Články k osobnosti

Jan Světlík

  generální ředitel, člen představenstva vítkovice holding

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Světlík »
 

Časovaná bomba na Ostravsku. Kolem firmy miliardáře Světlíka to vře. Insolvenční správkyni čeká soud

 
Zaměstnanci Vítkovických železáren mají už delší dobu hodně špatné spaní. Veledůležitá firma miliardáře Jana Světlíka v těžce zkoušeném regionu není už delší čas v dobré ekonomické kondici. A podle všeho společnost v konkurzu nečeká dobrý osud.
23.01.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Vítkovické železárny zachrání nový investor: Zaměstnanci zůstanou doma s 80 % platu

 
Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) ze skupiny Vítkovice Machinery Group ostravského podnikatele Jana Světlíka připravuje vstup nového investora. Pro zhruba 800 zaměstnanců to ale znamená, že zůstanou doma s 80 % mzdy.
16.01.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Vítkovice prý poslaly zaměstnancům doplatek mzdy: Stávková pohotovost ale pokračuje

 
Dceřiná společnost Vítkovice Mashinery Group podnikatele Jana Světlíka, Vítkovice Heavy Mashinery, už poslala na účty zaměstnanců slíbený zbytek mezd. Kvůli nevyplacení celého platu vyhlásily odbory v pondělí ve firmě stávkovou pohotovost.
26.10.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Vítkovice neposlaly výplaty: Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost, co dál se rozhodne ve čtvrtek

 
Odbory ve společnosti Vítkovice Heavy Machinery, která je dceřinou společností skupiny Vítkovice Machinery Group podnikatele Jana Světlíka, vyhlásily stávkovou pohotovost. Důvodem jsou nevyplacené mzdy.
24.10.2017 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Další firma z vítkovického holdingu se kácí. Podává návrh na insolvenci

 
Další firma z vítkovického holdingu Jana Světlíka na sebe podala návrh na insolvenci. Společnost Vítkovice Envi, která vyrábí nádrže a zaměstnává 100 lidí, zároveň žádá povolení reorganizace. Má celkové dluhy kolem 155 milionů. Jde o stoprocentní dceřinou společnost firmy Vítkovice Power Engineering, která o vyhlášení insolvence a reorganizaci požádala už před časem, soud o případném úpadku rozhodne tento týden. Uvedla to mluvčí společnosti Vítkovice Holding Eva Kijonková.
23.08.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Stovky milionů pro OKD mají smysl. V ČT je hájil majitel jiného ostravského gigantu

 
Stát půjčí potápějící se společnosti OKD 700 milionů korun, ale současně pošle do společnosti své manažery, kteří dohlédnou na to, jak bude s těmito finančními prostředky nakládáno. Je takováto půjčka firemnímu gigantu, na němž je závislá nejedna rodina na Ostravsku, v pořádku? Nejen na tuto otázku odpovídal v úterních Událostech, komentářích České televize majitel další velké severomoravské firmy – Vítkovických železáren – Jan Světlík.
16.08.2016 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Chtějí koupit Vítkovice!

 
O koupi podílu ve strojírenské skupině Vítkovice miliardáře Jana Světlíka začal jednat čínský investor, firma CEFC.
16.08.2016 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Lidé si myslí, že mlátíme kladivem do železa a jsme hloupí a špinaví. Je to jinak, říká ostravský průmyslník Světlík. A zajímavě hovoří o Číně

 
ROZHOVOR „Z nepříjemné situace, do které nás dostala i cílená, štvavá kampaň, se určitě dostaneme,“ tvrdí ostravský filantrop, podnikatel a majitel holdingu Vítkovice Machinery Group Jan Světlík. Odmítá také zvěsti o rozprodeji své unikátní malířské sbírky. I když vítá změnu politiky vůči východu, varuje před jednostrannými vztahy s Čínou. Pokud se prý asijský gigant také obchodně neotevře Evropě, může zlikvidovat její ocelářský i strojírenský průmysl.
16.05.2016 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Ostravské podniky jsou v pěkné kaši. Zdaleka nejde jen o OKD a Zdeňka Bakalu

 
Vyhlášení insolvence nehrozí jen těžařské firmě OKD, ale také nejméně dvěma firmám ze skupiny Vítkovice Jana Světlíka. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes, která analyzuje možné dopady takového vývoje pro celý moravskoslezský region.
30.04.2016 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Vláda: Národní strojírenský klastr podpořil stanovisko premiéra k sankcím EU

 
Národní strojírenský klastr podpořil předsedu vlády Bohuslava Sobotku a vládní koalici ve snaze zmírnit dopady sankcí EU vůči Rusku na Českou republiku, zejména v oblasti strojírenského průmyslu. Podporu vyjádřil předsedovi vlády dopisem prezident Národního strojírenského klastru Jan Světlík. Vláda ČR byla ve svém vyjednávání při snaze zmírnit dopady sankcí EU vůči českému průmyslu v uplynulých týdnech úspěšná.
18.09.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků) , Bohuslav Sobotka (9523 článků)

Český průmyslník Světlík kriticky o zrušení dostavby Temelína, politice vůči Rusku a drahé zelené elektřině

 
V zahraničí si Česko zrušením stamiliardového tendru na dostavbu Temelínu udělalo ostudu, nyní tak působíme jako neseriózní partner. Jan Světlík, majitel Vítkovice Holdingu, se takto pro Hospodářské noviny zmiňuje o českém průmyslu a jeho trendech.
02.05.2014 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Server: Průmyslníku Světlíkovi, který podpořil Zemana, chce tajemná firma vyfouknout Vítkovice

 
Významný zaměstnavatel z Ostravska, generální ředitel Vítkovice Holding Jan Světlík musí bojovat další bitvu o vládu nad skupinou Vítkovice. Server Aktuálně.cz uvádí, že po 50 procentech vítkovických akcií, jež Světlík ovládá, a to přes společnost VTK Group, mu prý sahá zatím neznámý zájemce. Není jasné, o koho jde, skrývá se totiž za neprůhlednou firmou Zervania z Kypru. S touto informací přišel jako první deník Insider.
13.01.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Brečí jako dítě, asi není zdráv. Mynář a Pecina utřeli kolegu Drymla, který začal potápět Zemana a SPOZ

 
Senátor Vladimír Dryml (SPOZ) promluvil o tom, jak to prý chodí u zemanovců. Serveru Česká pozice se zmínil o propojení Hradu s podnikateli Tomášem Chrenkem nebo Janem Světlíkem. Řeč byla i o nedemokratičnosti SPOZ a Miroslavu Šloufovi, kterého se senátor zastal. Končící hradní kancléř Vratislav Mynář, ministr vnitra Martin Pecina a ministr pro místní rozvoj František Lukl ale Drymlova nařčení v reakci pro ParlamentníListy.cz odmítli.
18.09.2013 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků) , Vladimír Dryml (287 článků) , Martin Pecina (409 článků) , Vratislav Mynář (939 článků) , František Lukl (48 článků)

Naštvaný průmyslník Světlík vypráví, jak Schwarzenberg ubližuje jemu i dalším

 
Politici udělají nejlépe, když podnikatelům přestanou v zahraničí škodit, a tím udělají první krok k pomoci českému exportu. Tak lze shrnout stanovisko továrníka Jana Světlíka poté, co slyšel o vážných problémech českých podnikatelů v Ázerbájdžánu, jen kvůli nelichotivému výroku Karla Schwarzenberga o místním vládním establishmentu. Před časem i Světlík doplatil na jeho kroky vůči Srí Lance. Přišel o miliony a nebyl sám.
05.06.2013 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3755 článků) , Jan Světlík (20 článků)

Manažerem roku se stal Světlík, generální ředitel Vítkovice Holding

 
Manažerem roku 2012 se stal generální ředitel a předseda představenstva Vítkovice Holding Jan Světlík. Vítěze ankety 20. ročníku soutěže, kterou pořádá Manažerský svazový fond, vybrala komise z 86 finalistů. Manažerkou roku byla zvolena ředitelka a majitelka společnosti Abydos Olga Kupec.
25.04.2013 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Miliardář z Vítkovic napsal Nečasovi: My jsme se na Drábkových zakázkách nepodíleli

 
Miliardář a předseda společnosti Vítkovice Holding Jan Světlík napsal dopis premiéru Nečasovi. Brání se v něm podezření, že se členové managementu jeho společnosti podíleli na přípravě IT zakázky pro ministerstvo práce a sociálních věcí, která měla být pro stát značně nevýhodná. Světlík v tom vidí snahu konkurentů poškodit jeho společnost, píše server E15.cz.
19.04.2013 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Skupina KKCG znovu šikanuje představenstvo VÍTKOVIC

 
Skupina KKCG Industry vyvolala svolání mimořádné valné hromady společnosti VÍTKOVICE, a. s., do jejíhož pořadu jednání nechala zařadit hlasování o návrhu na odvolání předsedy představenstva Jana Světlíka.
19.10.2012 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Miliardář Beran i KKCG prohráli soud o akcie Vítkovic

 
Nejvyšší soud rozhodl v dlouhém sporu o akcie společnosti Vítkovice Holding ve prospěch šéfa strojírenského gigantu Jana Světlíka. Soudci zamítli dovolání miliardáře Davida Berana i společnosti KKCG Industry. Definitivně tak potvrdili rozhodčí nález, podle kterého by měl Beran odprodat Světlíkovi sporný balík akcií. ČTK to dnes zjistila z rozsudku v soudní databázi.
31.07.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Dodával Drábkovi systém pro data, teď končí v ČR: Radši půjdu jinam

 
ROZHOVOR Už několik měsíců čelí ostravská skupina VÍTKOVICE MACHINERY GROUP masivní mediální kampani, která ji obviňuje z možné korupce a z toho, že má přístup k citlivým datům občanů. Jedna z vítkovických dceřiných společností Vítkovice IT Solutions se totiž podílí na realizaci systému vyplácení sociálních dávek organizovaném Drábkovým Ministerstvem práce a sociálních věcí. Ředitel a akcionář skupiny VÍTKOVICE MACHINERY GROUP Jan Světlík říká, že všechno je jinak a poskytl ParlamentnimListům.cz na toto téma exkluzivní rozhovor.
18.03.2012 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)

Soud: Miliardář Beran musí vrátit akcie Vítkovic

 
Miliardář David Beran definitivně neuspěl se svou snahou o zrušení nálezu rozhodčího soudu z ledna 2008, podle kterého musí společníkovi Janu Světlíkovi odprodat 45 procent akcií společnosti Vítkovice Holding.
16.07.2009 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Světlík (20 článků)
« Předchozí 1 Další »