Články k osobnosti

Jan Zajíc

  zpěvák

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Zajíc »
 

V Praze bude 5 nových národních kulturních památek: Náhrobky Palacha a Zajíce nebo kostel, kde zemřeli parašutisté

 
K třicetiletému výročí po Sametové revoluci rozšiřuje ministerstvo kultury seznam národních kulturních památek (NKP) o sedm objektů. Dostane se tak na kostel v Resslově ulici, kde padli parašutisté po atentátu na Reinharda Heydricha, či náhrobky Jana Palacha a Jana Zajíce.
30.10.2019 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Honza Zajíc (19 článků) , Jan Zajíc (19 článků) , Jan Zajíc (3 články)

Když síla činu překoná čas

 
Pražské Museum Kampa výstavou Síla činu, Jan Palach a Jan Zajíc v umění v letech 1969–2009, která trvá do 24. března, připomnělo dva činy sebeupálení coby protest proti okupaci v roce 1969.
23.01.2019 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Honza Zajíc (19 článků) , Jan Palach (245 článků) , Jan Zajíc (19 článků) , Jan Zajíc (3 články)

Vzít si život nic neřeší, napsal do Rudého práva rektor Univerzity Karlovy Zima. A nám vysvětlil, jak že to myslí s Janem Palachem

 
Výročí smrti Jana Palacha je za námi a neobešlo se bez incidentů, jako byl třeba pokus o sebeupálení muže na Václavském náměstí. Významné osobnosti také neopomenuly sdělit své názory na čin Jana Palacha. Jednou z nich byl i rektor Univerzity Karlovy, prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., který se zúčastnil slavnostních odhalení nových památníků. O Palachovi na sociálních sítích řekl, že položil život za svobodu a demokracii, jeho jméno je aktuální dodnes, a připomenul i Palachovy následníky jako Josefa Hlavatého či Jana Zajíce. Nicméně, sociálními sítěmi koluje odkaz na vydání Rudého práva, kde se tehdy student Tomáš Zima vyjadřoval poněkud jinak. Na dotaz redakce nám své názory osvětlil.
22.01.2019 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Honza Zajíc (19 článků) , Jan Palach (245 článků) , Jan Zajíc (19 článků) , Jan Zajíc (3 články)
« Předchozí 1 Další »