Články k osobnosti

Jan Švejnar

  ekonom

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Švejnar »
 

Profesor Švejnar pochválil Miloše Zemana. A prozradil, co by teď měl prezident udělat

 
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítal neúspěšný prezidentský kandidát z roku 2008 profesor Jan Švejnar, o němž prý předseda vlády Andrej Babiš (ANO) uvažoval jako o prezidentském vyzyvateli Miloše Zemana. Švejnar se však Zemanovi nepostavil a po volbě Zemana pochválil. Přidal však i jedno varování ohledně našeho členství v EU a v NATO.
29.01.2018 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13471 článků) , Jan Švejnar (296 článků) , Miloš Zeman (21116 článků)

VIDEO 50 milionů jsem nabídl Švejnarovi, aby za nás šel na Hrad, odhalil Andrej Babiš. A nečekaně mluvil o Zemanovi

 
Janu Švejnarovi za kandidaturu na prezidenta nabídl padesát milionů korun. Žádné hry nehraje a je nesmysl, že by byl proruský nebo orientovaný na Východ. Kdybych nezavedl EET, ODS by ve volbách získala jen sedm procent. I to z úst Andreje Babiše slyšeli studenti při diskuzi na Vysoké škole mezinárodních a veřejných vztahů v Praze 30. října. Teď video z debaty koluje po sociálních sítích. ParlamentníListy.cz vybraly to nezajímavější, co na akademické půdě zaznělo. Vítěz voleb musel před mladou generací obhajovat elektronickou evidenci tržeb i účtenkovou loterii a nevyhnul se ani dotazům, které se týkaly využití názorů a výsledků právě z vysokých škol.
13.11.2017 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13471 článků) , Jan Švejnar (296 článků) , Jan Zeman (326 článků)

Ekonom Švejnar prozradil, z čeho plyne naštvanost Čechů, která se projevila ve volbách

 
Ekonom Jan Švejnar se na serveru Seznam Zprávy.cz vyjádřil k českým volbám. Češi podle jeho názoru hledají naději. Hledají ji i v situaci, kdy se zemi ekonomicky daří nad očekávání dobře. Proč ji hledají?
30.10.2017 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (296 článků)

Švejnar u Moravce vysvětloval svou návštěvu u Babiše: Náhoda, domlouvali jsme ji dávno před volbami

 
Hosty Otázek Václava Moravce na ČT24 byli ekonomové Tomáš Sedláček a Jan Švejnar. Mimo jiné se vyjádřili k povolební situaci.
22.10.2017 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (296 článků) , Tomáš Sedláček (76 článků) , Tomáš Sedláček (132 článků) , Tomáš Sedláček (40 článků)

Babiš marně „lámal“ Starosty. V Průhonicích byl komunista Filip i Švejnar

 
Andrej Babiš, lídr vítězného hnutí ANO, začal v neděli ráno maraton povolebních jednání. Jako první za ním přijel do Průhonic předseda KSČM Vojtěch Filip. Objevila se tu ale i jiná překvapivá tvář, ekonom Jan Švejnar, někdejší neúspěšný kandidát na prezidenta. Odpoledne dorazil na schůzku šéf Starostů Petr Gazdík, kterého Babiš prý přemlouval ke koaliční spolupráci, ale neuspěl. Schůzka se konala ve Sněmovně, protože Gazdík odmítl přijet do za Babišem za Prahu.
22.10.2017 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13471 článků) , Jan Švejnar (296 článků) , Vojtěch Filip (1077 článků) , Jaroslav Faltýnek (215 článků)

Profesor Švejnar: Euro pro nás bude prospěšné. Demokraté by měli utvořit vládu s Babišem a ovlivňovat ho

 
Ekonom Jan Švejnar poskytl rozhovor serveru Info.cz a rozhodně při něm nešetřil kritickými slovy. Za nízké mzdy v Česku prý můžeme poděkovat odborům a pak pravicovým vládám Václava Klause a Petra Nečase. Pan profesor však nezůstal jen u ekonomických témat. Demokratickým stranám doporučil jít do vlády spolu s Andrejem Babišem (ANO).
19.10.2017 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Andrej Babiš (13471 článků) , Jan Švejnar (296 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Tak to je drtivé: Miloš Zeman míří za výhrou ve volbách již v prvním kole

 
Pouhých pět procentních bodů dělí prezidenta Miloše Zemana od toho, aby zvítězil již v prvním kole prezidentské volby. Ukazuje to alespoň průzkum Médea Resarch pro časopis Týden. V případě, že Zeman v prvním kole nevyhraje, vypadá to, že v druhém kole zažijeme vyrovnaný boj s textařem Michalem Horáčkem. Akademik Jiří Drahoš a ekonom Jan Švejnar za ním zaostávají.
10.04.2017 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (767 článků) , Jan Švejnar (296 článků) , Miloš Zeman (21116 článků)

No a co na to Jan Švejnar? Poskytl rozhovor v době, kdy DJT zrovna drtil Hillary

 
Hillary Clintonová prohrála prezidentské volby, protože došlo ke vzpouře proti establishmentu, k tomu se připojil negativní sentiment vůči Clintonovým a Hillary samé. V rozhovoru pro server Respekt.cz, který proběhl během finálního sčítání volebních hlasů, to uvedl česko-americký ekonom z Columbia University v New Yorku Jan Švejnar.
10.11.2016 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (296 článků)

Jan Švejnar vysvětloval, proč americká média neměla ráda Trumpa. Sám prý volil Clintonovou. A pokud jde o jeho prezidentskou kandidaturu u nás...

 
Hostem dnešních 20 minut Radiožurnálu byl ekonom a pedagog Jan Švejnar. Hlavním tématem bylo zvolení Donalda Trumpa 45. americkým prezidentem.
09.11.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3970 článků) , Jan Švejnar (296 článků)

Jan Švejnar vyhuboval Zemanovi, Klausovi, Trumpovi, Putinovi a elitám EU

 
Ekonom Jan Švejnar znovu obsáhle promluvil. Tentokrát v internetové televizi DVTV. Znovu zkritizoval prezidenta Miloše Zemana a jeho předchůdce Václava Klause. Nešetřil vlastně žádné politiky. Varovná slova ze Švejnarových úst zazněla vůči Donaldu Trumpovi, ale také vůči evropským politikům, kterým prý chybí vlastnosti lídrů, takže za ně svět řídí šéfové centrálních finančních institucí.
18.08.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Donald Trump (3970 článků) , Jan Švejnar (296 článků) , Miloš Zeman (21116 článků)

SVLEČENÉ VIDEO Je zde nový prezidentský adept pražské kavárny. Zatřese se Zeman hrůzou?

 
I v měsíci červenci se objevil nový kandidát odhodlaný porazit v prezidentských volbách Miloše Zemana. Po Michalu Horáčkovi (květen) či Janu Švejnarovi (červen) chce ve středu v jedné z pražských kaváren ohlásit svůj zájem sjednotit prezidentovy odpůrce lékař a aktivista Marek Hilšer. Připravované aranžmá mu však prý znehodnotili novináři, kteří o jeho zájmu stát v čele státu napsali již den předem.
27.07.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Horáček (767 článků) , Jan Švejnar (296 článků) , Miloš Zeman (21116 článků)

Švejnar: Ukončeme vládu Klausů a Zemanů. Evropa nesmí koketovat s Ruskem

 
V New Yorku mám výborné místo, vzkazuje ekonom a někdejší neúspěšný prezidentský kandidát Jan Švejnar. Přesto opět vyhlíží boj o Hrad, do kterého by se mohl sám aktivně zapojit. Rád by totiž ukončil vládu Klausů a Zemanů. A to kvůli orientaci Česka na Východ. Zároveň ale přiznává, že Američané mají nyní obavu, aby to Evropa po brexitu zvládla.
25.07.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (296 článků)

Jan Švejnar zase naznačil, že půjde do voleb proti Zemanovi

 
Ekonom Jan Švejnar v rozhovoru pro pondělní Hospodářské noviny odhalil, proč je nejen v Česku stále víc naštvaných lidí. Prý za to mohou nízké platy, se kterými už se občané České republiky odmítají smiřovat. Znovu se také vyjádřil ke své možné prezidentské kandidatuře a vyzval k prohloubení evropské integrace.
25.07.2016 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (296 článků)

Měli bychom být v jakékoliv zóně, kde bude Německo. A další rady profesora Švejnara z obrazovky ČT

 
Jaký bude mít Brexit dopad na britskou ekonomiku? Posílí pozice Německa v EU? Jaký dopad by mohly mít problémy italských bank? Na tyto i další otázky odpovídal v dnešním Interview ČT24 ekonom Jan Švejnar. Prozradil také, koho bude volit v nadcházejících prezidentských volbách v USA.
12.07.2016 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (296 článků)

Budou volby, pan profesor přiletěl z Ameriky. Jan Švejnar zaútočil na Zemana a Michal Hašek mu připomněl něco nepěkného ze společné minulosti

 
Ekonom Jan Švejnar se v poslední době vyjadřoval k politickému dění ve světě i v Česku. Mimo jiné konstatoval, že v minulosti byla Česká republika spojena s Ruskem, resp. s jeho předchůdcem, Sovětským svazem, a nepřineslo nám to nic dobrého. A současný prezident Miloš Zeman nás bohužel znovu obrací na Východ. Těmito slovy však doběla rozpálil hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška.
11.07.2016 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (296 článků) , Michal Hašek (2333 článků) , Miloš Zeman (21116 článků)

Profesor Švejnar varuje: Ta Zemanova otočka na Východ je vážně nebezpečná. Měli bychom být v jakékoliv unii, ve které bude Německo

 
Ekonom Jan Švejnar v rozhovoru pro Lidové noviny nikoli poprvé konstatoval, že pro nás bude výhodné přejít do „jakékoli unie, kde bude Německo“. Kriticky se postavil k daňovým rájům, proti kterým se však velmi těžko bojuje. Zmínil také českou ekonomiku, jež má mnohem větší potenciál, než dnes předvádí. Stranou jeho pozornosti nezůstaly ani prezidentské volby v USA a u nás.
10.07.2016 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (296 článků)

Oslava Dne nezávislosti: Klaus, Švejnar ani šéf ČEZu si akci nenechali ujít

 
420. výročí Dne nezávislosti si včera připomněli hosté recepcí v rezidenci amerického velvyslance Andrewa Shapira. V pražské Bubenči se sešlo na pět stovek lidí, mezi nimi nechyběl exprezident Václav Klaus (75), šéf Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (37) nebo někdejší kandidát na prezidenta Jan Švejnar (63).
30.06.2016 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9135 článků) , Jan Švejnar (296 článků) , Jan Hamáček (888 článků)

Trump střílí od boku. Clintonová je chladná a vypočítavá. A pak to Švejnar v Pressklubu osladil i Zemanovi

 
Hostem sobotního Press klubu Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl ekonom Jan Švejnar, jenž uvažuje o tom, že by se postavil v prezidentské volbě Miloši Zemanovi. Nemalé výtky směroval k Evropské unii, která má podle Švejnara obrovský potenciál, ale nedokáže ho využít. Zmínil také Brexit, který může Velkou Británii přijít na velké peníze. Hned na úvod ovšem zkritizoval Donalda Trumpa.
25.06.2016 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (3970 článků) , Jan Švejnar (296 článků) , Luboš Veselý (326 článků)

Z Velké Británie malá Anglie. Strmý pád životní úrovně. Musí existovat plán, jak se dostat z otřesu. Promluvil Jan Švejnar

 
Nejen o tom, jaký by mělo případné vystoupení Velké Británie z Evropské unie dopad, diskutovali ve druhé části dnešních Otázek Václava Moravce ekonom Jan Švejnar a politolog Jacques Rupnik.
19.06.2016 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (296 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »