Články k osobnosti

Jan Kuželka

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Kuželka »
 

Manželství pro homosexuály. Politici řeší „velké“ téma. Jenže my máme jiné informace. Umělci promluvili

 
„Pokud jim jde skutečně o práva homosexuálů, pak stačí provést drobnou opravu zákona o registrovaném partnerství. Mám spoustu přátel mezi homosexuály a neznám jediného, který by řekl, že je to jejich priorita. A nejsou v tuto chvíli jiné starosti? Třeba ten průšvih se spalovacími motory, to se zbláznili!“ I takové názory padly v souvislosti s novelou občanského zákoníku, podle které by páry stejného pohlaví mohly uzavírat manželství. Pro ParlamentníListy.cz promluvili herci Ivan Vyskočil, Jan Kuželka, Michal Gulyáš, hudebník Petr Štěpánek, moderátor Slávek Boura i spisovatel Jan Bauer. Řekli také, co si myslí o prezidentově vyjádření, že by takový zákon vetoval.
09.06.2022 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (341 článků) , Ivan Vyskočil (340 článků) , Petr Štěpánek (921 článků) , Petr Štěpánek (921 článků) , Jan Kuželka (50 článků) , Slávek Boura (106 článků) , Michal Gulyáš (34 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Jan Bauer (56 článků)

Premiére Fialo, pozor! Herec Kuželka varuje: Stačí vyjet za Prahu. Lidé jsou nespokojení. Kdy vyjdou do ulic?

 
„Sousedi na chalupě říkají, že to špatně skončí, a ve městech mimo Prahu lidi nadávají,“ říká k obrovskému zdražování herec Jan Kuželka a dodává. „Kdo má víc dětí a chce jim dávat například kvalitní mléko, tak aby si vzal na to půjčku.“ Ohledně očekávaného zdražování piva mluví o konci naší pivní kultury i o tom, že lidé možná pak opravdu vyjdou do ulic. Chytá se za hlavu nad nedávným vypnutím některých webů a vzpomíná na dobu před rokem 1989. Naši novou vládu označuje slovy „děs, běs“. V souvislosti s tím, jak „zvládáme“ příchod uprchlíků z Ukrajiny, říká – „zmatek a bordel“. Drsný vzkaz poslal na závěr Evropské komisi.
04.06.2022 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků)

Herec Kuželka: Jel jsem s režisérem přes Prahu více než dvě hodiny. Totálně rozkopaná! To bych dal Hřibovi k náhradě

 
„Když kauza, na které se pracuje řadu let, vyjde těsně před volbami, tak je na tom něco podivného. Normální lidi si spočítají, kolik je jedna a jedna,“ říká ke kauze Pandora Papers herec Jan Kuželka a dodává. „Nejde se jen proti Babišovi, ale i proti dalším, podívejte třeba Maďarsko.“ Je zděšený z toho, že někdo proti protivníkovi v předvolebním boji vytáhne jeho rodinu. „To s Babišovým synem se mnou otřáslo. Jsem znechucený,“ vysvětluje. Zastal se Okamury a rázně se opřel do Pirátů. Padla slova o „150 pohlavích“ i „rozkopané Praze“. „Snad národ nespadne na hlavu,“ doufá. Příliš asi nepotěší ani lídra SPOLU Petra Fialu.
09.10.2021 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3873 článků) , Jan Kuželka (50 článků)

Neočkované popravit? Covid pasy, byznys, vakcíny pro děti. Kam to směřuje? Vře to...

 
„Neočkované popravit, očkované odměnit Řádem práce,“ žertuje v souvislosti s tím, jak českou společnost opět rozdělil pohled na očkování proti covidu, herec Ivan Vyskočil. Padla ale i vážná slova, a to například ohledně očkování dětí. „Očkovat nezletilé dítě pokládám za zločin,“ nebere si servítky publicista Pavel Černocký. Promluvil i herec Jan Kuželka a hudebník Petr Štěpánek.
01.07.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (341 článků) , Ivan Vyskočil (340 článků) , Petr Štěpánek (921 článků) , Petr Štěpánek (921 článků) , Jan Kuželka (50 článků) , Kam Kam (555 článků)

Hřebejk, případ pro psychiatra. Herec rebel Kuželka posílá topkaře do maskáčů

 
„Politiků, kteří by nejraději šli do maskáčů a do války, těch je poměrně dost. V čele by mohla být paní z topky,“ říká ohledně našich vztahů s Ruskem herec Jan Kuželka. Prezidentův projev k „Vrbětické kauze“ chválí a otevřený dopis Senátu, který podepsali například Olga Sommerová, Jan Svěrák nebo Michael Kocáb, označuje za „plácnutí do vody“. K tomu, co napsal Jan Hřebejk, podotýká: „Případ pro psychiatra, takovéhle vyjádření.“ Přečtěte si také, co řekl k tomu, že by Michael Kocáb kandidoval v prezidentských volbách, a kam ho i spolu se senátorkou Němcovou posílá.
30.04.2021 04:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (511 článků) , Michael Kocáb (765 článků) , Jan Svěrák (245 článků) , Olga Sommerová (156 článků) , Jan Kuželka (50 článků) , Michael Michael (1811 článků)

Známý herec: Kam to zajde? My, bramborářská oblast, dovážíme brambory z Egypta, Tunisu...

 
ROZHOVOR „Mám rád české potraviny, protože si myslím, že jsou kvalitní. Když vidím v obchodě zeleninu a ovoce z dovozu, tak mám pocit, že jsou z umělé hmoty. A co mi rozum nebere, že my, bramborářská oblast, dovážíme brambory z Egypta, Tunisu či jiných zemí,“ říká herec Jan Kuželka.
17.04.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků) , Kam Kam (555 článků)

„Umělci, lidi nenávidí Prahu. Kvůli vám.“ Řekl herec. Zemanovu výročí nasadil korunu

 
„Nelíbí se mi až hrubé a sprosté výkřiky proti prezidentovi. Myslím, že mezi inteligentními lidmi se to řeší úplně jinak,“ vzkazuje nejen svým kolegům z branže herec Jan Kuželka. Zmínil také, že kvůli umělcům spousta lidí z „venkova“ nemá ráda Prahu. K nejnovějšímu požadavku prezidenta odvolat ministra Blatného a šéfku Ústavu pro kontrolu léčiv kvůli jejich „postoji“ k ruské vakcině Sputnik V, mimo jiné říká. „Pan Blatný je zmatkař jeden z největších“. A nešetřil ani Kalouska. Řekl také, co si on sám myslí o ruské vakcíně. U příležitosti osmiletého „výročí“ Miloše Zemana na Hradě promluvil i o jeho porevolučních předchůdcích a vysvětlil, proč „Pražská kavárna“ Havla na rozdíl od Zemana tak obdivovala.
11.03.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků) , Miloš Zeman (27375 článků)

Česko nad propastí: Dívenky, 14 let, kážou o právech. Herec nechce být sprostý, ale mlčet nelze

 
„Když vidím v televizi ty protesty proti vládním opatřením, jak se tam tomu někteří až vysmívají… Čtrnáctileté dívenky mluví o lidských právech?“ žasne herec Jan Kuželka. Odsoudil opozici i ty, kteří vyhrožují hejtmanům, protože požádali znovu o nouzový stav. Vlídná slova neměl ani pro předsedu Senátu. Zamyslel se nad vyjádřením prezidenta Zemana a shovívavě je označil za další z jeho bonmotů. Promluvil o situaci v kultuře, řekl, v čem obdivuje producenta Lichtenberga a ohodnotil přístup ministra Zaorálka. Jasný názor řekl také na očkování a prozradil, co si myslí ohledně ruské vakcíny Sputnik V. Na závěr pořádně naložil Evropské unii.
17.02.2021 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků)

Zdeněk Troška: „Počkejte, až vám někdo umře.“ Po smrti Štaidla bouře umělců. I na Csákovou

 
ANKETA „Ať se jdou podívat na covidové oddělení. Vzít si roušku, doprdele, to snad není tak strašné omezení. Ten virus opravdu nevymyslel Babiš.“ Nejen to vzkazují po smrti Ladislava Štaidla, který podlehl komplikacím spojeným s koronavirovým onemocněním, jeho kolegové z umělecké branže takzvaným „odpíračům roušek“. Pro Parlamentnilisty.cz promluvili režiséři Jiří Adamec a Zdeněk Troška, hudebník Ladislav Faktor, herci Jan Kuželka a Ivan Vyskočil i publicista Pavel Černocký. Došlo i na vzpomínky na Ladislava Štaidla. A nechyběl ani vzkaz pro Ilonu Csákovou.
02.02.2021 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Adamec (270 článků) , Ivan Vyskočil (341 článků) , Zdeněk Troška (526 článků) , Ivan Vyskočil (340 článků) , Ilona Csáková (585 článků) , Jan Kuželka (50 článků) , Ladislav Štaidl (492 článků) , Jiří Adamec (150 článků)

Vždyť my vozíme brambory z Egypta! Herec otřesen návštěvou obchodu. Nepěkné čtení

 
ROZHOVOR „Ježíšmarjá, my sem vozíme brambory z Egypta,“ žasne herec Jan Kuželka. Připomíná, že dříve jsme byli bramborářská velmoc. „Rajčata jak z umělé hmoty, jablka z Polska…“ chytá se za hlavu. Prozradil, co si myslí o potravinové soběstačnosti ČR i jak to řeší lidé na venkově. Vzpomenul také, jak to vypadalo v obchodech ve Španělsku nebo v Portugalsku, kde nějakou dobu žil. A jak to vidí ohledně někdejších „front na banány“?
01.09.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků)

„Ježíšmarjá, to je na blití!“ Brambory z Egypta, naše maso se vozí z Polska. Herec Kuželka se zhrozil. A nemlčel ani o umělcích v politice

 
HŮŘ UŽ BYLO? „Ať jim ukážou pravdu, jak to vypadá na americkém venkově. Ve srovnání s řadou zemí na tom opravdu nejsme špatně,“ říká herec Jan Kuželka. Ohledně koronavirové krize míní: „Myslím, že jsme ji zvládli nejlíp na světě. A Macron, Merkelová…“ V rozhovoru se vyjádřil také k větší potravinové soběstačnosti. „Byli jsme bramborářská velmoc, teď brambory dovážíme. To samé cukr. A maso, které projde několika zeměmi, než dojde na stůl?“ kroutí hlavou. Doslova pak žasne nad odstraňováním nebo ničením soch i nad informací ohledně filmu Jih proti severu. A umělci v politice? „V žádném případě. Umělci si politikou jen uškodili. Hlavně u lidí mimo Prahu, Brno…,“ říká herec.
15.06.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků)

Král malých rolí Kuželka v úkrytu před koronavirem: Zavzpomínal na trapas s Malkovichem!

 
Sympaťák Jan Kuželka (73) je bezesporu velkým hercem malých rolí. Nedobrovolné „koronavirové prázdniny“, které ho připravily o celou řadu pracovních zakázek, nyní tráví na chatě, kde má dostatek času na práci na zahradě – a také na vzpomínání na svou četnou filmovou kariéru.
02.04.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků)

Jak zvládá karanténu nejobsazovanější herec (73) malých rolí? Kuchtík z Amadea s rouškou zahradničí na chalupě

 
Herec především malých, ale nepostradatelných rolí. To je Jan Kuželka (73), který si zahrál například kuchaře v oscarovém snímku Amadeus. Našel se zejména v pidi rolích kuchařů či řezníků, ale vídáme ho také na muzikálových prknech, a především v zahraničních filmech.
01.04.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků)

„Němcová na Hrad? Emigruju.“ Herec o svých kolezích a Milionu chvilek: Já zažil sametovou revoluci na vlastní kůži! Ale toto...

 
30 LET OD LISTOPADU 89 „Mirka na Hrad? Tak to bych i ve svém věku emigroval,“ říká herec Jan Kuželka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se pozastavil nad tím, co se dělo na Národní třídě s tím, že lidé, které potkává po republice, mají úplně jiný názor. Vyjádřil se i k demonstraci na Letné a ptá se, kdo celou tu akci platí. „Ty obrazovky, ozvučení, letáky… to muselo něco stát,“ vypočítává. Svůj názor řekl i na slavnostní projev premiéra. Na závěr pak zhodnotil třicet porevolučních let.
27.11.2019 01:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků)

„Němcová na Hrad? Emigruju.“ Herec o svých kolezích a Milionu chvilek: Já zažil sametovou revoluci na vlastní kůži! Ale toto...

 
30 LET OD LISTOPADU 89 „Mirka na Hrad? Tak to bych i ve svém věku emigroval,“ říká herec Jan Kuželka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se pozastavil nad tím, co se dělo na Národní třídě s tím, že lidé, které potkává po republice, mají úplně jiný názor. Vyjádřil se i k demonstraci na Letné a ptá se, kdo celou tu akci platí. „Ty obrazovky, ozvučení, letáky… to muselo něco stát,“ vypočítává. Svůj názor řekl i na slavnostní projev premiéra. Na závěr pak zhodnotil třicet porevolučních let.
26.11.2019 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků)

„Chová se jako vůl!“ Známý herec si to jednou pro vždy vyřídil s Hřebejkem, který svolává národ do ulic. A přidali se další umělci

 
ANKETA Na možné ohrožení demokracie a svobody upozorňují už řadu měsíců někteří umělci. Slova „Co dělat? Pojďme do ulic“ režiséra Jana Hřebejka se objevila v kalendáři Revue Forum na rok 2019. S upozorněním na nutnost postavit se strachu ve společnosti se přidal například zpěvák Tomáš Klus. Svůj názor na toto téma vyjádřili pro ParlamentníListy.cz herci Ivan Vyskočil a Jan Kuželka, známý bloger Ladislav Větvička, producent Aleš Trdla i spisovatel Jan Bauer. Mají pocit, že je právě nyní, v roce, kdy si připomínáme 30 let od sametové revoluce, ten správný čas vyjít do ulic?
15.01.2019 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (511 článků) , Ivan Vyskočil (341 článků) , Ivan Vyskočil (340 článků) , Tomáš Klus (1157 článků) , Jan Kuželka (50 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Jan Bauer (136 článků) , Jan Bauer (56 článků)

Herec Jan Kuželka: Už zase skáču přes kaluže!

 
Štípe dříví, seče zahradu, zatluče hřebíček, natře okna a dokonce i uvaří. Herec Jan Kuželka (71) na svém letním sídle ve Voltuši v Rožmitálu pod Třemšínem vede normální chalupářský život jako před operací tlustého střeva.
03.01.2019 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kuželka (50 článků)

Zaplať pánbůh za Zemana, říká herec Kuželka. Kolegům doporučuje vyjet dvacet kilometrů za Prahu a poslouchat

 
CO NÁM DAL ROK 2018 „Říkám neustále – zaplať pánbůh za Zemana. Jednou na to všichni přijdou. Macronovi a Merkelové bych dal oběma za pět,“ vystavuje vysvědčení za rok 2018 herec Jan Kuželka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zmínil i další politiky včetně Andreje Babiše, promluvil o Západu a nezvládnutí migrační krize i o názorových rozdílech mezi Prahou a „venkovem“. České republice popřál nový rok bez „škodičů“.
01.01.2019 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24591 článků) , Jan Kuželka (50 článků)

Ať řekne cokoliv, kojoti vylezou z děr! Ringo Čech a další povstali proti nepřátelům Zemana. Za vyhrožování soudem a vlastizradou

 
ANKETA Kritické vyjádření Miloše Zemana v souvislosti s BIS, kdy použil mimo jiné výraz „čučkaři“, i jeho slova pro ruskou televizi, kde mluvil například o zbytečnosti protiruských sankcí, vyvolaly opět vyostřenou diskusi. Z některých míst se ozývají dokonce slova o velezradě, nebo volání po ústavní žalobě a odvolání z funkce prezidenta. ParlamentnímListům.cz se na toto téma vyjádřili hudebník František Ringo Čech, herci Ivan Vyskočil a Jan Kuželka, hudební producent Aleš Trdla i spisovatel Hynek Klimek.
12.12.2018 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Vyskočil (341 článků) , Ivan Vyskočil (340 článků) , Jan Kuželka (50 článků) , Miloš Zeman (27375 článků)

Ringo Čech: Nohavica by byl vůl, kdyby medaili od Putina nepřijal! A polovina těch blbů, co ho kritizují...

 
ANKETA Fakt, že český písničkář Jarek Nohavica dostal z rukou Vladimira Putina medaili, vyvolal bouřlivé emoce. Zatímco někteří známému písničkáři ocenění přejí, jiní dali jednoznačně, a v některých případech i velmi tvrdě, najevo svůj nesouhlas. Pro ParlamentníListy.cz se na toto téma vyjádřil hudebník, malíř a textař František Ringo Čech, herci Ivan Vyskočil a Jan Kuželka, hudební producent a šéf jihočeské umělecké agentury Aleš Trdla i moderátor a skladatel Slávek Boura.
06.11.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4507 článků) , Ivan Vyskočil (341 článků) , Ivan Vyskočil (340 článků) , Jan Kuželka (50 článků) , Slávek Boura (106 článků)
« Předchozí 1 2 3 Další »