Články k osobnosti

Jan Husák

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Husák »
 

Totální zásah proti vlastníkům desítek, stovek prázdných bytů. Maláčová odhaluje plán

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) byla hostem Prostoru X Čestmíra Strakatého. „Ukamenujte mě, ale stát to musí vzít do rukou jako za Husáka,“ uvedla k bytové politice Maláčová, jež podle svých slov mimo jiné chce i pokuty za dlouhodobě neobsazené byty.
04.10.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Husák (72 článků)

Když to šlo za Husáka, půjde to dneska taky. Hustá dvojka Stropnický- Maláčová opět vysílala

 
Duo Jana Maláčová a Matěj Stropnický se tentokrát vrhlo na téma bydlení. A prosazují masivní intervenci státu. Napříkald při výstavbě bytů. „Šlo to za Husáka, půjde to dneska taky,“ slibuje Jana Maláčová deset tisíc státních bytů ročně. Hodlají se inspirovat opatřeními z Berlína, Mnichova a Vídně, která prý zabrání tomu, aby si peníze shrábli developeři. Daň z převodu nemovitstí se má vrátit a více zdaněni by měli být i vlastníci mnoha nemovitostí.
24.09.2021 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Stropnický (612 článků) , Jan Husák (72 článků)

Jan Šolta: Dohodl se Brežněv s Husákem ještě před srpnovou intervencí?

 
Pro naši rozklíženou společnost je signifikantní, že postupně mizející ohlasy Pražského jara resonují disharmonicky; vždyť ani po půlstoletí nebyly vyjasněny všechny základní otázky jeho cílů, podstaty a smyslu, nejsou plně identifikovány determinující mezinárodní souvislosti, etc.
02.09.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Husák (72 článků)

Babiš jako Kalousek, jen místo složenek obálky. Jak kdyby vám Gustav Husák psal, říká expert

 
Letošní předvolební útok na schránky voličů přišel ještě před létem. Andrej Babiš (ANO) rozeslal v rámci kampaně lidem svůj „osobní dopis“. Jakmile najdete ve schránce bílé psaní s jednoduchým nápisem „Důležité. Do vlastních rukou“, jde o psaní od premiéra. Vzpomenout dává i na dobu, kdy lidem rozesílal své složenky Miroslav Kalousek (TOP 09). I když rozdíly tu jsou. Politolog Jan Kubáček hodnotí i to, jak se Babiš vychvaluje a „zadupává“ ČSSD. Vše je přitom zalité sluncem, jak kdyby vám psal Gustáv Husák, míní expert.
25.06.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Gustáv Husák (145 článků) , Andrej Babiš (24632 článků) , Miroslav Kalousek (7596 článků) , Jan Husák (72 článků) , Jan Kalousek (24 článků)

Na nelegálním mejdanu u Bendy juchal i známý teplický soudce. Čapek může přijít o talár

 
Nelegální party teplického podnikatele a někdejšího vlivného člena ČSSD Petra Bendy se zúčastnil i soudce tamního soudu Miroslav Čapek. Nadřízení ho podezřívali už dříve, teď šéf soudu Jan Tichý iDnes.cz řekl, že už má dostatek důkazů. Čapka čeká kárné řízení, může přijít o část platu nebo i o talár. Na večírku, který zaznamenali fotografové Blesku, byl i bývalý premiér Jiří Paroubek, místopředseda Rady ČT Jiří Šlégr, bývalý šéf liberecké policie Vladislav Husák nebo šéf sportovní agentury Milan Hnilička.
19.03.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hnilička (101 článků) , Jiří Paroubek (4410 článků) , Jiří Šlégr (459 článků) , Petr Benda (229 článků) , Jiří Šlégr (460 článků) , Jan Vladislav (30 článků) , Jiří Čapka (10 článků) , Jan Benda (56 článků) , Jan Husák (72 článků)

Na hotel kmotra Bendy „zaklekne“ po party i finančák. A policie nepochybila, tvrdí Švejdar

 
Vnitřní kontrola nezjistila pochybení policistů, kteří si 23. ledna nevšimli oslavy v hotelu Prince de Ligne na náměstí v Teplicích. Policejní prezident Jan Švejdar je přesvědčen, že policisté o sešlosti nevěděli a pokyn nezasáhnout nedostali. Ústecká krajská mezitím policie pokračuje ve vyšetřování případu narozeninové oslavy někdejšího vlivného politika ČSSD Petra Bendy v teplickém hotelu Prince de Ligne. Příslušným správním orgánům postoupila k projednání další oznámení. Uvedla to v pondělí krajská policejní mluvčí Jana Slámová. Lednové oslavy, kterou odhalil Blesk, se mimo jiné účastnil tehdejší liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák, bývalý premiér Jiří Paroubek či šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička.
15.02.2021 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hnilička (101 článků) , Jiří Paroubek (4410 článků) , Petr Benda (229 článků) , Jan Vladislav (30 článků) , Jan Benda (56 článků) , Jan Husák (72 článků) , Jiří Sláma (48 článků) , Jiří Sláma (48 článků)

Policie se „oklepala“ z Bendovy papalášské party. Za Husáka už má náhradu

 
Policejní prezident Jan Švejdar ustanovil do funkce krajského šéfa liberecké policie Ondřeje Musila, dosavadního náměstka pro službu kriminální policie a vyšetřování. Na místě nahradil Vladislava Husáka, uvedla policie na twitteru. Husák složil funkci v pátek 5. února poté, co se předtím zúčastnil nelegální narozeninové party v hotelu severočeského kmotra Petra Bendy v Teplicích.
08.02.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (229 článků) , Jan Vladislav (30 článků) , Honza Musil (233 článků) , Jan Benda (56 článků) , Jan Husák (72 článků)

Husák převzal odvolání. Jako šéf liberecké policie skončil

 
Vladislav Husák už není ředitelem liberecké policie. V pátek si převzal rozhodnutí policejního prezidenta Jana Švejdara o odvolání z funkce a zároveň o přeřazení na pozici metodika na útvaru policejního vzdělávání na prezidiu. Právu to sdělila Švejdarova mluvčí Kateřina Rendlová.
05.02.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vladislav (30 článků) , Jan Husák (72 článků)

Svědectví, která zaskočí i policejní elitu: „Vladislav Husák? Zažil jsem ho na tajných večírcích. Neumíte si ani představit. Generálskou uniformu si nechal šít před deseti lety. Opilý byl už dopoledne!“

 
Vedoucí liberecké krajské policie Vladislav Husák leží ve vážném stavu v nemocnici, informovala Česká televize. V pátek dopoledne byl letecky transportován z chaty v Kořenově v Jizerských horách do liberecké nemocnice. Jak na sociální síti Twitter doplnil policejní prezident a Husákův letitý kolega Jan Švejdar, je ve stabilizovaném stavu. „Podle informací, které mám k dispozici, je stav Vladislava Husáka stabilizovaný a věřím, že bude brzy v pořádku,“ uvedl jeho papírový nadřízený.
04.02.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vladislav (30 článků) , Jan Husák (72 článků)

Husák zůstává šéfem policie! Odvolání po teplickém večírku nepřevzal, protože je stále v neschopence

 
Vladislav Husák zůstává i nadále v pozici šéfa krajské policie Libereckého kraje. Kvůli tomu, že byl v pátek hospitalizován, je v pracovní neschopnosti a nemohl si převzít od policejního prezidenta Jana Švejdara rozhodnutí o odvolání z funkce.
01.02.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vladislav (30 článků) , Jan Husák (72 článků)

Vladislav Husák skončil v nemocnici; jeho stav je prý vážný, ale stabilizovaný

 
Končící liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák byl náhle hospitalizován. Policejní prezident Jan Švejdar na twitteru uvedl, že jeho stav je stabilizovaný, věří, že bude brzy v pořádku.
29.01.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vladislav (30 článků) , Jan Husák (72 článků)

Kvůli hotelové oslavě končí krajský policejní ředitel Husák (AKTUALIZOVÁNO)

 
Policejní prezident Jan Švejdar odvolá Vladislava Husáka k 1. únoru z postu libereckého krajského policejního ředitele. Důvodem je Husákova účast na sobotní narozeninové oslavě v teplickém hotelu. Kvůli ní už se vzdal poslaneckého mandátu předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička.
29.01.2021 12:18 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hnilička (101 článků) , Jan Vladislav (30 článků) , Jan Husák (72 článků)

Padají další hlavy. Teplický mejdan smetl i libereckého policejního šéfa Husáka

 
Policejní prezident Jan Švejdar odvolá Vladislava Husáka z pozice ředitele policie v Libereckém kraji. Husák, který se o víkendu účastnil akce v teplickém hotelu, dopoledne přijel za Švejdarem na policejní prezidium projednat celou záležitost osobně.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vladislav (30 článků) , Jan Husák (72 článků)

Husáka přesunou na „trestnou lavici“, útvar vzdělávání

 
Končící šéf liberecké krajské policie Vladislav Husák podal ve středu podle předchozí domluvy s policejním prezidentem Janem Švejdarem písemně rezignaci na ředitelskou funkci kvůli své účasti na sobotní oslavě narozenin někdejšího vlivného člena ČSSD Petra Bendy v jeho teplickém hotelu Prince de Ligne. Od února by měl nastoupit na útvar policejního vzdělávání.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (229 článků) , Jan Vladislav (30 článků) , Jan Benda (56 článků) , Jan Husák (72 článků)

Policejní šéf Husák je ve vážném stavu v nemocnici

 
Šéf liberecké krajské policie Vladislav Husák je ve vážném stavu v nemocnici. Informovala o tom v pátek dopoledne Česká televize. Policejní prezident Jan Švejdar to potvrdil s tím, že Husákův stav je stabilizovaný.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vladislav (30 článků) , Jan Husák (72 článků)

Policejní šéf Švejdar pro Blesk k Husákovi na večírku kmotra: Měl by se omluvit a odejít!

 
V covidem ochromené době zakázaná oslava, po které padaly hlavy. Nejdřív svůj poslanecký mandát musel složit Milan Hnilička (47, za ANO). Dalším, kdo ve své funkci skončil, byl šéf policie v Libereckém kraji. Co teď s Vladislavem Husákem bude? Vyhodí ho od sboru, nebo odejde sám? V exkluzivním rozhovoru pro Blesk to řekl policejní prezident generálmajor Jan Švejdar (53).
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hnilička (101 článků) , Jan Vladislav (30 článků) , Jan Husák (72 článků)

Policejní šéf Vladislav Husák je v nemocnici! Musel ho přepravit vrtulník! Spekuluje se o infarktu

 
Policista a končící ředitel policie v Libereckém kraji Vladislav Husák byl náhle hospitalizován, uvedla ČT24. Podle informací Blesku ho transportoval vrtulník, a jak sdělil policejní prezident Jan Švejdar, nyní by měl být již ve stabilizovaném stavu.
29.01.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vladislav (30 článků) , Jan Husák (72 článků)

Miláček Dubček? Zabrzděte. Toto prý nasliboval Sovětům

 
V dokumentárním pořadu Českého rozhlasu s názvem „Proč Husák?“ zkoumá historik Jan Sedmidubský pozadí okupace v roce 1968 a důvody, proč se poté vlastně stal normalizačním prezidentem právě Husák. Zajímavý a podstatný je popis Alexandra Dubčeka. Tento politik měl několikrát možnost invazi odvrátit, ale v klíčových okamžicích se ukázalo, že toho není schopen.
26.08.2020 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Husák (72 článků)

Hrozilo nebezpečí Zemanovi? ptá se Zdeněk Zbořil po týdnu vzpomínání na Palacha. A vydává svědectví

 
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA Politolog Zdeněk Zbořil v dnešním Rozjezdu analyzuje způsob, jakým je ve veřejném prostoru zmiňováno 50. výročí sebeupálení Jana Palacha, hovoří o potřebě archetypu obětního beránka a přidává vlastní vzpomínky na 16. leden 1969. K rozhodnutí prezidenta, který osobně nepřišel položit věnec k památníku, odkazuje na konspirační praxi: „Pozornost, kterou média v současné době věnují útočníkům s noži a chladnými zbraněmi, je tak intenzivní, že by bylo zázrakem, aby se někdo podle jejich popularity nezařídil.“ Pozornost věnuje také Velké zlaté medaili pro slovenského prezidenta: „Za prezidentování Gustáva Husáka, který dbal na slovenské nomenklaturní zastoupení na úřadech v Praze, se vyprávěl zlý vtip, že Brňáci jsou Slováci, kteří nedošli do Prahy. Není to hezký humor, až skoro na hranici inteligence paní Geislerové. Ale někdy i jurodiví jsou solí země, a proto je máme rádi.“
21.01.2019 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Gustáv Husák (145 článků) , Jan Zeman (509 článků) , Jan Husák (72 článků)

Advokátka odsuzuje všechny, co kádrují Nohavicu: Jste jako kdysi komunisté! Paní Šabatová dostala za zásluhy ombudsmanku a je tam naprosto zoufalá

 
ROZHOVOR Kdysi kádrovali umělce soudruzi! I to připomíná v souvislosti s kritikou, která dopadá na písničkáře Jaromíra Nohavicu kvůli převzetí Puškinovy medaile, známá advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. „Přijde mi to úsměvné – za totality by bylo hrdinství odmítnout ocenění od Husáka, dnes je akt odvahy přijmout ocenění od Putina. Nezdá se vám, že se vracíme k umělecké totalitě, jen v jiném hávu?“ dodává. A co říká na plán vyšetřovací komise pro zkoumání ruského a čínského vlivu? „Zeptejte se lidí, co platí hypotéku!“ V závěru rozhovoru se věnuje výročí 17. listopadu, které se blíží. „Je to historie, která je definitivně pryč, a my potřebujeme program pro dnešek. Takže akce k listopadu budou plné patetických řečí, ale nikam nepovedou. Listopad je definitivně uzavřená kapitola.“
09.11.2018 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Nohavica (232 článků) , Jan Husák (72 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »