Články k osobnosti

Jan Zeman

  lékař

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Zeman »
 

To by v ČR říkat nešlo. Profesor Eichler k Ukrajině a budoucnosti. A k Zemanovi

 
POLOČAS ROKU HRŮZY Marine Le Penová díky volebnímu úspěchu splatí dluh u ruské banky. Její vyváženější názory na ukrajinský konflikt by v Česku patrně neobstály, sdělil ParlamentnímListům.cz profesor Jan Eichler, přední expert na mezinárodní vztahy. Evropským hegemonem dle něj bude Německo, nikoliv Francie. Eichler se vyjádřil i k prezidentu Zemanovi, který ho šest let odmítal jmenovat profesorem.
12.07.2022 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (509 článků)

Zeman neřekl své poslední slovo, chystá překvapení. Kdo přijde po něm? Jan Šolta dal odpověď. Jinou, než se čeká

 
„Tady už nelze myslet jen na Ukrajinu,“ říká někdejší disident, ekonom a vysokoškolský pedagog Jan Šolta, podle kterého by i zmrazení konfliktu znamenalo hluboký oddech v Evropě. Připustil, že by Zelenskyj mohl být nahrazen, protože nemůže ze své politiky teď uhnout. K české politice řekl, že Babiš podle něho kandidovat nebude, protože ho více zajímá post premiéra. A Zeman? Ten si prý ještě neřekl poslední slovo.
10.07.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (509 článků)

Žalobce řekl, co rozhodlo v kauze Čapí hnízdo: Babiše potopil syn, objevily se i nové důkazy

 
Jedna z nových svědeckých výpovědí změnila náhled na posouzení případu Čapí hnízdo. Výpovědi změnili také další svědci. O důvodech, proč státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil názor a rozhodl se v kauze obžalovat bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou (dříve Mayerovou), informoval v tiskové zprávě mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Šaroch původně v roce 2019 stíhání Babiše a dalších lidí zastavil. Bývalý nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman však v prosinci stejného roku po přezkumu obnovil stíhání Babiše a Nagyové.
21.03.2022 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Jana Nagyová (1625 článků) , Jana Nagyová (1618 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Aby toto o Lipavském nezapadlo... Zeman nebude vůbec rád. Přišlo z Babišova týmu

 
Poslanec za hnutí ANO Jaroslav Bžoch upozornil na svém twitterovém účtu na setkání ministra zahraničních věcí Jana Lipavského (Piráti) se svým palestinským protějškem.
02.03.2022 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (509 článků)

České reakce na válku: Bezohledný bandita Putin, nejhorší scénář a sen o obnově SSSR

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes ráno oznámil, že dal svolení ke speciální vojenské operaci na ukrajinském Donbasu, uvedly agentury. Moskva prý nemůže tolerovat hrozby, které přicházejí z Ukrajiny a cílem operace bude ochrana lidských životů. V řadě ukrajinských měst včetně Kyjeva jsou slyšet výbuchy, uvádí ukrajinská agentura Unian. Útok odsuzují i čeští politici. Premiér Petr Fiala označil invazi na neospraveditelný akt agrese, ministryně obrany Jana Černochová (ODS) svolala kvůli útoku štáb ministerstva obrany.
24.02.2022 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4513 článků) , Petr Fiala (3918 článků) , Jana Černochová (723 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Lipavský v neprůstřelné vestě vyjádřil Ukrajině solidaritu. Zemanovi vzkázal: Chováme se odpovědně

 
Český ministr zahraničí Jan Lipavský v pondělí spolu se svými kolegy ze Slovenska a Rakouska Ivanem Korčokem a Alexanderem Schallenbergem přicestoval na Donbas na východě Ukrajiny. S odvoláním na šéfa ukrajinské diplomacie o tom informovala tisková agentura TASS. Lipavský tak zahájil dvoudenní návštěvu Ukrajiny, kde bude mimo jiné jednat s šéfem ukrajinské diplomacie Dmytro Kulebou. Ten podle serveru Ukrajinska pravda mezitím oznámil, že Ukrajina od Západu v poslední době dostala pomoc v hodnotě 1,5 miliardy dolarů (přes 31 miliard korun) a 1000 tun zbraní či vojenského vybavení. Šéf české diplomacie Lipavský navíc v Kyjevě symbolicky předal ukrajinskému červenému kříži balíčky s první pomocí. Na Ukrajinu jich přivezl 500.
07.02.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (509 článků) , Alexander Alexander (192 článků)

Zeman, poslední šance. Fiala jak Jakeš. Veleba odhalil postup vlády

 
„Takto se nechovali ani politici před rokem 1989,“ říká v souvislosti se současnou situací v zemědělství bývalý prezident Agrární komory Jan Veleba a jmenuje, jací představitelé státu podle jeho názoru „ztratili soudnost a zdravý rozum“. Vysvětluje, co podle něj může přinést chystaný nový systém dotací, a spolu s jím oslovenými odborníky naléhavě varuje před skokovým navýšením cen potravin i před totální závislostí ČR na jejich dovozu, a tím i před značnou ztrátou suverenity státu. V souvislosti s premiérem Fialou padlo tvrdé srovnání s Miloušem Jakešem. O ministru Nekulovi mluví jako o „králíku z klobouku“. Naději prý zemědělci vkládají do prezidenta Zemana.
30.01.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Fiala chce zahraniční témata koordinovat se všemi vrcholnými politiky. I přes odpor Zemana

 
Premiér Petr Fiala (ODS) bude zahraniční politiku koordinovat se všemi klíčovými ústavními činiteli, řekl dnes České televizi (ČT). Politici by podle něj měli být schopní spolu mluvit a své kroky koordinovat. Zeman o víkendu Frekvenci 1 řekl, že nehodlá obnovit schůzky ústavních činitelů k zahraniční politice. Výhrady má k ministru zahraničí Janu Lipavskému (Piráti), ale i šéfům obou parlamentních komor, takže chce diplomacii probírat jen s Fialou.
17.01.2022 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Senátor Růžička: Zrušte kontroly u vstupů k Pražskému hradu a otevřete ho lidem

 
1. místopředseda Senátu Jiří Růžička a poslanec Jan Lacina dnes prezidentu Miloši Zemanovi odeslali již třetí dopis s výzvou ke zrušení plošných kontrol všech příchozích návštěvníků Pražského hradu. Dopis navazuje na výzvy, které oba představitelé prezidentu republiky poslali už v minulých letech.
31.12.2021 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Zeman (1374 článků) , Jan Zeman (509 článků)

„Senilní stařec!“ Řev po Zemanovi: Spalování ruského plynu ničí planetu!

 
Za vánoční poselství se do prezidenta Zemana obul i šéfredaktor Britských listů Jan Čulík, podle kterého je Zeman zaseklý. Vystudovaný bohemista tvrdí, že jaderná energie není řešení, protože Dukovany nebudou dostavěny včas a „Česká republika nemá na tyto drahé energetické zdroje peníze“. Evropa se prý musí zbavit závislosti na ruském plynu. Zemana sepsul i za to, že prý pohrdá mladými a ženami.
27.12.2021 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (509 článků)

Podraz na Zemana? Fiala hodně slíbil, teď ze STANu leze průšvih

 
Nový ministr zahraničí Jan Lipavský už stihl do úřadu přivést své dva politické náměstky, Jiřího Kozáka a Martina Dvořáka. Vliv samotného Ministerstva zahraničí (MZV) nicméně prý bude menší než dřív. Jak se ParlamentníListy.cz dozvěděly od důvěryhodného zdroje blízkého špičkám české diplomacie, už teď mělo být MZV „vykuchané” a rozporcování dalších pravomocí na další úrovně to změní ještě víc. V konečném důsledku to prý bude spíš pozitivní. Důvodem jsou i někteří lidé, které si do Černínského paláce přivádí ministr Lipavský.
22.12.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dvořák (458 článků) , Jan Kozák (27 článků) , Martin Zeman (366 článků) , Jiří Fiala (297 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Dvořák (18 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jiří Fiala (297 článků) , Jan Dvořák (128 článků) , Jiří Zeman (1374 článků) , Honza Dvořák (128 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Fiala garantoval, že Lipavský bude jednat v souladu s vládním programem, řekl Zeman

 
Premiér Petr Fiala prezidentu Miloši Zemanovi osobně garantoval, že nový ministr zahraničí Jan Lipavský bude jednat v souladu s programovým prohlášením.
19.12.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Zeman (509 článků)

„Slabý kus ve stádě,“ obul se Zeman do Lipavského. „Šílené“ nápady má krotit Fiala

 
Premiér Petr Fiala (ODS) prezidentu Miloši Zemanovi osobně garantoval, že nový ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) bude jednat v souladu s programovým prohlášením. Prezident tím dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima NEWS zdůvodnil, proč nakonec i přes výhrady Lipavského jmenoval. První místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) dnes v pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi řekl, že se při dohodě o jmenování vlády se Zemanem nekšeftovalo s žádnými personáliemi.
19.12.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Blažek: Lipavský? Fiala vysvětlil Zemanovi, co vše by se mohlo stát

 
Pavel Blažek (ODS) se s velkou pravděpodobností v pátek stane ministrem spravedlnosti. V rozhovoru pro Deník N se rozhodl popsat některé ze svých plánů. Pár slov pronesl také na konto jednání mezi prezidentem Zemanem a premiérem Fialou. Blažek zdůraznil, že jmenování Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí nevnímá jako ústup prezidenta. Zdůraznil také, že se nedopustil věcí, které mu bývají připisovány a hodlá si počkat, zda vůbec bude někdy státním zastupitelstvím z něčeho obviněn.
16.12.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (656 článků) , Jan Blažek (51 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Pavel Fiala (198 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Zlomený Zeman? Je to jinak. Lipavský už byl popraven. Přijde znemožnění a problémy

 
„Kdyby například premiér navrhl prezidentovi republiky osla, musí ho jmenovat?“ Publicista, básník a textař Marek Řezanka analyzuje sestavení nového kabinetu. Podotýká, že nový ministr zahraničí bude pod drobnohledem a každá jeho sebemenší chyba padá na Fialovu hlavu. „Způsob, jakým si ho premiér za každou cenu do vlády prosadil, napovídá, že vznikla nová politická postava: Jan Petr Fiala Lipavský,“ říká. Navíc: „Fialova vláda se může znemožnit jen tehdy, bude-li vládnout.“ V závěru přidává i „vánoční sonet“ pro čtenáře Parlamentních Listů.
15.12.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3918 článků) , Jan Marek (439 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Marek (179 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Marek Zeman (161 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Jurečka: Ne, Koudelku jsme neobětovali. Ani nic jiného

 
Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, budoucí vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí, v rozhovoru pro deník Právo pronesl pár slov ke schůzce prezidenta Zemana a premiéra Fialy (ODS), po které Zeman ustoupil a nechal vejít ve známost, že jmenuje celou vládu, včetně ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti). Jurečka v této souvislosti zmínil i jméno šéfa BIS Michala Koudelky.
15.12.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (966 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Zlé zprávy pro Fialu po uzavření Lipavského. Zapotí se

 
Moderátor MF Dnes Miroslav Korecký má za to, že výhrady vůči Pirátovi Janu Lipavském jsou do jisté míry oprávněné. Naznačil, proč nakonec Zeman ustoupil a Lipavského jmenuje. A nejhorší zprávu pro nastupujícího premiéra si nechal na konec: Zemanovi teď bude Fiala dlužit.
14.12.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (330 článků) , Jan Fiala (330 článků) , Jan Zeman (509 článků)

Kupka (ODS): Jsem rád, že nová vláda nebude muset jako první věc řešit kompetenční spor s hlavou státu

 
Komentář na facebookovém profilu k záměru prezidenta Zeman jmenovat celou vládu, včetně Jana Lipavského
13.12.2021 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (509 článků)

Polčák (STAN): Prezident Zeman jen zkouší, kam až může zajít

 
Komentář na facebookovém profilu k záměru prezidenta Zeman jmenovat celou vládu, včetně Jana Lipavského
13.12.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (509 článků)

Bartoš (Piráti): Oceňuji, že se prezident zachoval státnicky a s respektem k Ústavě

 
Komentář na facebookovém profilu k záměru prezidenta Zeman jmenovat celou vládu, včetně Jana Lipavského
13.12.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (509 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »