Články k osobnosti

Jana Bobošíková

  europoslankyně

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jana Bobošíková »
 

„Máme 81 prezidentů?“ Rakušanův „výkvět“ na sněmu STAN. Novinářka nevěřila svým uším

 
„Naši zemi nesmíme dát ani nafoukancům a hlupákům.“ Jana Bobošíková v novém díle pořadu Aby bylo jasno komentovala, co se odehrálo na víkendovém sněmu hnutí STAN. Pokud se domníváte, že jsou mezi kandidáty hnutí STAN do eurovoleb odborníci, kteří vědí, co se ve společnosti děje, mýlíte se. Připomněla, že Danuše Nerudová nezná základní společenské a politické reálie.
08.04.2024 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků) , Jan Neruda (49 článků)

Vladimír Ustyanovič: Vítězství Ukrajiny znamená trvalé zastavení bojů

 
Dovolím si neopakovat to, co se už tisíckrát omílalo v různých formách. Jenom vzpomenu obrovská úsilí na diplomatické frontě v rámci zastavení bojů mezi Severní a Jižní Koreou. Rád bych nyní odbočil k rozhovoru paní Jany Bobošíkové s americkým ekonomem a profesorem Columbijské univerzity Jeffrey Sachsem. Mnozí posluchači tento rozhovor zaznamenali a sdíleli. Proto si dovolím zdůraznit některá podstatná sdělení pana profesora.
08.04.2024 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků) , Jeffrey Sachs (17 článků)

Fialův kamarád z Polska... S komandem na opozici, ale Bruselu to nevadí

 
Čistky v polských veřejnoprávních médiích i razie v domě členů bývalé polské vlády. Na praktiky vlády Donalda Tuska, přítele Petra Fialy, upozornila v novém díle Aby bylo jasno Jana Bobošíková. Jestli bude Petr Fiala s polským přítelem Donaldem Tuskem sdílet společné hodnoty i nadále a bude se jezdit učit do Varšavy, jak s opozicí zúčtovat, čekají podle ní Českou republiku hodně těžké časy.
04.04.2024 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků) , Jana Bobošíková (1031 článků) , Donald Tusk (214 článků) , Jan Fiala (505 článků) , Jan Fiala (505 článků)

To jsme se posunuli, co? Bobošíková ke Koudelkově odhalení. I na Jourovou byla zlá

 
Ovlivňování eurovoleb je v plném proudu. Moderátorka Jana Bobošíková v novém díle pořadu Aby bylo jasno ukázala, kam až se posunulo vnímání suverénního rozhodování občanů v jednotlivých zemích bruselskou optikou. „Kdo dá rozhovor serveru, který nebyl na žádném sankčním seznamu, je poskok Kremlu. Kdo nevolí podle Bruselu, má ve vládě proruské štváče, a kdo volá po jednání o příměří, je kremelský špion. A kdo chce mír, tak ten nechce podporovat Ukrajinu,“ uvádí Bobošíková.
03.04.2024 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků)

„Pokus o likvidaci.“ Vážná věc. Na Vondru i Fialu míří trestní oznámení

 
Trestní oznámení na Alexandra Vondru, premiéra Petra Fialu, ministra Marka Výborného a další podá v nadcházejících dnech jeden z nejvýznamnějších českých potravinářů Zdeněk Jandejsek. Exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 se v pořadu Jany Bobošíkové „Aby bylo jasno“ dostal k salmonele, kterou veterináři před časem objevili v mražených kuřatech jeho firmy. Vrátil se i k postoji majitele internetového obchodu Rohlík.cz po protestech 19. února v Praze. A vysvětlil, proč by zemědělské protesty měly pokračovat.
29.03.2024 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1417 článků) , Jana Bobošíková (1031 článků)

Nerudová? „Vyrobili ji. A řekli, jak ji budou tlačit.“

 
Víte, že se Rakušanovo hnutí STAN nechce ve svém evropském programu znát k Fialově vládě? Víte, že marketéři budou prodávat lídryni kandidátky STAN Danuši Nerudovou patrně jako čokoládovou tyčinku? Víte, že Danuše Nerudová nechce být jen europoslankyní, ale i eurokomisařkou? Víte, že STAN chce zrušení práva veta, federalizaci Evropské unie, zřízení eurokomisaře pro obranu, posílení vojenské pomoci Ukrajině a řízení neziskovek a aktivistů přímo z Bruselu? O tom všem byla řeč v nejnovějším díle Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové.
27.03.2024 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků)

Sněhové vločky a aktivističtí učitelé. Bojí se zeptat, aby nebyli „dezoláti“. Profesorka ukázala Bobošíkové obraz dnešních univerzit

 
Do pořadu novinářky Jany Bobošíkové Aby bylo jasno přijala pozvání filozofka a vysokoškolská pedagožka Anna Hogenová. Spolu s Bobošíkovou diskutovaly na téma nedůvěry ve společnosti i svolání mimořádné schůze kvůli e-mailu Andreje Babiše – tu profesorka připisuje obavám v pětikoalici. „Svědčí to o slabosti vlády,“ vyvodila ze situace. Následně se Bobošíková s Hogenovou věnovaly i krizi důvěry v média a mladým poradcům prezidenta Petra Pavla. „Sněhové vločky… nemají ty vhledy,“ prohlásila Hogenová.
15.03.2024 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26248 článků) , Jana Bobošíková (1031 článků) , Petr Pavel (2846 článků)

Čestní novináři z ČT, nebo užiteční idioti? Bobošíková připomněla, co prováděl redaktor „IKEM“ Hynek

 
„Co myslíte, dá se zaměstnancům veřejnoprávní televize věřit? Jsou čestní, nestranní a jde jim o hledání pravdy? Nebo jsou skutečně v roli užitečných idiotů?“ táže se moderátorka pořadu Aby bylo jasno Jana Bobošíková poté, co server SeznamZprávy.cz přišel s tvrzením, že odchod reportéra České televize Jiřího Hynka může údajně souviset s děním kolem IKEM. Připomenula, jaký měl Hynek „zápal“, když ji pronásledoval po ulici společně s ekonomkou Hanou Lipovskou, a otázka přišla také na to, jak teď bude reagovat ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).
06.03.2024 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků) , Pavel Blažek (832 článků) , Jan Blažek (65 článků) , Jan Hynek (37 článků)

Zásah proti střelci z fakulty: Takto se mělo postupovat

 
Vystoupení středočeského politika Martina Hermana v pořadu Jany Bobošíkové Aby bylo jasno opět otevřelo debatu o policejním zásahu proti střelci na filozofické fakultě. Ačkoliv policie opakovaně uvedla, že její postup byl v souladu se všemi zákony i interními předpisy a střelbě nešlo zabránit, nahlédli jsme do materiálů, které stanovují, jak v těchto situacích postupovat. A srovnali je s tím, o čem policie informovala.
05.03.2024 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků)

Zásah proti střelce z fakulty: Takto se mělo postupovat

 
Vystoupení středočeského politika Martina Hermana v pořadu Jany Bobošíkové Aby bylo jasno opět otevřelo debatu o policejním zásahu proti střelci na filozofické fakultě. Ačkoliv policie opakovaně uvedla, že její postup byl v souladu se všemi zákony i interními předpisy a střelbě nešlo zabránit, nahlédli jsme do materiálů, které stanovují, jak v těchto situacích postupovat. A srovnali je s tím, o čem policie informovala.
05.03.2024 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků)

Matka a sestra střelce z fakulty promluvily: Máme právo na soukromí, brání se a hrozí žalobou

 
O rodině vraha z filozofické fakulty se toho příliš neví. Ovšem politik z ANO Martin Herman přišel s několika kontroverzními informacemi, které prozradil v rozhovoru pro pořad Aby bylo jasno Jany Bobošíkové. Řekl například to, že vrah pocházel z neúplné rodiny a matka s nimi nežila. Jenže proti údajně lživým informacím se zanedlouho postavily matka a sestra čtyřiadvacetiletého vraha a politika chtějí zažalovat.
05.03.2024 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků)

Střelec z fakulty a jeho rodina. Skandální tvrzení politika

 
V nejnovějším díle pořadu Aby bylo jasno moderátorky Jany Bobošíkové byla řeč o dle jejích slov bílých místech a nezodpovězených otázkách nejtragičtější masové střelby v dějinách naší země. „Ano, mám na mysli prosincovou střelbu na Filozofické fakultě UK, jejíž student David Kozák za sebou zanechal 14 obětí, 25 zraněných a sám spáchal sebevraždu. Předtím zavraždil svého otce a měl nastražit v domě ve středočeské Hostouni výbušný systém s časovačem. Několik hodin před vražděním na filozofické fakultě měla Policie České republiky informaci o sebevražedných úmyslech Davida Kozáka,“ konstatuje Bobošíková a celou věc rozebírá s členem kontrolního výboru Zastupitelstva Středočeského kraje hnutí ANO Martinem Hermanem.
29.02.2024 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků) , David Herman (3 články) , David Martin (117 článků) , David Martin (31 článků) , David Martin (31 článků) , David Martin (31 článků) , David Martin (29 článků) , David Martin (26 článků) , David Martin (6 článků) , David David (1860 článků) , David Martin (25 článků) , David Martin (25 článků) , David Martin (19 článků) , David Martin (19 článků) , David David (1394 článků)

„Stranický dorost“ chce do Bruselu. Novinářka zhrozena, co o některých našla

 
Jaké mladé tváře kandidují do europarlamentu z vládní koalice Spolu? Dle moderátorky Jany Bobošíkové jde o „skutečně zajímavé“ zástupce „stranického dorostu“. „I když kromě asistentských míst, zkušeností z recepce a titulů ze stranických univerzit mnoho životních zkušeností zatím nepobrali, o to horlivěji se snaží, aby mohli ovlivňovat životy nás všech,“ poznamenala Bobošíková ve svém pořadu Aby bylo jasno a začala jmenovat. U některých měla dohledat „skutečné perly“.
24.02.2024 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků)

