Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Čína uvolnila opatření proti koronaviru: Nastala masová migrace! Bude Česko následovat?

 
Po 76 dnech pod zámkem se čínský Wu-chan znovu otevřel světu!  Jedenáctimilionovému městu, z něhož se koncem prosince začal koronavirus šířit po celé planetě, ve středu skončila izolace. Díky tomu ho už první desítky tisíc lidí kvapně opustily. Číňané obecně vzali díky uvolňujícím se opatřením veřejný prostor útokem. O víkendu jich tisíce zaplnily turisticky oblíbená místa. Podle expertů je možné, že v zemi vypukne druhá vlna epidemie. Odborníci proto apelují na lidi, aby se lidé nadále chovali opatrně a rozumně. Podle českého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha je možné, že i česká vláda opatření proti koronaviru zmírní. Ministr vnitra Jan Hamáček ale nadšení brzdí a takové závěry jsou podle něj předčasné.
08.04.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků)

Chudé Velikonoce. Koledníkům zavřete před nosem. A tohle Hamáček neřekne

 
Na brífinku po jednání Ústředního krizového štábu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) apeloval na občany České republiky, aby o Velikonocích nechodili koledovat. Lidé by si koledování měli odpustit sami, protože to je nebezpečné, věřím, že každý to sám rozumně rozváží,“ řekl a dodal, že když už někdo koledovat půjde, tak ať mu lidé neotvírají. Co se týče přijatých restrikcí, chce předseda ÚKŠ všechny zatím podržet s tím, že o možném uvolnění se intenzivně debatuje.
08.04.2020 14:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

To byla sranda: Babišův trapas? ptala se novinářka. Takto ji vymetl Hamáček

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) svojí chybou ukázal, že si tiskne pracovní e-maily v sokolovně v Průhonicích. Úřad vlády včera přiznal, že tomu tak je. K celé situaci se vyjádřil poměrně zostra na tiskové konferenci Ústředního krizového štábu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle něj je absurdní toto nyní řešit.
08.04.2020 11:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Hamáček: Lidi mi píšou. Bojí se promořování. K uvolňování opatření nevidím důvod

 
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček se v rozhovoru pro Lidovky.cz nechal slyšet, že republika bude potřebovat něco jako Marshallův plán. „To se nedá vymyslet za odpoledne,“ míní.
08.04.2020 11:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Hamáček: Na pomlázku bych domů nikoho nepustil, bál bych se nákazy

 
Ve středu se pod vedením ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) opět sešel Ústřední krizový štáb. Pokud se potvrdí pozitivní trend, chce ministr příští týden na vládě otevřít debatu o dalším uvolnění omezení a možnosti otevření malých obchodů či služeb.
08.04.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Vysílali jsme: Hamáček o boji s koronavirem a kontrolách o Velikonocích

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) po zasedání Ústředního krizového štábu oznámil, že na Velikonoce zpřísnění stávajících pravidel nepřijde. Zmínil, že policie bude sice v ulicích, ale nemůže být v každé obci. Apeloval proto na zdravý rozum lidí, aby si nepouštěli nikoho cizího do bytu nebo domu. Naznačil, že by mohla přijít ale určitá opatření na Domažlicku kvůli tomu, s jakými problémy se místní potýkají.
08.04.2020 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Erik Best: Virus? Budeme doplácet na Západ. Hamáček? Zeman neví, co dělá. Kšeft v pozadí

 
Komu za svůj mediální úspěch vděčí Jan Hamáček? Podle politického analytika Erika Besta jde o stejné lidi, kteří stáli za Bohuslavem Sobotkou a kteří celé roky útočili na prezidenta Zemana. „Teď jim prezident poděkoval. Těm, kteří chtěli zabránit jeho zvolení,“ upozornil Best a zamyslel se, proč podle něho Hamáček trvá na delším prodloužení nouzového stavu. „Aby mohl dál od Tvrdíka kupovat bez výběrového řízení zdravotnický materiál,“ míní.
08.04.2020 04:51 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9546 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Divadlo s rouškami, národ ve strachu. Řádění Babišovy kohorty, udavačství. Nářez od profesora Milana Knížáka

 
Bývalý rektor Akademie výtvarných umění a někdejší generální ředitel Národní galerie Milan Knížák varuje: boj proti koronaviru je přípravou k nové totalitě. Nectnosti, které provázely českou společnost v těžkých dobách, jako je především udavačství, se podle jeho slov znovu rozmáhají pod dirigismem současné vlády, který udržuje ve společnosti záměrně strach. Ukázkové rozdělování společnosti podle něj předvádí ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Kritizuje i média, která se chovají „odporně“.
07.04.2020 23:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

 
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se v průběhu jednání Poslanecké sněmovny rozčílila kvůli tomu, aby na úterním jednání byli přítomni premiér Andrej Babiš (ANO) a ministři vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a Adam Vojtěch (za ANO). Její slova však rozčílila právě Hamáčka. Celou věc zmonitoroval server Lidovky.cz.
07.04.2020 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Adam Vojtěch (572 článků)

Advokáti Záhumenští sepsali další trestní oznámení. Na Babiše, Vojtěcha, Hamáčka i Prymulu. A teď už jde do tuhého

 
Premiér Andrej Babiš spolu s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) nebo ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) čelí trestnímu oznámení. To podala dvojice brněnských advokátů David a Vendula Zahumenští, konkrétně za přečiny ublížení na zdraví z nedbalosti, porušení povinnosti při správě cizího majetku nebo šíření poplašné zprávy a další. Trestní oznámení bylo posláno pražskému vrchnímu státnímu zastupitelství.
07.04.2020 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Adam Vojtěch (572 článků) , David David (298 článků) , David David (225 článků)

Dělníci ze zahraničí. Píší mi vyděšení lidé, jestli nepřivezou nákazu, burcoval ve sněmovně Okamura

 
Před poslance předstoupil mimo jiné lídr SPD Tomio Okamura. Ten se ptal nepřítomných ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a lídra hnutí ANO Andreje Babiše na situaci na Mostecku a také se pochlubil svým úspěchem v Japonsku.
07.04.2020 16:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Tomio Okamura (2298 článků)

Vyčůranost! udeřil na vládu Feri. Kalousek položil jednoduchou a záludnou otázku...

 
Poslanci ve Sněmovně debatují o prodloužení nouzového stavu. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek požádal ministry Jana Hamáčka a Adama Vojtěcha, aby podstatně konkrétněji než premiér Babiš popsali, proč potřebují prodloužit nouzový stav. Jeho stranický kolega Dominik Feri obvinil vládu z vyčůranosti.
07.04.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6958 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Dominik Feri (97 článků)

Vysílali jsme: Hamáček o cestování z Česka a novinkách pro pendlery

 
Lidé, kteří po uvolnění pravidel pro vycestování překročí hranice ČR, budou muset až na výjimky do povinné čtrnáctidenní karantény. Na tiskové konferenci to řekl ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Návrh, podle kterého budou lidé moci v odůvodněných případech vycestovat za hranice po 14. dubnu, v pondělí schválila vláda. Opatření má platit po dobu trvání nouzového stavu, o jehož prodloužení dnes rozhoduje Sněmovna.
07.04.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Hamáček: Stojí vám nákup v Drážďanech za 14 dní v karanténě?

 
Plošný zákaz na vycestování z České republiky bude od 14. dubna zrušený. V úterý to sdělil na tiskové konferenci předseda Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Neznamená to ale otevření státních hranic, stále platí omezení volného pohybu.
07.04.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Válka o „promořeného“ Prymulu: Vše prý bylo jinak. A padla čísla, která vyděsí

 
Na včerejší tiskové konferenci Roman Prymula korigoval slova, která vyřkl v DVTV. Vyvracel, že by se „promořování“ odehrávalo podle britského scénáře. Ale obavy stále panují. Prezident České lékařské komory apeloval na Jana Hamáčka otevřeným dopisem, aby při uvolňování „nedopustil hazard s lidskými životy“. Ozvaly se i otázky, jak chce Česko chránit seniory a nemocné, prý je to nemožné. A přišlo upozornění, že pokud Česko zůstane paralyzováno moc dlouho, přijde na buben a místo léků se budou v lese hledat kořínky.
07.04.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Jan Hamáček udává červené trendy a řekl, jak to ve skutečnosti bude s promořováním

 
Rozhodnutí o promořování populace by podle šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka (41) bylo zásadní změnou v politice státu a rozhodně krokem, ze kterého není cesty zpět. Zároveň v rozhovoru uvedl, že prezident Miloš Zeman podporuje práci lidí v boji se zákeřným koronavirem. Podle Hamáčka se k současné situaci v Česku musí přistupovat racionálně a na úrovni odborné diskuze. Zahrávat si se zdravím občanů je nepřijatelné, uvedl pro eXtra.
07.04.2020 06:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Miloš Zeman (23835 článků)

Tomášovi s koronavirem hrozili kulkou. Hon na nakažené děsí Hamáčka: „Dno společnosti“

 
Je to nejhlubší dno společnosti. Tak okomentoval pro Blesk Zprávy vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) případ, kdy Tomášovi K., Čechovi nakaženému i s manželkou a dítětem koronavirem, psal diskutující na facebooku, že by si zasloužil kulku do hlavy. Tomáš se pro Český rozhlas rozpovídal o panice, která zachvátila vesnici, v níž žije. A to kvůli zjištění nákazy v jeho rodině. Sousedi jim prý nadávali i za to, že větrají. A potíže nastaly, když jim doma zemřel dědeček a pohřebáci se zdráhali k nim domů přijet. Hamáček však míní, že jde o ojedinělé případy. A věří, že Češi v těžkých chvílích drží hlavně při sobě.
07.04.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Zděšený Hamáček se postavil proti Prymulovi. A pak se vyjádřil Babiš. Došlo i na cesty do ciziny

 
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se na dálku pustil do křížku s epidemiologem Romanem Prymulou, který se domnívá, že přišel čas změnit strategii a promořit zdravou část populace koronavirem. Hamáček to vidí zcela jinak. „Z promořování není cesty zpět,“ sdělil Hamáček varovně. Proti Prymulově názoru se také postavil premiér Andrej Babiš.
06.04.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Velikonoce budou bez koledy, zdůraznil Hamáček. Vláda ale uvolnila cestování

 
Vláda na návrh ústředního krizového štábu schválila zrušení plošného zákazu vycestování z České republiky od 14. dubna. Češi ale mohou  vyjet ze země jen v odůvodněných případech. Hranice mají být kvůli pandemii nového koronaviru dál uzavřené, fungovat by měly nadále vybrané přechody. Po jednání stálé pracovní skupiny štábu to v pondělí novinářům řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ten navíc uvedl, že tradiční koledování na Velikonoce tentokrát nebude možné.
06.04.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Hamáček: Chceme zrušit zákaz vycestování. Neznamená to ale otevření hranic

 
Ústřední krizový štáb navrhuje, aby se od 14. dubna zrušil zákaz vycestovat ze země. Na tiskové konferenci po jednání vedení štábu to řekl ministr vnitra a šéf štábu Jan Hamáček (ČSSD). Neznamená to ale podle něj otevření hranic ani to, že si Češi vyrazí na nákup do Drážďan.
06.04.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)