Články k osobnosti

Jan Kalous

  herec, dabér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Kalous »
 

Brutálně mučený Toufar: Bili ho, až nevypadal jak člověk. Chtěli mu přišít zneužité chlapce

 
Česko si připomíná oběti zrůdného komunistického režimu, Josef Toufar byl jednou z nich. Je to již 70 let, co po brutálním mučení a následné operaci v Borůvkově sanatoriu zemřel 25. února 1950 farář a smutný aktér kauzy kolem tzv. číhošťského zázraku, kterého trýznil především vyšetřovatel StB Ladislav Mácha. Toufarovy tragické smrti pak kvapně využil Klement Gottwald i komunistická propaganda. Pro Blesk Zprávy o ní promluvil historik Jan Kalous, který sebral mj. i dobové výpovědi estébáků z Máchova týmu.
25.02.2020 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Klement Gottwald (143 článků) , Jan Kalous (10 článků) , Josef Toufar (63 článků)

Záhada smrti Jana Masaryka: Badatelka promluvila o kostech i rekonstrukci činu

 
Ohavná vražda, sebevražda nebo snad nehoda? Nad smrtí Jana Masaryka stále visí mnoho otazníků. Část z nich by se ale mohla brzy rozplynout. Policie se totiž rozhodla udělat přesnou rekonstrukci posledních chvilek života syna T. G. Masaryka. Spisovatelka Václava Jandečková, která k obnovení vyšetřování dala popud, Blesk Zprávám prozradila, co se bude v příštích měsících dít. Doufá, že pokud by se potvrdila teorie vraždy, mohlo by se přijít i na viníka největší záhady poválečné historie. Klíčové informace mohou být podle ní, ale i podle historika z Muzea paměti 20. století Jana Kalouse, v sovětských archivech.
08.02.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kalous (10 článků) , Jan Masaryk (126 článků) , Václav Masaryk (144 článků)

Smrt dětské hvězdy Kalouse (†39): Tajná tryzna přes zákaz rodiny!

 
Rodina zesnulého herce a dabéra Jana Kalouse (†39), který si vzal život kvůli depresím, si nepřála žádný pohřeb. Ovšem posledního rozloučení se nebožtík přece jen dočká! Tajně ho plánují jeho nejbližší přátelé.
07.09.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kalous (10 článků)

Sebevražda dětské hvězdy Kalouse (†39): Kolegové odhalili jeho dávné průšvihy

 
Český dabing stále pláče nad ztrátou Jana Kalouse (†39), hlasu Dulíka ze seriálu My z Kačerova či Kevina ze Sám doma, který se zabil kvůli depresím. Jeho kolegové, kteří ani neměli šanci se s ním rozloučit, na něj proto dojemně vzpomínají na sociálních sítích.
06.09.2018 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kalous (10 článků)

Sebevražda dětské hvězdy a dabéra Jana Kalouse (†39): Nikdo se s ním nesmí rozloučit

 
Sám skoncoval se životem a jeho nejbližší nemají sílu dát mu poslední sbohem. Dabér Kevina McCallistera z komedie Sám doma Jan Kalous (†39) se údajně kvůli těžkým depresím oběsil.
03.09.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kalous (10 článků)

Záhadná smrt dětské hvězdy a dabéra Jana Kalouse (†39): Pustili ho z nemocnice a zabil se

 
Jeho tvář tolik známá nebyla, jeho hlas však slyšel téměř každý. Dabér Jan Kalous (†39) totiž proslul jako ten, který mluvil česky ústy Kevina ze slavné vánoční komedie Sám doma. V osobním životě se však potýkal s depresemi. Poté, co byl propuštěn z nemocnice, se oběsil.
01.09.2018 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kalous (10 článků)

Sebevražda »Kevina« Jana Kalouse (†39): Jak získal slavnou roli v Sám doma?

 
Bývalá dětská hvězda z filmů Plivník či Nefňukej, veverko! spáchala sebevraždu kvůli depresím. Herce a dabéra Jana Kalouse (†39) ale proslavilo také namluvení Kevina v komedii Sám doma. Jak se vůbec coby mladý chlapec k takové roli dostal?
01.09.2018 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kalous (10 článků)

Zemřela dětská hvězda a hlas Kevina ze Sám doma Jan Kalous (†39): Oběsil se z depresí?

 
Jeho tvář vám možná neříká tolik jako jeho hlas, který slýcháme každé Vánoce z úst Kevina ve filmu Sám doma. Namluvil také Dulíka v animovaném seriálu My z Kačerova. Herec a dabér Jan Kalous (†39) je po smrti, spáchal sebevraždu!
31.08.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kalous (10 článků)

Trenér Liberce plácal reportérku ČT Niklovou po zadku v přímém přenosu

 
Nestandardním zákrokem vyrukoval trenér Liberce Jiří Kalous (47) na reportérku České televize Janu Niklovou (31) po posledním zápase Bílých Tygrů v letošním play off . Řečeno hokejovou terminologií, tohle je deset minut na trestné lavici za nesportovní chování.
10.04.2012 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kalous (10 článků)

Stínový ministr KSČM označil komunistické pohraničníky za hrdiny

 
Stínový ministr vnitra KSČM Zdeněk Maršíček připomíná pohraniční útvary SNB. Jejich členové jsou podle něj ti praví hrdinové, ne skupina bratří Mašínů. Historik Jan Kalous s tímto názorem ostře nesouhlasí.
13.08.2010 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kalous (10 článků) , Zdeněk Maršíček (3 články)
« Předchozí 1 Další »