Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Hamáček vykoumal, jak vybrat od lidí navíc 100 miliard. Teď to chce domluvit se senátory

 
Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček chce požádat Senát, aby přepracoval daňový balíček tak, aby jeho dopad na rozpočet byl o 100 miliard korun nižší, než jak schválili poslanci. Opakovaně navrhl sazby daně z příjmu 19 a 23 procent a nově výši slevy na dani na poplatníka 30 tisíc korun, píše iDNES.cz.
23.11.2020 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2314 článků)

Hamáček: Devastující dopady návrhu Babiše. Maláčová: Při pandemii se z vlády neodchází

 
Andrej Babiš (ANO) dál brání svůj návrh na snížení daně z příjmu na 15 a 23 procent, což dle něj pomůže 4,5 milionu zaměstnancům. Babiš zmínil, že pomoci by měly ve výpadku financí do státní kasy evropské peníze. Jan Hamáček (ČSSD) však uvedl, že návrh má „devastující dopady do státní, krajské a obecná rozpočty“. Rozkol ve vládní koalici komentovala Jana Maláčová (ČSSD) slovy o tom, že uprostřed pandemie se z vlády neodchází.
23.11.2020 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20018 článků) , Jan Hamáček (2314 článků)

Poprvé řev. Babiš ke snížení daní: Nevěřte TV. A pravda o Kalouskovi

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) nesouhlasí se svými kritiky, že snížením daní z příjmu „rozvrátí veřejné finance“. Koaliční ČSSD a jejímu předsedovi Janu Hamáčkovi připomenul, že za jejího působení pod Bohuslavem Sobotkou a Milošem Zemanem dluh státu rostl a dosti rozrušeně se pak obrátil i na bývalého ministra Miroslava Kalouska (TOP 09): „Vzal lidem peníze. Policisté neměli ani na naftu, důchodci měli smůlu, zaškrtil platy a způsobil další krizi. Tenhle člověk má tu drzost někde vystupovat a kritizovat nás ve Sněmovně!“ Zmínil, že se chystá najít pro svůj daňový balíček silného spojence i do Senátu. Ministryně financí podle něj totiž začala vyjednávat se šéfem Senátu Milošem Vystrčilem, aby ODS s ANO hlasovaly totožně pro snížení daní.
22.11.2020 19:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20018 článků) , Bohuslav Sobotka (9551 článků) , Miroslav Kalousek (7226 článků) , Jan Hamáček (2314 článků) , Miloš Zeman (24622 článků)

„Arogantní ignorant.“ Klaus to schytal za roušku pod bradou, jeho syn je opatrnější

 
Václav Klaus tento týden opět demonstrativně stáhl na veřejnosti roušku a nasadil si ji pod bradu. Exprezident - antirouškař povinnost nošení roušek kritizuje. Šéf České lékařské komory Milan Kubek ho označil za „arogantního ignoranta“. Klausův postup se nezamlouval ani vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD). Svého otce brání Václav Klaus mladší, který však roušku nosí zodpovědně.
22.11.2020 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10084 článků) , Jan Hamáček (2314 článků)

„Když někdo rozbije vládu, tak Babiš.“ ČSSD podle politologa kabinet jen tak neopustí

 
Po nočním hlasování o daňovém balíčku to v ČSSD vře. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický nebo bývalý senátor Jiří Dientsbier vyzývají kolegy ze sociální demokracie k odchodu z vlády. A to po té, co poslanci ANO s ODS a SPD prohlasovali ve Sněmovně vlastní verzi daňového balíčku, která podle šéfa ČSSD Jana Hamáčka rozvrátí ekonomiku a bude znamenat pro Česko finanční katastrofu. Politolog Lukáš Jelínek ale v rozhovoru pro Blesk Zprávy řekl, že podle něj sociální demokraté vládu nerozbijí. Když se kabinet necelý rok před volbami rozpadne, bude to podle politologa na popud premiéra Andreje Babiše (ANO).
20.11.2020 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20018 článků) , Jan Hamáček (2314 článků) , Jiří Jelínek (68 článků)

Proč to ČSSD řeší přes média?! Babiš se zlobí. Jde o změny v daních

 
Dle premiéra Andreje Babiše byl na zrušení superhrubé mzdy a na daňové sazbě 15 % a 23 % v koalici souhlas. Nechápe tedy změnu postoje ČSSD. „Nevím, proč členové ČSSD vyzývají pana Hamáčka přes média. Ať si to vyřeší někde na předsednictvu nebo nás do toho nezatahují,“ pověděl Babiš. Jan Hamáček hrozí rozpadem důchodového systému či privatizací nemocnic.
20.11.2020 17:01 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20018 článků) , Jan Hamáček (2314 článků)

Rozpad koalice? Při koronavirové krizi není odchod z vlády na pořadu dne, říká Hamáček

 
V situaci, kdy je nutné každý den řešit koronavirovou krizi, není namístě se zabývat výzvami k odchodu z vlády. Není to na pořadu dne, řekl ČTK vicepremiér a šéf koaliční ČSSD Jan Hamáček. K odchodu sociální demokracie kvůli schválení daňových změn vyzval v pátek pardubický hejtman Martin Netolický a někteří další straníci. Podle Hamáčka nyní bude naopak nutné vedle epidemie řešit i krizi veřejných rozpočtů, protože schválenou verzi daňového balíčku považuje za "rozpočtovou katastrofu".
20.11.2020 12:31 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2314 článků)

Pryč z této vlády, zní v ČSSD. Hamáček viní ANO a ODS, že zasekly sekeru

 
Sněmovnou schválená verze daňového balíčku se sazbou 15 procent u daně z příjmu znamená rozvrat veřejných financí v Česku. Republika se enormně zadluží, dlouhodobě budou v ohrožení zdravotní i sociální systém, sdělil dnes ČTK vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Hrozí podle něj privatizace nemocnic a také kolaps důchodového systému. Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický volá rovnou po odchodu ČSSD z vlády.
20.11.2020 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2314 článků)

„Ať si vládne, s kým chce.“ Pro odchod ČSSD z vlády je Netolický. Babiš: Měli by vážit slova

 
ČSSD by měla odejít z vlády, pohár trpělivosti přetekl, míní hejtman Martin Netolický (ČSSD). Šéf sociálních demokratů Jan Hamáček to obratem odmítl. A premiér Andrej Babiš (ANO) koaličního partnera vyzval, ať jeho představitelé více váží slova. Po apelech z ČSSD zůstal v klidu, připomněl, že podobně hrozili sociální demokraté vícekrát.
20.11.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20018 článků) , Jan Hamáček (2314 článků)

Hamáček pokládá snížení daní za nezodpovědnou sekeru, Piráti za šílenost

 
Daňový balíček, který v noci na pátek schválila Sněmovna, je podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka nezodpovědnou sekerou zaseklou poslanci ANO, ODS a SPD. Místopředseda rozpočtového sněmovního výboru Mikuláš Ferjenčík z Pirátů hovoří o rozpočtové šílenosti. Podle Jana Skopečka z ODS je to ale dobrá zpráva, která povede k růstu čistých příjmů zaměstnanců. Vyplývá to z jejich reakcí na Twitteru a v České televizi.
20.11.2020 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (321 článků) , Jan Hamáček (2314 článků)

Nový daňový balíček prošel, přijde na 130 miliard. Je to rána, připustila Schillerová

 
Poslanci v pátek nad ránem přijali změny v daňovém systému. Ten mimo jiné ruší superhrubou mzdu. V souvislosti s ní Sněmovna jednala hned o dvou návrzích, které předložily vládní strany - každá svůj. Přednost dala většina zákonodárců nakonec návrhu premiéra Andreje Babiše (ANO), který chtěl zavedení sazeb daně z příjmu ve výši 15 a 23 procent. Pohořel tak návrh šéfa koaliční ČSSD Jana Hamáčka na 19 a 23 procent. Celkem přijde státní rozpočet kvůli daňovým změnám o 130 miliard korun oproti stávajícímu plánu.
20.11.2020 01:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20018 článků) , Jan Hamáček (2314 článků)

Hamáček kritizoval Babišův návrh na zrušení superhrubé mzdy: Zanechá problémy. Tento krok směřuje k rumunským daním

 
Vicepremiér Jan Hamáček dnes ve Sněmovně kritizoval návrh premiéra Andreje Babiše na zrušení superhrubé mzdy. Výsledkem Babišova návrhu podle něj bude, že si stát bude muset půjčit o 90 miliard korun ročně víc kvůli tomu, že mu budou chybět příjmy. Zdůraznil, že Babišův návrh není omezen na dva roky, ale je časově neomezený.
19.11.2020 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20018 článků) , Jan Hamáček (2314 článků)

Poslanci odklepli konec superhrubé mzdy i návrh Babiše. Kalousek: „Děti vás proklejí“

 
V noci ze čtvrtka na pátek bylo ve Sněmovně pořádně živo, schůze se protáhla daleko přes půlnoc. Řešil se totiž daňový balíček, zahrnující i zrušení superhrubé mzdy. Prošel s podporou ANO, ODS a SPD, nic platné nebylo Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) jeho varování a prošení poslanců „na kolenou“. Daňové změny přtom přijdou státní kasu na 130 miliard korun, připustila Alena Schillerová (za ANO). Kuriózní byla i situace, kdy proti sobě stanuly návrhy Andreje Babiše (ANO) a Jana Hamáčka (ČSSD). Uspěl Babišův, Hamáček nyní mluví o „nezodpovědné sekeře“.
19.11.2020 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20018 článků) , Jan Hamáček (2314 článků)

„Musíme porazit virus! Znemožníme lidem, aby se potkávali.“ Hamáček se rozohnil před poslanci

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dnes ve Sněmovně v debatě ohledně nouzového stavu velmi rozohnil. Podle něj je nutné, aby se lidem znemožnilo, aby se potkávali.
19.11.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2314 článků)

„Soboty a pátky budou masakr,“ varuje po chaosu v obchodech Prouza. A poslal ostrý vzkaz

 
Nová opatření PES vzbudila vášně napříč celým Českem. I když se epidemická situace u nás zlepšuje, od středy začalo platit další zpřísnění, obchody musí na každého zákazníka počítat s 15 metry čtverečními. Podle prezidenta Svazu obchodu a turistického ruchu Tomáše Prouzy by právě tato nová opatření mohla způsobit „brutální masakr“ při pátečních a sobotních nákupech a na mrazu by se ve frontách mohly mačkat stovky lidí. V Epicentru Blesk Zpráv promluvil nejen o těchto problémech, ale poslal vzkaz ministrovi vnitra a šéfovi ČSSD Janu Hamáčkovi (ČSSD).
19.11.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2314 článků)

Psal Prymulovi, psal Hamáčkovi, nic. Nový senátor: Půjde o přežití. Je třeba snížit daně a po vzoru podnikatelů zásadně odtučnit úřady

 
Snažil se zprostředkovat nákup plicních ventilátorů a od ministerstev Romana Prymuly a Jana Hamáčka se nedobral ani relevantní kontaktní osoby. Nově zvolený senátor Jaroslav Chalupský (Svobodní), který na Pelhřimovsku porazil senátního matadora Milana Štěcha, varuje vládu před situací v Česku. Lidé v důsledku omezení kvůli epidemii covidu-19 dluží už i na energiích, nemluvě o hypotékách. Vzhledem k výkonům vlády v době koronaviru už nebudou mít chuť odvádět daně ani z toho mála, co teď na trhu získají.
18.11.2020 17:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2314 článků) , Milan Nový (88 článků) , Jára Nový (150 článků)

Hamáček kritizuje, že lidé nakupují ráno: Ve frontě ať stojí venku, vzkázal šéf ČSSD

 
Ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček (42) kritizuje, že lidé chodí nakupovat hlavně ráno a před obchody se tvoří fronty. Hamáček by si představoval, aby do obchodů chodili průběžně celý den. Jenže zapomněl, že většina lidí také chodí do práce.
18.11.2020 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2314 článků)

Psal Prymulovi, psal Hamáčkovi, nic. Nový senátor: Půjde o přežití. Čekejte odpor

 
Snažil se zprostředkovat nákup plicních ventilátorů a od ministerstev Romana Prymuly a Jana Hamáčka se nedobral ani relevantní kontaktní osoby. Nově zvolený senátor Jaroslav Chalupský (Svobodní), který na Pelhřimovsku porazil senátního matadora Milana Štěcha, varuje vládu před situací v Česku. Lidé v důsledku omezení kvůli epidemii covidu-19 dluží už i na energiích, nemluvě o hypotékách. Vzhledem k výkonům vlády v době koronaviru už nebudou mít chuť odvádět daně ani z toho mála, co teď na trhu získají.
18.11.2020 14:41 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2314 článků) , Milan Nový (88 článků) , Jára Nový (150 článků)

Bitva o daň z příjmu po konci superhrubé mzdy: Uspěje ve Sněmovně Babiš, nebo Hamáček?

 
Otázku daně z příjmu musí kvůli chybějící koaliční dohodě rozhodnout Sněmovna. Novinářům to po středečním zasedání Ústředního krizového štábu řekl jeho šéf a předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček. Ani podle premiéra Andreje Babiše (ANO) není chybějící shoda mezi sociální demokracií a ANO věcí, která by měla rozštěpit koalici, dodal Hamáček.
18.11.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20018 článků) , Jan Hamáček (2314 článků)

Hamáček se omluvil gayům: Můžete se brát. Zákaz byl omyl

 
Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) se rozhodl promluvit k občanům. Nastal podle něj čas vyhlížet časy budoucí s opatrným optimismem. Jenže jen s opatrným. „Vyhráno nemáme,“ zdůraznil. Poté apeloval na lidi, aby pokud možno nestáli ve frontách před obchody, rozložili si nákupy na celý den a nechodili nakupovat jen ráno. Rýpl si do exprezidenta Václava Klause a pronesl pár slov na konto migrační krize. Zdůraznil, že žádnou velkou migrační vlnu nezažíváme.
18.11.2020 13:26 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10084 článků) , Jan Hamáček (2314 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »