Články k osobnosti

Jan Horník

  senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Horník »
 

Horník (STAN): Veleba nás vrací k předlistopadové cenzuře

 
Vyjádření k senátní novele zákona o rozhlasových a televizních poplatcích. Novelu dnes navrhovatel Jan Veleba vzal zpět a na programu 7. schůze Senátu tak tato úprava nebude oproti původnímu programu projednána.
19.03.2015 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Zemanovi přijde od některých senátorů nepříjemný dopis. Podívejte se

 
Ke kritice prezidenta Miloše Zemana se připojili také senátoři ze senátorských klubů KDU-ČSL a nezávislí a Starostové a nezávislí, kteří požadovali, aby Zeman v Senátu vysvětlil své výroky a chování z poslední doby. Výzvu ale Senát odmítl. Předsedové klubů Petr Šilar a Jan Horník mu proto poslali dopis, ve kterém Zemana vyzývají k tomu, aby „dbal na dlouhou tradici prosazování lidských práv v zahraniční politice", respektoval postavení Česka v EU a NATO, hovořil na zahraničních cestách mateřštinou a „byl takovým prezidentem, na jakého mohou být hrdí všichni občané České republiky bez rozdílu politického přesvědčení".
05.12.2014 16:42 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků) , Miloš Zeman (22546 článků) , Petr Šilar (47 článků)

Miliónové příjmy a nákupy nemovitostí. Senátoři přiznali majetek

 
Miliónové přivýdělky, nákupy či dary nemovitostí za další milióny. Vyplynulo to z majetkových přiznání za uplynulý rok, která musejí zákonodárci podávat do konce června. Většina z 81 členů Senátu to již učinila, oznámení neodevzdali do pondělního odpoledne jen tři, a to Jiří Čunek, starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar (oba KDU-ČSL) a starosta Božího Daru Jan Horník (za STAN).
30.06.2014 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (739 článků) , Jan Horník (62 článků)

Horníku, uskromni se, vzkazuje Bakalova firma. Odborář: Hrozí výbuch hněvu

 
Odboráři nesouhlasí s úspornými kroky, které navrhuje vedení těžební společnosti OKD. Vlastníci firmy prý podcenili situaci na trhu s uhlím. Více ji však podceňuje vláda, která nedokáže dopracovat energetickou koncepci státu a nezvládá ani dostatečně zpracovat surovinovou politiku ČR. Vláda je navíc v područí politických přeběhlíků, kteří mají větší vliv než tripartita a politické strany. ParlamentnímListům.cz to řekl Jan Sábel, předseda hornického odborového svazu.
29.05.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Vaňhová: Proč senátor Horník autentický záznam vyhrožování nezveřejní?

 
Odpověď na dotaz čtenářky: Co říkáte vy na výhružky od vašeho prvního náměstka (Koudy) a také na výhružky vašeho životního partnera vůči senátorovi za TOP 09 Janu Horníkovi, jak uvedl ve svém rozhovoru v České televizi?
21.07.2012 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Horník (TOP 09): Plynovody jsou velice důležité a potřebné

 
REAKCE senátora Jana Horníka na článek "Tvrdá dohra: Senátor TOP 09 chce 50 milionů na podivnou investici z fondů EU".
13.07.2012 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Tvrdá dohra: Senátor TOP 09 chce 50 milionů na podivnou investici z fondů EU

 
EXKLUZIVNĚ Spor mezi významným členem sociální demokracie Romanem Houskou, místopředsedou chomutovské ČSSD a senátorem TOP 09 Janem Horníkem mohli diváci pozorovat živě v komentovaných Událostech ČT. Tam ovšem zazněl pouze názor zástupce TOP 09 v horní komoře Parlamentu. ParlamentníListy.cz proto pátraly po detailech.
09.07.2012 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Horník: Chobotnice na ROP Severozápad je větší, než si připouštíme

 
V kauze ROP Severozápad přibyli další čtyři obvinění, jež měli zneužít pravomoci úřední osoby a poškodit tak finanční zájmy evropského společenství. Zatímco dlouhodobý kritik senátor Jan Horník (TOP09) vidí v rozdělování dotací v regionu rozvětvenou chobotnici, ředitel úřadu ROP Severozápad Pavel Markvart (ODS) by za nově obviněné dal ruku do ohně.
03.07.2012 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Loni splácel ze senátorů nejvíce peněz Dienstbier

 
Největší sumu musel ze senátorů loni splácet místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier, a to kvůli dvěma hypotékám za celkem 5,8 milionu korun. O půl milionu korun tak překonal dříve nejzadluženějšího senátora, starostu Božího Daru Jana Horníka (TOP 09). Vyplývá to z úplného seznamu oznámení senátorů o jejich vedlejších příjmech a činnostech. K dnešnímu dni už byla oznámení v registru k dispozici od všech členů horní komory.
02.07.2012 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků) , Jiří Dienstbier st. (754 článků)

Vyděšení politici. Protikorupční platformu zakládají raději sami

 
Známá senátorka Alena Dernerová (Severočeši.cz), Jan Horník (STAN) a člen monitorovacího výboru ROP Severozápad Radan Večerka (Strana Zelených) založili Protikorupční platformu Severozápad jako protiváhu korupčnímu prostředí, kterým je hluboce zasažena politika v Ústeckém a Karlovarském kraji. Hlavním cílem platformy je dosažení maximálního očištění regionu Severozápad od klientelismu a korupce.
15.06.2012 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Nejsme mafiáni, tvrdí ruský podnikatel. Žít v Čechách prý není žádný med

 
Ruský ekonom Kamil Magomedov (1958) se již před čtrnácti lety natrvalo usídlil v KarlovýchVarech. Tak dokonale se zde domestikoval, že vydává publikace, v nichž svým krajanům radí, jak žít v Čechách. Svého osudového rozhodnutí nelituje ani na okamžik, i když situace u nás není rozhodně ideální. Hlavní problém vidí ve vízové politice, za pravdu mu dávají odborníci i senátor Jan Horník.
16.10.2011 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Neuvěřitelné. Euroskeptik Klaus mírnil kritiku vůči Evropské unii

 
Zatímco při setkání s krajskými zastupiteli se prezident Klaus netajil kritikou médií, oblíbené téma Evropské unie překvapivě velkoryse přešel. A to i přesto, že mu přítomní členové ODS děkovali za jeho postoje vůči EU. Senátor Jan Horník považuje za neuvěřitelné, že se tak chovají představitelé kraje, které doslova zachránily miliardové dotace z Bruselu.
15.09.2011 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Ať rizika ztrátové linky nese náměstek hejtmana, říká senátor Horník

 
Senátora Jana Horníka nenechává v klidu připravovaná letecká linka z Karlových Varů do Vídně. Coby krajský opoziční zastupitel udělal všem, kteří ji prosazovali, pořádnou čáru přes rozpočet, když namísto deklarovaných výhod leteckého spojení mezi lázeňskou a rakouskou metropolí prokázal pravý opak.
11.05.2011 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Evropské fondy zneužívají politické strany, tvrdí senátor Horník

 
Jan Horník, senátor za hnutí Starostové a nezávislí, poskytl rozhovor serveru Českápozice.cz. Mluvil o sporném čerpání peněz z fondů Evropské unie. Finance se prý rozdělují nestandardním způsobem.
01.05.2011 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Hodně jsem přemýšlel, zda vládu podpořit, říká „topkař" Chlad

 
Bývalý populární náčelník Horské služby na Božím Daru Rudolf Chlad se probojoval do parlamentu za TOP 09 a porazil velmi silné soupeře. Boží Dar se tak může jako jediné město v kraji a možná i v celé republice pochlubit tím, že má své zastoupení jak v senátu, kde obhájil svoje křeslo Jan Horník, tak v parlamentu.
29.04.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků) , Rudolf Chlad (19 článků)

Bárta a John někomu pořádně šlápli na kuří oko, myslí si senátor Horník

 
Senátor Jan Horník (STAN) na vlastní kůži několikrát pocítil, jaké následky má, když někomu překazíte mocenské plány a jaké to je být cíleně diskreditován. Jako krajský zastupitel také ví mnohé o podivných zakázkách a tunelech v karlovarském regionu, například ve zdravotnictví a dopravě. O české politice si proto nedělá žádné iluze.
18.04.2011 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Senátora Horníka vytočila letecká linka do Vídně

 
Další souboj vyhlásil karlovarskému hejtmanovi Josefu Novotnému senátor Jan Horník. Poté, co si ostře a nadoraz vyměňovali názory kvůli karlovarské nemocnici, vybublal nový konflikt. Tentokrát jde o zavedení letecké linky Karlovy Vary - Vídeň a různá podezření ohledně výběrových řízení pro karlovarské letiště.
25.03.2011 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků) , Josef Novotný (192 článků) , Josef Novotný (192 článků)

Hejtman Novotný versus senátor Horník. Co jste to za člověka? ptá se hejtman

 
V nečekaně ostrý duel vyústil střet mezi karlovarským hejtmanem Josefem Novotným a senátorem Janem Horníkem. Když se Horník se na hejtmana kraje obrátil otevřeným dopisem kvůli situaci v Karlovarské krajské nemocnici, se zlou se potázal. Hejtman mu v reakci, kterou dokonce zavěsil na portál krajského úřadu, vyčetl všechny jeho údajné hříchy.
16.03.2011 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků) , Josef Novotný (192 článků) , Josef Novotný (192 článků)

Cheb: Se změnou majitele krajských nemocnic nesouhlasíme

 
Prohlášení vedení města Chebu a lékařů k názorům zastupitele Karlovarského kraje a senátora Jana Horníka.
10.03.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)

Fotovoltaika: Politici udělali chybu, potréstáni budou občané

 
Senátor Jan Horník přiznal odpovědnost za boom solárních elektráren. Politici prý situaci neohlídali. Potrestáni budou ale pouze tak jako všichni ostatní - zaplatí drahou elektřinu.
03.03.2011 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horník (62 článků)