Články k osobnosti

Jan Zahradil

  europoslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Zahradil »
 

Tohle ne, Pekarová, Lipavský a spol. Zahradil ostře nové vládě

 
Europoslanec za ODS Jan Zahradil se ve svém facebookovém komentáři zaměřil na to, co hodlá dělat nově vznikající německá vláda, která se ujme moci zhruba ve stejný čas jako ta nová česká. A varoval ODS před kroky, které by podle jeho slov neměla dělat. Bez ohledu na další partnery z koaliční vlády.
28.11.2021 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

Začalo to už za Petříčka... Studená válka se Zemanem? Vážná slova z ODS: Piráti a zahraničí? To určitě ne

 
Neskákat do ekologie bezhlavě a nekopírovat jednostrannou a hysterickou linii. Racionalita musí zvítězit nad zeleným revolucionářstvím. Europoslanec občanských demokratů Jan Zahradil okomentoval dění kolem výběru českých ministrů i budoucnost Zelené dohody (Green Deal) Evropské unie. Najednou vidí mocného spojence – Francii. Ve vzájemné spolupráci by rád zařadil jadernou energetiku mezi bezemisní zdroje.
27.11.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

Úpadek. Zahradil rozstřelil a zesměšnil Piráty. Vážné následky

 
Europoslanec Jan Zahradil (ODS), který jako jediný na výkonné radě ODS nezvedl ruku pro koaliční smlouvu, se nyní více rozhovořil pro server iDnes.cz. Podle jeho slov by například post ministra zahraničí neměl připadnout Pirátům. I přes svou kritiku však Zahradil věří, že nová vláda bude vládnout celé čtyři roky.
10.11.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

,,Krásné, přivítat u nás krajany." Adept Pirátů o Sudeťácích

 
O dnes již bývalém poslanci Janu Lipavském se poslední dobou mluví stále častěji jako o možném příštím ministrovi zahraničních věcí. Europoslanec Jan Zahradil se rozhodl zabrousit trochu do minulosti a připomenout jeden výrok Lipavského. Ten týkající se sudetských Němců. Nahlédněte.
09.11.2021 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

„Chodili a divili se.“ Skandál kolem Fialovy vlády? Hemžení v zákulisí

 
Jméno možného ministra zahraničních věcí Jana Lipavského (Piráti) rezonuje. Nyní se k tomuto postu vyjádřil na svém twitterovém profilu europoslanec Jan Zahradil (ODS).
04.11.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

A bude jim to zase málo. Chtějí, ať zchudneme. Zahradil zvedá prst

 
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) doporučuje veřejnosti, aby v následujících dnech upřela svoji pozornost na klimatický summit ve skotském Glasgow. „Nejedná se totiž o nic jiného, než o to, jak rychle a jak moc naordinují novodobí sociální inženýři řízené zchudnutí,“ varuje Zahradil.
01.11.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

„Je vás pět a půl, co chcete?“ Vzkaz ODS Pirátům

 
Člen ODS Jan Paluska se tvrdě obul do Pirátů, když jasně popsal, komu mohou poděkovat za svůj volební debakl a pád z 22 poslanců na pouhé 4. Pokud hledají viníka tohoto tristního výsledku, musí se Piráti podívat do zrcadla. A na pražského primátora Zdeňka Hřiba. Europoslanec za ODS Jan Zahradil si ještě přisadil. Nahlédněte.
13.10.2021 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

Piráti a SPOLU zapláčou. „Babišův zámek“ otočí volby tam, kam nechtějí

 
Těsně před volbami vyšlo najevo, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš si v roce 2009 poslal přes firmy v daňovém ráji v Panamě 381 milionů. Za tyto peníze měl posléze koupit několik nemovitostí ve Francii. Europoslanec Jan Zahradil (ODS) už tuší, komu tyto informace uniklé před volbami pomohu. Opoziční koalice to podle něj nebudou.
04.10.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Jan Zahradil (671 článků)

Zahradil po německých volbách: Jejich zelené revolucionáře znám z Bruselu, takže upřímné zděšení

 
Volební výsledky v Německu už jsou známy, i když na vládu si budou muset Němci ještě chvíli počkat. Co ovšem znamenají pro Česko, to shrnul europoslanec ODS Jan Zahradil. Podle něho končí éra porozumění střední a východní Evropě ze strany Německa, naopak hysterie vůči jádru a uhlí se bude stupňovat. Je zděšen tím, že se na vládě pravděpodobně budou podílet Zelení.
27.09.2021 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

Zdravotní unie? Zahradil se zhrozil. Toto navrhla šéfka EK ve Zprávě o EU

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová přednesla zprávu o stavu EU. Europoslanec Jan Zahradil ocenil, že v ní dobře pojmenovala hrozby, před nimiž EU stojí. Jedním dechem však dodal, že Leyenová nabízí k řešení těchto hrozeb a problémů scestné recepty. A na jednu věc prý Leyenová zcela zapomněla.
17.09.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

Ploty ne, s migranty si povídat, pravil Pirát Peksa. A v ANO startují

 
Poslanec ANO Jaroslav Bžoch sledoval diskusi europoslanců Jana Zahradila (ODS) a Mikuláše Peksy (Piráti) a nestačil se divit. Pánové se bavili o migrantech směřujících do EU a Bžoch nad Pirátem Peksou kroutil hlavou. „Europoslanec Peksa to zase rozsvítil,“ poznamenal mimo jiné.
13.09.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

Jan Zahradil vzpomíná: Jedenácté září v Poslanecké sněmovně. Konec světa, kdy se Havel objímal s Albrightovou

 
20 LET OD 11. ZÁŘÍ Mnozí si přesně pamatují, co dělali 11.9. 2001 v odpoledních hodinách. Ale co se při útocích na newyorská „dvojčata“ dělo v české Poslanecké sněmovně? Na období nejistoty a obav vzpomíná Jan Zahradil, tehdy stínový ministr zahraničních věcí. K tomu se zamyslel nad tí, jak tehdejší události změnily svět a jak nás dovedly k současné frustraci Západu z akce v Afghánistánu.
10.09.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

Rychetského trápí upchlíci. A dnes: Zavírání pusy v ODS. Hodně ostře

 
Slova předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského, jenž při tradiční vzpomínkové akci k uctění obětí nacistické perzekuce v Terezíně hovořil o mrtvých uprchlících, zarezonovala v europoslanci Janu Zahradilovi (ODS) i komentátorovi Petru Holcovi. Oba Rychetského zkritizovali. Zahradil se následně pustil do diskuse s mnohými, které jeho slova rozčílila.
06.09.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků) , Pavel Rychetský (165 článků) , Petr Pavel (824 článků)

Návrat k havlovské zahraniční politice? Svět už je někde jinde. Po Bidenově projevu mají fandové intervencí NATO útrum

 
„Občas slýchané volání po resuscitaci ‚havlovské‘ zahraniční politiky nás nespasí. Svět, Západ – a my s nimi –, jsou už někde úplně jinde,“ píše europoslanec za ODS Jan Zahradil, jak se za poslední roky mění politické uspořádání světa. Změna, vyvrcholená ukončením působení Spojených států a NATO v Afghánistánu, dle něho začala už za amerického prezidenta Baracka Obamy, pokračovala za Donalda Trumpa a během úřadování Joea Bidena zřejmě vyvrcholí. Varuje, že nemůžeme zavírat oči před tím, jak se svět radikálně mění.
04.09.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5797 článků) , Barack Obama (2500 článků) , Jan Zahradil (671 článků) , Joe Biden (626 článků)

Pavel Novotný prozradil, kdo bude dalším prezidentem. A generál Pavel to není. Připravte se, budete koukat...

 
V ODS sejmuli generála Pavla. Europoslanec za modré Jan Zahradil mu vyčítá vstup do KSČ a armádní kariéru. Souhlasí s ním i Pavel Novotný, i přesto, že Zahradil je prý kokot. Pavlovu prezidentskou kampaň Řeporyjec údajně nechápe. „Prezidentem bude Zmrd nebo Mirek Kalousek,“ napsal bývalý král bulváru s tím, že do volby o Hrad hodlá také zasáhnout.
28.08.2021 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (1160 článků) , Miroslav Kalousek (7449 článků) , Jan Zahradil (671 článků) , Miroslav Novotný (68 článků) , Miroslav Novotný (45 článků)

Tos trefil, Babiš vyhraje. A ten Okamura... Zahradil si zahrál na vědmu

 
Volby vyhraje Andrej Babiš a vládu sestaví s SPD a Přísahou za podpory komunistů, myslí si člen ODS Jan Paluska. Načrtl, jak bude situace po volbách vypadat, a také zdůvodnil proč. „V centrálách stran nepochopili, že volební výsledky kolem 30 % se nedělaj na pražský Náplavce, ani v Brně U Tří ocásků, ale v Kyselý prdeli na náměstí a nepřizpůsobili tomu ani témata, ani rétoriku,“ opřel se tvrdě do plánovačů kampaně. SPD podle něho dostane 9 %. Ale ozval se europoslanec Jan Zahradil. Podle něho dostane Tomio Okamura víc.
19.08.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Jan Zahradil (671 článků) , Tomio Okamura (2725 článků)

Fašista, a těžce dýše. Piráti jdou najisto. Výsměch Peksovi přímo z ODS

 
Europoslanec ODS a někdejší předseda strany Evropských konzervativců a reformistů Jan Zahradil se pobavil nad výrokem pirátského europoslance a předsedy Evropské pirátské strany Mikuláše Peksy, jenž členy unijní frakce, v níž občanští demokraté působí, označil za fašisty. Zahradil nato naznačil, že by z Peksových prohlášení mohlo vzniknout přetočení scénky z oblíbeného filmu režiséra Jana Svěráka Obecná škola: „Jen si pískej fašisto, Piráti jdou najisto,“ baví se nad pirátským europoslancem.
12.08.2021 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (225 článků) , Jan Zahradil (671 článků)

Plivání na Beneše, Masaryka, zamlčování ničivé role sudetských Němců... Zahradil četl jistý článek a vybuchl zlostí

 
Europoslanec za ODS Jan Zahradil se domnívá, že se tu rozmáhá podivná dějepisná móda: plivání na předválečnou ČSR a na její zakladatele. Více se k tomu rozepsal na svém facebookovém profilu.
05.08.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (671 článků)

Začalo to seriózně, pak se ale Petrov a Zahradil už neudrželi. Těžké bombardování lovců „dezinformátorů“

 
Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vyjádřil názor, že by plukovník Michal Koudelka měl v čele BIS skončit, vláda Andreje Babiše by se měla zachovat jako nezávislý orgán a jmenovat někoho jiného. Europoslanec Jan Zahradil (ODS) Petrova promptně varoval: Už si na tebe vedou svazek.
02.08.2021 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Vadim Petrov (143 článků) , Jan Zahradil (671 článků)

Zelináři! Zahradil přetáhl firmy mávající duhovou vlajkou spisem Václava Havla

 
Europoslanec z ODS Jan Zahradil se vyjádřil k duhové České poště a ke Komerční bance, která ve své reklamě vzorně snižuje emise oxidu uhličitého. Připomíná mu to údajně jistého zelináře od Václava Havla. A naděje prý ještě existuje.
31.07.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6142 článků) , Jan Zahradil (671 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »