Články k osobnosti

Jana Bobošíková

  europoslankyně

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jana Bobošíková »
 

Ani toaletní papír nebude. Nikdy na tom Česko nebylo hůř, šokuje zpráva

 
Ekonomka Hana Lipovská spolu s novinářkou Janou Bobošíkovou konstatují, že se česká ekonomika nalézá v podstatě ve stavu klinické smrti a pověstné světlo na konci tunelu je hodně daleko.
15.09.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků)

Tomáš Cikrt smutný z ,,Demobloku". Prymula? Info, co bylo za zavřenými dveřmi

 
Miloš Zeman, Pavel Novotný, ale hlavně koronavirus. To bylo obsahem rozhovoru Jany Bobošíkové se šéfredaktorem Zdravotnického deníku, Tomášem Cikrtem. Ten se postavil za důsledné nošení roušek, mytí rukou a udržování rozestupů. Prý to nikoho nic nestojí. A pochválil kancléřku Merkelovou, že říkala Němcům pravdu. A nelíbí se mu, že si z viru dělá opozice politiku.
14.09.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1007 článků) , Jana Bobošíková (645 článků) , Miloš Zeman (24229 článků) , Tomáš Novotný (74 článků) , Tomáš Novotný (74 článků) , Tomáš Novotný (70 článků)

,,Zákaz muslimů, nahradí nás." Temné zprávy z SPD: Další popotahování u soudu

 
Do XTV k Janě Bobošíkové přišla promluvit poslankyně za SPD Karla Maříková a stálo to skutečně za to. Moderátorka se občas nestačila divit. Poslankyně prozradila, co si myslí o cestě Miloše Vystrčila na Tchaj-wan nebo kdo jsou podle ní nepřizpůsobiví občané. Ráda by taky zatočila s neziskovkami. S kterými? To nechtěla říct. Bojí se? A co czexit?
07.09.2020 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků)

„Morální bahno.“ Kauza kolem podpisů v mariánském sloupu měla silnou dohru. Rouček, Ovčáček i novinář Tuna. Strhla se mela

 
Replika mariánského sloupu na Staroměstském náměstí opět vzbudila silné vášně. Bývalý europoslanec Libor Rouček (ČSSD) se v souvislosti s podpisy, jež měly být uloženy do sloupu, navážel do bývalé kandidátky Suverenity Jany Bobošíkové, do ekonomky a členky Rady ČT Hany Lipovské a do hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Právě poslední ze jmenovaných signatářů se následně ozval. „To je jak výkřik z 50. let 20. století o ‚poctivých a čistých pracujících‘,“ obořil se prezidentský mluvčí a strhla se bouřlivá diskuse.
18.08.2020 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků) , Libor Rouček (251 článků)

Ivan Pilip po telefonu řídil redaktory ČT. Tchoř Klaus. Vzpomínky televizní rebelky, jak se za sarajevského atentátu rodilo „bratrstvo pravdy a lásky“

 
VZPOMÍNKY A PERLY „Jak jsme svrhávali Václava Klause.“ Jana Bobošíková ve své knize „Nebudu mlčet“ popisuje mimo jiné i pozadí tzv. sarajevského atentátu, kdy lidé okolo Jana Rumla a Ivana Pilipa chtěli změnu v čele ODS. Vzpomíná na to, jakým způsobem tehdy pracovala Česká televize. Údajně se tehdy neměřilo všem stejným metrem. Velké nadšení mělo v redakci panovat především pro Unii svobody. Naopak „těžší“ to měl samotný Václav Klaus. I v redakci ČT však panoval rozkol, a někteří Klausovi fandili. V okamžiku pravdy se však podle Bobošíkové ukázalo, kdo skutečně ovládal zpravodajství ČT. Měli to být tři vysoce postavení politici.
04.08.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9986 článků) , Jana Bobošíková (645 článků) , Jan Ruml (5 článků) , Ivan Ivan (1573 článků)

Česká ekonomika? Je to prý mnohem horší. Raději nečíst

 
MF Dnes v posledních dnech přinesla v názorové rubrice značně rozdílné pohledy na ekonomickou situaci v České republice. Národní ekonomika poklesla meziročně o téměř 11 %. K tématu se na stránkách Mladé fronty vyjádřila známá jména. Ekonomka Ilona Švihlíková a Hana Lipovská s Janou Bobošíkovou z Institutu svobody a demokracie. Jaká jsou východiska z krize a je vůbec naše situace tak špatná, jak se zdá? Vicepremiér Karel Havlíček vidí obrovský propad ekonomiky jako přijatelný ve srovnání s ostatními zeměmi a premiér Babiš je, co se týká rozpočtu, optimistou.
04.08.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků)

Auto polité výkaly a Marek Eben. Jana Bobošíková odtajnila drsné věci z dob boje o ČT

 
Zakladatelka Institutu svobody a demokracie Jana Bobošíková opět v Nedělníku otevřela svou knihu Nebudu mlčet a věnovala se vzpomínkám na televizní krizi a tzv. spacákovou revoluci z přelomu tisíciletí. Tentokrát mluvila o něčem, za co by se podle ní měli aktéři stydět a prý i stydí. Jde o to, jak zkolaboval tehdejší ředitel ČT a nebyl údajně přijat hned v několika nemocnicích. A jak ji pomluvil Marek Eben a co nechutného se stalo trabantu prozatímní ředitelky.
27.07.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Marek Eben (410 článků) , Jana Bobošíková (645 článků) , Jan Marek (398 článků)

Daniela Drtinová: Byla jsem tanečnice. V Itálii

 
Moderátorka DVTV Daniela Drtinová usedla tentokrát do křesla pro hosta na Českém rozhlasu Dvojka. A moderátor Aleš Cibulka ji pomyslně svlékal. Odhalila například, že ještě skoro v osmnácti letech házela po kolemjdoucích mech. Také jak ji romští mladíci naučili tancovat a jak potom vystupovala v italských nočních klubech. A své rozhovory s politiky považuje za službu. Došlo i na práci v ČT a Janu Bobošíkovou.
15.07.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Aleš Cibulka (102 článků) , Jana Bobošíková (645 článků) , Daniela Drtinová (352 článků)

Vadil ODS i ČSSD, tak se vytáhly spacáky. Bobošíková vzpomíná na převrat v ČT. Hodače zničila jediná věta

 
Bývalá politička a moderátorka Jana Bobošíková na videu po 20 letech vzpomíná na krizi České televize z přelomu let 2000 a 2001, kdy se redaktoři zpravodajství České televize vzbouřili proti vedení České televize. Po letošním zvolení nových členu Rady ČT se zamýšlí, zda lze opět, i snahou některých politiků, očekávat krizi veřejnoprávní televize číslo 2.
12.07.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků)

,,Česku hrozí podrobení se cizině. A všichni mlčí.” Poslanci dostali vážný dopis. Máme ho

 
Odprodej státního majetku, pokles penzí, školné na vysokých školách i bankrot, k těmto věcem by dle Institutu svobody a demokracie mohlo dojít, pokud bude prohlasován schodek státního rozpočtu s astronomickou cifrou 500 000 000 000 Kč. Hana Lipovská a Jana Bobošíková proto jménem svého Institutu zaslali prezidentovi a poslancům otevřený dopis, ať pro schodek nehlasují a nepodepisují ho. ParlamentníListy.cz mají dopis k dispozici.
08.07.2020 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků)

Co chystá Merkelová pro EU? Němci berou kormidlo. Hana Lipovská se podívala blíže

 
Od 1. července se předsednictví EU ujímá Německo. Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT, v poznámce pro Institut svobody a demokracie novinářky Jany Bobošíkové konstatovala, že prozatím moc nevíme, co můžeme od vlády v Berlíně čekat. Jisté náznaky tu ale jsou. Nahlédněte.
29.06.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků)

Pan Žantovský, trefná přezdívka skútr... Havlův knihovník se posmíval hmotnosti Jany Bobošíkové, a ta se nedala

 
Ředitel Knihovny Václava Havla, bývalý diplomat a aktuálně i kandidát do Senátu Michael Žantovský v rozhovoru pro server Forum24.cz vzpomenul na televizní krizi z přelomu let 2000 a 2001. „Paní Bobošíková mě tehdy fyzicky napadla,“ vzpomínal na událost, kdy se jej novinářka a tehdejší ředitelka zpravodajství ČT Jana Bobošíková pokusila „z budovy fyzicky odklidit“. Z think-tanku Bobošíkové se však ozvaly jiné vzpomínky. „Mával mi před očima senátorskou legitimací, začal skákat metr do vzduchu a křičet: ‚Já jsem senátor, mě budete poslouchat‘!“ vzpomíná novinářka na angažování Žantovského. Padla rovněž zmínka o přezdívce, kterou by zřejmě senátorský kandidát nejradši zapomenul.
27.06.2020 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5826 článků) , Jana Bobošíková (645 článků) , Michael Pan (6 článků) , Michael Michael (1550 článků)

Profesor Svoboda: Svět sedí na bombě. Strašné informace o Lidicích

 
Nedávno si Česko připomenulo tragické výročí vypálení obcí Lidice a Ležáky, ke kterému došlo v odvetě za likvidaci říšského protektora Reinharda Heydricha. K této příležitosti zakladatelka Institutu svobody a demokracie Jana Bobošíková vyslechla názory režiséra Jiřího Svobody, který spolupracoval na scénáři filmu Lidice se Zdeňkem Mahlerem. Svoboda mínil, že „biblický rozměr“ Lidic ještě nikdo nevystihl. A varoval před tím, co Lidice znamenají.
23.06.2020 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Svoboda (451 článků) , Jiří Svoboda (451 článků) , Jana Bobošíková (645 článků) , Jan Svoboda (228 článků) , Jan Svoboda (228 článků) , Jan Svoboda (228 článků) , Jan Svoboda (228 článků)

Vyjádření Wollnera ke kauze „udavačka z Lidic“: Bobošíková a hnojomety v čele s Parlamentními listy. Co by ve slušných médiích nikdy neprošlo?

 
Marek Wollner přerušil mlčení a vyjádřil se ke kauze reportáže o Lidicích. Tvrdí, že jde o politiku a postup Reportérů ČT byl správný, protože práci historika Kyncla zaštítil jak Památník Lidice, tak Akademie věd. A archivář, který tuto práci zpochybňuje, si prý jen hraje s psychologií, ale důkazní prameny nemá. A nechyběla ani kritika Jany Bobošíkové.
22.06.2020 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků)

Šarapatka u Emmy Smetany: „Řekl bych: Jsem blbec, pardon, promiňte mi, udělal jsem chybu.“ Ale neřekne

 
Člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka, bývalý poradce prezidenta Miloše Zemana a dnes jeho velký kritik, se s tím nemazal. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV s moderátorkou Emou Smetanou udeřil na prezidenta Miloše Zemana i novou členku Rady ČT Hanu Lipovskou. Ta si podle Šarapatky jezdí pro noty k Janě Bobošíkové i na Pražský hrad. „Já Miloše Zemana nemám dlouhodobě rád, ale jenom idiot by mu přál smrt,“ zdůraznil v rozhovoru. A uvedl, že by se omluvil, kdyby udělal chybu.
18.06.2020 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků) , Miloš Zeman (24229 článků) , Zdeněk Smetana (16 článků) , Emma Smetana (527 článků)

Ministr Havlíček se u Bobošíkové rozzlobil na obce a kraje: Je to boj!

 
Ministr dopravy i průmyslu a obchodu Karel Havlíček se v rozhovoru pro XTV v pořadu JB Talk s Janou Bobošíkovou pustil do českých měst a obcí. Dal jasně najevo, co si myslí o jejich kritice vlády, když od ní dostaly všechno zadarmo. Došlo i na výzkum vesmíru ze strany EU.
07.06.2020 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků)

Nová členka Rady ČT Lipovská vyvolává v bruselských kruzích obavy. Jana Bobošíková tuší proč

 
ROZHOVOR „Vzhledem k tomu, že Česká televize je součástí našeho demokratického systému, hovoříme samozřejmě i o ní,“ komentuje spolupráci s novou členkou Rady ČT Hanou Lipovskou známá moderátorka, bývalá europoslankyně Jana Bobošíková. „Opět jsme viděli, že se někteří nemohou smířit s tím, že stejné občanské právo, v tomto případě být volen do Rady ČT, mají i zastánci konzervativních myšlenek, které hlasitá progresivistická menšina skutečně zuřivě nenávidí.“ Nepřekvapuje ji, že konzervativní katolička v radě veřejnoprávní televize členské země EU není v určitých bruselských kruzích vítána a vzbuzuje tam obavy. „Zrada a hledání vrchnostenského biče, namísto domácí diskuse a argumentů, je projevem zbabělosti a slabosti,“ podotýká.
04.06.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků)

Hana Lipovská: Přizvala jsem Janu Bobošíkovou, její zkušenosti se budou hodit. A nejen jí

 
Nově zvolená radní ČT, ekonomka Hana Lipovská, se na svém facebookovém profilu vyjádřila k vlastní volbě do rady. "Budeme potřebovat trpělivost, vytrvalost a odvahu, a především pokoru. Dobře vím, že drtivá většina zaměstnanců ČT pracuje poctivě a naplno, jen nejsou vždy vidět. A dobře také vím, že ti, kdo dnes truchlí, kdo jsou zděšeni, kdo jsou pobouřeni, kdo mají vztek, mnohdy dokáží pracovat řemeslně a fortelně, jen k tomu musí 'dostat příležitost'," uvedla Lipovská.
28.05.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků)

Prymulovy zvraty neznají hranic. To nám ty „dva roky“ utekly... Vláda epidemiologů prý lidi akorát děsí

 
Bývalá kandidátka na prezidentku Jana Bobošíková z Institutu svobody a demokracie se ostře pustila do epidemiologa Romana Prymuly. „Vládnutí prostřednictvím epidemiologů znepokojuje mnoho lidí,“ píše Bobošíková. Reaguje tak na Prymulovo doporučení, aby vláda otevřela hranice už tento týden, přestože v březnu Prymula mluvil i o dvouletém uzavření hranic.
18.05.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků)

Podivnosti kolem rozhovoru se Sorosem. V anglické verzi některé věty zcela chybí, zjistil institut. A jak dopadla ta česká...

 
Institut svobody a demokracie, za nímž stojí mimo jiné novinářka Jana Bobošíková a ekonomka Hana Lipovská, se na svém webu zabývá dezinformacemi, které se šíří. Všímají si rozhovoru s filantropem Georgem Sorosem, jenž v překladu obsahuje některé jiné pasáže než v originále.
17.05.2020 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (645 článků) , Jan George (7 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »