Články k osobnosti

Jan Schmid

  herec, režisér, výtvarník, divadelní pedagog

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Schmid »
 

Jan Schmid pokřtil knihu o improvizaci

 
Knihu Jana Schmida Improvizace, náhoda a jiné vyhlídky pokřtili včera odpoledne členové Studia Ypsilon, jež dílo vydalo, v Galerii Českého rozhlasu na Vinohradské třídě v Praze.
11.12.2018 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Schmid (10 článků)

Mgr. Kudláková z Byl jednou jeden polda a její muž se pochlubili rozkošným vnoučkem

 
Herečka Jana Synková, známá jako magistra Jiřina Kudláková ze série Byl jednou jeden polda či jako teta Kateřina ze Saturnina, a její muž Jan Schmid tvoří pár již přes třicet let. Nepatří ale k hercům, kteří by vystavovali svůj soukromý život, jen sem tam udělají malou výjimku. Byl jí i křest knihy Sežeňte Mozarta.
15.12.2015 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Schmid (10 článků) , Jana Synková (29 článků)

Smutná "teta Kateřina" Jana Synková (70): Proč zůstala úplně sama?

 
Teta Kateřina ze Saturnina. Svérázná psycholožka Kudláková z trilogie Byl jednou jeden polda. Vrchní drbna Horáčková z Babovřesek. Na filmovém plátně i na prknech pražské Ypsilonky Jana Synková (70) rozdává smích, v soukromí je ale velmi uzavřená. V rozhovoru pro deník Aha! odhalila rodinná tajemství. V dětství přišla o všechny blízké. Maminka jí zemřela v pěti letech, a když navždy odešel i tatínek a milovaná babička, sestra emigrovala. Přesto je dnes herečka šťastná. S režisérem Janem Schmidem (78) si totiž vytvořila velkou rodinu, kterou si vždy přála...
14.02.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Schmid (10 článků) , Jana Synková (29 článků) , Jana Smutná (47 článků) , Kateřina Smutná (20 článků)

Jana Synková: Bez Ypsilonky bych asi u divadla nezůstala

 
Pražské divadlo Studio Ypsilon oslaví ve čtvrtek večer padesáté narozeniny. Herečka a manželka principála Jana Schmida žije na jeho prknech již pětačtyřicet let. A nelituje.
25.09.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Schmid (10 článků) , Jana Synková (29 článků)

Miss desetiletí a herci z Ypsilonky pokřtili speciální edici vína Prima ZOOM

 
Dokumentární kanál Prima ZOOM ve spolupráci s Botanickou zahradou hl. m. Prahy představil limitovanou edici vína Prima ZOOM a devět druhů nového ročníku vína z vinice sv. Kláry. Slavnostního křtu se zúčastnili Miss ČR 2013 Gabriela Kratochvílová a Jan Schmid, Jana Synková a Jan Jiráň ze Studia Ypsilon.
23.04.2014 15:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Schmid (10 článků) , Jana Synková (29 článků) , Jan Jiráň (1 článek) , Gabriela Kratochvílová Lašková (278 článků) , Jana Kratochvílová (105 článků)

Pražská Ypsilonka nejen pro pamětníky

 
Zjištění, že už patříte mezi pamětníky, může být šokující. Nikoli prožijete-li ho spolu se souborem pražského Studia Ypsilon na poslední z premiér letošní sezóny nazvané Muž na větvi, inspirované vzpomínkovou knížkou Jana Schmida Život v závorce aneb Prvobytně pospolná místa v Čechách, což je i podtitul inscenace.
03.07.2012 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Schmid (10 článků)

Schmid vyhrál závod SP v severské kombinaci v Ramsau

 
Nor Jan Schmid vyhrál v sobotu v rakouském Ramsau závod Světového poháru v severské kombinaci, druhý doběhl Jason Lamy Chappuis z Francie, třetí místo vybojoval lídr seriálu Tino Edelmann z Německa.
10.12.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Schmid (10 článků) , Jason Lamy Chappuis (13 článků)

Ředitel Ypsilonky Jan Schmid: Diváci dnes chtějí být především baveni

 
Studio Ypsilon slaví v úterý 45. výročí. "V době, kdy byla společným jmenovatelem opozice vůči režimu, byl průměr diváků daleko kulturnější, dnes je průměr opravdu průměr bez další dimenze. A diváci chtějí být především baveni. Ale jsem rád, že si Ypsilonku objevují i mladí diváci, kteří si myslí, že vznikla nedávno," řekl Právu ředitel studia Ypsilon Jan Schmid.
09.11.2010 14:37 |

podobné články

Osobnosti: Jan Schmid (10 článků)

T. G. Masaryk na prknech Studia Ypsilon

 
Divadelní hra T. G. M. aneb Masaryk mezi minulostí a dneškem se v pátek 11. června premiérově objeví ve Studiu Ypsilon v Praze. Autory jsou umělecký šéf Jan Schmid a Jan Kolář.
08.06.2010 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Schmid (10 článků) , Jan Kolář (23 článků)

Ypsilonský Faust pěje Gounodovým hlasem

 
Jak si stojí Faust v dnešním světě, se pokouší zjistit nová inscenace pražského Studia Ypsilon. „Zajímalo nás, zda ještě Faust dnešním divákům, tomuto století a této společnosti něco říká,“ uvedl principál Ypsilonky a režisér Fausta Jan Schmid před premiérou. Nezvolil si k tomu ale olbřímí Goethovo dílo, ypsilonský Faust příznačně pěje hlasem Gounodovy opery.
07.05.2009 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Schmid (10 článků)
« Předchozí 1 Další »