Články k osobnosti

Jan Kubice

  politik, bývalý ministr vnitra

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Kubice »
 

Šlachta na Úřadu vlády, Kubice ve Sněmovně. Rozhodující je úhel pohledu

 
Myslím, že je ten pravý čas ohlédnout se a udělat malou rekapitulaci. Vraťme se do roku 2006. Tehdy se Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), po dlouhá léta vedený bývalým disidentem Janem Kubicem, dostal poté, co mu bylo přisouzeno vyšetřovat vraždu mafiánského bosse Františka Mrázka, zavražděného 25. 1. 2006, do nemalých potíží.
07.10.2021 15:25 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (184 článků) , Jan Kubice (681 článků)

Paroubek: Mirek Topolánek na DVTV řádil

 
M. Topolánek, tak jako mnoho jiných lidí u nás, je poněkud posedlý A. Babišem. V televizi DVTV proto rozvíjel myšlenky, proč vlastně A. Babiš vstoupil do politiky. A jeden z těch Topolánkových důvodů je podle mě velmi úsměvný. Je to ten údajný důvod, že v roce 2011 se stal ministrem vnitra Jan Kubice, nechvalně proslulý tzv. Kubiceho zprávou, která fantazírovala o údajném propojení tehdejší sociální demokracie s organizovaným zločinem.
05.11.2017 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2414 článků) , Jan Kubice (681 článků)

Kubiceho muž versus Šlachta: Údajnou krádež peněz z trezoru na vnitru rozsekl až Rychetského soud. Máme DOKUMENT

 
Petr Plaňanský býval náměstkem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Do civilu odešel se svým šéfem Janem Kubicem a nastoupil na Ministerstvo vnitra jako ředitel odboru interního auditu. Když začal na ministerstvu zkoumat finanční nesrovnalosti na svém bývalém útvaru, který už vedl Robert Šlachta, rozehrála se hra, na jejímž konci skončil Petr Plaňanský jako odsouzený.
13.09.2017 17:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (681 článků)

Andrej Babiš se zmínil o možném příchodu Kubiceho zprávy dvě. Expert tuší proč

 
POLITOLOGOVÉ „Jsem urputné hovado“, řekl sám o sobě ministr financí Andrej Babiš ve svém sobotním kandidátském projevu. Ačkoliv ne stoprocentní volbou, byl znovu zvolen předsedou hnutí ANO. Promluvil o tom, že nechce navyšovat daně, i o tom, že Česká republika nepotřebuje tolik poslanců a senátorů. Neopomněl se zmínit i o premiéru Sobotkovi. Babišův projev okomentoval pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček. „Andrej Babiš je už s Bohuslavem Sobotkou v oficiálním ‚rozvodovém řízení‘,“ říká Kubáček, podle kterého se situace mezi oběma pány bude ještě přiostřovat. Promluvil i o Babišově kritice vůči poslancům, či o „černých pasažérech“.
25.02.2017 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Bohuslav Sobotka (9578 článků) , Jan Kubice (681 článků)

Zkušený policista od Kubiceho poslal vzkaz Šlachtovi

 
Současný spor v policii nebude mít vítěze. Jediným poraženým bude policie, říká v rozhovoru pro server Aktuálně.cz někdejší blízký spolupracovník exšéfa protimafiánského útvaru Jana Kubiceho a bývalý detektiv Jaroslav Hruška.
22.06.2016 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (681 článků)

Pamatujete na Kubiceho zprávu? Je to přesně deset let, co vyšla

 
Velký rozruch na české politické scéně vyvolala v roce 2006 takzvaná Kubiceho zpráva. Tehdejší šéf policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Jan Kubice před deseti lety, 29. května 2006, předložil sněmovnímu brannému výboru zprávu, která upozorňovala na sílící vliv organizovaného zločinu v Česku. Výročí připomíná ČTK.
28.05.2016 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (681 článků)

Kdo zabil Mrázka? Elitní detektiv uhranul větou o Janu Kubicem

 
Hrozně jsem chtěl nasadit odposlech na bývalého čelného politika ODS Ivana Langera, ale měl jsem to zakázáno, postěžoval si v obsáhlém rozhovoru v dnešní Mladé frontě Dnes bývalý elitní detektiv Karel Tichý. Zkritizoval také Daňovou Kobru a vysvětlil, proč se nikdy nevyšetří vražda bývalého krále českého podsvětí Františka Mrázka.
18.08.2015 10:26 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Langer (690 článků) , František Mrázek (184 článků) , Jan Kubice (681 článků) , František Tichý (34 článků)

Kobza (LEV21): Lhůta pro pravdu nevypršela

 
Byl to plukovník Jan Kubice a jedna elitní policejní jednotka (ÚOOZ) s částí politiků, kteří se zapsali široké veřejnosti do paměti spiknutím proti demokracii, které ovlivnilo výsledek parlamentních voleb.
10.03.2015 13:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (681 článků)

Zkušená ministerská úřednice Bartůňková vzpomíná: Horší než za Kubiceho už to na vnitru být nemůže

 
ROZHOVOR Zákon o státní službě je paskvil, prezident Miloš Zeman je inteligentní nezkrotný živel, jemuž by slušelo více skromnosti. To říká bývalá kontrolorka ministerstva vnitra Helena Bartůňková a vrací se k věcem, které vždy tepala. Exministr Jan Kubice a exředitel interního auditu na vnitru Petr Plaňanský by podle ní měli být vyhoštěni ze slušné společnosti.
27.12.2014 09:11 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27384 článků) , Jan Kubice (681 článků)

Nařídil to Kubice! Časopis přináší zásadní zvěsti o zatčení Davida Ratha

 
K zatčení bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha došlo před dvěma lety. Prý se jednalo o zvláštní příkaz od někdejšího ministra vnitra Jana Kubice. Dosavadní Rathovi spojenci v policii se proti němu obrátili a hodili ho přes palubu. Výměnou za to měli dostat lukrativní posty na policejním prezidiu. Zjistil to časopis Týden.
08.09.2014 09:15 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4621 článků) , Jan Kubice (681 článků)

Noviny píší o rostoucím vlivu ministra vnitra. Chovanec prý míří výš

 
Přestože ministr vnitra Milan Chovanec dělá věci nahodile, jeho vliv stále roste. Píše o tom čtvrteční MF Dnes. Určitou chaotičnost v rozhodování ministra ilustruje na příkladu Jaroslava Hrušky, který nastoupil na ministerstvo minulý týden v pátek, ale již včera se s úřadem zase rozloučil. Hruška byl totiž pravou rukou eximinstra vnitra Jana Kubiceho, a tak se v ČSSD proti Hruškovu nástupu zvedla vlna odporu.
21.08.2014 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (681 článků) , Milan Chovanec (1427 článků)

Oběť hádek v ČSSD: Spolupracovník Kubiceho u Chovance končí

 
Jaroslav Hruška spolupracoval s exministrem vnitra Janem Kubicem. Pomocnou ruku chtěl nabídnout i jeho nástupci v úřadu Milanu Chovancovi (ČSSD). Za to si ale šéf rezortu vyslechl tvrdá slova od stranického kolegy Jeronýma Tejce. Celý spor podle informací serveru Echo24.cz končí. Hruška odchází.
20.08.2014 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jeroným Tejc (664 článků) , Jan Kubice (681 článků)

Kubiceho náměstek Hruška se vrací na vnitro jako poradce

 
Někdejší první náměstek ministra vnitra Jana Kubiceho a také jeho bývalý podřízený z policejního protimafiánského útvaru Jaroslav Hruška se vrací do resortu vnitra jako poradce pro bezpečnostní oblast. Právu to ve čtvrtek potvrdil mluvčí vnitra Vladimír Řepka s tím, že Hruška má od pátku pracovat pro současného prvního náměstka ministerstva Jiřího Nováčka.
15.08.2014 04:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (681 článků) , Jiří Hruška (21 článků)

Časopis: Tajemné smlouvy vrcholného politika TOP 09? Vynořuje se exministr Jan Kubice

 
Časopis Týden získal smlouvy, které uzavřel pražský magistrát s agenturou Pinkerton ČR a dalšími detektivními kancelářemi. Navazuje tak na kuloární spekulace, že si primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) najímá k citlivé práci soukromé detektivy. Radnice podle časopisu doteď mlžila a tvrdila, že jde o smyšlenku.
14.07.2014 11:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (681 článků) , Tomáš Hudeček (675 článků)

John (VV): Další spojka kmotrů odhalena. Kubice vyštípal šéfa ÚOKFK Martince

 
Exministr vnitra Jan Kubice podle odposlechů zveřejněných na serveru Lidovky.cz udržoval kontakt s lobbyistou Romanem Janouškem a radil se s ním mimo jiné o sestřelení šéfa protikorupční policie Tomáše Martince.
22.05.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (681 článků) , John Romano (6 článků)

„Fousáč" Kubice ve styku s Janouškem? Známý advokát: Povídalo se ledacos

 
Exministr vnitra Jan Kubice se měl podle informací z policejních odposlechů stýkat s lobbistou Romanem Janouškem a dokonce spolu měli řešit i obsazení ředitele ÚOKFK. Advokát a bývalý policejní vyšetřovatel Václav Láska ze svých zkušeností považuje Kubiceho za špatného ministra, neloajálního vůči státu a naopak loajálního vůči určitým fyzickým osobám, takže by ho nepřekvapilo, pokud by se potvrdilo, že se stýkal s kmotry.
21.05.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kubice (681 článků)

Ištvan má podle novin bombu: Janoušek prý kul pikle s „Fousáčem", tedy exministrem Janem Kubicem

 
Odposlechy z kauzy Jany Nagyové naznačují spojení lobbisty Romana Janouška a exministra vnitra Jana Kubiceho. Údajně spolu řešili obsazení citlivého postu ředitele protikorupční policie v době, kdy vrcholila roztržka mezi jejím dosavadním šéfem Tomášem Martincem a vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou. Píše o tom server Lidových novin Lidovky.cz.
21.05.2014 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1625 článků) , Jan Kubice (681 článků) , Jana Nagyová (1618 článků)

Lessy opět prezidentem, Česko má dva policejní šéfy

 
Bývalý policejní prezident Petr Lessy, jehož trestní stíhání pravomocně zastavil soud, se po roce a čtvrt vrací do služebního poměru. Rozhodl o tom ministr vnitra v demisi Martin Pecina, který zrušil rozhodnutí svého předchůdce Jana Kubiceho o Lessyho propuštění. Česko tak má aktuálně dva policejní prezidenty - Lessyho a jeho nástupce Martina Červíčka. Policii zatím dál řídí Červíček, Pecina očekává, že odstoupí. Pokud ne, vyřeší ministr dvojvládí ve správním řízení. Řekl to dnes novinářům.
03.12.2013 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Martin Pecina (413 článků) , Jan Kubice (681 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Martin Červíček (395 článků)

Lessy se vrací: Česko má dva policejní prezidenty

 
Bývalý policejní prezident Petr Lessy, jehož trestní stíhání pravomocně zastavil soud, se po roce a čtvrt vrací do služebního poměru. Rozhodl o tom ministr vnitra v demisi Martin Pecina, který zrušil rozhodnutí svého předchůdce Jana Kubiceho o Lessyho propuštění. Česko tak má aktuálně dva policejní prezidenty - Lessyho a jeho nástupce Martina Červíčka.
03.12.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Martin Pecina (413 článků) , Jan Kubice (681 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Martin Červíček (395 článků)

Kubiceho muž: S Lessym je to úplně jinak

 
Bývalý ministr vnitra Jan Kubice neměl jinou možnost, než postupovat podle služebního zákona a Petra Lessyho propustit před více než rokem ze služebního poměru. Serveru Lidovky.cz to řekl Jaroslav Hruška, bývalý náměstek ministra vnitra. Právě dnes má podle informací médií totiž ministr vnitra v demisi Martin Pecina vrátit do služebního poměru u policie Petra Lessyho a tím jej navrátit na post policejního prezidenta. Protože stávající policejní prezident Martin Červíček dobrovolně svůj post nechce opustit, hrozí, že Česko bude mít dva policejní prezidenty.
03.12.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Lessy (875 článků) , Martin Pecina (413 článků) , Jan Kubice (681 článků) , Petr Lessy (799 článků) , Martin Červíček (395 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »