Články k osobnosti

Jan Prušinovský

  scénárista, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Prušinovský »
 

Prušinovský uvede komedii Zlatá pláž se Čtvrtníčkem a Plodkovou

 
Režisér Jan Prušinovský, který se proslavil hlavně seriály Čtvrtá hvězda, Okresní přebor či Most!, uvede v Divadle Na zábradlí 3. září komedii Zlatá pláž.
12.05.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (40 článků)

Bez vědomí, Most! i Zkázu Dejvického divadla nominovali na České lvy

 
Ceny Český lev se udílejí také za televizní tvorbu. Letos mají šanci mimo jiné seriály Bez vědomí režiséra Ivana Zachariáše, Zkáza Dejvického divadla Miroslava Krobota a Most! režiséra Jana Prušinovského.
10.02.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Krobot (109 článků) , Ivan Zachariáš (1 článek) , Jan Prušinovský (40 článků)

Rok po premiéře seriálu Most!: Jak dopadla Luďanova vila a Severka?

 
„Dycky Most!“ Toto heslo znělo loni celou republikou. Bylo inspirované veleúspěšným televizním seriálem Most!, který odvysílala Česká televize. Od ledna nasadila televize reprízu tohoto fenoménu a potěšila tak nejen skalní fanoušky, ale i ty, kteří seriál režiséra Jana Prušinovského (40) a scenáristy Petra Kolečka (35) náhodou loni neviděli. Jak to ale po roce vypadá ve městě, které se loni těšilo díky seriálu velikému zájmu?
21.01.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (40 článků) , Petr Kolečko (78 článků)

Rok po premiéře seriálu Most!: Fenomén se dnes vrací na obrazovky!

 
Milovníci seriálu Most! skáčou radostí a ti, kteří ho ještě neviděli, teď mají šanci! Česká televize ho totiž ode dneška bude reprízovat. Osmidílný seriál režiséra Jana Prušinovského (40) a scenáristy Petra Kolečka (35) zařazuje do vysílání přesně rok po premiéře.
06.01.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (40 článků) , Petr Kolečko (78 článků)

Most! baví i získává sympatie autentickou nekorektností

 
Šestý společný projekt scenáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského, komediální seriál Most!, představuje pro Českou televizi úspěšný start nové sezóny.
21.01.2019 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (40 článků) , Petr Kolečko (78 článků)

O téhle herečce ještě uslyšíme: Švagrová Václava Neužila si v seriálu jako transsexuálka s upjatostí netyká

 
Na kontě má několik seriálových i filmových rolí (např. Tátové na tahu nebo Sedmero krkavců), výraznější herecké úlohy však Eriku Stárkovou (34) dlouho míjely. To se změnilo s nabídkou z České televize a seriálem Most! z dílny Petra Kolečka a Jana Prušinovského, respektive po odvysílání prvního dílu. Nebude proto přehnané napsat, že se z ní doslova přes noc stala „seriálová hvězda“.
17.01.2019 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (40 článků) , Petr Kolečko (78 článků) , Erika Stárková (14 článků)

Nový seriál Most! útočí na Romy? Je to jinak, hájí se tvůrci

 
Rasistickými narážkami a vulgarismy se jen hemží nový komediální seriál ČT Most! scenáristy Petra Kolečka (34) a režiséra Jana Prušinovského (39). Jedni se smějí, až se za břicha popadají, druzí diváci jsou znechucení. Jaké byly úmysly samotných tvůrců?
09.01.2019 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (40 článků) , Petr Kolečko (78 článků)

Komentář: Proč lidé milují Most! plný vulgarit a rasistických vtipů

 
Dvojice Jan Prušinovský a Petr Kolečko má za sebou už několik úspěšných projektů, namátkou třeba skvělé seriály Okresní přebor a Čtvrtá hvězda. Teď nás pro změnu posílají do urbanistického Mostu zmítaného xenofobií, nesnášenlivostí, alkoholismem a ztracenými existencemi, které se ne a ne najít. Jaký je Most! v jejich podání? Co můžeme od nového osmidílného českého seriálu, v němž exceluje Martin Hofmann (40), čekat?
09.01.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Hofmann (48 článků) , Jan Prušinovský (40 článků) , Petr Kolečko (78 článků)

Ústecký kraj: Seriál Most! pomohl vybrat přes devadesát tisíc pro mostecký hospic

 
Nový komediální seriál MOST! scenáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského, který se natáčel v Ústeckém kraji, míří na obrazovky.
07.01.2019 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (40 článků) , Petr Kolečko (78 článků)

Série Most! a Zkáza Dejvického divadla nabídnou chytrý nekorektní humor

 
Česká televize má na příští rok bohatou nabídku seriálů a filmů. Nejdrsnější humor přijde ze severočeského Mostu, kde stejnojmenný seriál točil Jan Prušinovský, vtip nechybí ani sérii Zkáza Dejvického divadla režiséra Miroslava Krobota. Vrátí se i Detektivové od Nejsvětější Trojice.
04.12.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Krobot (109 článků) , Jan Prušinovský (40 článků)

Autodrom ožil nočními jízdami, filmaři získali povolení města

 
Mostecký autodrom zažil o uplynulém víkendu nevídanou věc. Závodní, testovací či zkušební jízdy totiž neskončily hodinou, kterou určuje provozní řád, ale pokračovaly i v noci ze sobotu na neděli a z neděle na pondělí. Nejednalo se ale o svévoli, neomalenost či aroganci majitele autodromu vůči obyvatelům žijícím v okolí dráhy. Noční jízdy byly součástí scénáře nového seriálu České televize, který štáb pod vedením režiséra Jana Prušinovského natáčí v těchto dnech právě v Mostě a jeho okolí.
29.08.2017 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (40 článků)

Česká televize: Laskavě krutý Trpaslík Jana Prušinovského a Petra Kolečka se poprvé představí na internetu

 
Nejnovější projekt režiséra Jana Prušinovského a scenáristy Petra Kolečka – šestidílný komediální seriál Trpaslík – míří na televizní obrazovky. „Rodinná komedie, která není pro celou rodinu“ se na obrazovkách poprvé objeví 2. ledna ve 21.00 hod. V premiéře ji ale diváci budou moci zhlédnout ještě dříve. Trpaslík se totiž stane prvním projektem, který Česká televize nejprve uvede na internetu.
18.12.2016 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (40 článků) , Petr Kolečko (78 článků)

Nominace na Českého lva 2015: 15 jich posbíral snímek Ztraceni v Mnichově! Kompletní přehled

 
Komedie scenáristy a režiséra Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově získala 15 nominací na Českého lva. Dvanáct jich mají Kobry a užovky Jana Prušinovského a po devíti debut Slávka Horáka Domácí péče s pohádkou Alice Nellis Sedmero krkavců. Film Schmitke režiséra Štěpána Altrichtera získal osm nominací. Výsledek prvního kola hlasování svých členů dnes oznámila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).
20.01.2016 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Alice Nellis (120 článků) , Jan Prušinovský (40 článků) , Štěpán Altrichter (4 články)

Favoritem Českých lvů jsou Ztraceni v Mnichově. Zelenkovo drama posbíralo 15 nominací

 
Laureáti převezmou ocenění 5. března v pražském Rudolfinu, moderátorkou večera v přenosu České televize bude opět Lucie Výborná.
20.01.2016 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Alice Nellis (120 článků) , Jan Prušinovský (40 článků) , Štěpán Altrichter (4 články) , Petr Zelenka (123 článků)

Nová DVD: Kobry a užovky, Země zítřka, Popelka a další

 
V hlavní soutěži MFF Karlovy Vary byl s úspěchem uveden film Jana Prušinovského Kobry a užovky. Pro děti vycházejí v kolekci oba díly populárních animovaných filmů Letadla. George Clooney hraje hlavní roli v mysteriózní sci-fi Země zítřka. Nestárnoucí Popelka vychází v osobité verzi režiséra Kennetha Branagha.
20.10.2015 07:05 |

podobné články

Osobnosti: George Clooney (784 článků) , Kenneth Branagh (15 článků) , Jan Prušinovský (40 článků)

Nejlepší seriály už vznikají na internetu. Ameriku ale nikdy nedoženeme, říká režisér Prušinovský

 
Režisér Jan Prušinovský plánoval po svém posledním filmu Kobry a užovky tvůrčí pauzu, nakonec se rozhodl, že natočí internetový seriál Autobazar Monte Karlo s Petrem Čtvrtníčkem v hlavní roli. "Strašně moc mě tentokrát bavilo natáčení. V osmi lidech, bez světel, žádné zábory. Bylo to hrozně osvěžující," vypráví Jan Prušinovský v rozhovoru pro Aktuálně.cz a tvrdí, že české televize nutně potřebují kvalitní konkurenci.
06.10.2015 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (165 článků) , Jan Prušinovský (40 článků)

Režisér Okresního přeboru točí se Čtvrtníčkem pro Stream.cz

 
Příznivci inteligentního humoru se už mohou začít těšit na nový seriál internetové televize Stream.cz. Po úspěchu politické satiry Kancelář Blaník se v září podíváme do autobazaru s režisérem Janem Prušinovským. Roli pravého českého podnikavce v seriálu Autobazar Monte Karlo získal Petr Čtvrtníček.
27.07.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (165 článků) , Jan Prušinovský (40 článků)

Ve Varech soutěží 13 filmů. Za Česko bojují bratři Hádkovi i Polívka

 
Sedm světových a šest mezinárodních premiér se utká o vítězství v hlavní soutěži karlovarského filmového festivalu. Česko bude mít dva zástupce – debut Slávka Horáka Domácí péče a film Jana Prušinovského Kobry a užovky, ve kterém se poprvé v celovečerním filmu sešli před kamerou bratři Hádkovi. Blesk.cz přináší přehled všech soutěžních snímků.
03.07.2015 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (40 článků)

O hlavní cenu bude ve Varech bojovat třináct filmů, včetně dvou českých

 
O Křišťálový glóbus se na nadcházejícím filmovém festivalu v Karlových Varech utká hned třináctka pečlivě vybraných filmů. Zastoupení v pestré národnostní i tvůrčí směsce bude mít i Česká republika, a to díky snímkům Domácí péče Slávka Horáka a Kobry a užovky Jana Prušinovského.
03.06.2015 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (40 článků)

Mladí čeští filmaři začínají chápat, jak ven z provinčnosti, říká umělecký šéf MFF KV Karel Och

 
Náš největší filmový festival odhalil svůj soutěžní program. Kromě známých jmen domácí kinematografie, jako jsou Helena Třeštíková nebo Jan Prušinovský, se v něm vedle zahraniční konkurence objevuje i celá řada mladých českých režisérů. Nejen o nich jsme si povídali s uměleckým ředitelem MFF Karlovy Vary Karlem Ochem.
02.06.2015 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Helena Třeštíková (140 článků) , Jan Prušinovský (40 článků)
« Předchozí 1 2 Další »