Jan Matura

skokan na lyžích

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Matura »

Čeští skokané se seřadili od 10. do 12. místa. Prevc potvrdil skvělou formu

Roman Koudelka, Jan Matura a Jakub Janda se v závodu Světového poháru v německém Willingenu seřadili od desátého do dvanáctého místa. Skvělou formu potvrdil Peter Prevc, který znovu nenašel v závodě konkurenci, a navýšil tak náskok v čele průběžného pořadí seriálu před dnes třetím Němcem Severinem Freundem na 245 bodů.
10.01.2016 18:26 |

Osobnosti: Jakub Janda (451 článků) , Roman Koudelka (122 článků) , Jan Matura (48 článků) , Peter Freund (1 článek)

Větrnou loterii ve Willingenu ovládli Němci, čeští skokané skončili pátí

Čeští skokani na lyžích Jakub Janda, Lukáš Hlava, Jan Matura a Roman Koudelka skončili pátí v závodu družstev Světového poháru ve Willingenu. Jednokolový závod, který značně ovlivnilo nepříznivé počasí, vyhráli domácí Němci.
09.01.2016 20:15 |

Osobnosti: Jakub Janda (451 článků) , Roman Koudelka (122 článků) , Jan Matura (48 článků) , Lukáš Hlava (35 článků)

Koudelka skončil v Ga-Pa osmý, vedení na Turné se ujal Prevc

Druhý závod Turné čtyř můstků v německém Garmisch-Partenkirchenu vyhrál lídr Světového poháru Slovinec Peter Prevc, který se tak ujal průběžného vedení i na tomto tradičním podniku. Z českých skokanů se vyznamenal především Roman Koudelka, který skončil na osmém místě. Bodovali i Lukáš Hlava, Jakub Janda a Jan Matura.
01.01.2016 16:30 |

V Rusku triumfoval Freund, Koudelka si dolétl pro 14. místo

Němec Severin Freund vyhrál závod v ruském Nižním Tagilu a upevnil si pozici lídra celkového pořadí Světového poháru ve skocích na lyžích. Z českých závodníků byl nejlepší Roman Koudelka, který se umístil na 14. místě. Bodovali také Jakub Janda, Lukáš Hlava a Jan Matura.
12.12.2015 18:35 |

Češti skokani obsadili na MS ve skoku družstev osmé místo

Čeští skokani na lyžích ve složení Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka a Lukáš Hlava skončili na Mistrovství světa ve skoku na lyžích osmí. Souboj družstev švédském Falunu ovládli Norové. Druhou příčku obsadili Rakušané a třetí místo Poláci.
01.03.2015 09:31 |

Vydařená kvalifikace. Koudelku doplní Janda, Matura i Hlava

Do hlavního závodu na středním můstku na mistrovství světa ve Falunu zasáhnou kromě Romana Koudelky, který měl start jistý díky páté příčce v průběžném pořadí Světového poháru, i zbylí tři čeští skokani na lyžích. V kvalifikaci uspěli Jakub Janda, Lukáš Hlava i Jan Matura.
20.02.2015 22:31 |

Osobnosti: Jakub Janda (451 článků) , Jan Matura (48 článků) , Lukáš Hlava (35 článků) , Roman Koudelka (122 článků)

Matura nadějnou pozici v letech neudržel, Koudelka byl desátý

Jan Matura nezopakoval dobrý výkon z prvního kola a v závodu Světového poháru v letech na lyžích skončil patnáctý. Nejlepším Čechem se tak v Kulmu stal Roman Koudelka, který si naopak polepšil a posunul se z dvanáctého místa po prvním pokusu na 10. pozici.
10.01.2015 18:12 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků) , Jan Matura (48 článků)

Tři čeští letci na bodech, vyhrál suverénní Freund

Nepříznivými povětrnostními podmínkami poznamenaný závod v letech na lyžích v Bad Mittendorfu vyhrál Němec Severin Freund. Roman Koudelka obsadil desáté místo. Na bodovaném umístění skončili i další dva Češi Jan Matura a Antonín Hájek.
10.01.2015 17:36 |

Osobnosti: Antonín Hájek (14 článků) , Roman Koudelka (122 článků) , Jan Matura (48 článků) , Antonín Hájek (14 článků)

Do posledního závodu Turné prošli tři Češi. Matura předčil Koudelku

Na start závěrečného dílu Turné čtyř můstků se v rakouském Bischofshofenu postaví trojice českých skokanů. V kvalifikaci se nejlepším výkonem blýskl Jan Matura, který obsadil 12. místo a předčil i jistého postupujícího Romana Koudelku. Do první padesátky se vešel i Jakub Janda. Vyhrál Rakušan Michael Hayböck.
05.01.2015 19:42 |

Osobnosti: Jakub Janda (451 článků) , Roman Koudelka (122 článků) , Jan Matura (48 článků) , Michael Michael (1231 článků)

Kvalifikace v Innsbrucku: Koudelka byl 4., Janda překvapil

Trojice českých skokanů se představí ve třetím závodu Turné čtyř můstků v rakouském Innsbrucku. Kromě Romana Koudelky, který měl postup jistý, uspěli v kvalifikaci také Jakub Janda s Janem Maturou.
03.01.2015 16:22 |

Osobnosti: Jakub Janda (451 článků) , Jan Matura (48 článků) , Roman Koudelka (122 článků)

Koudelka byl ve druhém závodě Turné jedenáctý, vyhrál Jacobsen

Český skokan na lyžích Roman Koudelka byl v druhém závodu Turné čtyř můstků v Garmisch-Partenkirchenu jedenáctý. Zvítězil Nor Anders Jacobsen a připsal si první triumf v sezoně, celkově desátý v kariéře. Druhý český skokan ve finálovém kole Jan Matura byl sedmadvacátý.
01.01.2015 18:11 |

Osobnosti: Roman Koudelka (122 článků) , Anders Jacobsen (2 články) , Jan Matura (48 článků)

Češi kvalifikací neprošli, na úvod Turné bude skákat jen Koudelka

Do úvodního závodu Turné čtyř můstků v německém Oberstdorfu zasáhne z českých skokanů pouze Roman Koudelka, který měl jako druhý muž průběžného pořadí Světového poháru start předem jistý. Další čeští reprezentanti Jakub Janda, Jan Matura ani Antonín Hájek neprošli kvalifikací.
27.12.2014 20:56 |

Osobnosti: Jakub Janda (451 článků) , Antonín Hájek (14 článků) , Roman Koudelka (122 článků) , Jan Matura (48 článků) , Antonín Hájek (14 článků)

Česká nominace na Turné čtyř můstků bez překvapení

Do úvodních závodů tradičního seriálu Turné čtyř můstků zasáhne v českých barvách očekávaná čtveřice skokanů. S vítězem tří závodů Světového poháru Romanem Koudelkou jsou v týmu Jan Matura, Jakub Janda a Antonín Hájek. Konečnou nominaci oznámil sportovní ředitel úseku Rostislav Jozífek.
23.12.2014 21:01 |

Skokané skončili na úvod SP šestí, Koudelka hvězdou dne

Po prvním kole útočili na historický zisk medaile, nakonec ale čeští skokané na lyžích obsadili v úvodním závodu družstev ve Světovém poháru šesté místo. Tým ve složení Jakub Janda, Antonín Hájek, Jan Matura a Roman Koudelka totiž při druhých skocích neudržel čtvrté místo a minimální ztrátu 2,4 bodu na bronz.
22.11.2014 21:31 |

Čeští skokané padali na dojezdu, Hájkovi i Maturovi vypnula lyže

Antonín Hájek bezpečně přistál při svém druhém pokusu na mistrovství světa v letech na lyžích a začal v cílovém prostoru brzdit. Jenže kousek před hrazením mu na nerovnosti vypnula lyže a on nekontrolovaně upadl do hrazení hlavou napřed. Zatrnulo i dalším třem českým skokanům na harrachovském mamutím můstku, kteří měli pokus ještě před sebou. A Jan Matura měl potom podobné potíže jako Hájek.
14.03.2014 20:10 |

Osobnosti: Antonín Hájek (14 článků) , Jan Matura (48 článků) , Antonín Hájek (14 článků)

Skokan Matura skončil ve Světovém poháru v Japonsku na osmém místě

Skokan na lyžích Jan Matura skončil na děleném osmém místě v dnešním dílu Světového poháru v japonském Sapporu a potřetí v sezoně se dostal do elitní desítky. Závod, v němž chyběla většina skokanů ze světové špičky, opanovali Slovinci - vyhrál Peter Prevc před Jernejem Damjanem. Třetí byl domácí skokan Noriaki Kasai.
25.01.2014 15:45 |

Osobnosti: Peter (8 článků) , Jan Matura (48 článků) , Jernej Damjan (1 článek) , Noriaki Kasai (4 články)

Matura byl v letech 13., Kasai je nejstarším vítězem v historii

Český skokan Jan Matura skončil v dnešním závodu Světového poháru v letech na lyžích v Tauplitzu na děleném třináctém místě. Vyhrál jednačtyřicetiletý Japonec Noriaki Kasai, který si připsal triumf v seriálu po deseti letech a stal se nejstarším vítězem závodu Světového poháru v historii.
11.01.2014 16:50 |

Osobnosti: Jan Matura (48 článků) , Noriaki Kasai (4 články)

Matura v Ga-Pa zaznamenal nejlepší výsledek sezony, zvítězil Rakušan Diethart

Český skokan na lyžích Jan Matura skončil jedenáctý v druhém závodu Turné čtyř můstků v Ga-Pa a připsal si nejlepší výsledek sezony.
01.01.2014 18:25 |

Osobnosti: Jan Matura (48 článků)

Matura skončil v Ga-Pa jedenáctý. Kraloval Rakušan Diethart

Český skokan na lyžích Jan Matura skončil jedenáctý v druhém závodu Turné čtyř můstků v Ga-Pa a připsal si nejlepší výsledek sezony. S velkým náskokem nečekaně vyhrál jednadvacetiletý Rakušan Thomas Diethart, jenž se tak dostal do průběžného vedení v Turné. Druhý byl dnes jeho krajan Thomas Morgenstern, třetí místo obsadil vítěz úvodního závodu v Oberstdorfu Simon Ammann ze Švýcarska.
01.01.2014 18:20 |

Osobnosti: Thomas Morgenstern (25 článků) , Simon Ammann (8 článků) , Jan Matura (48 článků)

Čeští skokani v kvalifikaci pohořeli. V Lillehammeru uspěl jen Janda

Kvalifikací na závod Světového poháru na můstku v Lillehammeru prošel z pěti českých skokanů pouze Jakub Janda. Janu Maturovi postup do sobotního závodu unikl o jedinou příčku a dvě desetiny bodu.
06.12.2013 16:10 |

Osobnosti: Jakub Janda (451 článků) , Jan Matura (48 článků)