Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Roušky dolů? Uvidíme v červnu. Na druhou vlnu epidemie zrevidujeme krizovou legislativu, řekl Hamáček

 
Všechno jde dobře, ale jestli opravdu lidé sundají z obličeje ochranu úst a nosu, k tomu musí být i dobrá epidemiologická situace. V pondělí 11. května dojde k další vlně rozvolnění restrikcí a podle toho, jak se budou měnit křivky v rámci nakažených a mrtvých, bude vláda postupovat. "Vláda má čas měnit opatření," řekl eXtra.cz Jan Hamáček, ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu. Nouzový stav v Česku končí k 17. květnu a je otázkou, zda vláda bude chtít ho ještě o týden prodlužovat.
09.05.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Hamáček: České republice není ve vztazích s Ruskem co vyčítat

 
České republice není ve vztazích s Ruskem co vyčítat, řekl dnes ČTK vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pražských Olšanských hřbitovech poté, co uctil památku padlých ve druhé světové válce. Poukázal na to, že vztahy v poslední době neprocházejí nejlepším obdobím. Česká republika si dnes státním svátkem připomíná 75 let od konce druhé světové války.
09.05.2020 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Hamáčku, pozor: Ministryně Benešová naznačila temné spojení. Z doby koronakrize...

 
Ministryně spravedlnosti a bývalá členka ČSSD Marie Benešová má za to, že koaliční vláda ANO a ČSSD koronavirovou krizi zvládla. Přesto svému někdejšímu stranickému kolegovi Janu Hamáčkovi vyslala varovný signál. Naproti tomu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha pochválila.
07.05.2020 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Marie Benešová (306 článků)

Vojtěch dostane pravomoc zavírat obchody a zakazovat činnosti, rozhodla vláda

 
Vláda ve čtvrtek schválila návrh zákona o mimořádných opatřeních, který rozšiřuje a zpřesňuje pravomoci ministerstva zdravotnictví při koronavirové epidemii. Ty by měly být rozšířeny pouze do konce roku 2020. Na tiskové konferenci to oznámil vicepremiér vlády Karel Havlíček.
07.05.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Do Česka zamíří poslední dodávka roušek z Číny. Materiál přiveze vlak

 
Do Česka by měla na začátku června dorazit ještě jedna dodávka ochranných pomůcek z Číny. Novinářům to řekl ve středu ministr vnitra Jan Hamáček a předseda Česko-čínské komory Jaroslav Tvrdík. Poslední dodávku s osmi miliony respirátorů a 60 miliony roušek přiveze do naší vlasti vlak. Cesta bude trvat přibližně 14 dní.
07.05.2020 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Ještě bude jedna dodávka z Číny, oznámili Hamáček s Tvrdíkem. Přiveze ji vlak

 
Poslední dodávku osmi milionů respirátorů a 60 milionů roušek z Číny přiveze do Česka vlak na začátku června. Z Číny vyjede 21. května a do Česka by měl dorazit po dvou týdnech. Novinářům to ve středu řekli šéf Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a člen štábu a předseda Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce Jaroslav Tvrdík.
06.05.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Povinné nošení roušek nekončí, zpražili nadšení veřejnosti Hamáček s Vojtěchem

 
Když člen Ústředního krizového štábu Roman Šmucler (50) oznámil, že od 18. května nebude s koncem nouzového stavu dál platit povinnost nosit na veřejnosti roušku, mnoho Čechů se začalo radovat. Jenže ministr vnitra a šéf štábu Jan Hamáček to hned dementoval, ani ministr zdravotnictví Adam Vojtěch s tím nesouhlasí. „Je to politikaření, odborně pro roušky není důvod,“ reagoval Šmucler.
06.05.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Adam Vojtěch (572 článků)

Šmucler už se radoval ze sundání roušek, Hamáček ho brzdil. Co změní konec nouzového stavu?

 
Skončí s koncem nouzového stavu plošné nošení roušek, nebo ne? Tato debata se ve středu rozhořela v Česku. Prezident stomatologické komory Roman Šmucler nejdříve informoval, že Úřední krizový štáb, jehož je členem, rozhodl, že opatření skončí. A že povinnost zůstane pouze v MHD a uzavřených prostorách. Jenže šéf štábu Jan Hamáček (ČSSD) záhy reagoval, že štáb o ničem takovém nerozhodl, verdikt musí vydat ministerstvo zdravotnictví. Šmucler pro Blesk Zprávy poté vyjasnil, že o konci plošného nošení roušek dnes debatovali, ale finální rozhodnutí musí opravdu vydat až ministerstvo. A ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) pak ve Sněmovně řekl, že roušky bychom mohli odložit v červnu, povinné ale zůstanou v uzavřených prostorech, tedy třeba v MHD.
06.05.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Šmucler: Krizový štáb se shodl na zrušení povinnosti nosit roušku. Hamáček to popřel

 
Podle prezidenta České stomatologické komory Romana Šmuclera se ve středu shodl Ústřední krizový štáb, že s koncem nouzového stavu nebudou muset lidé nosit roušky. Předseda štábu Jan Hamáček (ČSSD) to ale vzápětí popřel. Štáb podle něho nepřijal žádné rozhodnutí.
06.05.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Jan Hamáček exkluzivně: Vláda se připravuje na druhou vlnu COVID-19, mám z ní obavy, řekl

 
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček má obavy z možné druhé vlny koronavirové pandemie. V exkluzivním rozhovoru uvedl, že vláda se na ni pečlivě připravuje. Kromě toho přiznal, že nouzový stav může být prodloužen ještě o týden. Záleží především na tom, jak aktuálně situaci uvidí epidemiologové.
05.05.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Ministr Hamáček: Od 11. května bude více možností, kde překročit hranice

 
Vláda 4. května schválila návrh ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), kterým dochází k prodloužení dočasného znovuzavedení ochrany vnitřních hranic do 13. června.
05.05.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Zvýšení pravomocí Vojtěcha se nekoná. ČSSD na to chce jít jinudy

 
Rozšíření pravomocí ministra zdravotnictví na základě změny zákona o ochraně veřejného zdraví vláda v pondělí neprojednala. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že by to znamenalo rozpor s Ústavou. Zdůvodnil tím, proč sociálně-demokratičtí ministři změnu na pondělním jednání kabinetu nepodpořili.
04.05.2020 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Čarodějnice s rouškou: Češi nakoupili špekáčky a pivo, Hamáček varuje před prohřešky

 
Většina Čechů se přes současnou pandemii koronaviru nenechá připravit o pálení čarodějnic a opečený špekáček na ohni. Prodejci i letos k filipojakubské noci připravili speciální nabídku a o buřty, klobásy, hořčice sledují minimálně stejný zájem jako loni. Vyplývá z ankety ČTK mezi prodejci. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSD) varuje, že i nadále platí nařízení včetně nošení roušky mimo domov.
30.04.2020 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Pálení čarodějnic za vyhořený dům, nabádají experti. Rada Prymuly zneklidnila hasiče

 
Vedle Velikonoc se lidé v Česku nedočkají ani oblíbeného pálení čarodějnic, tedy většinou. Oslavy jsou kvůli koronavirové epidemii na řadě míst zrušeny. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula v minulém týdnu uvedl, že lidé mohou pálení čarodějnic oslavit stejně dobře jako na akci i v úzkém rodinném kruhu. To ale zneklidňuje hasiče. Ti prostřednictvím Blesk Zpráv varují před velkým suchem. Nabádají tak, aby si Češi se zapalováním počkali na svolnější počasí. Za vyhořený dům totiž oslava nestojí. Virolog Rastislav Maďar k tomuto dodává, že oslava také nestojí za život člověka. A ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) zmínil, že lidé můžou být letos u ohně vždy nejvýš v desetičlenných skupinách.
29.04.2020 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Přestupky proti opatřením se řešit nebudou, připustil Hamáček

 
Podle názoru právníků ministerstva vnitra budou zastavena řízení proti lidem, kteří se dopustili přestupků v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) to uvedl po středečním jednání Ústředního krizového štábu, jemuž předsedá.
29.04.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Hamáček o pálení čarodějnic: U vatry ve skupinách po deseti. Zmínil i prominutí přestupků

 
Pálení čarodějnic ve čtvrtek nebude ani v době koronaviru zakázané. Ale účastnit se ho bude moci v jedné skupině vždy nejvýš deset lidí, uvedl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) po jednání Ústředního krizového štábu. Takových skupin bude moci být u jedné vatry víc, pokud dodrží mezi sebou rozestupy. Hamáček zároveň uvedl, že podle názoru právníků nebude možné trestat delikty spáchané v době od 23. března do 27. dubna kvůli tomu, že původní omezení podle zákona o veřejném zdraví zrušil Městský soud v Praze.
29.04.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Nákup ochranných pomůcek zajistí Správa státních hmotných rezerv

 
Ve středu jednalo vedení Ústředního krizového štábu v čele s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD). Řešil se zejména způsob nákupu a distribuce ochranných pomůcek po skončení nouzového stavu. Nákupy ochranných pomůcek v rámci pohotovostních zásob bude zajišťovat Správa státních hmotných rezerv (SSHR).
29.04.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Vážný problém: Prymulo, co to tajíte? Ani Hamáček neví. A nakonec to prý stejně nic nevyřeší

 
Vládní rivalita mezi Romanem Prymulou a Janem Hamáčkem podle serveru Neovlivní.cz pokračuje. Jejím nejnovějším projevem má být neochota ministerstva zdravotnictví sdělit Hamáčkovi, který je formálním předsedou Ústředního krizového štábu, výsledky průzkumného testování z přelomu týdne. Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek však tlumil očekávání veřejnosti z této studie.
29.04.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Ale my to potřebujeme! Hamáček praštil do stolu, chce omezení do konce května. A pustil se do ekonoma, který obvinil Prymulu

 
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Posluchačům vysvětloval, proč je podle jeho názoru nutné prodloužit koronavirový nouzový stav až do 25. května.
28.04.2020 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Nic složitého, řekl Hamáček na kritiku, že vláda narychlo zrušila volné parkování

 
Zrušení nařízení o zákazu placeného parkování vláda učinila podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) na nátlak starostů. Kritiku nicméně vláda schytala za to, že nařízení zveřejnila v pondělí večer jen pouhých pár hodin předtím, než se placené parkování vrací v platnost.
28.04.2020 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)