Články k osobnosti

Jan Kohout

  politik, diplomat

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Kohout »
 

Prostřeno s Janou Yngland Hruškovou: Kohouta jí zabila sousedka, škvarky koupila v obchodě

 
Pořad Prostřeno na TV Prima překvapil v pondělí vskutku netradičním dílem. Pro své hosty totiž tentokrát vařila sestra nejslavnější české Popelky Evy Hruškové (70) a kontroverzní influencerka Jana "Yngland" Hrušková (63). Blýskla se domácím kohoutem a vejci a na závěr zazpívala i song z repertoáru Karla Gotta (†80).
10.05.2022 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6712 článků) , Eva Hrušková (99 článků) , Jan Kohout (198 článků) , Jana Hrušková (7 článků) , Jan Kohout (14 článků)

Hrozí provokace Islámského státu a co sliby Tálibánu? Exministr Kohout varoval po jednání v Kataru

 
Býval ministrem zahraničí, dnes je náměstkem na tomto resortu. Jan Kohout byl přitom vyslán do Kataru, aby se setkal s těmi, kdo jednají a pravděpodobně i dál budou jednat s politickým křídlem Tálibánu. V České televizi v pondělí večer prozradil část z toho, co v Kataru zjistil. A potvrdil, že se nyní čeká především na to, zda Tálibán dostojí svým slibům, které proklamoval. Kohout však přidal i jedno varování týkající se Islámského státu, na který není radno zcela zapomínat.
23.08.2021 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Jan Kohout (14 článků)

Exministr novým náměstkem u Marie Benešové. Zemanův spojenec nastoupil na spravedlnost

 
Bývalý ministr životního prostředí Tomáš Podivínský se stal politickým náměstkem ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO). Informoval o tom server Lidovky.cz. Ve funkci Podivínský nahradil Jana Kohouta, který je od května náměstkem ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD). Server upozornil, že Podivínský je stejně jako Kohout spojencem prezidenta Miloše Zemana, Benešová je také v prezidentově poradním týmu.
14.06.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Miloš Zeman (27384 článků) , Marie Benešová (443 článků) , Tomáš Podivínský (53 článků) , Jan Kohout (14 článků)

MZV: Ministr Kulhánek a náměstek Kohout vystoupí na konferenci Jižní a Střední Evropa po krizi

 
Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek a náměstek Jan Kohout se v úterý 8. června 2021 zúčastní videokonference „Jižní a Střední Evropa po krizi; nepostradatelní partneři evropské budoucnosti; role Portugalska a České republiky“.
08.06.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Jan Kohout (14 článků)

EU by mohla běloruským letadlům zavřít svá letiště, řekl Kulhánek

 
Šéf české diplomacie Jakub Kulhánek (ČSSD) v pondělí uvedl, že postup Běloruska je nepřijatelný. Země v neděli přinutila letadlo společnosti Ryanair na trase z Atén do litevského Vilniusu přistát v Minsku, aby mohla zatknout opozičního aktivistu Ramana Prataseviče a jeho přítelkyni. Podle Kulhánka EU jedná o společné reakci.
24.05.2021 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Jan Kohout (14 článků)

Češi po únosu kritika Lukašenka vmetli Bělorusům důrazný protest. „Státní terorismus!“

 
Náměstek ministra zahraničí Jan Kohout vyjádřil běloruskému velvyslanci Valeriji Kurdjukovovi důrazný protest v souvislosti s vážným podezřením z porušení mezinárodního práva v letectví. Vyzval též k okamžitému propuštění novináře a opozičního aktivisty Ramana Prataseviče a jeho přítelkyně. Ministerstvo zahraničí o tom informovalo na svém webu. Někteří opoziční čeští politici hovoří o nedělním incidentu v Bělorusku jako o aktu státního terorismu, vyjádřili se tak například zástupci ODS či TOP 09, ale i premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda Pirátů Ivan Bartoš mluví o narušení integrity Evropské unie, šéf lidovců Marian Jurečka chce v úterý navrhnout reakci Poslanecké sněmovny. Politici to sdělili na twitteru či v tiskových zprávách.
24.05.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Marian Jurečka (966 článků) , Jan Kohout (14 článků) , Ivan Ivan (2459 článků)

Úlitba Zemanovi, zuří opozice kvůli náměstkovi Kohoutovi. Exministr našel zastání u tajemnice

 
408 dní zbývá do dne, kdy se Česko ujme podruhé předsednictví v Radě EU. I proto v pondělí ráno jmenoval ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) do funkce politického náměstka exministra Jana Kohouta. Ten bude mít kromě jiného na starosti právě koordinaci agendy pro české předsednictví. Podle tajemnice pro evropské záležitosti Mileny Hrdinkové je jmenování Jana Kohouta do funkce politického náměstka na ministerstvu zahraničí dobrý tah. Z řad opozice se snáší kritika kvůli Kohoutově příchylnosti k Hradu.
17.05.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Jan Kohout (14 článků)

Kulhánkovým náměstkem bude exministr Jan Kohout

 
Bývalý ministr zahraničí ze dvou úřednických vlád Jan Kohout je ode dneška politickým náměstkem ministra zahraničí Jakuba Kulhánka.
17.05.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Jan Kohout (14 článků)

Kulhánek „ulovil“ jako náměstka exministra Kohouta. Připraví Česko na předsednictví EU

 
Novým náměstkem ministra zahraničí Jakuba Kulhánka (ČSSD) se stane bývalý ministr zahraničí ze dvou úřednických vlád Jan Kohout. Informaci přinesly Lidové noviny (LN), kterým Kulhánek řekl, že Kohout bude mít na starosti mimo jiné koordinaci příprav českého předsednictví v Evropské unii.
17.05.2021 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Jan Kohout (14 článků)

Ministerstvo spravedlnosti: Neformální rada JHA jednala o padělání zdravotnických prostředků

 
V pátek 29. ledna se uskutečnila justiční část neformální Rady pro spravedlnost a vnitřní věci (Rada JHA) pod vedením Portugalska, které pro příští půlrok převzalo řízení Rady EU. Delegaci České republiky vedl náměstek člena vlády Jan Kohout.
30.01.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Jan Kohout (14 článků)

Pamatujete na umělce Milana Kohouta? Teď slyšel Bernieho Sanderse a toto v extázi stvořil

 
Levicový umělec Milan Kohout, dlouhodobě žijící ve Spojených státech amerických, se na portálu Blisty.cz Jana Čulíka se čtenáři podělil s tím, co natočil během projevu prezidentského kandidáta Bernieho Sanderse v Bostonu.
02.03.2020 17:16 |

podobné články

Osobnosti: Bernie Sanders (49 článků) , Jan Kohout (198 článků) , Jan Kohout (14 článků)

Vrátí se Robert Pelikán? Benešová jej navrhuje do legislativní rady

 
Bývalý ministr zahraničních věcí Jan Kohout by mohl být náměstkem ministryně spravedlnosti Marie Benešové. Ta to uvedla v rozhovoru pro Info.cz.
05.01.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Marie Benešová (443 článků) , Robert Pelikán (438 článků) , Jan Kohout (14 článků)

Ze StarDance vypadli Fridrichová a Kohout

 
V sobotu večer pokračovala taneční soutěž StarDance druhým kolem. S postupem se musel rozloučit soutěžní pár Nora Fridrichová - Jan Kohout.
24.10.2019 10:34 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Nora Fridrichová (429 článků) , Jan Kohout (14 článků)

Jako první opouští StarDance Fridrichová a Kohout. Tango jim nevyšlo

 
Desátou jubilejní řadu soutěže StarDance jako první opouští taneční pár moderátorka Nora Fridrichová a tanečník Jan Kohout. První nesoutěžní kolo v doprovodu písní Karla Gotta si diváci užili minulý týden, tuto sobotu už šlo všem tanečním párům o postup do dalšího kola.
24.10.2019 10:33 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6712 článků) , Jan Kohout (198 článků) , Nora Fridrichová (429 článků) , Jan Kohout (14 článků)

Václav Klaus st. přirovnal Tomáše Halíka k Reinhardu Heydrichovi

 
Středeční pozdní odpoledne patřilo besedě pod taktovkou Institutu Václava Klause. Seminář s názvem „Nejsou dnešní oslavy stoletého výročí vzniku Československa labutí písní české státnosti?“ sliboval zajímavou debatu. Členy diskusního panelu byli Martin Kovář, historik a prorektor Univerzity Karlovy, bývalý ministr zahraničí Jan Kohout, další exministr zahraničí Alexandr Vondra a výkonný ředitel IVK Jiří Weigl. Debatu moderoval bývalý prezident Václav Klaus. Došlo na budoucnost Evropy, migrační krizi i na Tomáše Halíka.
25.10.2018 07:31 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10776 článků) , Reinhard Heydrich (46 článků) , Jan Kohout (198 článků) , Alexandr Vondra (1347 článků) , Tomáš Halík (593 článků) , Martin Kovář (35 článků) , Jiří Vondra (85 článků)

„Rektální alpinismus, Číňanům děláme rohožku.“ Ostrá slova z debaty o investicích Číny

 
Vyplatí se nám tanečky kolem miliardových čínských investic, nebo nám to „podlézání“ není k ničemu? O to se přeli během debaty v Praze třeba exministr zahraničí Jan Kohout nebo prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. Moderátor debaty, bývalý velvyslanec v Rusku a USA Petr Kolář, se snažil držet své názory na uzdě, v rozhovoru pro Blesk.cz se ale rozpovídal i on.
14.11.2017 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dlouhý (644 článků) , Petr Kolář (643 článků) , Jan Kohout (198 článků) , Vladimír Dlouhý (644 článků)

MZV: Náměstek Tlapa jednal s ministryní zahraničních věcí Rwandy o posílení spolupráce

 
Náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa jednal na závěr své dvoudenní pracovní návštěvy Rwandy 22. července 2016 s ministryní zahraničních věcí a spolupráce Louisou Mushikiwabo. Ministryně vyzdvihla zásadní postoj ČR v RB OSN během genocidy ve Rwandě v roce 1994, ocenila dynamický rozvoj vztahů od návštěvy ministra Jana Kohouta v roce 2013 a potvrdila zájem o prohloubení bilaterálních vztahů a s tímto cílem vykonat v co nejbližším termínu s podnikatelskou misí reciproční návštěvu ČR.
25.07.2016 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Louisa Martin (1 článek)

Zemanův poradce a exministr Kohout se vysmál kritikům Číny: Češi jsou rozumní, vaše řeči vůbec nevnímají. Největší vlna čínských investic teprve přijde. A slavný Zemanův sen...

 
ROZHOVOR Čínské investice v objemu desítek miliard, podepsané při návštěvě prezidenta Si Ťin-pchinga, jsou teprve začátkem masivní čínské investiční vlny. ParlamentnímListům.cz to řekl exministr zahraničí, vlivný poradce prezidenta Miloše Zemana a prezident Institutu Nové Hedvábné stezky Jan Kohout. Za masivní kritikou čínské návštěvy a investic ze strany TOP 09 i dalších organizací a aktivistů vidí Kohout ideologickou zaslepenost a zabržděnost. Tito lidé prý mají mizivý vliv na českou společnost, jen mají větší přístup do médií. Většina rozumných lidí je ale podle něho nebere vážně.
30.03.2016 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Miloš Zeman (27384 článků)

Václav Klaus promluvil v čínském tisku

 
Šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek na svém twitteru zveřejnil print screen včerejšího vydání nejčtenějšího anglicky psaného deníku v Číně China Daily, kde dostávají prostor Václav Klaus, Jan Kohout a Jaroslav Tvrdík. „Včerejší China Daily. Co dodat?“ lapidárně shrnuje Bělobrádek.
29.03.2016 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10776 článků) , Jan Kohout (198 článků) , Pavel Bělobrádek (1639 článků)

Exministr zahraničí Jan Kohout: Nová Hedvábná stezka má spojit Čínu s Evropou. A Česko by mělo být u toho

 
ROZHOVOR. Institut nové Hedvábné stezky, který byl založen vloni v září, dnes poprvé představil v Senátu jeho prezident a zakladatel, bývalý vicepremiér a ministr zahraničí České republiky, poradce prezidenta Jan Kohout. O smyslu a cílech neziskové organizace, v níž jsou mezi experty i bývalý premiér Petr Nečas nebo exposlanec a poradce předsedy Parlamentu Vladimír Laštůvka, hovořil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz prezident institutu Jan Kohout.
19.01.2016 10:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kohout (198 článků) , Petr Nečas (9391 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »