Články k osobnosti

Jan Morava

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Morava »
 

Film 3Bobule: Jedna z hlavních postav se premiéry nedožila

 
Česká komedie s názvem 3Bobule u diváků zabodovala. Lidé se díky snímku vrátili zpátky na Moravu za Honzou (Kryštof Hádek) a Klárou (Tereza Ramba), ze kterých se stali rodiče dvojčat a majiteli vinařství. Ale ne všechno je růžové, jak se může na první pohled zdát.
29.08.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Poničené obce chtějí víc peněz

 
Na opravy škod na veřejném majetku po tornádu na jihu Moravy bude potřeba z vládních peněz řádově kolem 1,5 miliardy korun, prohlásil hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL). Ve čtvrtek proto jednal s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a s několika ministry o navýšení pomoci.
11.07.2021 04:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23109 článků) , Jan Morava (96 článků)

„Zeman – ostuda celé země!“ Hrušínský se dozvěděl, co chystal Babišův kabinet. Odnesl to i Zeman

 
Principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský se dozvěděl, že vláda Andreje Babiše (ANO) chystala drasticky snížit státní pomoc postiženým oblastem Moravy, kudy se 24. června prohnalo tornádo. Čím více darovali sami občané, tím více chtěla Babišova vláda osekat pomoc zasaženým oblastem. Hrušínského záměr vlády odrovnal. Ve varu se pustil i do Zemana.
10.07.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23109 článků) , Jan Morava (96 článků) , Jan Zeman (455 článků)

Nešiřte o bouřkách bludy, vyzval hejtman lidi

 
Jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) se obrátil na občany, aby nešířili na sociálních sítích dezinformace, které se začínají objevovat v souvislosti s bouřkami a tornádem, které se minulý týden prohnalo sedmi obcemi na jihu Moravy.
30.06.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Ředitel nadace v ČT24: Na Moravu hodně přispívají lidé z Tchaj-wanu. To asi nebude náhoda

 
Silné bouřky a tornádo, které Česko nepamatuje, zničily na jihu Moravy 1 200 domů, desetinu jich bude podle jihomoravského hejtmana Jana Grolicha (KDU-ČSL) potřeba zbourat. Do sbírek na pomoc poničeným obcím dosud poslali lidé přes 800 milionů korun, škody budou ale v řádech miliard. „Solidarita lidí je rekordní, nic podobného jsme nezažili, filantropie je na vzestupu, přispěla tomu i doba covidu,“ uvedl v pořadu Interview ČT24 Zdeněk Mihalco, výkonný ředitel Nadace Via, která spustila sbírku mezi prvními. Hodně darů přichází prý i z Tchaj-wanu. „To asi nebude náhoda,“ dodal s úsměvem.
29.06.2021 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Vysílali jsme: Fatální dopady ničivého tornáda. Češi už přispěli stamiliony. Jak nejlépe pomoci?

 
Od noci ze čtvrtka na pátek, kdy jih Moravy zasáhlo ničivé tornádo, se na místo sjíždějí hasiči, policisté, armáda i dobrovolníci. Pole v okolí obcí se plní tisíci tun odklizené suti. Hejtman jihomoravského kraje Jan Grolich  (za KDU-ČSL) odhaduje, že jen škoda na veřejném majetku přesáhne dvanáct miliard korun. Soukromý majetek na tom podle něj bude ještě hůř. Do pondělního dopoledne se ve sbírkách na pomoc postiženým obcím vybralo přes sedm set milionů korun. Jak se situace na jihu Moravy vyvíjí a jak co nejúčinněji pomoci? O tom v pondělním Epicentru hovořil Josef Koláček, koordinátor pomoci při mimořádných událostech z organizace ADRA.
28.06.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

K demolici je zatím 69 domů, škody na veřejném majetku budou přes 12 miliard

 
V tornádem postižené oblasti na jihu Moravy bylo poškozeno zhruba 1200 rodinných domů, přičemž zatím bylo označeno 69 z nich, které bude zřejmě nutné strhnout. Přesné informace o tom by měly být známy v nejbližších hodinách. Novinářům to v neděli řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). Škody na veřejném majetku odhadl v České televizi na 12 miliard korun, na soukromém budou násobně vyšší.
27.06.2021 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Všechno je v haj*lu! Video muže vyděšeného tornádem zasáhlo i zkušeného psychologa! Expert, kterého také zasáhl živel, poradil

 
V Česku není snad nikdo, kdo by neviděl emotivní video, na němž muž z tornádem zničené obce na jihu Moravy prochází v šoku svůj dům, vzlyká a z trosek tahá své zasypané věci… Žena ho při tom uklidňuje. Video zaujalo i psychoterapeuta Jana Kulhánka, který má se živly svou vlastní těžkou zkušenost.
26.06.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Hejtman Grolich: Je možné zavést pracovní povinnost

 
Zatímco u zemětřesení rozlišujeme deset stupňů síly otřesů, v případě tornád odlišujeme celkem 6 stupňů. Podle meteorologů se v noci na dnešek jižní Moravou prohnalo tornádo třetího, možná až čtvrtého stupně. Tornádo napáchalo na Hodonínsku a Břeclavsku obrovské materiální škody a bohužel také zabíjelo. Lidovecký hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich má plné ruce práce.
25.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Většina Čechů i letos plánuje dovolenou doma. Praha netáhne, frčí hlavně jih Moravy

 
Strávit dovolenou v tuzemsku letos podle průzkumu státní agentury CzechTourism plánuje 76 procent Čechů. V průměru bude trvat 13 dní, lidé za ni utratí 6840 korun na osobu, což je o 700 Kč více, než uváděli loni. Nejčastěji se Češi chystají do Jihočeského kraje a na jižní Moravu, naopak nejméně domácích turistů plánuje dovolenou prožít v Praze a Pardubickém kraji. Nejvyhledávanějším typem ubytování jsou penziony, do kterých se chystá 45 procent lidí, neplaceného ubytování u známých či u přátel využije 29 procent Čechů, do kempů pojede 29 procent respondentů. Výsledky aktuálního průzkumu představil dnes novinářům ředitel CzechTourismu Jan Herget. Průzkum se uskutečnil v květnu mezi 1000 lidí.
21.06.2021 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Rodiny popravených českých odbojářů musely platit za jejich zabití! Třetí říši dlužily i 200 tisíc

 
„Sie Arden erscht, die umstehend berechnete Kostenschuld“ (Žádáme Vás o úhradu níže vypočítaných nákladů), stálo v dopisech, které obdržely rodiny zesnulých odbojářů, kteří za svou činnost byli popraveni v třetí říši. Náklady za popravu se mohly podle historika Jana B. Uhlíře vyšplhat až 1935 říšských marek, což je v přepočtu dnešních 200 tisíc Kč! Během nacistické éry mělo být popraveno až 617 lidí z Čech a Moravy a to v bývalé věznici Plötzensee v Berlíně.
07.05.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků) , Jan Čech (256 článků)

Hory jsou rizikové, tvrdí ministerstvo a ukázalo mapu. Je tam Polabí i jih Moravy

 
Ministerstvo zdravotnictví se rozhodlo ukázat, že na horách je vyšší riziko nákazy covidem-19. S odkazem na data Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) tvrdí, že situace je nejkritičtější v příhraničí a v horských střediscích. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) lidé, kteří vyrazili na hory sportovat nebo třeba jen za čerstvým vzduchem, zhoršují epidemickou situaci.
02.02.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků) , Jana Hora (19 článků)

Převoz těl na severu Moravy: Mějme úctu k mrtvým, říká hejtman. Obavy budí nemocnice

 
Je to něco, co jsme vídali loni na jaře v televizi při zmínkách o koronaviru v Itálii a dalších zemích. Nestíhající krematoria a převozy těl se staly i českou realitou, s náporem mrtvých se potýkají v Ostravě. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) však upozorňuje, že převozy těl nejsou tak výjimečné, jak by se mohlo zdát. A hejtman Ivo Vondrák (ANO) i s úctou k pozůstalým i ohroženým seniorům reaguje na zprávy o krizi v Moravskoslezském kraji.
09.01.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Motají se s košíky, nalepení na sobě. Práce? Žádná p*del. Děti podrážděné. Ze života samoživitelky

 
ROZHOVOR Jak přežít covidové utrpení zvlášť koncem roku? Příběhy „obyčejných lidí“ prý nikoho nezajímají. Nás ano. Jana Dlabajová, samoživitelka, která se stará o dvanáctiletou dceru a šestnáctiletého syna, nám popsala svůj příběh. Stejně jako spousta dalších matek v podobné situaci „bere směšné peníze“, hledá práci, stará se o domácnost. Tato doba jí i dětem jde pěkně na nervy. Přesto vidí svět trochu jinak, než by mnozí očekávali. Sympatická holka z Moravy zná způsob, jak z toho všeho prostě nezblbnout.
11.12.2020 11:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Nacistický generál dožil v klidu a míru. Jiný radši spáchal sebevraždu. Knižní novinka skvěle mapuje dění v protektorátu i jeho následky

 
Knihu Kariéra ve službách nacismu (Nakladatelství Lidové noviny a ÚSTR) autorů Jana Vajskebra a Petra Kaňáka lze považovat za průkopnickou. Snahu o postižení a zmapování aktivních příslušníků německých ozbrojených složek v protektorátu Čechy a Morava totiž můžeme považovat za ojedinělou. Řada jmen je pro laickou, ale rozhodně i pro odbornou veřejnost zahalena tajemstvím, o obrazové části hutné knihy ani nemluvě.
05.12.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Hejtman Grolich: Jižní Morava bojuje o holé přežití! Rozpočet je chudší o miliardu

 
Hra o přežití. Tak nazval rozpočet Jihomoravského kraje pro příští rok nový hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).
04.12.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Novým jihomoravským hejtmanem je lidovec Grolich

 
Novým jihomoravským hejtmanem zvolili ve středu krajští zastupitelé lidovce Jana Grolicha. V čele kraje vystřídal Bohumila Šimka (ANO). Kraj povede koalice KDU-ČSL, Pirátů, ODS se Svobodnými a Starostů pro jižní Moravu, která má 37 z 65 křesel.
11.11.2020 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Koalice KDU-ČSL, Pirátů, ODS a STAN na jihu Moravy: Hejtmanem bude Jan Grolich, střídá Šimka

 
Krajští straničtí lídři Jan Grolich (36, KDU-ČSL), Lukáš Dubec (36, Piráti), Jiří Nantl (41, ODS) a František Lukl (42, STAN) podepsali ve středu ve vile Tugendhat v Brně koaliční smlouvu. Hejtmanem bude lidovecký lídr Jan Grolich, který se vzdá starostování Velatic na Brněnsku.
14.10.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: František Lukl (57 článků) , Jan Morava (96 článků) , Jiří Šimek (25 článků)

ANO nevzdává boj o jižní Moravu

 
Hnutí ANO nevzdává boj o jižní Moravu a snaží se přetáhnout na svoji stranu některou ze stran, která by se měla účastnit vznikající krajské čtyřkoalice. ANO sice volby s přehledem vyhrálo, nicméně další strany nedaly vítězi šanci. Krátce po oznámení výsledků voleb ohlásily, že krajskou koalici bez vítěze voleb vytvoří KDU-ČSL, Piráti, ODS a Starostové. Současného hejtmana Bohumila Šimka (ANO) by měl vystřídat lidovec Jan Grolich.
05.10.2020 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)

Volím TOPku, ale letos ne, četl lídr. Naši voliči jsou vzdělaní, napsal také. V minulosti odháněl umělce z Ruska

 
Jižní Morava je domovem zvláštní koalice, ve které jsou TOP 09, Zelení nebo např. Idealisté. Její lídr Jan Vitula to zdůvodňuje tak, že se shodnou mnohem více, než se rozcházejí. Např. na ekologii a vzdělávání. Ale jeden dlouholetý volič TOP 09 levičáky z Idealistů nepřenesl přes srdce a TOP 09 už volit nebude, protože prý uhnula z hodnot. "V téhle koalici jsme z žádných hodnot neuhnuli. Dělící čáry v politice se totiž začaly vést jinak, než jsme byli zvyklí. Dnes je daleko důležitější proevropské ladění a důvěra v demokracii a lidská práva," vzkázal mu Vitula.
05.08.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (96 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »