Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Vojtěch měl skončit jako ministr, myslí si Hamáček. Přestup Prymuly pokládá za nešťastný

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (za ČSSD) se domnívá, že udělat z Romana Prymuly místo náměstka vládního zmocněnce pro zdravotnictví je nešťastné. Premiér Andrej Babiš (za ANO) měl podle něj neshody v resortu zdravotnictví řešit výměnou ministra Adama Vojtěcha (nestr. za ANO).
23.05.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků)

Hamáček nepotěší Babiše: Maláčová se v koronakrizi osvědčila dvojnásob. Zato Vojtěch...

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v rozhovoru pro Právo sdělil, jak koronavirová krize posílila jeho spolupráci s premiérem Andrejem Babišem (ANO). A zhodnotil práci některých dalších ministrů, například ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) se mu osvědčila „dvojnásob“. Naopak pochybnosti má o ministru zdravotnictví Adamu Vojtěchovi (za ANO).
23.05.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Adam Vojtěch (572 článků)

Prymula se měl stát ministrem, míní Hamáček. Vojtěch se brání: „Nekorektní! Zvládl jsem to“

 
Často opakuje, že si nechce s koaličním partnerem kádrovat ministry. Tentokrát ale Jan Hamáček (ČSSD) oplatil stejnou mincí Andreji Babišovi (ANO), který nešetří Janu Maláčovou (ČSSD). Hamáček se v rozhovoru pro Právo otevřeně pustil do ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) a navíc nechápe situaci s koncem jeho náměstka Romana Prymuly, který se má stát vládním zmocněncem. Podle Hamáčka si ANO vytváří béčkovou vládu, Prymula se dle něj měl stát místo Vojtěcha ministrem.
23.05.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Romana Maláčová (2 články)

Maláčová se osvědčila dvojnásob, o Vojtěchovi mám pochybnosti, říká Hamáček

 
Pokud by přišla druhá vlna pandemie, vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) je přesvědčen, že plošné zákazy by byly až posledním řešením. V rozhovoru pro Právo také uvedl, že krize posílila jeho spolupráci s premiérem Babišem.
23.05.2020 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Imám financující terorismus, to je v pořádku, pane Hamáčku? Exemplární trest nepřišel, diví se Tomáš Vyoral. Pavla Novotného spojil s p*asopsem, pak se zvířatům raději omluvil

 
PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Zaskočila vás zpráva, že za pálení vlajky EU můžete v Německu vyfasovat až tři roky natvrdo? Bruselští soudruzi si nenechají EU sojuz hanobit, pobaveně přitakává komentátor Tomáš Vyoral. Věnuje se i nejnovější zahraničněpolitické metě starosty Řeporyjí Pavla Novotného (ODS), tedy debatě o odejití Česka z V4. „Jedna velká nevkusná prasopsí sebepublicita,“ hodnotí Vyoral starostu a jeho postoje. V souvislosti s kauzou ricin se Tomáš Vyoral zarazil nad slovy Jana Hamáčka o exemplárním trestu a připomíná čerstvý verdikt nad bývalým pražským imámem Shehadehem, který byl odsouzen na 10 let za financování terorismu. Zde by prý exemplární trest byl namístě, jenže nepřišel.
22.05.2020 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Novotný (930 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Tomáš Vyoral (70 článků)

Vojtěchovy špatné respirátory. Zfalšované certifikáty. Deník N pátral po zakázkách za 600 milionů

 
Zatímco ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) čelí kritice za to, že se v koronavirové krizi kvůli nákupu ochranných pomůcek více neobracel na české firmy, šéf resortu zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch je pod palbou kvůli tomu, že ochranné prostředky nakupoval např. u firem, které nevykazovaly žádné tržby. Deník N navíc zjistil, že Vojtěch vydal peníze i za zboží, které si původně neobjednal.
22.05.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků) , Adam Vojtěch (572 článků)

Hamáček se kroutil po dotazu na EU v době koronakrize: Nechci působit protievropsky, ale...

 
Ministr vnitra Jan Hamáček v rozhovoru pro Lidové noviny konstatoval, že na počátku koronavirové pandemie Evropská unie rezignovala na hledání společného řešení krize. Očekával by prý tedy, že bude na evropské úrovni konzultováno a koordinováno alespoň rozvolňování opatření, protože volný pohyb osob, zboží, služeb, a kapitálu je základním stavebním kamenem celé EU A jsou prý také důvodem, že bychom EU neměli opouštět.
22.05.2020 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Kalousek si rýpl kvůli Prymulovi a Vojtěchovi radí skončit. Hamáček: Proč mít novou funkci?

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) chce z epidemiologa Romana Prymuly udělat druhého ministra zdravotnictví - taková kritika se valí na Babišův plán. Možný vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Prymula by měl být poradcem a našeptávat Babišovi, ale s Vojtěchem „si nesedli“. Politici se tak ptají, kdo bude mít hlavní slovo, a opozice varuje, že půjde o soutěž v oblíbenosti u Babiše, někteří mluví přímo o trafice, což premiér odmítá. Kdyby Vojtěch dbal své cti, prý by rezignoval, myslí si Miroslav Kalousek (TOP 09). Nápad musí projít ještě přes koaliční ČSSD, objevují se ale první hlasy proti. Poslanec Votava (ČSSD) se ptá, jestli tedy ministra zdravotnictví vůbec potřebujeme. Otázky na to, co bude vlastně Prymula dělat, má podle vyjádření pro Blesk Zprávy i vicepremiér Jan Hamáček.
21.05.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Miroslav Kalousek (6958 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Ať stát platí, když nemůžeme! Umělec Ruppert ostře

 
Podle zpěváka Matěje Rupperta z kapely Monkey Business je na koronaviru špatné hlavně to, jak snadno si lidé nechali ukrajovat svobodu. Babiš ho prý naštval, když nejmenoval do čela krizového štábu Jana Hamáčka. A nelíbil se mu ani zákaz cestování. „Oni zavřeli hranice obousměrně! Tady končí veškerá legrace!“ řekl v interview magazínu Reflex. A co se týče podpory kultury od státu, když umělcům stát 'vypnul' možnost živit se svým řemeslem, má jim to prý kompenzovat. Zvláště když platili a platí daně.
21.05.2020 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Matěj Ruppert (150 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Řešení sucha: Voda zpátky do vlastnictví Česka? Michal Hašek vystoupil. Ve hře je i pozůstatek z komunismu

 
Někdejší 1. místopředseda ČSSD a volební manažer pro nadcházející krajské a senátní volby Michal Hašek vystoupil v internetové televizi XTV. Promluvil o ústavním zákonu na ochranu pitné vody i o koronaviru. Prozradil, jak by pandemickou situaci řešil on, kdyby byl na místě Jana Hamáčka. Pokud jde o sucho, obul se do ekologů, nad nimž prý snad zvítězí zdravý rozum, i do vlády, která se vzdala kontroly nad strategickou infrastrukturou.
20.05.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků) , Michal Hašek (2395 článků)

Ministr Hamáček: Společně vždy dokážeme najít řešení všech možných problémů

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) jednal s bavorským ministrem vnitra Joachimem Herrmannem. Jednání k situaci na česko-bavorské hranici v souvislosti s pandemií COVID-19 se za českou stranu účastnil také policejní prezident brig. gen. Jan Švejdar.
20.05.2020 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Hamáček odhalil termín pro možné otevření hranic: Vláda bude jednat se sousedními zeměmi

 
Ministerstvo zahraničí plánuje jednat se Slovenskem a Maďarskem o tom, zda by se k nim nedalo vycestovat bez omezení. To by bylo možné i do Rakouska, samotná země o to totiž podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka stojí. Podle Jana Hamáčka se středoevropské státy vracejí do stavu před koronavirem, měly by to prý zvládnout do 15. června.
20.05.2020 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

„Nechápu, co se to s panem Hamáčkem stalo.“ Bývalý poradce Havla si ťuká na čelo

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) během boje proti šíření koronaviru zaujal svým oblečením. Jeho červená mikina a svetr, které oblékal na tiskové konference místo saka a kravaty, se staly jistým symbolem koronavirové krize. Nyní zvolil stejné neformální oblečení – modrou mikinu, a schytal to od poradce pro etiketu Ladislava Špačka, píše iDNES.cz
19.05.2020 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Cestování Čechů: Petříček prozradil nové detaily. A Chorvati chtějí dohodu s Čechy

 
Češi by mohli vycestovat do Rakouska bez kontrol, testů na koronavirus a následné karantény už v polovině června. Po jednání se zástupci Slovenska a Rakouska to uvedl mininistr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Slovensko je podle Petříčka v otevírání hranic opatrnější. K dalšímu jednání bude přizváno např. i Maďarsko, Polsko, Slovinsko nebo Německo. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by bylo ideální, aby se 15. června otevřela hranice mezi ČR, SR, Německem, Rakouskem a Maďarskem. S Českem pak chce dohodu uzavřít i Chorvatsko.
19.05.2020 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Angela Merkelová (2579 článků) , Jan Hamáček (1817 článků)

Testy na hranicích nebudou povinné od 8. června, navrhne Vojtěch

 
Od 26. května se rozšíří počet přechodů, kde bude možné české hranice přejít a zároveň budou zavedeny pouze namátkové kontroly. Nyní je kontrolován každý, toto opatření mělo původně platit až do 13. června. Dál však bude povinné předložit negativní test na covid-19. Novinkám to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Jeho kolega pro zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) chce, aby testy při příjezdu ze zemí, kde je situace dobrá, byly nutné jen do 8. června.
18.05.2020 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Jan Hamáček: Chválím lidi za zodpovědnost, teď se připravme na druhou vlnu

 
Ministr vnitra Jan Hamáček má dobré pocity z toho, jak se vláda, potažmo národ, vyrovnala s koronavirovou epidemií v Česku. Nebylo to však jednoduché... Pro redakci eXtra.cz exkluzivně svěřil, že se vláda chystá na možnou další vlnu epidemie. Hamáček zároveň pochválil lidi, jak se k těžké situaci postavili...
18.05.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Hranice s Rakouskem a Německem by se mohly otevřít dřív

 
Česká vláda se bude na svém pondělím zasedání zabývat režimem na hranicích s Německem a Rakouskem. Diskutovat bude i o možném dřívějším uvolnění kontrol než 13. června, do kdy platí. Uvedl v neděli v České televizi ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
17.05.2020 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Je to vlastizrada? Moravec tlačil na Hamáčka, aby „popravil“ Filipa. Kolotoč otázek na Rusko. Fiala chce ráznou reakci

 
Hosty první hodiny Otázek Václava Moravce byli ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda ODS Petr Fiala a šéf hnutí STAN Vít Rakušan. Moravec hned v úvodu spustil kanonádu na šéfa komunistů Vojtěcha Filipa za to, jak se v ruských médiích vyjadřoval o československých legionářích. Hamáček dal od slov Filipa ruce pryč. Fiala komunisty tvrdě kritizoval. „Z východu nikdy nic dobrého nepřišlo,“ konstatoval Fiala. Rakušan srovnal komunisty a nacisty. Pak došlo na koronavirus.
17.05.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1644 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Filip (1319 článků) , Vít Rakušan (75 článků) , Václav Moravec (546 článků) , Vojtěch Moravec (9 článků)

Hamáček chce kvůli kauze ruského agenta exemplární trest: Ohrozilo to spoustu životů

 
Ten, kdo do veřejného prostoru vypustil informaci o údajném příjezdu ruského agenta s ricinem do Prahy, by měl být exemplárně potrestán. V pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi to dnes řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle něj to ohrozilo spoustu životů a zkomplikovalo práci českým bezpečnostním službám. Kvůli úniku utajovaných informací už dříve podala trestní oznámení Bezpečnostní informační služba (BIS).
17.05.2020 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1817 článků)

Babiš tvrdě: Maláčová zklamala. Konkrétní situace. Přehnala to, sólo akce. A vzkaz pro příště

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro deník Právo pochválil své spoluobčany za to, jak dobře zvládli první vlnu pandemie. Obává se však příchodu vlny druhé. Speciálně pochválil ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a ministra zdravotnictví za hnutí ANO Adama Vojtěcha. Naproti tomu na ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové (ČSSD) nenechal nit suchou.
16.05.2020 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18400 článků) , Jan Hamáček (1817 článků) , Vojtěch Adam (722 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »