Články k osobnosti

Jan Stránský

  hokejista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Stránský »
 

Martin Jan Stránský: Klín do srdce Ameriky

 
Dnes jsou Spojené státy rozdělené jako nikdy jindy. Jejich dvě hlavní politické strany fungují ve dvou různých realitách.
12.05.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Martin Jan Stránský: Covidismus – hovadismus

 
Chaotické, nepromyšlené, společností nepodpořené aktivity (nejen naší) vlády v „boji“ proti covidu pokračují. Poslední kapkou je povinné testování všech dětí ve školách.
19.04.2021 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Očkování znova. 2022, 2023, řekl Babiš. A nám sdělili vážné věci

 
Proti covidu-19 bude nutné očkovat i v následujících letech, oznámil premiér Andrej Babiš. A významní lékaři k tomu mají co říct. Neurolog a zakladatel Polikliniky Na Národní Martin Jan Stránský ParlamentnímListům.cz sdělil, že z jednoho pohledu je to správně, nicméně ho děsí přehnaný způsob, jakým je na covid-19 reagováno. Lékař Vladimír Čížek souhlasí, pokud jde o osoby nad 65 let. Průkopník celostní medicíny Jan Hnízdil nicméně vytáhl těžký kalibr: Babiš prý zejména seniory značkuje jako dobytek na své farmě.
13.04.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22192 článků) , Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Václav (†34) a další si sáhli během pandemie na život: „Sebevražd bude přibývat,“ varuje expert

 
Češi již třetím týdnem nemohou překročit hranice okresu, kromě návštěvy lékaře, úřadu nebo cesty za prací, a to po roce života v různých opatřeních a omezeních. Na vycházky a za rekreací mohou dokonce jen na území obce. V posledních dnech přibývá smutných zpráv z různých míst Česka. Absolvent právnické fakulty Václav (†34) podle všeho neunesl nejistotu z hrozící ztráty zaměstnání a upálil se. Jen pár dní před ním se před ministerstvem zdravotnictví zastřelil padesátiletý muž. Podle odborníků pandemie koronaviru riziko sebevražednosti i výskyt deprese až ztrojnásobila. O tom, co stojí za růstem této smutné statistiky, ale i o možnostech pomoci jsme v Epicentru hovořili s psychologem a psychoterapeutem Danielem Štroblem a uznávaným neurologem Martinem Janem Stránským.
17.03.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků) , Dan Martin (148 článků) , Daniel Martin (149 článků) , Daniel Martin (86 článků)

Epicentrum: Sebevraždy kvůli pandemii. Jak covid decimuje lidskou psychiku?

 
Už přes rok naši každodenní realitu ovlivňuje koronavirus - strach o blízké, existenciální potíže, ale i nedostatek sociálních kontaktů. Podle odborníků se během pandemie dokonce ztrojnásobil výskyt deprese a riziko sebevražednosti. Jaké dopady má doposud nejtvrdší lockdown na naši psychiku? Existuje souvislost mezi samotnou nemocí covid-19 a sebevražedností či duševními onemocněními? Tomu se věnovalo Epicentrum Blesku s psychologem Danielem Štroblem a neurovědcem Martinem Janem Stránským.
16.03.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků) , Dan Martin (148 článků) , Daniel Martin (149 článků) , Daniel Martin (86 článků)

Zeman chce ve skutečnosti kontrolu moci a mstu Petříčkovi. Až k velezradě. Je to patologický narcista, říká neurolog Martin Jan Stránský

 
Neurolog a vysokoškolský pedagog Martin Jan Stránský ve svém posledním komentáři na blogu serveru Aktuálně.cz komentuje tvrzení prezidenta Miloše Zemana, že máme kupovat neprověřené vakcíny z Ruska i Číny, a to, že se tak neděje, znamená, že současný ministr zdravotnictví Blatný ponese zodpovědnost za to, že u nás prý „budou zbytečně umírat další lidé“. Prezidenta označil za „pacienta“, kterému nejde ani tak o odvolání Blatného jako o odstranění šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka (ČSSD).
11.03.2021 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25593 článků) , Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Martin Jan Stránský: Prezident pacient

 
Každý, kdo delší dobu sleduje Miloše Zemana s ohledem k jeho zdraví (proč ho jinak sledovat?), si musel všimnout jeho tvrzení z 10. března, že máme kupovat neprověřené vakcíny z Ruska i Číny, a to, že se tak neděje znamená, že současný ministr zdravotnictví Blatný ponese zodpovědnost za to, že u nás prý „budou zbytečně umírat další lidé“.
11.03.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25593 článků) , Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Martin Jan Stránský: Covid-19: krize, iluze i deziluze

 
Pro jasnější pohled na dnešní krizovou situaci s covid-19 je zajímavé podívat se na poslední velkou epidemii lidstva – španělskou chřipku z roku 1918.
08.03.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Jan Stránský: Aféra Prymuly není o Prymulovi

 
Ještě minulý čtvrtek Roman Prymula apeloval, abychom kvůli covidu-19 všichni zůstali doma. V podvečer už seděl v loži na fotbalovém zápase. Prý se snaží poukázat na to, že když se testuje, tak se může chodit i na fotbalové zápasy. Aha.
22.02.2021 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků)

„Vláda. Banda nabubřelých, bezradných, postbolševických buranů!“ Neurolog Stránský ve varu

 
Neurolog a univerzitní pedagog Martin Jan Stránský opakované vyhlášení nouzového stavu i přes odmítavý postoj Sněmovny komentuje se slovy, že dnešním dnem „našim voleným zástupcům (tedy nám samotným) v Parlamentu menšinová vláda odebrala moc ve státě“. Varuje, že se tímto krokem „parlamentní reprezentace i ústava vyhazuje z okna a začíná jedna z nejtemnějších kapitol našich moderních dějin“ a moc ve státě přebírá „banda nabubřelých, bezradných postbolševických buranů“.
15.02.2021 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Martin Jan Stránský: Konec ústavy – začátek diktatury

 
Dnes 15. 2. našim voleným zástupcům (tedy nám samotným) v parlamentu odebrala moc ve státě menšinová vláda.
15.02.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Martin Jan Stránský: Takhle ne!

 
„Správně by ve zpravodajství mělo také běžet, kolika lidem to (COVID-19) nic neudělá a kolik se uzdravilo. Ten přísun mediální masáže je těžce zkreslený a působí jako výrazný stresor.“ (prof. MUDr. Cyril Höschl, DrSc.)
10.02.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Zvedal jsem dámě prsa tam, kde měla být, vzpomíná na první roli Stránský

 
Martin Stránský (50) promluvil o současné nelehké situaci v českém dabingu. V pořadu 7 pádů Honzy Dědka pobavil herec a dabér diváky také veselými vzpomínkami na svou první pikantní filmovou roli.
01.12.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stránský (140 článků) , Jan Stránský (58 článků)

Iva Pazderková o dítěti a dvou nevydařených manželstvích: Ten první byl stejně starý jako moje máma

 
Hosty dnešního dílu talkshow 7 pádů Honzy Dědka budou manželé Ljuba Krbová (62) a Ondřej Neff (75), herec Martin Stránský (50), herečka Iva Pazderková (40) a párový terapeut Honza Vojtko. Oblíbená komička Iva Pazderková se mimo jiné rozpovídala o svých dvou nevydařených manželstvích.
24.11.2020 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Neff (304 článků) , Ljuba Krbová (80 článků) , Iva Pazderková (348 článků) , Martin Stránský (140 článků) , Jan Stránský (58 článků)

Nezavádějme u nás 5G síť, varuje neurolog Stránský. Důvod? Hlavně mladá generace

 
Neurolog a univerzitní pedagog Martin Jan Stránský, který dlouhodobě varuje před negativním vlivem technologií na fungování lidského mozku, radí rodičům, aby v době koronaviru trávili více času s dětmi a odtáhli je od počítačových obrazovek. Stránský má za to, že současné mladé generace kvůli vysedávání na sociálních sítích a neustálému kontaktu s obrazovkou mobilu nebo počítače hloupnou. I proto Stránský doporučuje, aby Česká republika nezaváděla na svém území 5G sítě. „Není to kyslík, ale digitální věc, kterou nepotřebujeme a neudělá nás šťastnějšími,“ říká neurolog.
24.11.2020 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Prymula není náš šéf. Martin Jan Stránský: Covid? Na toto zapomínáme. A toto je zbytečné

 
ROZHOVOR Dokud není vynalezena vakcína anebo dokud nevznikne stádová imunita, tak každá epidemie funguje jako lesní požár. Kde je strom, tam si ho najde. Opatření proti nákaze mají smysl, pokud jsou podložena fakty. Ale když se jejich zaváděním rozbourávají rodiny, když se položí ekonomika na dno, tak je velice důležité, všechny kroky dobře vysvětlit. To zdůrazňuje neurolog Martin Jan Stránský, podle něhož je až příliš znát plukovníkovský styl ministra zdravotnictví Romana Prymuly. Ostře se také vymezil vůči prezidentovi Miloši Zemanovi, který místo aby společnost stmeloval, je absolutní katastrofa a morálně i politicky totálně selhává.
16.10.2020 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Zeman (355 článků) , Martin Roman (323 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Deprese z koronaviru, slovenský zvrat i rozsudek u MeeToo. Takový byl týden v Epicentru

 
Kolem koronaviru zavládla epidemie hysterie, protože máme přebytek informací, míní neurolog Martin Jan Stránský. Posunem Petera Pellegriniho do popředí strana Smer - SD podle politologa Martina Sekeráka zabránila na Slovensku ještě drtivějšímu volebnímu propadu. Odborový předák Josef Středula hovořil o dopadech koronaviru na zaměstnance a aktivistka Johanna Nejedlová z neziskové organizace Konsent o rozsudku nad bývalým filmovým producentem Harveym Weinsteinem. Takový byl týden v Epicentru.
07.03.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Harvey Weinstein (141 článků) , Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků) , Martin Peter (3 články)

Prázdné regály a masová omezení? „Stihla nás epidemie hysterie,“ míní expert na lidský mozek

 
Poloprázdné regály s trvanlivými potravinami a překupníci nabízející předražené respirátory. Minulý týden panika spojená s onemocněním COVID-19 s přibývajícími případy zesílila v Evropě. Přitom podle předního českého neurologa a odborníka na lidský mozek Martina Jana Stránského je tato hysterie mnohem nebezpečnější než samotný vir. Mozek totiž upřednostňuje to, co nezná.
03.03.2020 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Vysílali jsme: Hysterie kolem koronaviru. Je víc nebezpečná než samotný vir?

 
Proč Češi vykupují z obchodů trvanlivé potraviny? Je panika kolem koronaviru větším nebezpečím než nákaza samotná? Jde o epidemii hysterie kvůli nadbytku informací? Nejen o tom hovořil neurolog a odborník na lidský mozek Martin Jan Stránský.
02.03.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)

Horší než koronavirus je panika, říká lékař. Kde v Česku se nákaza objeví?

 
Prázdné regály v supermarketech, skoupené roušky a respirátory a fronty v lékařských ordinacích. Češi propadli panice z šíření nového koronaviru. A i když se je opakovaně snaží uklidnit i politici včetně ministrů a premiéra Andreje Babiše (ANO), dál vozí z obchodů zásoby mouky, těstovin, rýže a konzerv. Horší než koronavirus je panika, říká známý neurolog Martin Jan Stránský. Šéf české pobočky Světové zdravotnické organizace navíc řekl, kde by se první případy v Česku mohly objevit.
28.02.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22192 článků) , Jan Stránský (58 článků) , Martin Stránský (140 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »