Články k osobnosti

Jan Vodňanský

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Vodňanský »
 

Jan Vodňanský: Herec vyrazil do společnosti a ukázal ošklivé rány na hlavě

 
Spisovatel, herec a lidový filozof Jan Vodňanský (74) vyrazil do společnosti okouknout své kolegyně na přehlídku Ivany Follové. I když vypadal spokojeně, na hlavě se mu rýsovaly ošklivě zabarvené skvrny...
18.05.2016 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vodňanský (10 článků)

Bydlení Jana Vodňanského: Milé retro a klapky pianina žluté od cigaret

 
Dvojice písničkářů Vodňanský–Skoumal si kdysi popularitou nezadala ani s duem Suchý a Šlitr. Spousta jejich písniček doslova zlidověla. Skoro všechny přitom vznikaly v holešovickém bytě Jana Vodňanského (74).
20.09.2015 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vodňanský (10 článků)

Naši slavní umělci promluvili k masakru v Paříži, muslimům, Okamurovi a Zemanovi

 
Co si myslí umělci o masakru v Paříži? Má se kvůli tomu změnit postoj Česka k imigraci? A jak dalece jsou popuzující slova Miloše Zemana, který řekl, že muslimové, kteří nedokáží zapadnout a přijmout kulturu nové země, by se měli zase sbalit a vrátit se zpátky do domoviny? „Toto je od Zemana úplně mimo. Je to mizerný politik, který říká mizerné řeči," uvedl v reakci třeba písničkář Jaroslav Hutka. „On je groteskní jak ze Švejka," reagoval spisovatel Jan Vodňanský zase na slovní popichování Tomia Okamury vůči imigrantům. „Největší snahu o očištění imigrantů by měli vyvolat zástupci islámu," zmínil názor i herec Josef Dvořák.
13.01.2015 12:57 |

podobné články

Osobnosti: Josef Dvořák (149 článků) , Jaroslav Hutka (64 článků) , Jan Vodňanský (10 článků) , Miloš Zeman (21251 článků) , Josef Švejk (21 článků)

Spisovatel a písničkář Vodňanský: Zeman na Vysočině zdivočel. A Pussy Riot? Zkreslené údaje jako o Plastic People

 
ROZHOVOR Spisovatel, herec, písničkář a také lidový filosof Jan Vodňanský si zparafrázoval vajíčkovou bitku vůči prezidentovi Miloši Zemanovi, která se odehrála na Albertově u příležitosti oslav 25. výročí Sametové revoluce. „Je takové pořekadlo, že škoda rány, která padla vedle, kterou já jsem modifikoval na škoda rány, která padla na Gaucka,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz v rozhovoru Vodňanský s tím, že si Zeman vlastně všechny akce proti sobě rozpoutal sám a to v důsledku svých výroků v Řecku, v Číně a v Hovorech z Lán. Navíc se písničkář zastal punkové skupiny Pussy Riot, neboť se proti ní prý rozpoutala hysterie ne nepodobná mediální dehonestaci Plastic People.
27.11.2014 04:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vodňanský (10 článků)

Zemřel Petr Skoumal, autor Koleje Yesterday i dětských písní

 
Spolu s Janem Vodňanským patřili k nezapomenutelným uměleckým dvojicím 60. a 70. let. Psal scénickou i filmovou hudbu. Známé jsou i jeho písně pro děti a skladby z večerníčků.
28.09.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Skoumal (64 článků) , Jan Vodňanský (10 článků)

Ve věku 76 let zemřel dnes ráno hudebník Petr Skoumal

 
Spolu s Janem Vodňanským patřili k nezapomenutelným uměleckým dvojicím 60. a 70. let.
28.09.2014 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Skoumal (64 článků) , Jan Vodňanský (10 článků)

Babiš čistý rozhodně není, estébákům se nedá věřit nic. Kalousek mu to řekl moc hezky, připojili se umělci

 
Jak vidí „očištění“ Andreje Babiše u slovenského soudu umělci, co bývalý režim před rokem 1989 a hlavně jeho posluhovače tzv. nemuseli? „Já věřím názorům historiků z Ústavu paměti národa, že by bylo velmi nepravděpodobné, aby byl někdo falešně zaregistrován a nevěděl o tom,“ poznamenal k tomu třeba spisovatel Jan Vodňanský. Písničkář Jaroslav Hutka zdůraznil, že se mu líbí, co řekl k soudu exministr Miroslav Kalousek. „To bylo od něj trefně řečeno. Estébákům se totiž věřit nedá, lhaní je princip jejich povolání," uvedl Hutka kromě jiného.
27.06.2014 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13731 článků) , Jaroslav Hutka (64 článků) , Miroslav Kalousek (6507 článků) , Jan Vodňanský (10 článků)

Hrajte s Blesk Křížovkami o sady knih Jana Vodňanského!

 
Pro pět výherců máme připravenou sadu knih Jan Vodňanský dětem, Nejznámější bajky a Veselý den. Chcete-li vyhrát i vy, stačí odpovědět na soutěžní otázku a správné řešení nám poslat formou SMS.
05.06.2013 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vodňanský (10 článků)

Jan Vodňanský: Můj exhibicionismus začal s prvním dnem ve škole

 
Spisovatel, herec, zpěvák a textař Jan Vodňanský oslaví v neděli sedmdesáté narozeniny. V plné síle, vždyť během následujícího rozhovoru několikrát s chutí zpíval a energicky vyprávěl historky ze života.
17.06.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vodňanský (10 článků)

Večírek rozpadlých buřičských dvojic rozezvučí v pátek Archu

 
V pražském Divadle Archa v pátek vystoupí písničkáři Jan Burian s Jiřím Dědečkem a Jan Vodňanský s Petrem Skoumalem. Na Večírku rozpadlých dvojic si připomenou sérii stejnojmenných vystoupení, kterou absolvovali na sklonku 80. let minulého století v legendárním Junior Klubu na Chmelnici.
28.01.2011 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Dědeček (28 článků) , Jan Burian (184 článků) , Jan Vodňanský (10 článků) , Petr Burian (4 články)
« Předchozí 1 Další »