Články k osobnosti

Jan Urban

  herec, zpěvák, tanečník

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Urban »
 

Koněv? Ošklivá socha. Když SSSR odtáhl, Češi slavili. Odpověď Sergeji Lavrovovi

 
Publicista, historik a někdejší disident Jan Urban se rozhodl napsat otevřený dopis ministrovi zahraničí Ruské federace Sergeji Lavrovovi. Zdůraznil v něm, že z uměleckého hlediska nepovedená socha byla jen úlitbou sovětským okupantům, kteří vtrhli do naší země v srpnu 1968. Teprve až si toto Rusové připustí, můžeme naše vzájemné vztahy rozvíjet na zdravých základech.
20.04.2020 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků)

Proměny v Tváři: Stojky, DJ Arnoštek i Darinka Rolincová

 
Další díl show Tvoje tvář má známý hlas byl plný povedených masek. Z Kateřiny Marie Fialové se stala Berenika Kohoutová, z Roberta Urbana Jana Kratochvílová a Kateřina Brožová s Ondřejem Rumlem se předvedli jako Helena Vondráčková a Waldemar Matuška. V anketě můžete hlasovat o nejpovedenější proměnu.
10.11.2019 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (968 článků) , Kateřina Brožová (517 článků) , Waldemar Matuška (334 článků) , Jana Kratochvílová (105 článků) , Jan Urban (82 článků) , Ondřej Ruml (192 článků) , Berenika Kohoutová (323 článků) , Marie Brožová (6 článků) , Marie Brožová (6 článků) , Marie Robert (4 články)

Na jednání s KGB i odsun sovětských vojsk vzpomíná Kocáb v knize Vabank

 
Hudebník a bývalý politik Michael Kocáb pokřtí knihu Vabank 7. listopadu v 18.00 v pražské Galerii Lucerna. Následovat bude beseda o revolučních časech, účast přislíbili Fedor Gál, Michal Horáček, Oskar Krejčí a Jan Urban.
05.11.2019 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (708 článků) , Michal Horáček (827 článků) , Jan Urban (82 článků) , Michael Michael (1507 článků)

Tak to tu ještě nebylo. Nová kniha od autora románu Habermannův mlýn

 
Do rukou se nám v těchto dnech dostává publikace závažného obsahu, kniha Josefa Urbana Návrat do Valbone. Obsah nás zavádí do horské oblasti Albánie s příznačným názvem Prokletie, kde se v roce 2001 ztratili tři čeští studenti, bratři Jan a Michal Pavelkovi a Lenka Tučková. Čtenář se bude muset ponořit do mrazivého čtení, od kterého se od začátku do konce neodtrhne. Nejde však o detektivku, ale o skutečný příběh, zároveň i o velký námět, o otázky, které zůstávají dodnes bohužel nezodpovězeny, navíc nás nechává nahlédnout i do mezinárodní problematiky té doby.
31.10.2019 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků) , Lenka Nová (9 článků)

Fischer svolává na Zemana senátorský výbor. Vrchní velitel zpochybnil ukotvení na spojence, varuje dramaticky

 
Výroky prezidenta Miloše Zemana o Bezpečnostní informační službě (BIS) se bude zabývat na uzavřeném jednání senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Předseda Pavel Fischer jej svolal na úterý 18. prosince, sdělil dnes ČTK senátorův asistent Jan Urban.
10.12.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků) , Miloš Zeman (23959 článků) , Pavel Fischer (157 článků)

Kvůli Zemanovým výrokům o BIS bude jednat senátní výbor. Ovčáček to zkritizoval

 
Výroky prezidenta Miloše Zemana o Bezpečnostní informační službě (BIS) se bude zabývat na uzavřeném jednání senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost. Předseda Pavel Fischer jej svolal na úterý 18. prosince, sdělil v pondělí senátorův asistent Jan Urban. Na schůzi výboru by měli dorazit ředitel civilní kontrarozvědky Michal Koudelka a ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).
10.12.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků) , Miloš Zeman (23959 článků) , Pavel Fischer (157 článků)

Šokující slova: Zasvěcený pozorovatel promluvil o Miloši Zemanovi

 
Hostem Prostoru X na serveru Reflex byl disident, novinář a chartista Jan Urban. Prezident Miloš Zeman je podle něj nemyslící ožrala. "Kauza Čapí hnízdo je na objednávku," poznamenal.
06.12.2018 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků) , Miloš Zeman (23959 článků)

Naštvaný Babiš sdělil PL, kdo může za podraz proti němu

 
Nová primátorka Brna je loutkou kmotrů a jen se ukazuje, že navzdory údajné očistě je ODS stále stranou těchto vlivných šíbrů. To sdělil ParlamentnímListům premiér Andrej Babiš v reakci na překotné povolební dění v moravské metropoli. A jako důkaz uvedl článek publicisty Jana Urbana, který podrobně rozebral obchodní aktivity právničky, která má stanout v čele nové brněnské koalice. Navíc má premiér obavy, že se podobných věcí dočkáme i v jiných městech, kde je ODS ovládána takovými lidmi.
10.10.2018 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18703 článků) , Jan Urban (82 článků)

Ať se vláda omluví za Miloše Zemana, vybídl publicista

 
Úterní projev prezidenta Zemana na Pražském hradě, kterým zahájil rok oslav stého výročí existence naší republiky. Používal v něm vulgární výrazy a kdekoho urazil. Politolog Jiří Pehe, ani někdejší disident a novinář Jan Urban k tomu nemohli mlčet.
11.01.2018 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků) , Jiří Pehe (421 článků) , Miloš Zeman (23959 článků)

Ministr bez důvěry vyhodil šéfa CzechInvestu. Prý destabilizoval chod agentury

 
Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) v úterý odpoledne odvolal z funkce generálního ředitele agentury CzechInvest Karla Kučeru (36). Vedením agentury pověřil ředitele Divize vnitřních služeb CzechInvestu Jana Urbana. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Hüner společně s celou vládou Andreje Babiše (ANO) čeká na středeční hlasování o důvěře vládě ve Sněmovně.
09.01.2018 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18703 článků) , Jan Urban (82 článků)

Jan Urban: Klíč k pochopení vládní krize – miliardy pro Diag Human

 
Andrej Babiš jako politik zneužíval média a nemluvil pravdu – naprosto stejně, jako špičky ODS a ČSSD celých více než dvacet let před ním. Hysterická reakce ČSSD, podpořená ODS a TOP 09, se ale najednou snaží dostat za každou cenu a co nejrychleji z vlády ministra financí. Proč? O tom píše Jan Urban v komentáři na webu Hlídací pes.
19.05.2017 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18703 článků) , Jan Urban (82 článků)

Idiot jako národní symbol. Veterán Charty 77 Jan Urban se rozepsal o Miloši Zemanovi

 
Nad tím, že český prezident Miloš Zeman věnoval při státní návštěvě německé kancléřce Angele Merkelové jako oficiální dar výtisk Osudů dobrého vojáka Švejka, což okomentoval slovy „aby nám lépe rozuměla“, se zamýšlí na svém blogu na serveru Aktuálně.cz publicista Jan Urban.
14.11.2016 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2588 článků) , Jan Urban (82 článků) , Miloš Zeman (23959 článků)

Konvička navrhl poškrábat Jiřího Pehe na koulích

 
„Navrhuji tomu Pehe provést něco, co se dnes nesmí ani napsat.“ Tato slova Martina Konvičky na adresu komentátora serveru Novinky.cz Jiřího Pehe budou mít zřejmě dohru. Publicista Jan Urban totiž podal na policii žádost o prošetření. Píše o tom server Novinky.cz.
23.08.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků) , Jiří Pehe (421 článků)

Zapomenutý masakr, při kterém bylo zavražděno více lidí než v Lidicích

 
Jsme nejprve lidmi, a pak teprve Čechy. Máme závazek vůči naší lidské důstojnosti. Jsme povinni vidět v otázce naší viny jasně a vyvodit z toho závěry… Vojáci československé armády v noci na devatenáctého června roku 1945 v Horní Moštěnici u Přerova popravili během sedmi hodin sedmdesát jedna mužů, sto dvacet žen a sedmdesát čtyři dětí mladších čtrnácti let. Jediným hříchem a zločinem zavražděných byla jejich německá národnost, a to, že se chtěli vrátit do svých domovů na Slovensku. Pro připomínku masakru zveřejnil portál Hlídací pes rok starý článek Jana Urbana .
21.06.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků)

Dozvuky návštěvy čínského prezidenta: Expolitici a umělci podávají žalobu

 
Organizátoři demonstrace, která měla během návštěvy čínského prezidenta proběhnout na Hradčanském náměstí, podají správní žalobu. Ve čtvrtek to potvrdil Martin Bursík, který je pod žalobou spolu s manželkou Kateřinou Jacques podepsán. Další lidé prý chystají i podání ústavní stížnosti kvůli porušování ústavních a lidských práv a akademických svobod.
07.04.2016 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Michael Kocáb (708 článků) , Jan Urban (82 článků) , Břetislav Rychlík (33 článků) , Martin Bursík (312 článků) , Michael Michael (1507 článků)

Jan Urban: Lenka Bradáčová aneb Ne-spravedlnost s lidskou tváří

 
Pražská Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová patří bezesporu mezi nejobratnější mediální osobnosti české scény. Už více než tři roky se snaží u veřejnosti vzbudit dojem nekompromisního a rázného boje s korupcí a snahy očistit od korupčních vazeb celou soustavu státního zastupitelství. Publicista Jan Urban v názorovém textu pro HlídacíPes.org rozebírá, proč tento mediální obraz podle něj neodpovídá skutečnosti.
01.02.2016 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků)

Nepěkná slova o Lence Bradáčové. Před lidmi prý ukazuje hezkou tvář, ale za dveřmi je to jinak

 
Novinář a disident Jan Urban zhodnotil práci pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Snaží se prý vytvořit líbivý mediální obraz, k čemuž jí napomáhá pár novinářů. Realita je ale podle Urbana poněkud jiná. Bradáčová by si novinářova slova rozhodně za rámeček nedala. Totéž ale platí i pro expremiéra Jiřího Paroubka. Ten prý státu způsobil škodu velkého rozsahu, jen to nikoho netrápí.
31.01.2016 19:46 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (3802 článků) , Jan Urban (82 článků)

Člověk v tísni poučí studenty o ruské propagandě. Pomohou: Jan Urban, Josef Pazderka...

 
Organizace Člověk v tísni připravila pro učitele sadu k mediálnímu vzdělávání, jak odhalit současnou ruskou propagandu, která míří i do České republiky.
31.12.2015 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků)

Úpadek a bída českých prezidentů. Bývalý šéf Občanského fóra je strhal všechny od Beneše po Zemana

 
Novinář Jan Urban se před sobotním Vánočním poselstvím Miloše Zemana pustil do hodnocení prezidentů. „Z čeho plyne poptávka po našem neomylném králi?“ ptá se Urban a hledá na to i odpověď.
26.12.2015 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků) , Miloš Zeman (23959 článků)

Studenti kladou důraz na morální hodnoty, prohlásil v ČT Urban, Zato prezident Zeman...

 
Publicisté Václav Žák a Jan Urban se ve studiu České televize vyjádřili k dnešní akci studentů na Albertově. Oba ocenili, že studenti projevili svůj názor, čímž ukázali, že se i v české společnosti vede diskuse o zásadních věcech. Problém je však podle Žáka v tom, že tu sice máme demokracii, ale mnohdy nevíme, podle jakých pravidel jí hrát. Tato pravidla by si měl osvojit prezident Zeman.
22.11.2015 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Urban (82 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »