Články k osobnosti

Jan Morava

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Morava »
 

ČSSD ve Znojmě udržela starostu i koalici s ANO: Místo komunistů přizvala ODS

 
Silnou pozici si ve druhém největším městě jižní Moravy udržela ČSSD. Koalici opět sestavil dosavadní starosta Jan Grois (38, ČSSD) s ANO. Místo komunistů do ní přibrali ODS.
10.10.2018 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků)

V době Mnichova, v hotelu, kde ponížili Emila Háchu: Skandály, kterým přihlížena Merkelová. Zprávy z místa

 
V den osmdesátého výročí mnichovské zrady se nad Berlínem a Kolínem nad Rýnem vznášely temné stíny německé historie. Braniborská brána byla zatarasená jako v době studené války. Všude kolem plno policistů a vojáků, jako když bývalý šéf DDR Walter Ulbricht nařídil výstavbu Berlínské zdi. V Hotelu Adlon, kde v noci ze 14. na 15. března 1939 Adolf Hitler donutil Emila Háchu podepsat Protektorát Čechy a Morava, se tou dobou ubytoval obdivovatel Hitlera, turecký prezident Recep Erdogan. K jeho ochraně před demonstranty vyjely do ulic i obrněné transportéry. V Kolíně nad Rýnem Erdogan otevřel největší mešitu v Německu. Starostce města, která k její výstavbě výrazně pomohla, však na slavnostním ceremoniálu odepřeli možnost promluvit. „Německo se před Erdoganem zcela pokořilo,“ konstatuje překladatelka a publicistka Jana Maříková. Vrcholem podle ní je, že Německo toleruje zatýkání svých občanů v Turecku za urážku prezidenta Erdogana na Facebooku.
02.10.2018 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Adolf Hitler (690 článků) , Emil Hácha (37 článků) , Jan Morava (69 článků)

Jan Ziegler: Pobaltí má nárok na reparace od Ruska

 
Rusové se chovali v okupovaném Pobaltí stejně hrozně jako němečtí nacisté v Protektorátu Čechy a Morava. Pobaltské republiky nyní požadují v přepočtu 665 miliard korun náhrad za desítky let komunistické nadvlády.
18.09.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků)

Policie ČR: Policisté, sloužící na Králicku, mají nové prostory

 
Za účasti náměstka policejního prezidenta pro ekonomiku brig. gen. Petra Petříka, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje plk. Jana Švejdara a starosty obce Dolní Morava pana Richarda Nováka jsme včera slavnostně otevřeli nové prostory služebny v turisty oblíbené lokalitě Dolní Morava.
17.07.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Novák (137 článků) , Petr Novák (181 článků) , Jan Novák (134 článků) , Jan Morava (69 článků) , Jan Novák (137 článků) , Petr Novák (181 článků) , Richard Martin (30 článků) , Petr Novák (175 článků) , Petr Novák (175 článků) , Petr Novák (175 článků) , Petr Novák (175 článků)

Nejlépe ohodnocení hejtmani? Vildumetzová a Čunek

 
Z hejtmanů lidé nejlépe hodnotí karlovarskou hejtmanku Janu Vildumetzovou (ANO) a zlínského hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL). Jejich působení vnímá příznivě 46 procent dotázaných. Více než čtvrtina obyvatel kraje je ale nezná. Ostatní hejtmani jsou na tom v tomto směru ještě hůře, například Bohumila Šimka (ANO) nezná více než polovina obyvatel jižní Moravy. Vyplývá to z aktuálního průzkumu agentury STEM/MARK.
29.06.2018 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (723 článků) , Jan Morava (69 článků) , Jiří Šimek (11 článků)

Postižené Janě sociálka přiznala 880 korun. Po kiksu úřadů vymohla 570 tisíc

 
Kvůli zdravotnímu postižení se Jana z jižní Moravy sama neobleče ani neumyje, a je tak odkázána na péči svého bývalého manžela. Přesto jí stát přiznal invalidní důchod jen ve výši 880 korun. Důvod? Prý nemá dostatek odpracovaných roků a nežije sama, takže peníze nepotřebuje. Až zásah ombudsmanky odkryl fatální chybu úředníků a stát ženě nakonec zpětně vyplatil 570 tisíc korun. Podobné případy přitom v Česku nejsou výjimečné.
30.03.2018 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků)

Kdo se přišel podívat na Zemana? Diváků inaugurace bylo venku méně než v sále

 
Z Veselí nad Moravou v kroji, od Prahy s vlajkou nebo zkrátka jen tak. Složení diváků Zemanovy druhé inaugurace na třetím nádvoří Pražského hradu bylo velmi pestré. Inauguraci tu přihlížely odhadem jen dvě stovky lidí, řada z nich byli navíc turisti z ciziny. A ani na Hradčanském náměstí u velkoplošných obrazovek to nebylo lepší. Na nezájem lidí upozornil i herec Jan Hrušínský. Hostů uvnitř Vladislavského sálu přitom bylo 700.
10.03.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků) , Jan Zeman (348 článků)

Boží mlýny v Prostřeno: DEBAKL povýšené Jany

 
Největší kritičkou série z jihu Moravy je bezesporu paní Jana. Něco jako brouk Pytlík v sukních. Všude byla, všechno zná, nic ji není po chuti! Kdo se však povyšuje, bývá ponížen....
07.03.2018 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků)

Deník tráví dny s prezidentskými kandidáty. Začal u Zemana a došlo i na Ovčáčka s Mynářem

 
Den s prezidentským kandidátem Milošem Zemanem strávil regionální Deník, a to při příležitosti Zemanovy cesty jižní Moravou. Hlava státu se kromě návštěvy mnoha měst a obcí setkala také se svým věrným fanouškem, čtenářem Deníku Janem Pawlusem.
02.12.2017 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (22006 článků) , Jan Morava (69 článků)

Jan Dočekal: Umělci z jihovýchodní Moravy na Vysočině

 
Nejeden současný výtvarný umělec nemá v lásce jiné příslušníky své branže. Rivalita tvůrčích duchů je často za hranicí nepřátelství. Proto je příjemnou skutečností, když dva umělecké spolky se dohodnou, za moudrého organizačního vedení, na výměně výstav.
15.09.2017 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků)

ČSSD se rozhodla konkurovat komunistům, odhaluje JXD

 
Názor šéfa Senátu Milana Štěcha ohledně živnostníků vyvolal bouřivé emoce. Na stránkách týdeníku Reflex se do něj „opřel“ i novinář Jiří X. Doležal. „Sociální demokracie nyní jen ústy pana Štěcha přiznala, že se rozhodla konkurovat Komunistické straně Čech a Moravy,“ píše Jiří X. Doležal, který připomněl například i postoj Jana Mládka nebo Bohuslava Sobotky.
18.06.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jirka Doležal (253 článků) , Jan Morava (69 článků) , Jiří Doležal (253 článků) , Jan Čech (220 článků) , Jan Doležal (9 článků) , Jan Bohuslav (59 článků)

Němci prohráli bitvu o Moravu, bojová ukázka z 2. světové války přilákala davy diváků

 
Výstřely z pušek, samopalů, kulometů a děl se rozléhaly v sobotu Vlkošem na Hodonínsku. V rodišti ministra národní obrany Benešovy londýnské exilové vlády, generála Sergěje Jana Ingra, mohli návštěvníci vidět ukázku bitvy z období 2. světové války. Zapojily se do ní pozemní a letecké síly.
10.06.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků)

Čuba chybí v Senátu devět měsíců. Dál bere plný plat a nadzdvihl vedení

 
Senátor František Čuba (SPO, 81) nerozhodoval o normách posuzovaných Senátem už přes devět měsíců. Navíc dál pobírá plat v plné výši, tedy více než 120 tisíc korun měsíčně. A to se přestává líbit vedení horní parlamentní komory, jenže účinné páky na něj nemá. Čubův stranický šéf Jan Veleba (SPO) si s ním hodlá promluvit až příští týden, navíc za ním odjede i se zbytkem senátorského klubu přímo na Moravu. Čubova budoucnost v Senátu prý ale není důvodem cesty.
26.05.2017 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků)

STAN v Jihomoravském kraji: Uhájili jsme dvě místa v celostátním výboru

 
IX. republikový sněm hnutí Starostové a nezávislí zvolil své vedení na další tři roky. Klidná síla potvrdila po úspěšných krajských volbách v rolích předsedu Petra Gazdíka i prvního místopředsedu Víta Rakušana. Jižní Morava má v novém celostátním výboru dva zástupce. K Radomíru Pavlíčkovi přibyla Jana Krutáková.
02.04.2017 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (910 článků) , Petr Gazdík (899 článků) , Jan Rakušan (5 článků) , Jan Morava (69 článků)

Ministr zemědělství odvolal generálního ředitele Povodí Moravy

 
Ministr zemědělství Marian Jurečka dne 7. 12. 2016 odvolal generálního ředitele státního podniku Povodí Moravy Jana Hodovského.
09.12.2016 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků) , Marian Jurečka (636 článků)

Jan Hodovský: Rád bych předešel spekulacím, které se jistě kolem mého odvolání objeví...

 
Vyjádření Jana Hodovského k jeho dnešnímu odvolání z funkce generálního ředitele Povodí Moravy, s.p.:
08.12.2016 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků)

Jurečka ztrácel politické body, proto prý zařízl šéfa Povodí Moravy

 
ParlamentníListy.cz získaly vyjádření dnes už bývalého ředitele Povodí Moravy Jana Hodovského. Ten na celkem dlouhém prostoru vysvětluje, proč k jeho "likvidaci" došlo. Jedním z argumentů prý bylo, že lidovecký ministr Jurečka přicházel o politické body.
08.12.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků)

Jan Ziegler: V důsledku vládní zbabělosti vlály tibetské vlajky

 
K servilitě vlády protektorátu Čechy a Morava vůči nacistickým okupantům se dá přirovnat vyjádření čtyř našich představitelů k souhlasu s tzv. jedinou Čínou. To kvůli návštěvě 14. Dalajlámy v České republice.
20.10.2016 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků)

Povodí Moravy zahájilo rekonstrukci Vranovské přehrady

 
Povodí Moravy, s.p. zahájilo rekonstrukci koruny hráze Vranovské přehrady. Slavnostní ceremoniál k zahájení rekonstrukce se uskutečnil 3. října dopoledne přímo na koruně hráze ve Vranově nad Dyjí. Takřka tříletou opravu koruny hráze zahájil generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský společně se starostou Vranova nad Dyjí Lubomírem Vedrou a Tomášem Nosskem, zástupcem dodavatelské OHL ŽS.
04.10.2016 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (69 článků)

Na ostří nože: Předvolební debata na jihu Moravy měla grády, hejtman Hašek pod těžkou palbou. A démoni…

 
V debatě lídrů relevantních politických stran v Jihomoravském kraji to jiskřilo, především mezi stávajícím hejtmanem Michalem Haškem (ČSSD) a Janem Vitulou kandidujícím za TOP 09 a Žít Brno. Před kamerami ČT proběhla bitva o směřování školství. Vedle toho byla zmíněna i komunikace kraje s občany a ani tady rozprava nepřipomínala procházku růžovým sadem. Došlo i na démony.
30.09.2016 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2360 článků) , Jan Morava (69 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »