členném zastupitelstvu ODS. Oproti minulému volebnímu období jsou ve vedení radnice nově zástupci ANO.
12.10.2018 12:21 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků)

Prahu 2 povede staronová koalice v čele s ODS doplněná o ANO

 
Koalici v Praze 2 vytvořila po komunálních volbách ODS spolu s TOP 09, uskupením Občané za spokojené bydlení a hnutím ANO. V pátek to oznámila starostka Jana Černochová (ODS), která by měla vést radnici i v tomto volebním období.
12.10.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků)

Nová koalice v Praze 2: Vítězná ODS se spřáhne s TOP 09, ANO a OSB, Hilšer a Michálek bojují o Senát

 
V Praze 2 se toho od předchozích komunálních voleb tolik nezměnilo. Stejně jako v roce 2014 s dalekým předstihem zvítězila ODS, která získala 32,34 % hlasů. Za nimi následovali Piráti a uskupení Dvojka sobě. Vypadá to tak, že v čele městské části zůstane stávající starostka a poslankyně Jana Černochová (ODS). Do druhého kola boje o Senát se za Prahu 2 vydávají lékař Marek Hilšer a současný senátor za městskou část Libor Michálek (Piráti a VIZE).
08.10.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (449 článků) , Marek Hilšer (121 článků) , Jan Marek (363 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »