Články k osobnosti

Jan Skopeček

  herec, dramatik

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Skopeček »
 

Veselo na úřadě Maláčové. Nakráčeli tam poslanci z opozice, ministryně se jim vysmála ze služební cesty

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se ocitla v posledních dnech pod palbou ostré kritiky, když se spolu se svým poradcem Matějem Stropnickým vydala dělat inspekci v soukromých firmách. Netrvalo dlouho a přišla odplata – inspekce na jejím ministerstvu. Té se účastnil poslanec a ekonomický expert ODS Jan Skopeček, který přinesl výčet nedostatků. Ministryně se mu posléze vysmála.
30.07.2021 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (566 článků) , Jan Skopeček (347 článků)

Jestli tohle v EU odkývou, Češi budou jezdit hodně starými auty, shodli se Brabec a Skopeček. Budeme se mít hůř?

 
„Pan premiér je vůči EU vždy odvážný pro domácí publikum, pro své voliče, ale když odjede do Bruselu, tak tam odkýve i tyto zelené nesmysly,“ vypálil před kamerami ČT ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Ministr pro životní prostředí Richard Brabec svého šéfa hlasitě hájil. „Pan Babiš bojuje jako lev i v Bruselu,“ hřímal. Pánové před kamerami ČT debatovali o ekologických plánech Evropské komise.
17.07.2021 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků) , Richard Brabec (461 článků)

Tohle má být nějaká pomoc?! Z ODS udeřilo kvůli Moravě

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) spolu se svými kolegyněmi, jež si přivedl do vlády – Alenou Schillerovou a Klárou Dostálovou – slibovali, že lidem, kteří se museli vyrovnat s řáděním tornáda na jihu Moravy, rychle pomohou. Když ekonomický expert ODS Jan Skopeček zjistil, jaká je realita, udeřil.
15.07.2021 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Jan Skopeček (347 článků)

Po Volného popravě: Dohra ve Sněmovně. Nacher přidal svou zkušenost s cenzurou

 
Sociální sítě Facebook a Twitter používají dvojí metr; blokují nepohodlné politiky, ty pravicové. Ve čtvrtek se konal sněmovní seminář Svoboda projevu na sociálních sítích, který organizovali poslanci Patrik Nacher (ANO) a Jan Skopeček (ODS) společně se Společností pro obranu svobody projevu. Varují před sociálními sítěmi jakožto nástroji politických kampaní, jež omezují některé názorové proudy, píší Novinky.cz.
11.06.2021 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků)

Internet cenzuruje jen pravici, tvrdili poslanci na semináři o svobodě slova

 
Konzervativní, pravicové názory jsou na sociálních sítích umlčovány, Facebook a Twitter blokuje nepohodlné politiky, znělo na sněmovním semináři Svoboda projevu na sociálních sítích. Ten organizovali poslanci Patrik Nacher (ANO) a Jan Skopeček (ODS) společně s organizací Společnost pro obranu svobody projevu.
10.06.2021 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků)

Skauti se bouří proti testům na táborech. Trotlovina, odsoudil poslanec ODS

 
Čeští skauti se zlobí na ministra zdravotnictví a poslance za hnutí ANO Adama Vojtěcha. Na léto jim připravil nemilé překvapení v podobě povinného opakovaného testování táborníků na letních akcích a informoval o tom na poslední chvíli. Ekonomický expert ODS Jan Skopeček k tomu poznamenal, že „zásobárna vládních trotlovin je zjevně nevyčerpatelná“.
09.06.2021 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků) , Vojtěch Adam (1492 článků)

Lídři stran ve středních Čechách věří, že Babiš ve sněmovních volbách neuspěje

 
Lídři stran ve středních Čechách věří, že premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš v podzimních sněmovních volbách v jejich kraji neuspěje. Podle šéfa STAN Víta Rakušana by prohrál, i kdyby kandidoval v Ústeckém kraji. Lídr ODS Jan Skopeček ČTK řekl, že udělá vše pro to, aby jím vedená kandidátka Spolu uspěla a byla umožněna změna vlády a premiéra. Reagovali tak na dnešní rozhodnutí krajského sněmu ANO, který Babiše zvolil do čela středočeské kandidátky, píší Lidovky.
23.05.2021 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Jan Skopeček (347 článků)

Babiš ve středních Čechách neuspěje, věří lídři opozičních koalic

 
Lídři středočeských kandidátek koalice Pirátů a STAN, respektive koalice Spolu Vít Rakušan (STAN) a Jan Skopeček (ODS) věří, že premiér Andrej Babiše, který by měl vést kandidátku hnutí ANO, v regionu neuspěje. Obě uskupení mají ambice po volbách sestavovat vládu.
22.05.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Jan Skopeček (347 článků) , Vít Rakušan (154 článků)

„Korumpování“ seniorů před volbami? Do Maláčové u důchodů šije Skopeček, brzdí ji i Schillerová

 
Necelých pět měsíců před volbami se vládní strany předhánějí v tom, kdo důchodcům přilepší. Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhl přidat seniorům 650 korun měsíčně. Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ho o stovku trumfla a navrch přihodila debatu o jednorázovém příspěvku, jakési obdobě loňského „rouškovného“. Ministryně financí Alena Schillerová za (ANO) krotí zápal sociálních demokratů rozdávat předvolební dárky, Blesk Zprávám řekla, že o částce a způsobu se bude teprve jednat. A opozice má zase široký prostor ke kritice, poslanec a ekonomický expert ODS Jan Skopeček zmínil dokonce korumpování seniorů.
21.05.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22574 článků) , Jan Skopeček (347 článků)

Schillerová ukázala, kde plánuje šetřit. To nejsou žádné úspory, vmetla jí opozice

 
V letošním roce počítá ministerstvo financí podle šéfky státní kasy Aleny Schillerové (za ANO) s ekonomickým růstem Česka o 3,1 % HDP. Vychází přitom z předpokladu, že od poloviny roku bude česká ekonomika v plném provozu. „Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by od poloviny roku neměl jet naplno,“ řekla Schillerová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News. I z toho důvodu by jí letošní schálený schodek státního rozpočtu ve výši 500 miliard měl stačit. Ministryně se v debatě s ekonomickým expertem ODS Janem Skopečkem a pirátským senátorem Lukášem Wagenknechtem rozhovořila i o svém plánu na konsolidaci veřejných financí. A schytala kritiku.
09.05.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků)

Pirát v Partii rozpálil Schillerovou do běla: Já jsem krvácela na barikádách ve Sněmovně!

 
Hosty první hodiny Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová, pirátský senátor Lukáš Wagenknecht a ekonomický expert ODS Jan Skopeček. Posledně jmenovaný obvinil Jana Hamáčka (ČSSD), že vyrábí „českou bramboračku“. Schillerová se Hamáčka zastala, a odmítla naskakovat na „vlnu hysterie“. Poté vyprávěla, jak „krvácela na barikádách ve Sněmovně“, a tvrdě uhodila na Piráty.
09.05.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků) , Jan Hamáček (3168 článků)

Slavia nepoklekla a bylo zas zle. Zasáhl i rozhodčí. Poslanec ODS však klub naopak chválí

 
Během čtvrtečního utkání s Arsenalem se pražská Slavia rozhodla vyjádřit svůj nesouhlas s rasismem společným chycením hráčů za ramena. Na rozdíl od týmu Arsenalu a rozhodčího však nepoklekli. Kromě opětovné kritiky od anglických médií za nepokleknutí tentokrát zasáhl i rozhodčí a tým během odlišného vyjádření nesouhlasu s rasismem rozehnal. Události si všiml i poslanec Jan Skopeček (ODS) a připomíná, jak se dříve Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA) politickým a aktivistickým gestům ve sportu bránila. Nyní je již všechno jinak.
10.04.2021 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků)

Skopeček (ODS): Babiš se snaží koupit hlasy komunistů šíleným návrhem státní banky

 
Návrh na zřízení státní banky je podle místopředsedy poslaneckého klubu ODS Jana Skopečka šílený a premiér si jím jen snaží nakoupit hlasy komunistů. ČR podle něj nic takového nepotřebuje.
08.04.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků)

Vzpomeňte si, jaké báchorky vám „manažer“ Babiš vykládal na začátku. Politik ODS osvěžuje národu paměť

 
Opoziční poslanec Jan Skopeček (ODS) při pohledu na hospodaření vlády, jehož výsledkem je tristní stav státního dluhu, doufá, že vše bude v blížících se volbách premiérovi Andreji Babišovi (ANO) spočítáno dle jeho vlastního receptu, který používá v byznysu, pokud si někdo dovolí představit mu rozpočet se ztrátou. A sice vyhazovem.
03.04.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků)

Česko bojuje o každou dávku vakcíny: Blatný popsal nákupy svých předchůdců

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) se opět ohradil proti informacím, že Česko zajistilo do konce června vakcíny na proočkování jen 44 procent dospělých obyvatel. Na dotazy Jana Skopečka (ODS) při dnešních sněmovních interpelacích ministr zopakoval, že do té doby by mělo být očkováno 5,5 milionu lidí, tedy 60 až 70 procent dospělých. Do konce srpna by měl počet vzrůst na 8,5 milionu lidí.
25.03.2021 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků)

S Prymulou na fotbale fandil i „útok“ ODS: Vondra a Skopeček zmínili chyby a lítost

 
Fotbalový zápas Evropské ligy mezi Slavií a Leceisterem udělal tečku za veřejnými funkcemi exministra zdravotnictví a premiérova poradce Romana Prymuly. On byl jedním z VIP hostů zápasu, na který mohli jen otestovaní diváci. Blesk Zprávy ale zjišťovaly i reakce dalších fanoušků - konkrétně dvou výrazných tváří ODS. Co ke své účasti řekl europoslanec Alexandr Vondra nebo poslanec a ekonomický expert strany Jan Skopeček? Rezignace od nich nečekejte, mírné pokání ale přeci jen ano.
19.02.2021 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků) , Alexandr Vondra (1296 článků)

Handl se zdravím a Češi jako rukojmí: Skopeček tepal vládu, podle Havlíčka opozice vydírá

 
Ostrá výměna názorů o tom zda opozice „handluje“ s životy a zdravím občanů se strhla ve středečním Epicentru. Mezi vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) a ekonomickým expertem a poslancem Janem Skopečkem (ODS) padaly výrazy jako vydírání či rukojmí. Proč se nedokážou na nouzovém stavu dohodnout? V čem je podle opozice Havlíčkův nový systém podpory podnikatelů nespravedlivý? A v čem se oba oponenti překvapivě shodli? To byla témata středečního Epicentra Blesk Zpráv.
11.02.2021 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků)

Podpultové vakcíny. Skopeček o protekčním očkování těch „důležitých“

 
ROZHOVOR „Místo toho, aby se vláda snažila veřejné finance stabilizovat, chová se, jako kdyby zítřek už neexistoval. Restriktivní opatření mohla být dělána s větší logikou a bez chaosu, jaký naše vláda předvádí. Propad ekonomiky i rozpočtu by pak byl nižší,“ vysvětluje v rozhovoru poslanec ODS a místopředseda rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Jan Skopeček. Za nejpodstatnější však považuje fakt, že vláda nenašla ani korunu úspor v přebujelé státní sféře, což označil za další příčinu, proč veřejné finance padají do historických deficitů. Pro ParlamentníListy.cz také popsal, kde by měl stát získávat finance pro zdravotnictví a jakým tématům vláda naopak pozornost nevěnuje.
10.02.2021 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků)

Havlíček vs. Skopeček: Potřebujeme nouzový stav? A jak účinné jsou vládní kompenzace?

 
Česko je možná jen čtyři dny od konce nouzového stavu, vláda se na jeho prodloužení zatím s opozicí neumí domluvit. Klíčové bude čtvrteční hlasování ve Sněmovně, před kterým opozice chtěla prosadit ještě jednání o odškodňovacím zákonu. Marně. V této situaci přichází ministerstvo průmyslu a obchodu s dalším návrhem nového systému kompenzací pro podnikatele a osoby samostatně výdělečně činné. I zrušení dosavadních programů a zavedení jednoho uceleného však vyvolává vášnivou debatu. Nejen o tom byla řeč v dnešním Epicentru, ve kterém se střetl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a ekonomický expert ODS Jan Skopeček.
10.02.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků)

Po show Primy je zle. Až v Africe si všimli. Pěkně to bublá

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) dnes srovnala covid-19 s druhou světovou válkou. Jejích slov si následně všimla i zahraniční média, například jihoafrický server, ale schytala to i od mnohých českých politiků. Hned ve studiu Partie, kde onen výrok zazněl, ji k omluvě vyzval poslanec za ODS Jan Skopeček. Ale po vysílání zaznělo i slovo debilka.
07.02.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (347 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »