Články k osobnosti

Jan Prušinovský

  scénárista, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Prušinovský »
 

Pavla Gajdošíková: Kdo je vycházející hvězda, která vyfoukla Issové Českého lva

 
Leckdo tipoval, že Českého lva za nejlepší herečku získá Martha Issová (40) za svou roli ve filmu Zátopek, vše je ale jinak. Okaté krásce se syrskými kořeny vyfoukla sošku vycházející hvězda stříbrného plátna Pavla Gajdošíková (30). Ta získala ocenění za povedený výkon ve filmu Chyby od režiséra Jana Prušinovského (42).
07.03.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Martha Issová (350 článků) , Jan Prušinovský (49 článků) , Pavla Gajdošíková (6 článků)

Ceny filmové kritiky: Vyhrálo satirické drama Okupace

 
Nejlepším filmem roku 2021 je podle českých filmových kritiků snímek Michala Nohejla Okupace. Film obdržel rovněž cenu za režii a scénář a Nohejl se stal i objevem roku. Satirické drama tak proměnilo čtyři ze svých šesti nominací. Nejlepší ženský herecký výkon podle kritiků předvedla Pavla Gajdošíková v romantickém dramatu režiséra Jana Prušinovského Chyby. Ocenění pro nejlepšího herce připadlo Václavu Neužilovi za ztvárnění českého atleta a olympionika Emila Zátopka ve filmu Zátopek režiséra Davida Ondříčka. Ceny se předávaly v pražském Divadle Archa, zájemci mohli ceremoniál živě sledovat na ČT art.
06.02.2022 10:20 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (224 článků) , Emil Zátopek (94 článků) , Jan Prušinovský (49 článků) , Pavla Gajdošíková (6 článků)

Český lev 2021: Nejvíce nominací získaly filmy Zátopek a Okupace

 
Nejvíce nominací na Českého lva za rok 2021, shodně 13, získal debut režiséra Michala Nohejla Okupace a životopisné drama Zátopek režiséra, spoluproducenta a spoluautora scénáře Davida Ondříčka. S 11 nominacemi následuje fantaskní komedie Martina Šulíka Muž se zaječíma ušima. Filmová sonda do rodinných vztahů a světa komunikačních technologií Atlas ptáků režiséra Olma Omerzua získala devět nominací. O jednu méně dostalo romantické drama režiséra Jana Prušinovského Chyby. Výsledek prvního kola hlasování svých členů dnes oznámila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).
17.01.2022 13:25 |

podobné články

Osobnosti: David Ondříček (224 článků) , Martin Šulík (10 článků) , Jan Prušinovský (49 článků)

RECENZE: Zbožňovaný aneb Ani nejlepší herci slabý děj neutáhnou

 
Jeden z nejpracovitějších scenáristů současnosti Petr Kolečko má v sedmatřiceti letech na kontě řadu televizních seriálů i filmů. Pohlédneme-li však do jeho filmografie, je nezpochybnitelné, že nejúspěšnější z nich vznikly výhradně ve spolupráci s režisérem a spoluscenáristou Janem Prušinovským, a pokud jde o internetové seriály Lajna a sKORO NA mizině, tak s Vladimírem Skórkou.
23.09.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (49 článků) , Petr Kolečko (161 článků)

Režisér Jan Prušinovský: o pornu, neznámých tvářích i seriálu Most!

 
Jeho seriály jako Okresní přebor nebo Most! buď okamžitě zbourají žebříček sledovanosti, nebo jako Trpaslík a Čtvrtá hvězda nabírají diváky s každou reprízou. Šest let od posledního snímku teď vstoupil do kin čtvrtý celovečerní film Jana Prušinovského Chyby, s nímž režisér a scenárista udělal žánrový úkrok stranou. Jaké pro něj bylo konečně režírovat velkou ženskou postavu a jak obsazuje své filmové a televizní hrdiny?
26.08.2021 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (49 článků)

Filmové premiéry: Chyby, Raya a drak, Úniková hra: Turnaj šampiónů, Zabijákova žena a bodyguard a Jelenice

 
O tom, že všichni v životě chybujeme, je nový film Jana Prušinovského Chyby. Do světa fantazie zavede diváky animovaný snímek Raya a drak. Úniková hra: Turnaj šampiónů je pokračováním divácky úspěšného psychologického thrilleru Úniková hra. Hvězdné obsazení má americká akční komedie Zabijákova žena a bodyguard. Oscarový Jean Dujardin hraje hlavní roli v černé komedii Jelenice.
15.07.2021 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jean Dujardin (6 článků) , Jan Prušinovský (49 článků)

Jan Prušinovský chce komedii Grand Prix natáčet během Velké ceny formule 1

 
V hlavních rolích kamarádů, kteří milují auta, se představí Robin Ferro, Štěpán Kozub, Kryštof Hádek a Anna Kameníková.
06.04.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Hádek (244 článků) , Jan Prušinovský (49 článků) , Štěpán Kozub (46 článků)

Mechanik a zloděj z pohraničí vyrazí na formule. Prušinovský chystá komedii

 
Komedii Grand Prix režisér Jan Prušinovský (Most!, Okresní přebor) připravuje už několik let. Hlavní role by si měli zahrát Štěpán Kozub nebo Kryštof Hádek.
01.04.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Kryštof Hádek (244 článků) , Jan Prušinovský (49 článků) , Štěpán Kozub (46 článků)

Čtvrtníček má Zlatou pláž

 
Již pro plný počet diváků uvede Divadlo Na zábradlí v předpremiérách 9., 10. a 11. června crazy komedii Zlatá pláž v režii Jana Prušinovského (40). Diváci ale budou muset mít nasazené roušky po celou dobu představení.
04.06.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (49 článků)

Prušinovský uvede komedii Zlatá pláž se Čtvrtníčkem a Plodkovou

 
Režisér Jan Prušinovský, který se proslavil hlavně seriály Čtvrtá hvězda, Okresní přebor či Most!, uvede v Divadle Na zábradlí 3. září komedii Zlatá pláž.
12.05.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (49 článků)

Bez vědomí, Most! i Zkázu Dejvického divadla nominovali na České lvy

 
Ceny Český lev se udílejí také za televizní tvorbu. Letos mají šanci mimo jiné seriály Bez vědomí režiséra Ivana Zachariáše, Zkáza Dejvického divadla Miroslava Krobota a Most! režiséra Jana Prušinovského.
10.02.2020 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Krobot (125 článků) , Ivan Zachariáš (1 článek) , Jan Prušinovský (49 článků)

Rok po premiéře seriálu Most!: Jak dopadla Luďanova vila a Severka?

 
„Dycky Most!“ Toto heslo znělo loni celou republikou. Bylo inspirované veleúspěšným televizním seriálem Most!, který odvysílala Česká televize. Od ledna nasadila televize reprízu tohoto fenoménu a potěšila tak nejen skalní fanoušky, ale i ty, kteří seriál režiséra Jana Prušinovského (40) a scenáristy Petra Kolečka (35) náhodou loni neviděli. Jak to ale po roce vypadá ve městě, které se loni těšilo díky seriálu velikému zájmu?
21.01.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (49 článků) , Petr Kolečko (161 článků)

Rok po premiéře seriálu Most!: Fenomén se dnes vrací na obrazovky!

 
Milovníci seriálu Most! skáčou radostí a ti, kteří ho ještě neviděli, teď mají šanci! Česká televize ho totiž ode dneška bude reprízovat. Osmidílný seriál režiséra Jana Prušinovského (40) a scenáristy Petra Kolečka (35) zařazuje do vysílání přesně rok po premiéře.
06.01.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (49 článků) , Petr Kolečko (161 článků)

Most! baví i získává sympatie autentickou nekorektností

 
Šestý společný projekt scenáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského, komediální seriál Most!, představuje pro Českou televizi úspěšný start nové sezóny.
21.01.2019 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (49 článků) , Petr Kolečko (161 článků)

O téhle herečce ještě uslyšíme: Švagrová Václava Neužila si v seriálu jako transsexuálka s upjatostí netyká

 
Na kontě má několik seriálových i filmových rolí (např. Tátové na tahu nebo Sedmero krkavců), výraznější herecké úlohy však Eriku Stárkovou (34) dlouho míjely. To se změnilo s nabídkou z České televize a seriálem Most! z dílny Petra Kolečka a Jana Prušinovského, respektive po odvysílání prvního dílu. Nebude proto přehnané napsat, že se z ní doslova přes noc stala „seriálová hvězda“.
17.01.2019 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (49 článků) , Petr Kolečko (161 článků) , Erika Stárková (92 článků)

Nový seriál Most! útočí na Romy? Je to jinak, hájí se tvůrci

 
Rasistickými narážkami a vulgarismy se jen hemží nový komediální seriál ČT Most! scenáristy Petra Kolečka (34) a režiséra Jana Prušinovského (39). Jedni se smějí, až se za břicha popadají, druzí diváci jsou znechucení. Jaké byly úmysly samotných tvůrců?
09.01.2019 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (49 článků) , Petr Kolečko (161 článků)

Komentář: Proč lidé milují Most! plný vulgarit a rasistických vtipů

 
Dvojice Jan Prušinovský a Petr Kolečko má za sebou už několik úspěšných projektů, namátkou třeba skvělé seriály Okresní přebor a Čtvrtá hvězda. Teď nás pro změnu posílají do urbanistického Mostu zmítaného xenofobií, nesnášenlivostí, alkoholismem a ztracenými existencemi, které se ne a ne najít. Jaký je Most! v jejich podání? Co můžeme od nového osmidílného českého seriálu, v němž exceluje Martin Hofmann (40), čekat?
09.01.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Hofmann (82 článků) , Jan Prušinovský (49 článků) , Petr Kolečko (161 článků)

Ústecký kraj: Seriál Most! pomohl vybrat přes devadesát tisíc pro mostecký hospic

 
Nový komediální seriál MOST! scenáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského, který se natáčel v Ústeckém kraji, míří na obrazovky.
07.01.2019 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (49 článků) , Petr Kolečko (161 článků)

Série Most! a Zkáza Dejvického divadla nabídnou chytrý nekorektní humor

 
Česká televize má na příští rok bohatou nabídku seriálů a filmů. Nejdrsnější humor přijde ze severočeského Mostu, kde stejnojmenný seriál točil Jan Prušinovský, vtip nechybí ani sérii Zkáza Dejvického divadla režiséra Miroslava Krobota. Vrátí se i Detektivové od Nejsvětější Trojice.
04.12.2018 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Krobot (125 článků) , Jan Prušinovský (49 článků)

Autodrom ožil nočními jízdami, filmaři získali povolení města

 
Mostecký autodrom zažil o uplynulém víkendu nevídanou věc. Závodní, testovací či zkušební jízdy totiž neskončily hodinou, kterou určuje provozní řád, ale pokračovaly i v noci ze sobotu na neděli a z neděle na pondělí. Nejednalo se ale o svévoli, neomalenost či aroganci majitele autodromu vůči obyvatelům žijícím v okolí dráhy. Noční jízdy byly součástí scénáře nového seriálu České televize, který štáb pod vedením režiséra Jana Prušinovského natáčí v těchto dnech právě v Mostě a jeho okolí.
29.08.2017 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Prušinovský (49 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »