Články k osobnosti

Jan Zahradil

  europoslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Zahradil »
 

Ukrajina zavřela kohouty. Maďarsko to bude řešit jinak

 
V dopise adresovaném předsedovi Evropské rady Viktor Obrán shrnul svých pět cest a na jejich základě navrhl nové kroky pro řešení vojenského konfliktu a evropské politiky. Celé znění dopisu na Facebooku sdílel Jan Zahradil. Summit v Maďarsku, který se pokoušel bojkotovat šéf zahraniční politiky EU Josep Borrell, se nakonec konat bude. Mezitím se však Maďarsko potýká s palivovou krizi kvůli částečnému zákazu přepravy ruské ropy přes Ukrajinu.
20.07.2024 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků) , Viktor Viktor (187 článků)

Za Turkem a Klausem? Dávní tahouni ODS se zle servali. Topolánek střílel ostrými

 
Jiskry probleskávají i mezi dinosaury ODS, jejichž politická kariéra je dávno po kremaci, nebo která ji právě zažívá. Bývalý premiér Mirek Topolánek se pustil do bývalého europoslance za ODS Jana Zahradila. „Jít oslavovat se Šlachtou, Macinkou, Turkem a Klausem bylo chucpe. Můžeš mít dokonce v lecčem pravdu, ale na tu Ti sere Bílý tesák…“ zahrozil přes sociální sítě Topolánek na Zahradila.
22.06.2024 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2468 článků) , Jan Zahradil (775 článků)

Co se děje v ODS? Velmi nepříjemné pro Fialu. Zahradil před kamerou naznačil

 
„Nespokojenost v ODS narůstá, bublá to zespodu,“ poznamenal v internetové televizi XTV končící europoslanec Jan Zahradil (ODS). Výsledky eurovoleb nejsou podle něj vítězstvím, jak prezentuje premiér a předseda ODS Petr Fiala. Úspěch podle Zahradila může slavit Filip Turek, jenž může být pro ODS buď konkurentem, nebo spojencem.
17.06.2024 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6558 článků) , Jan Zahradil (775 článků)

Nejen Zahradil. Další hlas z ODS proti topkařům

 
Končící europoslanec a jeden ze zakladatelů ODS, Jan Zahradil, není spokojený se současným směřováním ODS v rámci koalice SPOLU a opakovaně vyzývá ke spolupráci s hnutím ANO a nově i s kometou evropských voleb Filipem Turkem a Motoristy. Podle Zahradila ODS ztrácí voliče a na svých bedrech nosí lidovce a TOP 09, což ukázaly i víkendové evropské volby. Premiér Petr Fiala ale tvrdí, že projekt SPOLU funguje a volby dopadly pro ODS dobře. Stále více hlasů uvnitř ODS ale dává Zahradilovi za pravdu.
12.06.2024 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6558 článků) , Jan Zahradil (775 článků)

Zahradil popsal, co se děje v europarlamentu: Zhoršil se. Víc nesnášenlivosti, nepřátelství

 
Dita Charanzová (nestr.), Jan Zahradil (ODS), Stanislav Polčák (STAN) byli hosty druhé části Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News. V Evropském parlamentu končí, zhodnotili tak, jak se proměnil - a jak se proměnila Evropa. Hovořili mimo jiné i o Green Dealu.
09.06.2024 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků) , Stanislav Polčák (341 článků)

Zahradil: Letáky SPOLU roznášet nebudu. Upadly by mi ruce

 
Letáky SPOLU roznášet nebudu. To by mi upadly ruce. Jan Zahradil se zostra vyjádřil nejen ke končící předvolební kampani SPOLU.
06.06.2024 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků)

„Veřejně vám to nikdo neřekne.“ Zahradil o náladách ve straně. A taky o Pekarové

 
Dlouholetý europoslanec Jan Zahradil (ODS), který už nekandiduje v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, kritizuje spojení ODS s TOP 09 a s KDU-ČSL v koalici Spolu. Podle Zahradila by dávalo větší smysl spojení s hnutím ANO, což si prý myslí více lidí uvnitř ODS. „Veřejně to nikdo neřekne, soukromě mi to dost lidí potvrzuje jako dobrou variantu,“ tvrdí Zahradil s tím, že ODS by už konečně měla najít jiný program než „Antibabiš“.
04.06.2024 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků)

Jásají, že bude „zavírat hubu“? Zděšení kolem Foltýna už i v ODS

 
Vláda schválila jmenování koordinátora strategické komunikace; bude jím Otakar Foltýn. Vedle strategické komunikace však bude zodpovídat i za obranu před dezinformacemi a cizím vlivem. Spíše skepticky se k celému tématu vyjadřuje europoslanec Jan Zahradil. Na sociálních sítích tvrdí, že příznivci tohoto opatření očekávají spíše státní zásahy do online obsahu, které by potlačily jim nepříjemné názory. Zároveň upozorňuje, že „paranoidní trend dezinfománie“ bude s blížícími se volbami sílit.
01.06.2024 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků)

Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

 
Piráti představili svůj 12bodový plán pro boj s dezinformacemi, v němž požadují, aby další ministerstva nabobtnala o specializovaná pracoviště starající se o „strategickou komunikaci“ či aby probíhal důsledný monitoring dezinformací a aby následovala „rychlá reakce“. Školáky, pracovníky ve strategických odvětvích či seniory mají proti dezinformacím čekat školení a pomoci mají v tomto boji „pro svou novinářskou kvalitu a nezávislost“ také veřejnoprávní média. „Nesmíme podceňovat rizika,“ zdůraznil při představování plánu pirátský ministr zahraničí Jan Lipavský. Od europoslance ODS Jana Zahradila přišlo srovnání s 50. lety.
17.05.2024 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků)

„Jourová v Bruselu prováděla strašné věci.“ Jan Zahradil končí. A řekl vše

 
Dlouholetý europoslanec Jan Zahradil (ODS), který již nebude letos obhajovat mandát, hodnotil v rozhovoru pro iDnes dvě dekády naší země v EU. Na rozdíl od svého stranického šéfa a premiéra Petra Fialy, který EU vnímá pozitivně. Premiér podle něj zpohodlněl a mluví úplně jinak než před deseti lety. Prozradil také, proč se domnívá, že Věra Jourová je nejhorší českou eurokomisařkou, označil ji za největší omyl Babiše a popsal, co v europarlamentu předváděla. Co jej nyní zneklidňuje, je tlak na zrušení veta i ze strany české hlavy státu.
04.05.2024 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6558 článků) , Jan Zahradil (775 článků) , Věra Jourová (554 článků)

Konec „podvodu na voliče“. Už je jasné, že EU nepovede ten, komu dáte hlas

 
Evropští konzervativci a reformisté (ECR) po zkušenostech z minulých eurovoleb míní, že je „zbytečné“, aby jejich kandidát na šéfa Evropské komise kandidoval v červnových volbách. „Letos už je to jen podvod na voliče,“ myslí si europoslanec Jan Zahradil (ODS). Poukazuje, že ačkoli v minulých volbách u evropských voličů uspěl lidovecký lídr Manfred Weber, stejně se do čela Komise nakonec místo něj dostala Ursula von der Leyenová.
28.04.2024 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků) , Manfred Weber (20 článků)

Deset let zpátky. Fiala podepsal petici, Vystrčil propagoval. Co by na to asi řekli dnes…

 
Spory, které ve vládě vypěnily po jmenování „zmocněnce pro zavedení eura“ ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem (STAN), ukazují v otázce přijmutí eura rovněž na nejasné postavení premiéra Petra Fialy (ODS). Europoslanec Jan Zahradil (ODS) připomněl, že ještě před 10 lety předseda vlády po Česku sbíral podpisy pod „petici pro korunu“. ODS tehdy slibovala k euru uspořádat „závazné referendum“. „Ví někdo, co si myslí Petr Fiala? A myslí si o tom vůbec něco?“ zaznívá.
31.03.2024 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6558 článků) , Jan Zahradil (775 článků)

Velká „čistka“ v polské diplomacii? Zahradil má jasno, proč teď Jourová mlčí

 
„Slyšíte to ticho?“ ptá se europoslanec Jan Zahradil (ODS) k tomu, jak se nikterak nezvedají ostré protestní hlasy z diplomatických kruhů ani z Bruselu, jež by reagovaly na plánované čistky v polské diplomacii, které hodlá odstartovat tamní premiér Donald Tusk. Kdyby podobné čistky spustil bývalý předseda polské vlády Mateusz Morawiecki, tak by už dle Zahradila česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO) dávno sousední zemi hrozila zastavením evropských fondů.
29.03.2024 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků) , Věra Jourová (554 článků) , Donald Tusk (216 článků) , Mateusz Mateusz (79 článků)

„Hrozná chyba.“ Zahradil to vedení ODS spočítal za Ukrajinu. I „hrozbu“ od opozice

 
Dlouholetý europoslanec Jan Zahradil nebude příští rok obhajovat mandát, kritizoval úřadování svého stranického šéfa a premiéra Petra Fialy (ODS): „Není úplně v pořádku to obrovské upřednostnění té zahraniční agendy – konfliktu na Ukrajině,“ řekl v pořadu X-Talk. ODS by se podle něj neměla vzpírat myšlence, že by se potkala s ANO v budoucí vládě, protože jde o standardní ukotvenou stranu. Svému kolegovi Pavlu Novotnému, který je k němu kritický, vzkázal, že by se měl držet zkrátka.
20.03.2024 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6558 článků) , Jan Zahradil (775 článků)

I tihle Fialovi podrazili nohy. Co se neví o show ve Sněmovně

 
Andrej Babiš jako bezpečnostní hrozba? Při snaze vykreslit opozičního lídra coby nebezpečí pro naši zemi podle komentátora Petra Holce vládní koalici podrazili nohy i její vlastní lidé. Včetně Jana Zahradila, Jiřího Čunka nebo novináře Jindřicha Šídla. Holec mimořádnou schůzi vnímá jako projev naprostého zoufalství vlády, která „není schopna zrežírovat ani vlastní frašku“.
20.03.2024 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26376 článků) , Jiří Čunek (896 článků) , Jan Zahradil (775 článků) , Petr Fiala (6558 článků) , Jiří Fiala (404 článků) , Jiří Fiala (404 článků)

Konec Nulandové. I v Česku si všimli. A nikdo slzu neuronil

 
Americká diplomatka a politička Victoria Nulandová, jež zastávala funkci první náměstkyně ministra zahraničí Antonyho Blinkena, definitivně odchází z ministerstva zahraničí. „Nulandová byla jednou z hlavních tahounů intervencionistické, internacionalistické podoby zahraniční politiky, svého času hlavního proudu v USA,“ konstatoval k osobě Nulandové například europoslanec Jan Zahradil (ODS), jenž také dodal, že její rukopis byl například znát v otázkách Ukrajiny.
06.03.2024 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků)

„Pab*be, já tam byl.“ Zahradil a povinná vojna: Zvrhlo se to

 
Po pondělním velitelském shromáždění se náčelník generálního štábu Karel Řehka nechal slyšet, že válečný konflikt s Ruskem nelze vyloučit, proto by měla armáda současně s modernizací techniky zvýšit počet vojáků i záložáků. Měla by i zvážit zavedení povinné nebo dobrovolné vojenské služby, uvedl. Jeho slova zaujala europoslance za ODS Jana Zahradila.
22.02.2024 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků)

„Vyřídím si to s ním. V Ostravě.“ Novotný už to zase zkouší na Zahradila

 
Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) je vzteky bez sebe, důvodem je dnešní návštěva jeho spolustraníka, europoslance Jana Zahradila, v kanceláři bývalého prezidenta České republiky Miloše Zemana. Na sociální síti X jej, jak je jeho zvykem, počastoval nevybíravými slovy. A plánuje si to s ním vyřídit osobně.
21.02.2024 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1359 článků) , Jan Zahradil (775 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Vondra řekl pravdu o USA, Evropě a Rusku. Mnohé zaskočí. Nejde o Trumpa

 
Amerika už není, co bývala? Zastánci českého atlantismu opatrně přiznávají, že nejde jen o Donalda Trumpa. Na pomoc USA zejména proti Rusku se už nespolehneme tak jako tak, naznačili europoslanci Alexandr Vondra a Jan Zahradil (oba z ODS). „Zájem Mexičanů řešit problémy Evropy je nižší než u potomků Evropanů, kteří budou za pár desetiletí tvořit menšinu. Mění se ale i postavení Spojených států ve světě. ‚Jedna velmoc vládne všem‘ byla pravda naposledy v 90. letech. Možná. Za třicet let se každopádně změnilo úplně všechno, dnes žijeme ve zcela jiném světě, kde se v každém konfliktu střetávají zájmy a priority vícera velmocí. Každý má omezené množství zdrojů a různé typy závislostí na jiných. Hřiště je nepřehledné a je mnohem těžší se v tom všem zorientovat. Chybí jednoznačná emoce. Těžko přesvědčit voliče odněkud z Montany, že jeho zájmem číslo 1 je, aby Rusko nedobylo Avdijivku,“ uvedl Vondra.
12.02.2024 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6332 článků) , Alexandr Vondra (1442 článků) , Jan Zahradil (775 článků)

Postaveni „mimo demokracii“. A to je špatně. Válečná rétorika se Zahradilovi nelíbí

 
Poslanec Evropského parlamentu si v české společnosti všímá narůstajícího trendu delegitimizace současné parlamentní opozice a stavění mimo demokraticky koridor. Zářným příkladem toho je Jindřich Šídlo a Jan Dobrovský s jejich podcastem, v němž se navážejí do hnutí ANO a SPD. „Jde o populismus nejhrubšího zrna,“ dodává Zahradil, který neskrývá obavy, že na podobnou rétoriku naskočí představitele vládní pětikoalice.
02.02.2024 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (775 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »