Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Čeští sobci kašlali na karanténu. Hamáček: Mohou někoho zabít, nejezdím ani za babičkou

 
Karanténa? Nařízení vlády bylo naprosto ukradené až polovině Čechů, kteří se vrátili z Itálie. Domácí izolaci porušili alespoň jednou, ukázaly údaje z plateb jejich kartami. Od cestovatelů se přitom v zemi nákaza prokazatelně rozšířila. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) souhlasí, že jde o sobectví a bezohlednost, která ohrožuje lidské životy. Sám prý raději nejezdí ani za svou babičkou.
23.03.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

SANEP: Koronavirus je vážnou hrozbou pro tři čtvrtiny Čechů, největší důvěru má ministr vnitra Jan Hamáček

 
Téměř pro tři čtvrtiny Čechů představuje šíření nového typu koronaviru na našem území vážnou hrozbu. Podle exkluzivního průzkumu společnosti SANEP pro televizi NOVA vyjádřilo obavy z koronaviru v souhrnu 73,2 procent dotázaných. Největší obavy pak mají především ženy (57 procent) a lidé nad 50 let (72 procent). Naopak v souhrnu pro 18,4 % naší populace nepředstavuje koronavirus a jeho šíření vůbec žádnou hrozbu.
22.03.2020 18:26 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Moravec spustil o „Babišově politickém naschválu“. Co nedokázal zařídit stát, o to se lidé postarali sami

 
Hosty Otázek Václava Moravce byli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), senátor a bývalý policejní prezident Martin Červíček a místopředseda SPD Radim Fiala. Moravec si hned v úvodu půjčil slova slovenské prezidentky Zuzany Čaputové a ze srdce poděkoval všem lidem, kteří s plným nasazením bojují za to, aby se podařilo stávající situaci vyřešit. Poté se pustil do premiéra Babiše. Hamáček popisoval, zda se pandemii daří zvládat. Došlo i na debatu o ekonomice. Padala silná slova.
22.03.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Radim Fiala (301 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Radim Fiala (301 článků) , Martin Červíček (338 článků) , Václav Moravec (546 článků)

Češi masivně porušovali karanténu. Nejsme na konci, musíme čekat, řekl Hamáček

 
Vyšlo najevo, že 46 % lidí po návratu z Itálie zaplatilo svou bankovní kartou. Přitom měli zůstat dva týdny v karanténě. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (za ČSSD) je evidentní, že základní opatření proti šíření koronaviru Češi masivně porušovali. Politik, který se díky červenému svetru stal ikonou boje s nákazou, také varoval, že není namístě polevit. "Rozhodně nejsme na konci," zvedl Hamáček v ČT varovný prst.
22.03.2020 10:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Průzkum SANEP: Lidé vědí, že situace je vážná. A nejvíce věří Hamáčkovi

 
Šíření koronaviru v České republice představuje vážnou hrozbu pro tři čtvrtiny Čechů. Největší důvěru lidí při řešení současné krizové situace má první místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD); nejmenší důvěru v této situaci vzbuzuje předseda vlády Andrej Babiš (ANO), ukázal průzkum společnosti SANEP pro televizi NOVA.
22.03.2020 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Vojtěch na pranýři kvůli rouškám: „Ať je ministr Prymula,“ zní z ČSSD. Co na to Prymula?

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se ocitl pod pořádným tlakem. A to kvůli nadále nedobré situaci s rouškami a respirátory v Česku. Část ČSSD volá po jeho konci. Podle hejtmana Martina Netolického je ostatně již nyní de facto ministrem Roman Prymula a šéf Asociace krajů Jiří Běhounek Vojtěcha také nešetří. Jan Hamáček i Prymula přitom připouští, že dodávky nestačí na to, aby roušky dostali běžní Češi, kterým nezbývá, než se spoléhat na své ušité. Řada lidí viní právě Vojtěcha.
22.03.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Adam Vojtěch (572 článků) , Martin Roman (305 článků)

Obří letoun Ruslan: Roušky z Číny běžným Čechům nepřivezl, Babiš zas chválil Zemana

 
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se raduje a nejen on. Do Česka dorazila velká dodávka zdravotnického materiálu z Číny. Vypůjčený letoun Ruslan dopravil s mezipřistáním v Káráčí z Číny 106 tun nákladu.
21.03.2020 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Kam Kam (127 článků)

Ano, jste blb, napsal Láska Hamáčkovi. Jde o „odporné poklonkování Číně“

 
Naštvání Jana Hamáčka na Twitteru vůči předsedovi spolku Sinopsis Martinu Hálovi má pokračovaní. Poté, co včera Hamáček Hálu označil za „blba“ kvůli jeho slovům, že „zásilky ochranných prostředků z Číny jsou ve skutečnosti pokus Pekingu udělat z Česka svou kolonii“, dnes sepsal komentář, v němž píše, že Hálův článek byla „poslední kapka“ a táže se, zda máme raději nechat umírat lidi, protože ochranné pomůcky lze nakoupit jen v Číně. To však nestačilo. Nyní se v diskusi objevil senátor Václav Láska a připojil se k Hálově kritice: „Ženete nás do náruče totalitní diktatury. Vaše poklonkování Číně je odporné. A ano, jsem blb,“ napsal Hamáčkovi. Reagoval i mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.
21.03.2020 21:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Babiš děkoval na letišti Zemanovi. Kalouskovi je „na blití“, generál Pavel volá po soudnosti

 
Do Česka přiletělo v pátek první letadlo se zdravotnickým materiálem z Číny, vezlo především 1,1 milionu respirátorů. Čekali na něj na letišti premiér Andrej Babiš (ANO) i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Premiér poděkoval i Miloši Zemanovi a Jaroslavu Tvrdíkovi za jejich čínské kontakty a pomoc, za výstup na ranveji však sklidil i kritiku.
21.03.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Co nám z Číny přišlo za respirátory? Kalousek se hned začal posmívat

 
Premiér Andrej Babiš (ANO), ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a další členové vlády přijeli na Letiště Václava Havla, aby zde přivítali čínské letadlo s ochrannými pomůckami. Ukázalo se však, že to má háček. Nejsou to respirátory nejvyšší třídy, které by lékařům poskytly maximální ochranu. Miroslav Kalousek k tomu přičinil poznámku. Zareagoval i generál Petr Pavel. A tím to neskončilo...
21.03.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5632 článků) , Andrej Babiš (18400 článků) , Miroslav Kalousek (6958 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Petr Pavel (637 článků)

Vnitro chce v Číně koupit až 500 plicních ventilátorů

 
Ministerstvo vnitra nakupuje v Číně kromě ochranných prostředků pro boj s epidemií koronaviru i stovky plicních ventilátorů, které pomáhají s dýcháním při těžkém zápalu plic. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) ČTK řekl, že dal pokyn k nákupu až 500 kusů.
21.03.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Premiér pro PL o armádě v ulicích: Opakuji! Je to nesmysl, lež!

 
Mladá žena nahrála zprávu kolující po sociálních sítích, v níž se uvádí, že v Česku se v noci na pondělí nebo po dosažení tisícovky nakažených koronavirem zavede zákaz vycházení. Informaci prý měla od ženy pracující na ministerstvu. Nahrávkou se již zabývá Policie ČR. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) občany uklidňuje, že jde o šíření poplašné zprávy. Za to dotyčné ženě hrozí trest až osm let vězení. O názor ParlamentníListy.cz požádaly také premiéra Andreje Babiše.
21.03.2020 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Hamáček hrozí šiřitelům fake news o koroně: Ta mladá žena může také vyjít z vězení až ve středním věku...

 
Mladá žena nahrála nahrávku kolující po sociálních sítích, v níž se uvádí, že v Česku se v noci na pondělí nebo po dosažení tisícovky nakažených koronavirem zavede zákaz vycházení. Informaci zmíněná žena prý má od ženy pracující na ministerstvu. Nahrávkou se již zabývá Policie ČR. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) občany uklidňuje, že jde o šíření poplašné zprávy. Za to dotyčné ženě hrozí trest až osm let vězení.
21.03.2020 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Koronavirus v Epicentru: Města v izolaci, nedostatek roušek i hlad po online nákupech

 
Vláda kvůli zvýšenému výskytu nakažených novým typem koronaviru izolovala přes dvě desítky měst a obcí. Lidé si pomáhají sami, izolaci tušili, jak řekli v pondělí jejich starostové. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v úterý popsal, proč jsou drastická opatření proti nákaze potřeba. Podle šéfa on-line potravin Košík.cz Tomáše Jeřábka Češi nemají v panice nakupovat nadměrné zásoby jednoho zboží. Epidemiolog Rastislav Maďar ve čtvrtečním díle apeloval na lidi, aby chránili sebe i druhé, mladé požádal, aby nezahlcovali testovací systém. Takový byl týden v Epicentru na Blesk Zprávách.
21.03.2020 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Jeřábek (37 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Hamáček se v červeném svetru líbí: Lidé si evidentně chtějí podobný koupit

 
Ministr vnitra Jan Hamáček si na tiskové konference nebere sako a kravatu, ale pohodlný svetr. V červeném pulovru se evidentně lidem líbí natolik, že si jej sami chtějí koupit. Svetr nejspíš nosí štěstí, protože během jediného dne, kdy v něm na tiskovce promluvil, přesvědčil mnoho občanů Česka, aby používali roušky a byli ohleduplní ke svému okolí.
20.03.2020 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Tisíce roušek zabavených státem patřilo Červenému kříži: Jan Hamáček se omluvil

 
V polovině pracovního týdne celníci v Lovosicích zabavili tisíce zdravotnických pomůcek. Jenže část zabavených respirátorů a roušek byla součástí daru Červeného kříže v čínském městě Čching Tchien čínským krajanům v Itálii.
20.03.2020 18:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Hejtman Štěpán: Lidé by měli cestovat jen v nezbytných případech

 
Ministr vnitra Jan Hamáček v pátek uvedl, že by se lidé cestující z místa svého trvalého bydliště měli vyvarovat kontaktu s dalšími lidmi.
20.03.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

„To je blb!“ Hamáček pálí ostrými. Jde o vztahy s Čínou

 
Jan Hamáček se na Twitteru velmi naštval. „Veřejně prohlašuji, že autor je blb, a jsem připraven čelit následkům...“ napsal o autorovi článku, který vyšel na serveru Aktuálně. Martin Hála, autor článku a též předseda známého projektu Sinopsis, nařkl Hamáčka z toho, že posunuje česko-čínské vztahy, a vytáhl na něj i věci z minulosti. „Člověk by si myslel, že koordinaci jakýchkoli mezinárodních vztahů bude mít ve vládě na starosti ministr zahraničí, a nikoliv vnitra,“ zarazil se sinolog. „Komentář hodný státníka, to jste chytil na vládě?“ ozvalo se z diskuze.
20.03.2020 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Nejezděte na chaty a chalupy a zůstaňte doma, vyzývá Vojtěch

 
Lidé by neměli kvůli koronaviru o víkendu jezdit na chalupy, pokud to není nutné. Apeluje na to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) už ve čtvrtek večer řekl, že policie bude kontrolovat, jestli lidé dodržují zákaz cestování.
20.03.2020 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Adam Vojtěch (572 článků)

Hamáček ukázal speciál plný zdravotnických pomůcek: Letadlo přistálo v Praze, video

 
Do České republiky zamířil z Číny Airbus 330 China Eastern, který je plně naložen zdravotnickým materiálem. Ministr vnitra Jan Hamáček na sociální síti uveřejnil video, na kterém můžeme vidět letadlo zevnitř. Letadlo přistálo krátce před obědem.
20.03.2020 12:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , China China (13 článků)