Články k osobnosti

Jan Hřebejk

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hřebejk »
 

Sprostý výlev Jana Hřebejka se rozlehl Českem

 
Režisér Jan Hřebejk je velmi nespokojen. Ani trochu se mu nelíbí, co mu předkládá sociální síť X, dříve známá jako Twitter. Včetně „zábavných pí*ovin“. Sprostý výlev slavného režisérka uživatele zaujal. Stěžovali si na Elona Muska.
28.08.2023 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Elon Musk (285 článků)

U mě dobrý: Zajímavosti a chybičky v komedii Jana Hřebejka

 
Jan Hřebejk a Petr Jarchovský po čase opět sáhli po knize Petra Šabacha. Příběh zasadili do zahrádkářské kolonie na Libeňském ostrově. Podívali se i do přilehlého přístaviště a na bleší trh v areálu bývalé Kolbenky. Nádražní putyka nevalné úrovně, ve které vrcholí celý film, je na Smíchovském nádraží.
12.08.2023 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Petr Jarchovský (80 článků)

Hřebejkova Iveta: Slovenský seriál o obyčejných lidech, předsudcích, životě, lásce a splněných i nesplněných snech

 
Slovenský seriál Iveta z roku 2022 se stal mimořádně úspěšným televizním pořadem stanice JOJ. Stojí za ním režisér Jan Hřebejk a scenárista Petr Kolečko, který se po seriálu Most! opět podílel na sociální satiře.
05.08.2023 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Petr Kolečko (309 článků)

Rajchl (PRO): Odmítám, aby stát řídili politici, kteří jej vnímají jako ukrajinskou gubernii či bruselskou kolonii

 
Odpověď na svém veřejném facebookovém profilu režisérovi Janu Hřebejkovi na jeho kritiku poslance Patricha Nachera
03.08.2023 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků)

Hřebejk chtěl točit seriál o Davidu Rathovi. Ale ČT se lekla, stěžuje si

 
„Veřejnoprávní televize se lekla,“ říká režisér Jan Hřebejk, jenž se pustil do seriálového ztvárnění knih o slavné korupční kauze Davida Ratha z českého podsvětí. „Nejdřív to Česká televize chtěla, ale pak mi bylo vzkázáno: My to nechceme,“ popsal v pořadu Galerie osobností serveru Seznam Zprávy.
01.06.2023 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , David Rath (4629 článků)

„Rakušanovi pohůnci si netroufli.“ Ale v Německu ano. Roger Waters budí vášně

 
Spoluzakladatel britské rockové kapely Pink Floyd Roger Waters je vyšetřován policií v Berlíně kvůli možnému šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině. Případ souvisí s Watersovým koncertem z minulého týdne, na kterém vystoupil v černém kabátu s červenou páskou na paži. K jeho vystoupení se vyjádřili i Roman Šmucler a Jan Hřebejk, k jeho pražskému koncertu pak Jindřich Rajchl.
26.05.2023 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Roger Waters (60 článků) , Roger Floyd (7 článků) , Roger Waters (14 článků)

Rok 1989 i dnešek. Hřebejk totálně ztrhal Igora Chauna. Žádné zásluhy

 
Režisér Jan Hřebejk se na svém twitterovém profilu rozepsal o svém režisérském kolegovi Igoru Chaunovi. Uvedl, že Chaun v roce 1989 nic neorganizoval, pouze hezky hovořil na tiskovkách a balkónech.
25.04.2023 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Igor Chaun (35 článků)

Děti slavných na Českém lvu: Polívkův syn s přítelkyní i protekční spratek Vincenta Navrátila

 
Některé slavné osobnosti na udílení cen Český lev vyrazily i se svými dětmi. Jednou z nich je třeba Jiří Bartoška, který na galavečer přišel v doprovodu své krásné dcery. Stejně tak i režisér Jan Hřebejk. Jako gentleman se pak ukázal Vincent Navrátil, který své mamince Veronice Žilkové perfektně nahradil její plus jedna. Podívejte se, jak to všem na akci, na které byla i redakce eXtra.cz, slušelo. 
05.03.2023 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Jiří Bartoška (840 článků) , Vincent Navrátil (131 článků)

Hřebejk naříká: Já něco napíšu a sletí se na mě „pablbové“. Hájil auta na baterky

 
Evropská unie definitivně zakázala prodej nových aut se spalovacími motory od roku 2035 a režisér Jan Hřebejk nevychází z údivu, jaký odpor zákaz spalovacích aut mezi lidmi vyvolal. Jak naznačuje, řešit dnes něco, co má přijít za dvanáct let, postrádá významu, společnost se nakonec stejně přizpůsobí. Ovšem v následné diskusi zazněly silné protiargumenty.
17.02.2023 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků)

„Kolaborantská špína!“ Je to tady. Po Zemanově vystoupení se už vstává ze židlí

 
Generál Petr Pavel se vymezil proti Miloši Zemanovi a odmítl, že by na úřad hlavy státu neměl dost zkušeností. Danuše Nerudová děkovala voličům. Do diskuse na Twitteru se zapojil také režisér Jan Hřebejk, který Zemana nešetřil. Označil ho za „kolaborantskou špínu“.
18.12.2022 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Petr Pavel (2465 článků)

Čižinský si stěžoval, dostal sodu. A Hřebejk naříká...

 
Lídr Prahy sobě Jan Čižinský odsoudil společný postup pražské koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) a hnutí ANO – na čtvrtečním jednání zastupitelů chtějí odstavit z postu pražského primátora Hřiba a nahradit ho lídrem Spolu Bohuslavem Svobodou. Další radní se však zatím volit nebudou. Na Čižinského se vzápětí snesla ostrá kritika, tu mu pomohl odrážet režisér Jan Hřebejk.
14.12.2022 22:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků)

Jindřiška z Pelíšků se vůbec nezměnila. 24 let po slavném filmu vypadá pořád jako náctiletá rebelka

 
I po takových letech je to pořád ona. Herečka Kristýna Badinková Nováková je všem notoricky známá hlavně jako představitelka náctileté Jindřišky z kultovního filmu Jana Hřebejka Pelíšky z roku 1999. Ačkoli je to už dlouhá doba, vypadá to, že Kristýna vůbec nestárne. Dokazují to snímky z divadelní premiéry, kde herečku zachytili fotografové z portálu Herminapress.
10.12.2022 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků)

Filmová dcera Vilmy Cibulkové a syn Bolka Polívky už se nikdy ve filmu neobjevili

 
Jan Hřebejk a Petr Jarchovský se po filmu Šakalí léta a Pelíšky pustili do další spolupráce a na světě byl film Pupendo, který má celou řadu komediálních prvků, ale odráží i temnou stránku života v socialismu. Tvůrci se inspirovali povídkami Petra Šabacha, ale použili i vlastní autentické zážitky.
06.12.2022 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Vilma Cibulková (256 článků) , Petr Jarchovský (80 článků)

Jan Hřebejk podpořil Wollnera: Gauneři vygenerovali kompro. Přidal i jména

 
Kolem šéfa týmu Reportérů ČT a jeho bývalé spolupracovnice to bublá. Dobiášová obvinila Wollnera, že se Wollner ve svém týmu dopouštěl bossingu a sexuálního harašení. A na sociálních sítích se na toto téma rozjela živá diskuse, do níž se zapojil i režisér Jan Hřebejk, který mimo jiné vyčinil současné vládě Petra Fialy. Další režisér, tentokrát spolupracovník Reportérů, otevřeně popsal, jak to ve Wollnerově týmu chodí.
04.12.2022 12:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Petr Fiala (5707 článků)

To bude společnost. Na 17. listopad se chystá pochod. Účastníci proklepnutí

 
Putinovi idioti, dezoláti, pomočená mrtvola. To je veřejný slovník organizátorů pochodu za demokracii, který proběhne na oslavu výročí 17. listopadu v Praze. Mottem pochodu je spojovat rozdělenou českou společnost. To jsme si nevymysleli my, ale politici ze STAN, TOP 09, ODS a KDU-ČSL. Tedy politici nepopulistických a neextremistických vládních stran. Chtějí být svorníky společnosti. Chtějí zpět českou vlajku. A podporuje je hokejista Hašek a režisér Hřebejk. O tom mluvila moderátorka Jana Bobošíková v pořadu Aby bylo jasno.
16.11.2022 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (975 článků) , Jan Hřebejk (534 článků)

Issová o roli v Pozadí událostí: Kombinaci kriminalistka-lesba-Hřebejk jsem chtěla rozhodně zažít

 
Herečka Martha Issová je jednou z hvězd minisérie Jana Hřebejka Pozadí událostí. Čím je jí postava kriminalistky lesby blízká a co si myslí o postavení žen a lidí s jinou orientací v profesním životě? To popisuje v tiskové zprávě, kterou máme k dispozici. Minisérie z produkce České televize je právě ve své polovině.
25.09.2022 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Martha Issová (356 článků)

Feminismus je v zájmu všech mužů. Nerovnosti? Neomluvitelné, míní Hřebejk

 
V polovině září měla na České televizi premiéru nová minisérie režiséra Jana Hřebejka s názvem Pozadí událostí. Kriminální seriál, odehrávající se na vysoké škole, má ale mnohem hlubší poslání než „jen“ odhalit, kdo je vrah. Ostatně společenskou problematikou se režisér a trojnásobný držitel Českého lva zabývá dlouhodobě.
24.09.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků)

Vycházející hvězda z minisérie Pozadí událostí: Otáhalová promluvila o natáčení a historce s Issovou

 
Čtyřdílný seriál České televize Pozadí událostí, za kterým stojí režisér Jan Hřebejk, získal přízeň diváků. V nové krimikomedii hraje kromě Jitky Čvančarové, Petry Hřebíčkové a Marthy Issové i tanečnice ze StarDance Natálie Otáhalová, pro kterou to byl první větší herecký projekt. Jak na spolupráci s Hřebejkem vzpomíná a jaký úkol jí během natáčení svěřil tatínek? Prozradila to během rozhovoru pro eXtra.cz.
18.09.2022 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Jitka Čvančarová (940 článků) , Martha Issová (356 článků) , Petra Hřebíčková (149 článků) , Natálie Otáhalová (47 článků)

Pozadí událostí: Nová minisérie s hvězdným obsazením rozdělila diváky

 
Minisérie Jana Hřebejka Pozadí událostí měla svou premiéru na obrazovkách České televize v neděli večer. V hlavních rolích se představili Jiří Havelka, Petra Hřebíčková, Martha Issová či Jitka Čvančarová. V seriálu si kromě nich zahrála i slovenská hudebnice Katarína Kubošiová, známá pod uměleckým jménem Katarzia. Jak se první díl líbil divákům?
11.09.2022 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Jiří Havelka (60 článků) , Jitka Čvančarová (940 článků) , Martha Issová (356 článků) , Petra Hřebíčková (149 článků)

Minisérie s detektivní zápletkou. V Pozadí událostí zazáří i slovenská zpěvačka Katarzia

 
Očekávaná minisérie Pozadí událostí od Jana Hřebejka (55) se objeví na obrazovkách České televize již od této neděle. V hlavních rolích se představí Jiří Havelka, Petra Hřebíčková, Martha Issová či Jitka Čvančarová. Těšit se můžete i na neokoukané tváře. Jednou z nich bude slovenská hudebnice Katarína Kubošiová, známá pod uměleckým jménem Katarzia. Ta se ve své roli snaží skloubit roli matky a umělkyně. Co dalšího Katarzia v rozhovoru pro ČT prozradila?
11.09.2022 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hřebejk (534 článků) , Jiří Havelka (60 článků) , Jitka Čvančarová (940 článků) , Martha Issová (356 článků) , Petra Hřebíčková (149 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »