Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Hamáček: Koledníci mají letos smůlu

 
Ministr vnitra a šéf ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) odmítl, že by o nadcházejícím víkendu mohli koledníci oslavit Velikonoce. Tradiční zvyky letos budou muset ustoupit opatřením proti šíření koronaviru.
06.04.2020 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Z promořování není cesty zpět, varuje Hamáček

 
Rozhodnutí o promořování populace by podle šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka bylo zásadní změnou v politice státu a krokem, ze kterého není cesty zpět. Řekl to v pondělí na tiskové konferenci Ústředního krizového štábu v reakci na to, že o řízeném promořování populace koronavirem mluví ministr zdravotnictví Adam Vojtěch i jeho náměstek Roman Prymula.
06.04.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Adam Vojtěch (572 článků)

Babiš a Hamáček jsou ve při. Kvůli opatřením

 
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se ocitl ve při s předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO). Pánové se nemohou shodnout, zda už nastal čas uvolňovat karanténu nebo bude lepší ještě zachovat v platnosti co nejpřísnější opatření.
06.04.2020 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Jan Hamáček otevřeně: Názor Prymuly na promořování společnosti je rizikový, překvapil mě

 
V polovině května návrat dětí do školních lavic, otevřené obchody za stavu, kdy Česko nemá lék proti epidemii nového koronaviru. Takový je nový scénář náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly, který v boji s nemocí změnil názor na nutnost pokračovat v tvrdých opatřeních. Podle něj, pokud nadále potrvá příznivý vývoj, dojde k jejich zmírnění a začne řízené promořování populace. Prymula tak překvapil šéfa krizového štábu Jana Hamáčka, který redakci eXtra poskytl svůj pohled na to, že dochází k obrátce o 180 stupňů.
06.04.2020 08:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Uvolní se restrikce rychleji? Hamáček se vzpírá Babišovi

 
Otevírat aspoň malé obchody a sportoviště už tento týden, nebo pokračovat ve tvrdé restrikci a nechat omezení, tak jak jsou? O tom se v pondělí a pak znovu ve středu bude dohadovat vláda. Premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli konkrétně vyjmenoval, co by se mohlo otevřít, ale ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se tomu tvrdošíjně vzpírá. Opírá se přitom o svoji pozici šéfa Ústředního krizového štábu, na jehož zdrženlivé postoje se odvolává.
06.04.2020 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Ministr Hamáček: Čeští výrobci by měli přednostně zásobovat stát

 
Návrh na prodloužení nouzového stavu o 30 dní, domluva na distribuci nebo návrh usnesení vlády, aby vybraní čeští výrobci přednostně zásobovali ochrannými prostředky Ministerstvo vnitra. Pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka jednal kompletní Ústřední krizový štáb (ÚKŠ) i jeho ekonomický poradní tým.
05.04.2020 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Fiala s Bartošem šili na Primě do Hamáčka. To by bylo jako vzít hasičům hasící přístroj, rozčílil se

 
Česko má za sebou další týden života v karanténě. Proč musíme žít v nouzovém stavu, a jaké chyby dělá vláda? Nejen o tom v nedělní Partii hovořil jednak ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), jednak předsedové dvou opozičních stran, Ivan Bartoš (Piráti) a Petr Fiala (ODS), kteří kritizovali, že vláda situaci zneužívá k prosazování svých záměrů.
05.04.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1644 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Ivan Ivan (1434 článků)

Zeman navlékl červený svetr a chválí Hamáčka. Sýr a klobásu jedli s rouškami

 
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Blesk zhodnotil, v jaké situaci se Česko teď nachází. Přiznal, že nečekal, že se země do takové situace dostane. V pořadu S prezidentem v Lánech vyjádřil podporu ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD). Stejně jako on chce prodloužit v Česku nouzový stav až do 11. května. Vrátil se také k jejich společnému jednání. Za to byl kritizován kvůli tomu, že se svými poradci a jinými ministry na jednání jedli, a údajně tak mohli porušit bezpečnostní opatření.
05.04.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Miloš Zeman (23835 článků)

Hamáček s policejním prezidentem kontrolovali z vrtulníku, zda se turisté neshromážďují u památek. Byli spokojeni

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v sobotu odpoledne společně s policejním prezidentem Janem Švejdarem z policejního vrtulníku kontrolovali, zda se na oblíbených turistických místech neshromažďují lidé. Proletěli se například nad hradem Křivoklát či nad lomy Malá a Velká Amerika. „Nezaznamenali jsme žádný zásadní problém,“ napsal ve zprávě Hamáček serveru iRozhlas.cz.
04.04.2020 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Hodně mužů v jedné místnosti. Zeman, experti a Hamáček řešili koronavirus čtyři hodiny

 
Jen den před tím, než bude prezident Miloš Zeman mluvit pro Blesk, jednala hlava státu na zámku v Lánech se svým poradním týmem o situaci kolem koronaviru. Schůzky se účastnili i šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) nebo ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Premiér Andrej Babiš (ANO) nebyl přítomný. Jednání za zavřenými dveřmi trvalo bezmála čtyři hodiny, Zeman pak ústy Hamáčka vzkázal, že vládní opatření podporuje.
04.04.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Miloš Zeman (23835 článků)

Prezident řešil s experty v Lánech další vývoj epidemie. Nemáme vyhráno, varoval Hamáček

 
Prezident Miloš Zeman k sobě svolal politiky a experty, aby s nimi probral vývoj koronavirové epidemie v České republice. Dorazil i šéf Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Prezident Jana Hamáčka podpořil.
04.04.2020 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Miloš Zeman (23835 článků)

Červený svetr si nesvléknu, hranice bychom mohli otevřít, říká exkluzivně Jan Hamáček

 
Vicepremiér Jan Hamáček je aktuálně spokojený s vývojem šíření nákazy novým koronavirem v Česku. Přiznal, že vláda počítala s vyšším nárůstem, než doposud je. I přesto zachovává chladnou hlavu a rozhodně nechce nic uspěchat, co se týká rozvolnění současných restrikcí. Redaktorovi eXtra popsal, kdy Češi budou moct vycestovat za hranice, ale promluvil i o svém dnes už legendárním a ikonickém červeném svetru.
04.04.2020 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Asociace krajů ČR: Chytrá karanténa a výroba celoobličejových masek. Hejtmani jednali s krizovým štábem a s dalšími aktéry boje proti koronaviru

 
Hejtmani českých a moravských krajů jednali se zástupci Ústředního krizového štábu v čele s ministrem vnitra Janem Hamáčkem a také s týmem vedeným náměstkem ministra zdravotnictví Romanem Prymulou. Vzájemně se informovali o prozatímní zkušenosti s realizací projektu „Chytrá karanténa“ v Jihomoravském kraji, o rozšíření systému do dalších krajů i o možnosti dodávek celoobličejových masek v období nedostatku respirátorů FFP3, s nímž se potýká celá Evropa.
04.04.2020 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Zeman se sejde se svým poradním týmem kvůli koronaviru

 
Prezident Miloš Zeman dnes bude opět jednat na zámku v Lánech se svým poradním týmem o situaci kolem koronaviru. Jednání se zúčastní také ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD), ministr obrany Vladimír Metnar (za ANO) a policejní prezident Jan Švejdar. Podle dřívějších informací Hradu budou vyhodnocovat krizová opatření kvůli šíření koronaviru a jedním z témat bude i rozvoj policie.
04.04.2020 06:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Miloš Zeman (23835 článků)

Zavřené hranice: Čechům nejdřív uvolní létání? Hamáček o dovolených i srovnání s „totáčem“

 
Když pobýval Andrej Babiš (ANO) před revolucí v Maroku, Jan Hamáček (ČSSD) s rodinou jako školák jezdil leda do Východního Německa. Zavřené hranice z doby před listopadem 1989 pamatují každý jinak. I dnes platí, že až na výjimky nikdo nesmí ven, ani k nám. Kvůli koronaviru. Pokud by šlo o dlouhodobý stav, vraceli bychom se do předrevoluční doby, varoval ústavní právník Jan Kysela. Hamáček tohle srovnání odmítá a promluvil o letošních dovolených v zahraničí.
04.04.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Uzavření hranic, roušky? Podívejte se, jak by koronavirovou krizi řešili starší občané. A naopak ti mladší

 
Při zvládání koronavirové krize si dle průzkumu názorů české veřejnosti nejlépe vede náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula. Uvádí to server mediaguru.cz. „Romana Prymulu a místopředsedu vlády a ministra vnitra Jana Hamáčka hodnotí nejlépe lidé s vysokoškolským vzděláním a Pražáci. Premiér Andrej Babiš je hodnocen lépe mezi lidmi nad 60 let a lidmi bez maturity,“ uvedl server. 47 % dotázaných si myslí, že vláda situaci podcenila a nezareagovala včas.
03.04.2020 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Eurodotace pro „nezávislá média“ v době koronakrize? Tomáš Vyoral už tuší, jaký obsah pak vypustí

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA „Co bychom taky po politicky orientované neziskovce pod patronátem Pánka taky chtěli? Jakmile nejde o jaderné fyziky a lékaře z Afriky či arabských zemí, o protežované menšiny, LGBT a podobně, ale jde o obyčejné nezajímavé Čechy, tak Člověk v tísni nechává člověka v tísni ladem a skladem. Nevidí, neslyší, odpočívá,“ komentuje Tomáš Vyoral způsob, jakým Člověk v tísni přistupuje k boji s pandemií koronaviru. Zachrání Jan Hamáček ČSSD? A co návrat Jana Švejnara na výsluní?
03.04.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (306 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Tomáš Vyoral (70 článků)

„Lidé mi posílají červené svetry,“ baví se Hamáček. Už ví, která omezení by mohla brzy zmizet

 
Ministr vnitra a šéf krizového štábu ČSSD Jan Hamáček (ČSSD) v rozhovoru pro iDNES.cz hovořil o zpětném rozvolňování protikoronavirových opatření. „Jako první se může uvolnit zákaz Čechů pro lety do zahraničí,“ myslí si vicepremiér. Sám si nedokáže představit „držet zarouškovaný národ do podzimu“, to by se prý epidemie musela vymknout z kontroly. Prozradil, že od lidí mu teď chodí balíky červených svetrů.
03.04.2020 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Vyrábějí ty ochranné pomůcky v Číně nuceně nasazení? vyslýchal novinář Hamáčka

 
Redaktor serveru Aktuálně.cz Lukáš Valášek se ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) zeptal, kde bere jistotu, že se ochranné pomůcky dodávané českým zdravotníkům nevyrábí v čínských koncentračních táborech. A šéf resortu vnitra odpověděl.
03.04.2020 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

KDU-ČSL: Vít Kaňkovský byl vybrán do Ústředního krizového štábu

 
Poslanec a primář havlíčskobrodské nemocnice Vít Kaňkovský se stal novou posilou Ústředního krizového štábu, do kterého si ho vybral ministr vnitra Jan Hamáček.
03.04.2020 07:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)