Články k osobnosti

Jan Neruda

  spisovatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Neruda »
 

Rozzářený Václav Noid Bárta promluvil o třetím miminku: Bude mít doma disneyovku

 
Další premiérový díl oblíbené internetové talkshow 7 pádů Honzy Dědka v této sezoně odvysílá FTV Prima v úterý ve 21.35. Hosty budou herečka Chantal Poullain, zpěvák Václav Noid Bárta, ekonomka Danuše Nerudová a sportovci Zuzana a Tomáš Paulovi. Podívejte se na ukázku z rozhovoru s Václavem Noidem Bártou, kde přišel na přetřes i nový přírůstek do jeho rodiny! 
30.11.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků) , Václav Bárta (1320 článků) , Chantal Poullain (293 článků) , Jan Bárta (18 článků) , Tomáš Bárta (6 článků)

„Bašta, toho znám od školy. Svědčil jsem v jeho prospěch.“ Zbořil obsáhle o SPD

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Politolog Zdeněk Zbořil si poslechnul novou hymnu SPD: „Předpokládám, že vlastenectví bude v nastávající volební kampani hrát důležitější roli než opékání buřtů a že pochvala Daniela Hermana od Sudetoněmeckých zemských družin se dostane s ‚hymnou‘ SPD do konfliktu,“ říká. Připomíná, že chrstnout někomu na hlavu škopek pomyjí je u nás národním sportem. Co se týká očkování, nechce posuzovat, zda má význam organizovat nějaké kampaně a najímat známé tváře. „Češi, jak psal Jan Neruda, jsou paličatí a buď svatý rád, když není bit!“ A „zelená revoluce?“ Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.
19.07.2021 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků) , Daniel Herman (1130 článků)

Zesnulí umělci na Malvazinkách promluví k lidem: Hlas Gotta či Pilarové zní z nového Poeziomatu

 
Stačí zatočit klikou a zmáčknout tlačítko a z přístroje nazvaného Poeziomat se ozve hlas Karla Gotta, Egona Bondyho nebo třeba básně Jana Nerudy, které předčítá Jiří Lábus. Na Malvazinském hřbitově se ve středu slavnostně odhalil druhý Poeziomat v Praze, jehož duchovním otcem je kavárník Ondřej Kobza, který už například do ulic hlavního města rozmístil piána nebo loni pořádal hostinu na Karlově mostě.
30.06.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6684 článků) , Jiří Lábus (243 článků) , Egon Bondy (17 článků) , Jan Neruda (32 článků)

Skupina Sto zvířat omladila sestavu

 
Po albu 30 let testováno na lidech, které skupina Sto zvířat vydala v loňském roce, došlo v její sestavě k několika personálním změnám. Přišli do ní kytarista Jakub Červinka, baskytarista Jan Neruda a bubeník Jakub Nývlt.
09.02.2021 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků) , Jakub Nývlt (1 článek)

Vysílali jsme: Rektorka Nerudová o důchodové reformě a daňovém balíčku. Kdo to zaplatí?

 
Důchodová reforma - téma, které už několik let vzbuzuje emoce a vášně napříč generacemi i politickým spektrem. V pátek představila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) návrh na úpravu penzijního systému a už za pár dní ho chce poslat k připomínkám. S jakými výhradami přišli na jednání důchodové komise zástupci mezinárodní organizace OECD? Jaké hlavní změny můžeme očekávat? A jak budou penze do budoucna financovány? Nejen o tom jsme v pondělním Epicentru hovořili s předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody a rektorkou Mendelovy univerzity Danuší Nerudovou.
30.11.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků)

Bude na důchody pro dnešní třicátníky? Maláčová představí reformu, chce i miliardy z EU

 
Návrh zákona s reformou penzí zveřejní ministerstvo práce v prosinci. Vycházet by měl z takzvané technické varianty změn penzí s rozdělením nynějšího systému na dva pilíře. Peníze na reformní změny by Česko mohlo získat z fondu obnovy z EU. Po jednání důchodové komise to dnes novinářům řekly ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) a šéfka komise Danuše Nerudová. Komise dnes projednávala analýzu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) o systému penzí s doporučeními úprav.
27.11.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků)

Do soutěže na předsedu ÚOHS se hlásí pět zájemců

 
Do výběrového řízení na funkci předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se podle informací dnešních Lidových novin hlásí pět zájemců. Kromě náměstka ministra vnitra Petra Mlsny a bývalého místopředsedy antimonopolního úřadu Roberta Nerudy jsou mezi nimi i nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom, bývalý místopředseda Michal Petr a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta. Všichni přihlášku do tendru deníku potvrdili.
06.11.2020 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků) , Jan Hynek (31 článků) , Michal Sixta (1 článek)

Štefek (KSČM): Komu vadí Neruda?

 
V Praze padla další socha. Tentokrát socha Jana Nerudy. Básníka, prozaika, novináře a hlavní osobnosti májovců. Okolnosti vyšetřuje policie, Že by ale spadla sama, to se mi moc nezdá...
21.09.2020 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků)

Záhadný pád sochy Nerudy v Petřínských sadech. Můžou za to vandalové?

 
Po páteční noci zůstala v Petřínských sadech zabořená socha literáta a novináře Jana Nerudy v zemi. Pražská policie nyní šetří, jak se těžká socha dostala z podstavce na zem a jestli to nemají na svědomí vandalové.
19.09.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků)

„Češi mají problém s rasismem,“ říká historik. A zmínil Nerudu i Přemyslovce

 
Někdo tomu říká přepisování dějin, historik Národního muzea Michal Stehlík hodnotí ničení soch jako vyrovnávání se s dneškem pomocí včerejška. Tak či tak, je tento jev podle něj přirozený. K historickým osobnostem je ale třeba přistupovat s jejich pozitivními i negativními vlastnostmi. Ty bychom totiž našli i u Karla IV. nebo Jana Nerudy. Přenášení globální historie do Česka příliš nefunguje.
18.06.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků) , Karel Michal (54 článků)

Netuctové audioknihy z vydavatelství Avik

 
Otakar Batlička, Kurt Tucholsky, Karel Klostermann, Karel Čapek, Jan Neruda. To jsou jen některá ze jmen, kterými v poslední době obohatilo tuzemský audioknižní trh plzeňské vydavatelství Avik.
27.04.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků) , Otakar Batlička (1 článek) , Karel Čapek (241 článků) , Karel Klostermann (9 článků) , Kurt Tucholsky (1 článek)

Maláčová odmítá pozdější důchod

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce do poloviny letošního roku předložit vládě paragrafové znění návrhu důchodové reformy. Odmítá přitom, aby se prodloužil věk odchodu do důchodu, což prosazuje předsedkyně důchodové komise rektorka brněnské Mendelovy univerzity Danuše Nerudová.
13.02.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků)

Postelový suchar Jan Neruda? Ženy miloval jen přes „sextovky“

 
Jak lvové bijem o mříže – kdo by si nepamatoval památnou stejnojmennou báseň z Nerudových Písní kosmických (1878), kterou Jiří Sovák procítěně recituje ve filmu Marečku, podejte mi pero? Ale nechme teď být hrdobce hrdobci a pojďme se podívat na zoubek a vztahy slavného básníka Jeníka Nerudy (†57).
21.07.2018 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků) , Jiří Sovák (132 článků)

Drahoš přednášel gymnazistům: Nespokojenost je hybná síla pro budoucnost. Proč bych měl své příznivce přesvědčovat, aby nebyli zklamáni?

 
Reportáž ze setkání neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše se studenty pražského Gymnázia Jana Nerudy přinesl server Info.cz. Drahoš mimo jiné uvedl i to, že nikdy nelitoval toho, že do prezidentské volby šel. Pohovořil také o nepřátelství obou táborů příznivců – drahošovců a zemanovců.
24.02.2018 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků) , Jiří Drahoš (1201 článků)

Inteligence národa nezahálí. Malostranské gymnázium chystá „Neruden“, přijde i Drahoš

 
Gymnázium Jana Nerudy chystá na Malé Straně velkou debatní akci s názvem „Neruden“. Sedmý ročník této akce už tradičně ukazuje snahu mladých studentů zapojovat se do celosvětového dění. Tentokrát se bude rozebírat problematika rozdílů mezi jedincem a společností, akci navštíví také neúspěšný kandidát na prezidenta Jiří Drahoš.
22.02.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků) , Jiří Drahoš (1201 článků) , Jana Malá (66 článků) , Jana Malá (66 článků)

Václav Husák: Kam s nimi

 
Nepatrně pozměněný titulek legendárního fejetonu Jana Nerudy však vystihuje i současný problém Evropy způsobený invazí statisíců až miliónů v naprosté většině nám nepřátelských jedinců.
11.10.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků)

Bezecný (KDU-ČSL): Budou následovat i činy?

 
Kdo chvíli stál, již stojí opodál – den žádný dvakrát se již nenarodí, čin dvakrát neuzraje. Jan Neruda.
27.09.2017 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků)

Grygar: Já a popularizátor astronomie? To už udělal Neruda

 
Rozhovor s astrofyzikem Jiřím Grygarem o úspěších mladých českých astronomů, Janu Nerudovi i záhadologovi Erichovi von Dänikenovi.
17.05.2015 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků) , Jiří Grygar (37 článků)

Rodina mrtvého Grosse vyslyšela eXtra.cz: Standa zaslouženě spočine vedle Milady Horákové! Co si asi o půlnoci řeknou?

 
Karel Čapek, Karel Hynek Mácha, Milada Horáková, Jan Neruda, Stanislav Gross. Takhle pěkně bude vypadat zasedací pořádek na Slavíně, jen co tam Grosse uloží.
26.04.2015 17:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků) , Karel Čapek (241 článků) , Milada Horáková (481 článků) , Stanislav Gross (786 článků) , Stanislav Neruda (1 článek) , Karel Mácha (46 článků)

Slavný "gympl" slaví 150 let. Zažil Vančuru i Stropnického

 
Pražské Gymnázium Jana Nerudy patří k nejstarším a nejslavnějším v České republice. Prošly jím desítky slavných herců, režisérů i politiků.
19.03.2015 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Neruda (32 článků)
« Předchozí 1 2 Další »