Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Maláčová chce být ve vedení ČSSD kvůli podpoře z okresů i Hamáčka

 
Četné nominace od okresních organizací ČSSD či podpora předsedy strany Jana Hamáčka přesvědčily ministryni práce Janu Maláčovou, aby se ucházela o funkci místopředsedkyně strany. Sociální demokraté budou nové vedení volit začátkem března na sjezdu v Hradci Králové. Maláčová ČTK řekla, že doufá, že se budou o místo ve vedení strany ucházet i další ženy.
08.12.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků)

ČSSD opět zve Zemana na sjezd, i když ji popichuje

 
Sociální demokraté se rozhodují, zda na svůj březnový volební sjezd opět pozvou Miloše Zemana, i když riskují, že své odpůrce v řadách ČSSD zase popíchne. Prezident by ale jako velký zastánce vlády mohl podle informací Práva pomoci Janu Hamáčkovi obhájit pozici šéfa ČSSD. Podobná otázka čeká i hnutí ANO, které plánuje sněm na 16. února. Zemana ale hnutí dosud ani jednou nepozvalo.
08.12.2018 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků) , Miloš Zeman (22242 článků)

Zemanova kritika BIS. Do kanonády na Hrad se pustil i Štěch

 
Bezpečnostní informační služba (BIS) odvádí profesionální práci, k její práci neměly v posledním období výhrady vláda ani sněmovní výbory. ČTK to v reakci na čtvrteční kritické výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu BIS napsal premiér Andrej Babiš (ANO). S prací kontrarozvědky je spokojen i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Novinářům řekl, že BIS včetně ředitele Michala Koudelky považuje za profesionální. Koudelka má plnou podporu a podle Hamáčka ho kabinet znovu navrhne na generála. Hrad návrh dostal už dříve, ale Zeman mu nevyhověl.
08.12.2018 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15379 článků) , Jan Hamáček (1191 článků) , Miloš Zeman (22242 článků)

„Měl by méně pařit s Rusy.“ Zeman to schytal za kritiku BIS, agentů se zastal i Babiš

 
„Možná to chce méně chodit pařit na ruskou ambasádu.“ Do prezidenta Miloše Zemana se za jeho kritiku „čučkařů“ z BIS pustil z Bruselu nejen europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), kritika se na hlavu prezidenta snesla napříč Sněmovnou. Od vládních stran i opozice. Bezpečnostní informační služby se zastali i premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD).
07.12.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15379 článků) , Jan Hamáček (1191 článků) , Miloš Zeman (22242 článků)

Hamáček seděl u internetu a potkal ho šok: Taková slova! Takové nadávky! Právě jsem se rozhodl, že...

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček se na Facebooku svěřil s tím, co jej šokovalo. Byla to skutečnost, že paní Klára si nemůže dovolit zaplatit dětem obědy a ještě doma vařit oběd pro sebe a přítele, o kterého se stará – a následná vlna nenávisti, která se strhla.
05.12.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků)

Hamáček zvažoval konec: „Babišovy problémy vládu zatěžují.“ Proč při šéfovi ANO zůstal?

 
Je přesvědčený, že v případě, když by se ČSSD odvrátila od Andreje Babiše (ANO), nastal by v Česku chaos. A vznikla by nová menšinová vláda, ve které by se vedle komunistů dostali ke slovu okamurovci. Šéf ČSSD Jan Hamáček nyní otevřeně hájí postup své strany nejen v jednání o nedůvěře vládě. Přiznal, že sám zvažoval několikrát odchod a počítá s tím, že se na jaře v boji o křeslo předsedy objeví „odpadlík“ Jiří Zimola. Zda Hamáček bude kandidovat, to zatím nepotvrdil. Čeká na názory z jeho domovské organizace ČSSD.
04.12.2018 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15379 článků) , Jan Hamáček (1191 článků)

Hamáček jmenoval šéfem policie Švejdara. Kauzu Čapí hnízdo prý zvládne férově

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí ráno uvedl do úřadu nového policejního prezidenta Jana Švejdara. Od nového šéfa policie očekává, že v blízké době představí svou koncepci vedení sboru. Novinářům ministr řekl, že Švejdar je podle jeho názoru garancí toho, že policie bude při vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, kde je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO), postupovat nezávisle. Dodal, že na policejním prezidiu neočekává žádné zásadní personální změny.
03.12.2018 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15379 článků) , Jan Hamáček (1191 článků)

Molnár (ČSSD): Vláda je úspěšná, ačkoliv na sobě má stín

 
Vláda premiéra Andreje Babiše, na které se vedle hnutí ANO podílí ČSSD, která je zde reprezentována mimo jiné svým předsedou, ministrem vnitra Janem Hamáčkem a ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, která vede pro sociální demokracii absolutně zásadní resort, je úspěšná.
03.12.2018 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15379 článků) , Jan Hamáček (1191 článků)

Ministr Hamáček: Makedonie dokazuje, že efektivně chránit hranice lze

 
Jan Hamáček se sešel s makedonským ministrem vnitra, podepsali dohodu o vracení nelegálních migrantů.
01.12.2018 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků)

ČSSD zatím v klidu. Vysvětlovat musí Babiš, uvedl Hamáček

 
Analýza není oficiálně zveřejněná, a tudíž zatím nelze nic předjímat, uvedl ke zprávě o podezření Evropské komise (EK) na střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) první místopředseda vlády Jan Hamáček (ČSSD). Dodal však, že je nepřijatelné, aby Česko vracelo dotace za Agrofert.
01.12.2018 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15379 článků) , Jan Hamáček (1191 článků)

U policie je přes třicet let, trpělivě čekal na šanci. Seznamte se s novým policejním prezidentem

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích. Nového šéfa představila mimo jiné dnešní MF Dnes.
01.12.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků)

Do eurovoleb mají ČSSD vést nynější poslanci EP Poc a Sehnalová

 
Do evropských voleb, které se budou konat příští rok v květnu, chce ČSSD na prvním místě nominovat europoslance Pavla Poce, na druhém další současnou europoslankyni Olgu Sehnalovou. Z nových tváří se má na kandidátce ČSSD o přízeň voličů ucházet například šéf mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček. Seznam dnes sestavilo grémium ČSSD, schvalovat ho má příští sobotu v Hradci Králové širší vedení sociální demokracie, později ústřední výkonný výbor. "Jde o vyváženou kandidátku," řekl novinářům po jednání předseda ČSSD Jan Hamáček.
30.11.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků) , Pavel Poc (80 článků) , Olga Sehnalová (92 článků)

Spor nejen o ambasády: Komunisté a Zeman Petříčka sepsuli, vedení ČSSD jeho práci ocenilo

 
Vedení ČSSD se v pátek postavilo proti výtkám prezidenta Miloše Zemana a KSČM na adresu ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Dle šéfa ČSSD Jana Hamáčka konstatovalo, že ministerstvo pod Petříčkovým vedením naplňuje dlouhodobou koncepci zahraniční politiky, hájí zájmy Česka a udržuje orientaci země. Petříčka kritizuje Zeman například ohledně změn v kategorizaci ambasád. Komunisté, na jejichž hlasech menšinový kabinet závisí, se postavili proti postoji ministerstva k rusko-ukrajinskému konfliktu.
30.11.2018 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků) , Miloš Zeman (22242 článků)

ČSSD má v eurovolbách „vzkřísit“ Poc. Na kampaň bude mít jen 5 milionů

 
Do evropských voleb, které se budou konat příští rok v květnu, chce ČSSD na prvním místě nominovat europoslance Pavla Poce, na druhém další současnou europoslankyni Olgu Sehnalovou. Z nových tváří se má na kandidátce ČSSD o přízeň voličů ucházet například šéf mladých sociálních demokratů Radek Hlaváček. Seznam dnes sestavilo grémium ČSSD, schvalovat ho má příští sobotu v Hradci Králové širší vedení sociální demokracie, později ústřední výkonný výbor. „Jde o vyváženou kandidátku,“ řekl novinářům po jednání předseda ČSSD Jan Hamáček.
30.11.2018 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků) , Pavel Poc (80 článků) , Olga Sehnalová (92 článků)

Za Hamáčkem přijel do Česka makedonský ministr vnitra. Jeho země je znovu pod sílícím tlakem imigrantů. A zde jsou novinky

 
Vděk na obou stranách a víra, že spolupráce bude pokračovat nadále tak úspěšně jako doposud. Tak vypadalo pražské setkání Jana Hamáčka s makedonským ministrem vnitra Oliverem Spasovskim. Český ministr oceňoval roli Makedonie při řešení migrační krize, jeho protějšek zase profesionalitu českých policistů, kteří v zemi již od roku 2015 vypomáhají. Navíc to prý vypadá, že vzhledem k opět stoupajícímu počtu imigrantů projde spolupráce dalším náročným testem...
30.11.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků)

Novým policejním prezidentem je Jan Švejdar. Odmítl, že by dostal nabídku od Babiše

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.
30.11.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků)

Tuhého nahradí v čele policie Jan Švejdar. Dosud šéfoval policistům na Pardubicku

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to v pátek oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.
30.11.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků) , Tomáš Vondrášek (10 článků)

Novým policejním prezidentem bude Švejdar

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty 1. prosince dosavadní ředitel pardubické policie Jan Švejdar. Do funkce jej v pátek na základě doporučení pětičlenné výběrové komise jmenoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
30.11.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků)

Nevymýšlí si Šojdrová? Hamáček se ptá Řeků na syrské děti

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se rozhodl ověřit si informace, se kterými se z cesty do Řecka vrátila europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL). Ta tvrdí, že v Řecku jsou syrské děti bez doprovodu, kterým by Česko mohlo poskytnout dočasnou ochranu. Hamáček nyní odeslal řecké vládě dopis, zda je to pravda.
29.11.2018 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Šojdrová (196 článků) , Jan Hamáček (1191 článků)

V ulicích bude o Vánocích více policistů a dokonce s dlouhými zbraněmi!

 
Policie již potřetí v řadě zostří během vánočních svátků bezpečnostní opatření kvůli hrozbě hypotetického teroristického útoku. Konkrétní indicie, že by se k útoku teroristů v České republice schylovalo, podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) a prvního náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška nejsou. Zvýšená bezpečnostní opatření jsou ale preventivního charakteru. Policie se zaměří hlavně na ochranu tzv. „měkkých cílů“. Těch v České republice eviduje šest set.
29.11.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1191 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »