Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Zaorálek chce 1,5 miliardy. Pro herce, ale i vydavatele

 
Lubomír Zaorálek vyslyšel výzvu herečky Ivy Pazderkové „chci, aby se o mě vláda postarala“ a promluvil o tom, že by se měly hercům kompenzovat mzdy a podpořit též vydavatelé. Nesetkal se úplně s pochopením, dokonce se ozvaly hlasy, že co Jan Hamáček rázným jednáním v červené mikině získal, to ministr kultury zase ztratil.
26.03.2020 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Iva Pazderková (283 článků) , Lubomír Zaorálek (2588 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Je zle. Kvůli chatařům. Úder Hamáčkovi od někoho, kdo ho zná

 
Marketér Jakub Horák si na svém facebookovém profilu všiml prohlášení ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) ohledně cest na chalupu. „Lidé mají zůstat doma. Pokud někdo musí na chalupu jet, tak ho nikdo nezastřelí, ale není to dobře,“ cituje Horák Hamáčkova slova z pořadu Interview ČT24.
26.03.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Jakub Horák (73 článků)

Nouzový stav? Bylo to jinak. Senátorka Chalánková popisuje zkušenost s Hamáčkem. Po jeho odpovědi jí bylo jasno

 
ROZHOVOR Senátorka a lékařka Jitka Chalánková v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotila současná vládní opatření zavedená v boji s koronavirem. „Je jasné, že nikdo nezná okamžité a ideální řešení a že mohou nastat chyby,“ připustila. Myslí si však, že by v čele ústředního krizového štábu měl stát ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). A ke kritickému nedostatku zdravotnického materiálu u nás odhalila, jak vše probíhalo: „Volala jsem panu ministru Hamáčkovi, zda by neměl být ihned vyhlášen nouzový stav, aby odpadly administrativní překážky a neutíkal zbytečně čas. Pan ministr mi sdělil, že chtěl vyhlásit nouzový stav již o 14 dní dříve. V tu chvíli mi bylo jasno.“
25.03.2020 20:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Jitka Chalánková (141 článků)

Hamáček: Pitomé, nechceme Itálii. Zásoby z Číny budou létat denně! A toto Babiš vyjednal s Merkelovou

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pořadu Interview ČT24 shrnul vývoj ohledně koronavirové krize u nás. Vzpomenul na počátek března, kdy navrhoval vyhlášení nouzového stavu, abychom mohli sehnat ochranné pomůcky. Premiér Andrej Babiš (ANO) to však tehdy odmítl a Hamáček sklidil od mnohých posměch. „Někteří se mi smáli. Říkali, že vyhlašovat stav nouze, když máme tři nakažené, že musím vědět něco víc. Já jsem věděl něco víc. Já jsem viděl grafy, modely, znal jsem sílu a šíření toho viru v jiných zemích,“ pronesl. Došlo i na dotaz ohledně „ústupků Číně“. To Hamáček rázně odmítl a zmínil, co nás čeká dále.
25.03.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

ONLINE: V Česku počet nakažených strmě vzrostl. Zemřela pátá žena z domova seniorů v Michli

 
Potvrzených nakažených pacientů je v Česku již 4194 a zákeřnému koronaviru podlehlo už 56 osob. Vyléčených je 74. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha jdeme světu příkladem. Ušili jsme si roušky, které vláda pro občany nezajistila. Boj s koronavirem sledujeme ONLINE.
25.03.2020 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Tvrdík o rouškách: Do Číny přišli Američani. Všechno skoupili, všechno zablokovali. A naše situace...

 
Zatímco někteří čeští komentátoři a politici kritizují Janem Hamáčkem domluvené čínské dodávky, roušky a další zdravotnický materiál potřebný pro boj s koronavirem, začínají z Číny hromadně skupovat USA. Česká republika by ale neměla o nic přijít, protože zareagovala včas. Jiné státy Evropy ale mohou mít smůlu.
25.03.2020 13:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

,,K*ndy novinářský, k*urva!" Čína: Kavárníci ,,pustili" info od BIS. Je křik a ulevil si i Hamáček

 
Staré úsloví praví, že štěstí přeje připraveným, a o jeho pravdivosti se mohli přesvědčit ti, kdo si ochranné pomůcky pořídili v předstihu. Ale podle zjištění několika českých médií lékárny v Čechách v lednu a v únoru vykupovali Číňané, aby ochranné pomůcky odeslali do své domoviny. A v březnu v tomto směru vládu údajně varovala BIS. Nad touto zprávou a „čínskou vypočítavostí“ už se stihlo pár osobností pohoršit. A Jan Hamáček se zeptal, zda tedy kvůli tomu má otočit letadla z Číny.
25.03.2020 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Expert na média Mikeš: Hamáček asi ani nevěděl, jak je dobrý krizový manažer. Babiš to vydrží, nezhroutí se. Před některými senátory bych si uplivl

 
ROZHOVOR „Dokážeme, že to dokážeme. Opravdu klobouk dolů před národem, který se chová velice rozumně,“ chválí Čechy i politiky v krizi epidemie Jiří Mikeš, odborník na reklamu a média. Premiér má podle něj průpravu ze zahraničí a byznysu, který je velmi tvrdý. Mikeš pochválil i šéfa ČSSD Jana Hamáčka s tím, že se projevil jako krizový manažer, což o sobě možná ani netušil. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také zkritizoval opozici, že stále neopustila program Antibabiš a snaží se získat politické body, což se jim prý vrátí jako bumerang.
24.03.2020 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Veselá kopa Mirek Topolánek: Hamáček v červeném svetru proti volovi. Starý jezevec Zeman se teď bude zase měsíc nabíjet. Díky za čínský virus

 
Expremiér Mirek Topolánek s nádechem ironie ocenil snahu vlády, aby se lidé nenudili v karanténě. Lidé mohou šít roušky. A pro seniory je tu speciální bojová hra nazvaná, kdy můžu do obchodu. Příslušné časy se ze dne na den mění. Ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) popsal jako hrdinu, který se probudil z kómatu. Vyjádřil naději, že Hamáček si povede dobře „proti tomu volovi“. Na mušku si vzal prezidenta Miloše Zemana a zelené radikály.
24.03.2020 19:51 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2286 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Miloš Zeman (23835 článků) , Jana Veselá (12 článků)

Trapas: Hamáček a naše armáda. Ministr se zeptal, bylo ticho a pak to přišlo odjinud

 
Armáda se chlubí “cizím peřím”. Na Twitteru to odhalil vicepremiér Jan Hamáček. Oficiální twitterový účet totiž vydával cizí posádku obřího dopravího letounu Ruslan za svoji. Přitom jde o Ukrajince. Potvrdil to i ukrajinský velvyslanec. Armáda nereagovala.
24.03.2020 09:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Asociace krajů ČR: Hejtmani řešili s premiérem systém dodávek ochranných prostředků i přeshraniční pracovníky

 
Včerejší videokonference hejtmanů českých a moravských krajů s ministrem Janem Hamáčkem se účastnil premiér Andrej Babiš. Společně s hejtmany si upřesnili nový systém distribuce ochranných prostředků do krajů, který běží v režii ministerstva vnitra.
24.03.2020 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Hamáček v červeném svetru a Babiš v obleku? Krize odhalila rozdílný přístup, soudí muž blízký ČSSD

 
Komentátor a bývalý spolupracovník Vladimíra Špidly a Lubomíra Zaorálka Lukáš Jelínek v komentáři pro server iROZHLAS.cz zanalyzoval, jaké dopady bude mít nynější koronavirová krize na vládní koalici stran ANO a ČSSD. Ukázal na rozdílné přístupy v řešení situací vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) a šéfem vlády Andrejem Babišem (ANO). Jejich rozdílné pohledy však podle komentátora nemusejí pro volební preference stran nic znamenat. „Buď vláda krizi ustojí, bude chválena a hnutí ANO zase o kousek stoupnou preference, nebo ji voliči pošlou k šípku jako celek,“ myslí si.
23.03.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Vladimír Špidla (305 článků) , Lubomír Zaorálek (2588 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Takže v Číně žádné respirátory FFP3 nebyly? Kalousek se pustil do Hamáčka

 
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pustil do vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) za to, že „podlézá“ Číně a nedokázal sehnat respirátory FFP3. Naopak na sociální síti tleská soukromé textilní společnosti Adler, které se na čínském trhu podařilo objednávku šesti milionů respirátorů FFP3 dohodnout.
23.03.2020 21:46 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6958 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Frajírci s pivem ve dveřích hospody. To jsou zbabělci! Babiš promluvil mimořádně k národu. Otevřeně, přímo na kameru

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém mimořádném projevu ocenil občany České republiky za jejich boj s koronavirovou nákazou. Uvedl, že vláda pracuje společně s Ústředním krizovým štábem nepřetržitě na zvládnutí nynější situace a požádal veřejnost o trpělivost a shovívavost. Ke kritickému nedostatku zdravotnického materiálu pronesl slova o tom, že s tímto problémem bojují i jinde po celém světě. „Prostě nejsou,“ podotkl. Za zajištění nynější dodávek pochválil jmenovitě ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a prezidenta Miloše Zemana. Padaly však i slova, která chválu neobsahovala a to kvůli lidem nedodržujícím karanténu. „To fakt nejsou žádní hrdinové, spíš zbabělci,“ rozčílil se Babiš.
23.03.2020 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Miloš Zeman (23835 článků)

Hamáček na tiskovce: Pendleři jsou poslední kanál, kterým do země proudí nákaza koronavirem, takže...

 
V pondělí odpoledne proběhla další tisková konference vlády. Hlavní slovo na ní měl ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Tentokrát byl oblečen do modrého svetru. Oznámil mimo jiné, že omezení volného pohybu osob bude platit až do 1. dubna. Poslal také jasnou zprávu pendlerům. Došlo i na státní rozpočet a na pomoc firmám i malým živnostníkům. Znovu se také mění čas, v němž si mohou senioři přednostně nakoupit v obchodech.
23.03.2020 18:46 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Čerstvé nařízení vlády: Omezení volného pohybu osob se prodlužuje do 1. dubna

 
Omezení volného pohybu osob, stejně jako zavřené hospody, bylo prodlouženo do prvního dubna. Shodla se na tom vláda. Informovaly o tom českénoviny.cz. „Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) novinářům po zasedání kabinetu řekl, že do stejného data dnes ministři prodloužili všechna dříve přijatá opatření. Původní zákaz platil od pondělí 16. března do úterý 24. března do 06.00,“ informoval server.
23.03.2020 18:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Stopka pro pendlery, zákazy až do 11. dubna a další změna u nákupu seniorů

 
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí znovu projednávala dopad pandemie koronaviru na Česko. Omezení volného pohybu osob v celé České republice, které má zabránit šíření nového typu koronaviru, prodloužila do soboty 11. dubna, Sněmovnu ale bude žádat o prodloužení i přes Velikonoce. Pendleři si mají najít ubytování v zahraničí, nebo zůstat doma. Souhlas dostala i řada ekonomických opatření včetně zavedení kurzarbeitu nebo pozastavení EET. V obchodech nad 500 metrů čtvereční plochy budou mít pro seniory nově otevřeno od 8 do 10 hodin.
23.03.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Koronavirus v Česku: Politici v první linii. Vojtěchovi jde o krk, Hamáček boduje

 
Nejdůležitější rezort v době koronavirové? Člověka logicky napadne ministerstvo zdravotnictví, které vede Adam Vojtěch (33, za ANO). Jenže… Jako efektivnější se, i pokud jde o schopnost pořídit ochranné pomůcky, ukazuje ministerstvo vnitra Jana Hamáčka (41, ČSSD), který vítězí také v popularitě. A silnější podporu má i Vojtěchův náměstek Roman Prymula (56)...
23.03.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Adam Vojtěch (572 článků)

„Prská přes roušku v ČT, zpocenej.“ Ondřej Hejma o opozici, EU, Zemanovi a viru. Bez roušky a bez obalu

 
Svého času se komentátor a glosátor Ondřej Hejma ukázal v XTV s rouškou na ústech. Teď už byl přítomen jen virtuálně. Věnoval se například projevu Miloše Zemana, který se podle něho nepovedl. Jan Hamáček prý dokázal, že „být u toho“ ve vládě se vyplácí. „Představte si, že v tom červeném svetru tam klidně mohl stát profesor Fiala a mohl zachraňovat národ, ale co dneska dělá? Prská prostě přes roušku, zpocenej v České televizi,“ dodal. A pár slov dal i k „hnusnému“ videu z Německa.
23.03.2020 13:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Ondřej Hejma (150 článků) , Miloš Zeman (23835 článků)

A zakazujeme Kalouska! A p*dění do ruky. Šíří se VIDEO s nějakým divným Babišem

 
Světem internetu se šíří parodie na jednu z tiskových konferencí vlády, při níž byli přítomni: premiér Andrej Babiš (ANO), ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) a epidemiolog Roman Prymula. V Česku v současné době platí kvůli pandemii koronaviru nouzový stav.
23.03.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)