„Já jsem to neviděl, ale mám jasno.“ Putin, Carlson a český učitel

 
Publicistka Jana Bobošíková uhodila na politického geografa Michaela Romancova, který v Deníku N zhodnotil dvouhodinovou promluvu Vladimira Putina před Tuckerem Carlsonem, ale přiznal, že hodnotí něco, co vlastně sám neviděl. Bobošíková v této souvislosti připomněla, že takto vystupuje vysokoškolský učitel, kterým Romancov je, placený z peněz českých daňových poplatníků.
13.02.2024 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (5330 článků) , Jana Bobošíková (1031 článků) , Michael Tucker (2 články) , Michael Tucker (2 články)

Nedostudovala, 22 let, deprese... Prezidentova Rada mladých. Co mu tito budou radit? Zhrození

 
Prezident Petr Pavel při inauguraci říkal, že jsme všichni jeden tým – ti, co ho volili, i ti, co ho nevolili. Co myslíte, najde Petr Pavel společný jazyk s celou mladou generací prostřednictvím Rady mladých, složené z jeho podporovatelů, z nichž někteří nedostudovali a někteří se zviditelňují svou duševní křehkostí? Opravdu se jejich prostřednictvím hlava státu dozví, jaké to je pracovat v dělnické profesi, ve zdravotnictví na tři směny, anebo systémem krátký, dlouhý týden? Obáváme se, že nikoli,“ uvádí Jana Bobošíková, která v novém díle Aby bylo jasno představila mladý poradenský tým hlavy státu.
08.02.2024 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků) , Petr Pavel (2846 článků)

„Turbopremiér.“ Novinářka zjistila, co dělá Fiala mimo vládu. A hlavně s kým

 
Kampelička premiéra Petra Fialy byla tématem nového dílu pořadu Aby bylo jasno. Jana Bobošíková diváky seznámila s tím, že Fialův podíl v ní spravovala příbuzná majitele významné lobbistické agentury. Spolumajiteli této agentury vedl Petr Fiala doktorandskou práci a spolupracuje s ním dodnes. Kromě toho ukázala, jak si Petr Fiala ke svým politickým funkcím přivydělal několik milionů na akademické půdě a jako premiér dnes vede disertační práce.
05.02.2024 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6327 článků) , Jana Bobošíková (1031 článků) , Jan Fiala (505 článků) , Jan Fiala (505 článků)

„Mocichtivý lobbista“. Bobošíková pátrala, co je zač nový Pavlův kancléř

 
Z Hradu odchází „mocichtivá“ kancléřka Jana Vohralíková, která na Hradě končí po konfliktu s rádcem prezidenta Petrem Kolářem a ve funkci ji střídá nový „mocichtivý lobbista“, Milan Vašina. Jeho názory, ale i plány prezidentova „přítele po boku“ Petra Koláře odhalila v pořadu Aby bylo jasno Jana Bobošíková.
29.01.2024 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (736 článků) , Jana Bobošíková (1031 článků)

Slibuji věrnost, budu dodržovat zákony? Novinářka zveřejnila Pavlovy prohřešky

 
Heslo z loňské prezidentské kampaně Petra Pavla bylo „Lhaní bylo dost. Zvolme si pravdu a důstojnost“. „Pravdu a důstojnost jsme si nezvolili a lhaní, toho asi dost nikdy nebude,“ komentuje Jana Bobošíková první rok dosavadního prezidentování Petra Pavla. V Aby bylo jasno Bobošíková porovnala Pavlovy předvolební sliby z kampaně s realitou prezidentových činů v oblasti slušnosti, zákonnosti, nebydlení na Hradě, odmítání prezidentského portrétu na známky nebo cestování vlakem.
27.01.2024 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků) , Petr Pavel (2846 článků)

„To nejhorší.“ Ústavní soud trhán za důchody. Zlé záměry

 
„Komu chceme, pomůžeme, komu nechceme, nemůžeme,“ touto větou se podle docenta a právníka Zdeňka Koudelky řídí Ústavní soud. O nálezu Ústavního soudu v případu ústavní stížnosti hnutí ANO o neústavnosti právní úpravy valorizace penzí v pořadu Aby bylo jasno Jany Bobošíkové hovořil Koudelka spolu s právníkem Ondřejem Dostálem. K rozhodnutí Ústavního soudu se oba právníci stavějí kriticky. „Svými právy si teď nemůže být nikdo jistý ani v dalších případech,“ říká Dostál.
25.01.2024 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků)

Růžový Rakušan si vás poslechne bez cenzury? Bobošíková připomněla, jak dopadly jeho dřívější sliby

 
Občané, nenechte se nachytat! Jana Bobošíková z Aby bylo jasno varuje před kampaní Víta Rakušana, v níž jde pouze o to, očistit jeho i hnutí STAN od totalitních praktik a od nekompetentního vládnutí. Varuje také ty, kteří s ním chtějí diskutovat v jeho debatě Bez cenzury, s níž vyráží do českých měst: „Rozumný člověk, který nechce skončit ve vězeňské cele, mu na lep neskočí,“ dodává moderátorka.
23.01.2024 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1031 článků) , Jan Rakušan (83 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »