Články k osobnosti

Jan Svěrák

  herec, scénárista, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Svěrák »
 

Jan Svěrák stvořil sexy robotku. Jmenuje se Finda

 
Napsal muzikál o bezdomovcích a od té doby je společně s kolegy z inscenace Branický zázrak podporuje. Teď draží na facebooku kraslice, které vlastnoručně pomalovali. Výtěžek poputuje do Střediska Naděje. Jan Svěrák, zdá se, nadobro opustil svět filmu. Píše hry, režíruje je a teď už v nich i hraje.
26.03.2024 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků)

Českého lva převezme Svěrákův kameraman: Vladimír Smutný natočil oscarového Kolju

 
Českého lva za mimořádný přínos převezme kameraman Vladimír Smutný (81), jak informovala stránka ČFTA. Jeho jméno je spojováno zejména s režiséry Janem Svěrákem, Václavem Marhoulem, Karlem Kachyňou či Jiřím Vejdělkem. Spolupracoval mimo jiné na oscarovém snímku Kolja nebo na filmech Nabarvené ptáče, Zánik samoty Berhof nebo Smrt krásných srnců. Je držitelem osmi Českých lvů a celé řady prestižních mezinárodních ocenění. 
08.03.2024 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Kachyňa (38 článků) , Václav Marhoul (88 článků) , Jan Svěrák (261 článků) , Jiří Vejdělek (137 článků) , Vladimír Smutný (15 článků) , Václav Český (636 článků) , Jiří Smutný (9 článků)

Film Vratné láhve byl pro Svěráka noční můrou. Bál se propadáku, nakonec vydělal miliony

 
Oblíbený snímek Vratné lahve měli pod taktovkou otec a syn Svěrákovi. Film vznikl podle scénáře Zdeňka Svěráka, režie se ujal Jan Svěrák a hlavní roli hrál znovu Svěrák starší. Jak napsal web TV Nova, Svěrák se svého návratu po delší herecké pauze bál, nakonec ho ale zvládl na jedničku.
26.11.2023 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků)

Zemřela filmová legenda: Držitel šesti Českých lvů Alois Fišárek odešel v 80 letech

 
Zemřela česká filmová legenda. V sobotu ve věku 80 let zemřel filmový střihač, pedagog a držitel šesti Českých lvů Alois Fišárek. Pracoval i s režisérem Janem Svěrákem. Podílel se na jeho snímcích Akumulátor 1, Kolja, Kanárek či Kuky se vrací. O úmrtí informovala ČTK. 
05.11.2023 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Alois Fišárek (1 článek)

Tři veteráni: Méně známá a mnohem starší verze slavné pohádky se vrací na obrazovky ČT

 
Celých 19 let před oblíbeným pohádkovým příběhem z režisérské dílny Oldřicha Lipského a Zdeňka Svěráka se na televizních obrazovkách poprvé objevily ikonické postavy ze stejnojmenné pohádky z knihy Jana Wericha Fimfárum.
15.08.2023 00:00 |

podobné články

Osobnosti: Oldřich Lipský (47 článků) , Jan Svěrák (261 článků)

Podzimní filmové premiéry českých tvůrců na obrazovkách České televize

 
Betlémské světlo z dílny Jana Svěráka potěší celou rodinu a nezvyklá role pro Taťjanu Medveckou ve filmu Běžná selhání vede k zamyšlení. Alice Nellis představí v hlavní roli koně ve filmu Buko, sny o rychlých autech zhmotní Jan Prušinovský ve filmu Grand Prix a návrat do konce 60. let přinese Slovo.
10.08.2023 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Alice Nellis (133 článků) , Taťjana Medvecká (85 článků) , Jan Prušinovský (59 článků)

Drogy hvězdy Obecné školy. Průšviháři Rosenheimovi hrozí deset let za mřížemi

 
Do povědomí televizních diváků se zapsal jako propadlík Rosenheim v Obecné škole Jana Svěráka, od té doby na sebe upozorňuje primárně svými drogovými přečiny. A protože v minulosti již strávil čas za mřížemi, vzali ho policisté po drogové razii do vazby. Podle TN.cz, která na událost upozornila, bývalému herci Marku Endalovi hrozí až deset let za mřížemi.
05.07.2023 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Marek Endal (4 články)

Reportáž z místa, kde se točila Obecná škola: Z budovy, kam chodil i Zdeněk Svěrák, nezbylo nic

 
Kulisy školy u bývalé chudinské kolonie v pražské Michli vstoupily do dějin. Nejenže tu vyrůstal a skutečně chodil do školy známý český herec Zdeněk Svěrák, ale odehrály se tu historky, které pak jeho syn Jan převedl do obrazů ve slavném českém filmu Obecná škola. Jak to vypadá tam, kde ještě před pár lety byla patrná třída, ve které učil filmový Igor Hnízdo? Pro nedočkavé prozradíme, že fanoušky filmu čeká hořké zklamání. Redakce eXtra.cz se na místo vyjela podívat.
27.05.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (385 článků) , Jan Svěrák (261 článků) , Igor Igor (191 článků) , Igor Igor (343 článků)

Vnuk Zdeňka Svěráka je pořádný krasavec. František podobu svého otce Jana nezapře

 
Z vnuka Zdeňka Svěráka (87) vyrostl pořádný fešák. František Svěrák se už po boku svého dědečka ve společnosti ukázal, nyní si to zopakoval na tiskové konferenci Stopy Járy Cimrmana. Je jasné, že podobou tíhne spíš ke svému otci Janu Svěrákovi. Stejně jako táta i děda pracuje i on ve filmové branži, a to jako šikovný střihač, který má za sebou například práci na snímku Betlémské světlo. Na tiskovce byla i redakce eXtra.cz a mladého fešáka nafotila.
14.04.2023 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Jára Cimrman (354 článků)

Po strništi bos: Film z dílny Jana Svěráka budí rozporuplné emoce

 
Příběh rodiny Edy Součka se zase vrátil na filmová plátna. V roce 2017 totiž měl premiéru snímek Po strništi bos, který vznikl podle námětu Zdeňka Svěráka, který posléze zfilmoval jeho syn Jan Svěrák. A právě v pondělí večer si ho mohli připomenout diváci České televize. Jaké sklidil reakce? 
10.04.2023 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků)

Jsi nádherná! Kdy jindy to chceš vydojit, slyšela Tereza Ramba od muže

 
Tereza Ramba (33) zavzpomínala na to, jak se po patnácti letech svlékla před kamerou. Přesvědčil ji k tomu režisér Jan Svěrák ve filmu Betlémské světlo, který měl premiéru loni. Hereččin manžel s tím souhlasil. Byl nadšený i z obřího plakátu, na kterém jeho žena pózuje nahá.
22.03.2023 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Tereza Ramba (449 článků)

Sedmero krkavců napsala režisérka pro Svěráka: Ten si ale vybral radši pedofilního myslivce

 
Dobré pohádky, které vznikly v posledních dvaceti letech, se dají spočítat snad jen na prstech jedné ruky. Mezi povedené zářezy do skomírajícího žánru lze zařadit snímek Sedmero krkavců, který v roce 2015 natočila Alice Nellis. Ta si k filmu napsala vlastní scénář, který byl původně určen pro Jana Svěráka. Známý režisér však podle Hospodářských novin dal přednost kontroverzní pohádce Tři bratři, která však ve srovnání se Sedmero krkavci u diváků totálně propadla. Proč Svěrák natáčení odmítl?
01.01.2023 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Alice Nellis (133 článků)

Tři veteráni: Pohádka pro dospělé, kteří v sobě nosí stále kus dítěte

 
Před Zdeňkem Svěrákem byl nelehký úkol. Musel nahradit zesnulého Jiřího Brdečku a vypracovat scénář k pohádce, která by měla pobavit i Jana Wericha, kdyby žil. Pohádka byla součástí knihy Fimfárum, kterou Werich napsal.
26.12.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Brdečka (13 článků) , Jan Werich (162 článků) , Jan Svěrák (261 článků)

Kde jsou dnes Tři bratři? Dva z nich jsou šťastní tátové. Poslední na lásku ještě čeká

 
Jak se změnili tři bratři ze stejnojmenné pohádky Jana Svěráka? Dva se usadili a jsou z nich dokonce tátové. Představitel nejmladšího bratra Zdeněk Piškula zatím sbírá zkušenosti, Vojta Dyk musel v lásce ke své vyvolené porazit soka a zasloužilý rodič Tomáš Klus redakci eXtra.cz před časem svěřil, jak to má s výchovou svých tří ratolestí.
24.12.2022 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Vojtěch Dyk (952 článků) , Tomáš Klus (1223 článků) , Zdeněk Piškula (149 článků) , Zdeněk Svěrák (385 článků)

Sázka na tutovku: Tmavomodrý svět Jana Svěráka bude rozhodně za sto let patřit k vzácným pokladům českého filmu

 
Už v roce 1996 o sobě dal Jan Svěrák hodně hlasitě vědět s Koljou. A pět let poté vypustil do světa další kvalitní film ve spolupráci s otcem Zdeňkem Svěrákem. Původně mělo jít o anglický mluvený snímek, ale nakonec zůstalo u češtiny.
03.12.2022 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků)

Po strništi bos: Tereza Ramba byla po castingu jasnou volbou pro jednu z hlavních rolí, nikdo ji ale do filmu nechtěl

 
Prequel k filmu Obecná škola měl premiéru v roce 2017. Lidský příběh z období Protektorátu byl očekávaný jak diváky, tak kritikou. Jan Svěrák se trochu bál svěřit roli tak mladé herečce, ale žádnou lepší nenašel.
05.09.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Tereza Ramba (449 článků)

Děti umí být svině, i já jsem byl debil, přiznává Zdeněk Piškula. A promluvil o rozchodu

 
Proslavil se rolí Matěje z pohádky Tři bratři Jana Svěráka, stačilo ale málo a roli nedostal. Zdeněk Piškula v rozhovoru pro 7 pádů Honzy Dědka přiznal, že musel prosit o druhou šanci, protože během prvního castingu doslova pohořel. A nejen to! Málokdo tuší, že se ve svých devatenácti letech přestěhoval od rodičů, protože chtěl bydlet s přítelkyní. To mu ale nevyšlo, protože byl zvyklý na servis od maminky, kterého se mu od jeho dnes již expartnerky nedostávalo. 
13.07.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Zdeněk Piškula (149 článků) , Zdeněk Svěrák (385 článků)

Svěrák: Ubytoval jsem Ukrajinku. Přijela i její rodina. Oni chtějí žít v Evropě. Hrůzný zážitek z Ruska

 
O filmařině, o válce na Ukrajině i o vztahu se slavným otcem se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozmluvil oscarový režisér Jan Svěrák. „Ukrajina měla chuť se přidat k Evropě nebo žít evropskými standardy. Našimi standardy. Tihle lidé mají vůli a teď už bojují za něco, a myslím si, že už budou ochotni za to bojovat, za něco, co my považujeme za samozřejmost a čeho si nevážíme a nebyli bychom asi schopni sami bojovat. Takže oni nám to budou připomínat,“ řekl mimo jiné k ukrajinským občanům.
18.04.2022 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Oni Oni (139 článků)

Kvíz: Starý mládenec Svěrák, kterému změní svět ruský chlapec. Jak dobře znáte Kolju?

 
Posledním českým režisérem, který získal slavnou americkou filmovou cenu Oscar, se před 25 lety stal Jan Svěrák. Jak dobře film znáte?
24.03.2022 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Svěrák (261 článků) , Oscar Oscar (393 článků)

Láska ze školních lavic: Zdeněk Svěrák odtajnil, jak poznal svou milovanou Boženu

 
Jeden z našich nejznámějších scenáristů a dramatiků Zdeněk Svěrák (85) žije už mnoho let s láskou ze školních lavic. Svou manželku Boženu Svěrákovou (86) poznal už v dobách studia na univerzitě a od té doby tvoří naprosto nerozlučnou dvojici. O osudovém setkání nejen s vlastní ženou vyprávěl tvůrce Járy Cimrmana v pořadu 7 pádů Honzy Dědka na TV Prima. 
22.03.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (385 článků) , Jára Cimrman (354 článků) , Jan Svěrák (261 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »