Články k osobnosti

Jan Kučera

  herec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Kučera »
 

Kupředu plout, volá Radůza se symfoniky

 
Radůza vydá 30. října koncertní album Kupředu plout. Hudba vznikla na objednávku Symfonického orchestru Českého rozhlasu a koncert se odehrál pod dirigentskou taktovkou Jana Kučery v roce 2018 v pražském Foru Karlín.
26.10.2020 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

Ondřej Ruml s filharmonií vychází na albu Jdeme na Ježka

 
Záznam koncertu Ondřeje Rumla, kde ho doprovázejí Jihočeská filharmonie pod vedením Jana Kučery a Matej Benko Quintet, vychází pod názvem Jdeme na Ježka.
01.10.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Ruml (196 článků) , Jan Kučera (39 článků) , Ondřej Ježek (2 články)

Hrdina Jiří Kučera má pamětní desku: Sestřelil 5 německých bombardérů

 
Po 40 letech od smrti se pilot Jiří Kučera (†65) dočkal pocty ze strany svého rodného města. V Roudnici nad Labem mu včera na náměstí Jana z Dražic slavnostně odhalily pamětní desku.
19.09.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Hrdina (19 článků) , Jiří Kučera (15 článků) , Jan Kučera (39 článků)

Jindřich Berounský: Drážní inspekce vyráběla zraněné, ale žádní nebyli

 
Miláček médií Jan Kučera, jinak matematik v čele Drážní inspekce, ví dobře, co chtějí slyšet média, ví také velice dobře, komu se klanět, aby si mohl říkat generální inspektor.
13.08.2020 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

„Unavení strojvedoucí mlčí,“ varuje po nehodách expert. A zmínil problémové nováčky

 
V Česku došlo k další tragické nehodě na železnici a třetí srážce vlaků za letošní prázdniny. Při nehodě u Českého Brodu zemřel strojvedoucí a v nemocnicích skončily desítky cestujících. Proč na českých železnicích umírají lidé, co se skrývá za problémem přepracovaných strojvedoucích nebo proč vlaky jezdí na červenou? Nejen o tom ve středečním Epicentru hovořil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.
16.07.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

Vysílali jsme: Generální inspektor o tragické srážce vlaků. Proč umírají lidé na železnicích?

 
V Česku došlo k další tragické nehodě na železnici a třetí srážce vlaků za letošní prázdniny. Při nehodě u Českého Brodu zemřel strojvedoucí a v nemocnicích skončily desítky cestujících. Ochromena byla dočasně jedna z nejfrekventovanějších tras v Česku. Po srážce vlaků na Karlovarsku se dvěma oběťmi jde o další smutný případ. O aktuálních potížích na dráze v Epicentru Blesk Zpráv hovořil generální inspektor Drážní inspekce, Jan Kučera.
15.07.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

Drážní inspektor: Strojvůdce jel asi příliš rychle

 
Za úterní noční srážkou vlaků v Českém Brodě byla nejspíš příliš vysoká rychlost osobního vlaku. V rozhovoru pro Novinky to připustil generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera. Strojvedoucí, který projel návěstidla přikazující stůj, měl podle něj zastavit a poté mohl pokračovat dál. Měl jet ale tak, aby byl schopný zastavit před stojícím drážním vozidlem nebo jinou překážkou.
15.07.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

Dva tisíce stran kompromateriálu? Na pozadí vlakového neštěstí probíhá na Drážní inspekci ohavný boj. Peníze, vliv i registrovaný vztah dvou mužů

 
ParlamentníListy.cz před několika dny dostaly informace od Jindřicha Berounského ze Svazu Odborářů Služeb a Dopravy, ve kterém psal o šikaně v rámci resortu dopravy. Konkrétně šlo o Drážní inspekci, která je podle práva Evropské unie národním inspekčním orgánem a má být nezávislým na Ministerstvu dopravy i provozovatelích dráhy a drážní dopravy. Vede ho Jan Kučera, který podle Jindřicha Berounského šikanuje svého předchůdce Romana Šiguta. Berounský také zmínil extrémně dlouhý osobní spis právě na bývalého šéfa Šiguta. Jelikož jeho slova byla třaskavá, rozhodli jsme se mu položit doplňující otázky.
09.07.2020 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

10 let od smrti Muka (†45): Po Petrovi mám v sobě díru, přiznal muzikant Oceánu

 
Byl to fenomén, za socialismu něco nevídaného, novoromantický Oceán, kapela s osobitým stylem. Hudebním, formálním, myšlenkovým. Říkali jsme jim, že jsou Depeche Mode východu, zněli trochu jako Ultravox, Erasure nebo Kraftwerk, ale přesto pořád sví a originální. Na Petra Muka, zpěváka s obrovským charismatem, vzpomínají kolegové z legendárního Oceánu, Petr Kučera (55) a Jan Vozáry (56).
25.05.2020 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Muk (403 článků) , Petr Kučera (75 článků) , Petr Kučera (75 článků) , Jan Kučera (39 článků)

Jan Frait, Adam Kučera: Hrozí evropské ekonomice japonizace?

 
Úrokové sazby se v posledním desetiletí dostaly ve vyspělých zemích na velmi nízké úrovně, ty nominální dokonce na svá historická minima. Stále více ekonomů si tak začíná uvědomovat, že tato situace může být zdrojem systémových rizik.
20.02.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Adam (80 článků) , Jan Kučera (39 článků) , Adam Adam (122 článků) , Adam Adam (122 článků)

Změna klimatu je to nejdůležitější, volají Zelení. V posledních volbách měli 1,46 procenta

 
Strana zelených si během druhého dne stranického sjezdu v Ústí nad Labem zvolila nové předsednictvo. Místopředsedkyněmi strany se staly neúspěšná uchazečka o předsednickou pozici Anna Gümplová a Zdeňka Perglová. Řadovými členy předsednictva se stali Petr Globočník, Petr Kučera a Jiří Kulich. Náhradními členy předsednictva budou Jan Hruška a Petr Kutílek, napsala ČTK.
26.01.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (75 článků) , Petr Kučera (75 článků) , Jiří Hruška (21 článků) , Jiří Kučera (15 článků) , Jan Kučera (39 článků)

Ewa Farna chystá koncert se symfonickým orchestrem

 
Již 7. prosince si můžete užít unikátní koncert oblíbené zpěvačky Ewy Farné, kterou bude doprovázet Karlovarský symfonický orchestr pod vedením Jana Kučery. Po velkém úspěchu v Ostravě a Karlových Varech zamíří Ewa i do Prahy a bude se jednat o její jediný pražský koncert v tomto roce.
31.10.2019 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (1220 článků) , Jan Kučera (39 článků)

Na libereckém nádraží vjel vlak na nástupiště: Desítky cestujících v ohrožení

 
V Liberci ve čtvrtek ráno vykolejil spěšný vlak s šesti desítkami pasažérů a vyjel z kolejí na nástupiště. Nikomu se nic nestalo, škoda se odhaduje na 650.000 korun, uvedl v tiskové zprávě generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.
10.01.2019 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

Podařená premiéra Radůzy v Karlíně

 
Tvůrčí aktivity zpěvačky, skladatelky a hráčky na akordeon Radůzy jsou bez hranic. Pondělní premiéra jejího projektu Anita Garibaldi přilákala do pražského Fora Karlín mnoho posluchačů. Kromě její kapely ji doprovázel i orchestr rozhlasových symfoniků (SOČR) řízený Janem Kučerou.
04.12.2018 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

U Jaromíra Soukupa se sešli hosté, kteří měli co říct ke kauze Kramný. A bylo to ohromující

 
Petr Kramný. Zabil svou ženu a dceru? Kauzu si jako téma zvolil Jaromír Soukup pro svůj pořad, do kterého zve „osobnosti, kterým se v médiích nedává prostor“, Jaromír Soukup LIVE. Do pořadu pozval Václava Peričeviče, druhého místopředsedu spolku Šalamoun, který se kauze věnoval, Miroslava Špadrnu, prvního místopředsedu stejného spolku, Johna Boka, disidenta, předsedu a zakladatele tohoto spolku, který se na PL vyjadřoval k Miloši Zemanovi. Dále přišli bývalý místopředseda Nejvyššího soudu JUDr. Pavel Kučera, Radek Matlach, znalec v oboru soudního lékařství, a novinář Jan Kopal.
08.11.2018 16:41 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír John (6 článků) , Radek John (2467 článků) , Petr Zeman (336 článků) , Radek Petr (214 článků) , Pavel Soukup (167 článků) , Václav Kučera (4 články) , Petr Václav (880 článků) , Petr John (19 článků) , Jan Soukup (27 článků) , Jan Zeman (411 článků) , Petr Kučera (75 článků) , Petr Kučera (75 článků) , Petr Pavel (684 článků) , Jan Kučera (39 článků)

U Mělníka vykolejil osobní vlak. Způsobil škodu 400 tisíc

 
Osobní vlak vykolejil v neděli v podvečer na nádraží ve Lhotce u Mělníka. Při nehodě se nikdo nezranil, vznikla ovšem škoda 400 tisíc korun. Oznámil to generální inspektor Drážní inspekce Jan Kučera.
29.04.2018 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

Hrdina Honza: Pomáhal na kajaku hledat ve Vltavě zraněné, když se zřítila lávka v Troji

 
V sobotu během pozdního poledne spadla lávka pro pěší a cyklisty u Trojského zámku. Čtyři lidé se zranili, z toho dva z nich těžce. Kromě hasičů a záchranářů na místě vypomáhal i profesionální kajakář i raftař Jan Kučera. Ten zároveň pracuje v Plzni jako inspektor u záchranky a do Prahy si přijel odpočinout.
03.12.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

Matěj trpí vzácnou formou leukémie, táta hledá dárce mezi fotbalisty: Dělám to pro syna, ale pomůže to stovkám dětí

 
Pan Jan Kučera z Jičínska označuje oznámení lékařů o zdravotním stavu jeho syna Matěje (13) ironicky jako „radostnou zprávu“. Loni v říjnu mu diagnostikovali chronickou myeloidní leukémii a jim oběma se změnil od základů život. Nadšený fotbalista strávil několik dní v nemocnici a pak týdny doma. Nemoc jim ovšem nesebrala nadšení a naději, a tak Jan přišel s nápadem, že dárce pro svého syna bude hledat mezi fotbalisty.
24.08.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

Hlava na hlavě na Stalinu: Symfonický orchestr rozezněl Letnou

 
Po půl osmé hodině večerní se v neděli 25. června linula vážná hudba. Důvodem byl živý koncert pod širým nebem Symfonického orchestru Českého rozhlasu pod metronomem. Pod taktovkou dirigenta Jana Kučery mohli návštěvníci slyšet Vltavu Bedřicha Smetany i Slovanský pochod od Čajkovského.
25.06.2017 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)

SOČR představí klasiku na Stalinu

 
V neděli 25. června představí SOČR klasickou hudbu úplně novému publiku. Pod vedením dirigenta Jana Kučery vystoupí rozhlasový orchestr v Letenských sadech pod kyvadlem s ryze česko-ruským programem, který se právě sem přesně hodí.
21.06.2017 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kučera (39 článků)
« Předchozí 1 2 Další »