Články k osobnosti

Jan Hřebejk

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hřebejk »
 

Filmařům se nelíbí Česká zbrojovka na festivalu

 
Skupina českých filmařů, mezi nimi například režisérka Tereza Nvotová, herečka Aňa Geislerová, scenárista a člen karlovarské hlavní poroty Štěpán Hulík, režiséři Jan Hřebejk, Vladimír Michálek či producenti Pavel Strnad nebo Tereza Polachová apelují otevřeným dopisem na vedení Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, aby se příští ročník konal bez podpory České zbrojovky.
01.07.2019 12:08 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Vladimír Michálek (115 článků) , Pavel Strnad (5 článků) , Tereza Nvotová (30 článků) , Štěpán Hřebejk (1 článek)

Filmaři napsali festivalu ve Varech. Nechtějí, aby ho platila zbrojovka

 
Jan Hřebejk, Tereza Nvotová či Vít Klusák apelují na vedení karlovarského festivalu, aby se vzdalo sponzora, společnosti Česká zbrojovka.
01.07.2019 12:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Vít Klusák (67 článků) , Tereza Nvotová (30 článků)

Petice! Jan Hřebejk, Rejžek a herečka Hrzánová vystoupili proti Babišovi a vládě

 
Herečky Bára Hrzánová či Hana Krobotová, režisér Jan Hřebejk, kritik Jan Rejžek či publicista Alexandr Tomský. Tito a mnozí další podepsali petici proti zdanění církevních restitucí. Píše o tom server Forum24.cz na základě informací Klubu na obranu demokracie.
21.01.2019 08:46 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Barbora Hrzánová (80 článků) , Jan Rejžek (63 článků)

Velké sólo Jany Černochové: Slizká politika Zemana a Babiše. Lepšolidi? Prezident je pokrytec. Protesty v ulicích ano, ale efekt mají kontraproduktivní...

 
ROZHOVOR Současnou kombinaci obsazení funkcí prezidenta a premiéra České republiky považuje poslankyně ODS a starostka Prahy 2 Jana Černochová za nejhorší. Politiku Miloše Zemana a Andreje Babiše označuje dokonce za „slizkou“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se vyjádřila také k výzvě režiséra Jana Hřebejka, který žádá národ, aby vyšel do ulic, a nekompromisně zúčtovala i s Miroslavem Kalouskem, podle jehož vyjádření se Čechoslováci nechali po okupaci v roce 1968 rychle zastrašit.
18.01.2019 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Miroslav Kalousek (6707 článků) , Miloš Zeman (22562 článků) , Jana Černochová (448 článků)

Režisér Jan Hřebejk se pochlubil celou rodinkou: Z nemluvněte z Medvídka už je pořádný chlapák

 
Do společnosti vyráží režisér Jan Hřebejk (51) většinou jen v doprovodu své manželky Lenky Hřebejkové, tentokrát ale vyvedl celou rodinu. Všichni pohromadě si vyšli do kina na premiéru animované komedie Ledová sezóna: Medvědi jsou zpět.
18.01.2019 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků)

„Chová se jako vůl!“ Známý herec si to jednou pro vždy vyřídil s Hřebejkem, který svolává národ do ulic. A přidali se další umělci

 
ANKETA Na možné ohrožení demokracie a svobody upozorňují už řadu měsíců někteří umělci. Slova „Co dělat? Pojďme do ulic“ režiséra Jana Hřebejka se objevila v kalendáři Revue Forum na rok 2019. S upozorněním na nutnost postavit se strachu ve společnosti se přidal například zpěvák Tomáš Klus. Svůj názor na toto téma vyjádřili pro ParlamentníListy.cz herci Ivan Vyskočil a Jan Kuželka, známý bloger Ladislav Větvička, producent Aleš Trdla i spisovatel Jan Bauer. Mají pocit, že je právě nyní, v roce, kdy si připomínáme 30 let od sametové revoluce, ten správný čas vyjít do ulic?
15.01.2019 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Ivan Vyskočil (209 článků) , Ivan Vyskočil (208 článků) , Tomáš Klus (912 článků) , Jan Kuželka (35 článků) , Jan Bauer (53 článků) , Jan Bauer (53 článků) , Jan Bauer (53 článků) , Jan Bauer (21 článků)

Ošálený režisér Jan Hřebejk na mejdanu: Zamotal se s herečkou!

 
Premiéra filmu Cena za štěstí se proměnila na ovíněnou cestu domů. Jan Hřebejk (51) se nechal »ošálit« jinou ženou, Pavel Řezníček (52) padal ze schodů a rozjařená Ivana Chýlková (55) táhla noční Prahou.
10.01.2019 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Ivana Chýlková (288 článků) , Pavel Řezníček (24 článků) , Pavel Řezníček (49 článků)

Holubová sledovala »své« Pupendo! Jak na slavnou roli vzpomíná?

 
„Po ránu, po ránu, mokrej hadr na tlamu,“ zní první slova Evy Holubové (59) alias Aleny Márové ve filmu Pupendo. Tento film režiséra Jana Hřebejka (51) se stal oblíbenou českou klasikou – stejně jako například jeho další snímek, legendární Pelíšky. Hlášky z něj zlidověly a na televizních obrazovkách dochází k jeho častým reprízám. A nyní se nad Pupendem rozněžnila i představitelka titulní ženské role.
09.01.2019 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Eva Holubová (240 článků)

Tajemství nejúspěšnějšího snímku Jana Hřebejka: Co vlastně znamená PUPENDO?

 
Autorský tým filmu Musíme si pomáhat či skvělých Pelíšků se v roce 2003 opět sešel, aby společně natočil další skvost naší kinematografie. Vzniklo Pupendo, hořká komedie, jejíž děj se odehrává před rokem 1984. Co je ale reálné pupendo a kdo si záležitost, která se skrývá pod tímto názvem, musel vytrpět?
08.01.2019 20:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků)

Do ulic! velí Jan Hřebejk. Velká výzva umělců pro rok 2019!

 
Časopis Respekt není jediný, který shání nové čtenáře a předplatitele. Stojí o ně i Revue FORUM, politicko-společenský měsíčník. Reklamu se mu snaží udělat i spřízněné Forum24 Pavla Šafra. Ovšem na rozdíl od Respektu, čtenáři se musí spokojit pouze s ukázkou citátů známých osobností místo procítěných videí.
04.01.2019 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků)

Miloš Zeman rozpálil Hřebejka, Žantovského a další. Použil ošklivé slůvko

 
Termín „lepšolidé“ již nějakou dobu zaznívá v českých médiích. Jeho častým uživatelem je moderátor a generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup, v projevu ho použil i prezident Zeman, který jím označil některé komentátory, kteří komentují kdeco, nicméně podle něj pořádně ničemu nerozumí. Ale našli se takoví, kteří s tímto termínem mají problém, jako například režisér Jan Hřebejk či komentátor Jan Vávra z ČRo.
02.01.2019 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Hřebejk poprvé otevřeně: PRAVDA O PELÍŠKÁCH

 
Jen málo českých filmů se stalo takovým hitem jako Pelíšky režiséra Jana Hřebejka (51). V kinech na ně přišlo přes milion diváků a v televizi se reprízují každé Vánoce. Letos byly na Štědrý večer třetím nejsledovanějším pořadem. Lidé je milují a hlášky z nich zlidověly. Legendární snímek právě teď slaví dvacet let. A to byl důvod sejít se s režisérem na jeho hausbótu a na film zavzpomínat...
30.12.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků)

Hřebejk udeřil: Zeman a Babiš nám škodí víc než uprchlíci a muslimové. A vyzval oponenty, aby ho prokleli

 
Režisér Jan Hřebejk se čas od času vyjadřuje ke společenské situaci v naší zemi. Když už se k tomu odhodlá, nebere si většinou servítky. Potvrdil to i svým tweetem, v němž zmínil českého prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) a komunisty s Tomiem Okamurou (SPD). Na svá ostrá slova se však dočkal odpovědi.
28.12.2018 21:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Andrej Babiš (15841 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Zeman souzní se Soukupem a zaútočil na „lepšolidi“. Hřebejk: „Ubohá nálepka“

 
S termínem „lepšolidé“ na obrazovkách mnoha svých pořadů „perlí“ majitel televize a moderátor v jedné osobě Jaromír Soukup. Za „krásný“ jej ve vánočním poselství označil Miloš Zeman, naopak mj. režisér Jan Hřebejk míní, že jde o „ubohou“ nálepku. Zeman to na sociálních sítích schytal povícero. A to částečně i od lidí, kteří se jinak prezidenta zastávají. Zařadil se Zeman svými slovy sám mezi „lepší lidi“, kteří jen ostatní poučují?
28.12.2018 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

Jaro na ČT: Kopta dostane talkshow, Doktor Martin film, Čermák dvojku Rapla

 
Česká televize nabídne na jaře řadu nových původních seriálů, filmů a minisérií. Divákům se představí dva nové komediální formáty – jeden od tvůrčí dvojice Prušinovský–Kolečko, druhý od režiséra Miroslava Krobota s celým souborem Dejvického divadla v hlavní roli. V nové sezoně se také uzavře cyklus Detektivové od Nejsvětější trojice pod režií Jana Hřebejka a Viktora Tauše. Diváci se vrátí do beskydského Protějova ve Strážmistru Topinkovi a Česká televize nabídne i tři nové televizní filmy podle knih Hany Proškové s Viktorem Preissem, druhou řadu Rapla a desítku premiér nejnovějších českých filmů. Poprvé se představí také nová talkshow Václava Kopty.
05.12.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků) , Václav Kopta (120 článků) , Miroslav Krobot (107 článků) , Viktor Preiss (164 článků) , Viktor Tauš (37 článků) , Martin Doktor (215 článků)

Působivý thriller Rédl stojí na málo přesvědčivé konstrukci

 
Temný krimithriller Rédl, který včera v České televizi čtvrtým dílem skončil, vyzněl především díky režii Jana Hřebejka působivě a v kontextu domácí žánrové produkce i mimořádně jak tématem, tak ztvárněním. Přesto zanechal i dojem díla, které se nepovedlo dotáhnout k úplně konzistentnímu tvaru.
03.12.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků)

Komunisté ožili. Drží Babišovu vládu a vylézají z děr

 
Hitem televizních obrazovek posledních několika týdnů je kriminální seriál Jana Hřebejka Rédl. Ukazuje Československo počátku 90. let, estébáky a komunisty, kteří se těžce vyrovnávají s tím, že neprošli prověrkami a byli odstaveni. Hřebejk by klidně mohl dotočit pokračování po bezmála třiceti letech, v němž se estébáci a komunisti znovu sebevědomě derou na povrch, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes. 
29.11.2018 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků)

Režisér Hřebejk, velký kritik vychování Zemana, si ulevil: Za orálek bude análek. Ale násadou od koštete...

 
Český režisér Jan Hřebejk, jenž je ostrým odpůrcem prezidenta Zemana a nově je zastupitelem v Praze 5, se na sociální síti kriticky vyjádřil k sociální demokracii, jejíž poslanci před pátečním hlasováním o nedůvěře vládě opustili sál Poslanecké sněmovny.
25.11.2018 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků)

Režisér Jan Hřebejk vzpomíná: Na Národní nás stlačili, to byla největší sviňárna. Pak jsem utekl ke kamarádovi a viděl to na CNN...

 
Celé Česko si dnes připomíná 29. výročí sametové revoluce. Režisér Jan Hřebejk na 17. listopad 1989 zavzpomínal pro televizi Prima. Hřebejkova vzpomínka je trochu jiná, než u řady pamětníků, Pamatuje si totiž, jak o listopadu 1989 v tehdejším Československu referovala americká CNN. Prozradil také, čeho si na 17. listopadu 1989 cení nejvíc, A navrch přidal vzpomínku na jednu „komunistickou prasárnu“.
17.11.2018 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků)

Hřebejkův seriál Rédl je drtivým obrazem 90. let, kdy se rozpadal stát i hodnoty

 
Česká televize odvysílala první díl nového seriálu Jana Hřebejka. Raná 90. léta sugestivně zachycuje jako svět, v němž neexistovaly jasné hodnoty.
14.11.2018 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (391 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »