Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Hamáček o zákroku policistů na Babišově mítinku: Nevypadá to dobře, říká

 
Zákroky jihočeských policistů v civilu vůči odpůrcům Andreje Babiše jsou podle Jana Hamáčka znepokojivé. Bývalý ministr vnitra pro eXtra.cz uvedl, že incident je potřeba prošetřit, a zároveň podpořil policejního prezidenta Martina Vondráška. "Postupuje naprosto správně, když předal věc k šetření příslušným kontrolním orgánům," pochválil bývalý politik šéfa policistů.
06.08.2022 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25653 článků) , Jan Hamáček (3329 článků)

„Lže Fiala, Pekarová, Rakušan... Nemohou jinak.“ Doktor Hnízdil zcela bez iluzí. I o Ukrajině

 
Věříme, že nějaká politická strana bude lepší než minulá, že se objeví osvícený vůdce. Nebude, neobjeví. Potvrzením budiž nynější vláda vytvořená pěti nesourodými subjekty. „Fiala mluví spisovněji než Babiš, Pekarová vypadá líp než Schillerová, Rakušan líp než Hamáček. Jinou změnu k lepšímu jsem nezaznamenal. SPOLU jede stejný ‚narativ‘ jako ANO a spol.,“ vysvětluje pro ParlamentníListy.cz Jan Hnízdil, jeden z průkopníků české komplexní a psychosomatické medicíny a také autor odborných i popularizačních knih, jakou změnu slibovanou před volbami koalice pěti stran ve skutečnosti představuje.
22.07.2022 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (403 článků) , Jan Fiala (403 článků) , Jan Rakušan (57 článků) , Jan Hamáček (3329 článků)

Nový ministr vnitra, nová reforma policie. Co Chovanec spojil, to chce Rakušan zase rozdělit

 
Když byl Vít Rakušan (STAN) opozičním poslancem, chtěl zjistit, jak přesně má dopadnout policejní reforma, kterou nastartoval ministr vnitra za ČSSD Milan Chovanec a ve které pokračoval další ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Teď se zdá, že Rakušan hodlá sociálnědemokratickou proměnu policie zarazit a hodlá připravit reformu vlastní. Jak by mohla vypadat? Nahlédněte.
22.05.2022 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Milan Chovanec (1427 článků) , Vít Rakušan (588 článků)

Zeman chce za šibenice na demonstracích přísnější tresty, prozradil Rakušan po jednání

 
Prezident Miloš Zeman obnoví jednání svého poradního týmu, který se pravidelně scházel v Lánech. V dubnu by se jeho členové měli zabývat bezpečností. Novinářům to po dnešní schůzce s prezidentem na Pražském hradě řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Zeman se podle něj chce pravidelně setkávat i s jinými ministry. Mluvili spolu také o státním rozpočtu, ke kterému se Zeman vyjádří v pátek ve Sněmovně, nebo o šibenicích na demonstracích.
16.02.2022 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (4894 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Miloš Zeman (27725 článků) , Vít Rakušan (588 článků)

„Rambo“ Lipavský: Všichni mu šli na pomoc. Ale ukázal se problém

 
Posměšky na adresu ministra zahraničí Jana Lipavského způsobily, že řada jiných politiků vytáhla své fotky v helmách. Například Mirek Topolánek, Marian Jurečka či Jan Hamáček. A ti, kdo neměli fotky z vojenského prostředí, si řekli, že plastové na stavbě stačí. Například předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová nebo Lipavského pirátští kolegové z Prahy. Přidali se také novináři, ale ne všichni úplně na straně Lipavského. Moderátor Tomáš Jirsa poznamenal, že si lidé předtím bez pohoršení dělali legraci ze vzhledu Aleny Schillerové, a Matyáš Zrno zase zavzpomínal, jak přesvědčoval Alexandra Vondru, ať si nenechá helmu vnutit.
09.02.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2437 článků) , Tomáš Jirsa (99 článků) , Alexandr Vondra (1361 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Marian Jurečka (1039 článků)

Jiří Paroubek: Fialova vláda tápe…

 
Nakonec, není se co divit. Jsou v ní vesměs lidé, kteří před svým příchodem na ministerstva nic neřídili. Někteří z nich se s matérií, kterou řeší jimi řízené ministerstvo, nově seznamují. Je to velká změna proti předchozí vládě, kterou táhli zkušení rutinéři: Babiš, Hamáček, Havlíček, Schillerová, ale také třeba Plaga a v ansámblu ministrů se dokonce objevila idealistka, ale dosti výkonná – Jana Maláčová.
08.02.2022 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4566 článků) , Honza Havlíček (67 článků) , Jan Hamáček (3329 článků)

Rakušan ruší Hradu Mynářovu výjimku u žádostí o informace. Zřizoval ji Hamáček

 
Ministerstvo vnitra odmítlo přání Pražského hradu, aby byl odvolacím orgánem u odmítnutých žádostí podle informačního zákona v případě Hradu vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář. Výjimce pro Pražský hrad a další vysoké instituce původně resort pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD) vyhověl. Současný ministr Vít Rakušan (STAN) Deníku N řekl, že tuto pravomoc vedoucímu kanceláře nevrátí.
27.01.2022 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Vratislav Mynář (1417 článků) , Vít Rakušan (588 článků)

Hamáčkova manželka Kloudová (39) má nový „flek“. Uprosil ji Bělobrádek

 
Manželka exministra vnitra Jana Hamáčka (43, ČSSD), Gabriela Kloudová (39) nakonec našla práci ve Sněmovně. Pod svá křídla si ji vzal coby asistentku exšéf lidovců Pavel Bělobrádek (45).
22.01.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Zajímavá jména mezi poslaneckými asistenty. Třeba obě ženy Jana Hamáčka...

 
Ačkoli Jan Hamáček již není ani poslancem, ani ministrem vnitra, ani předsedou ČSSD, obě jeho ženy, exmanželka i stávající choť, nadále zůstávají ve Sněmovně. Exmanželka Kamila dělá asistentku poslankyni ANO Janě Pastuchové a jeho stávající manželka Gabriela Kloudová spolupracuje s lidoveckým poslancem Pavlem Bělobrádkem. Ve Sněmovně se oklikou udržely i další známé tváře.
21.01.2022 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Pavel Bělobrádek (1640 článků)

Mynář tlačil na Švejdara kvůli odvolání šéfa zlínské policie. Zkoušel to i přes Hamáčka

 
Dlouhodobý tlak měl vyvíjet hradní kancléř Vratislav Mynář na policejního prezidenta Jana Švejdara. Pravá ruka prezidenta Miloše Zemana podle Deníku N po šéfovi policie požadovala výměnu zlínského krajského policejního ředitele Jaromíra Tkadlečka. Zlínský kraj je domovinou trestně stíhaného Mynáře, podniká zde. Zpráva přišla den poté, co Švejdar oznámil, že k březnu končí.
04.01.2022 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27725 článků) , Vratislav Mynář (1417 článků) , Jan Hamáček (3329 článků)

Exšéf policie Husák znovu končí. Tentokrát ho vyrazil Rakušan. Má Hamáček problém?

 
Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) zrušil pověření, na jehož základě měl stanout bývalý policejní prezident Vladislav Husák v čele Vyšší policejní a Střední policejní školy Ministerstva vnitra v Praze. Pověření dostal Husák od končícího ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), podle senátora Václava Lásky (SEN21) ale Hamáček k tomuto kroku již neměl pravomoc.
04.01.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Vít Rakušan (588 článků)

Senátor Láska: Trestní oznámení na Jana Hamáčka

 
Oznámení na facebookovém profilu o podání trestního oznámení na bývalého ministra vnitra Jana Hamáčka
04.01.2022 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

„Hříšník“ Husák policejní školu nepovede. Rakušan zrušil Hamáčkovo rozhodnutí

 
 Bývalý policejní prezident Vladislav Husák, který musel loni v únoru odejít z čela policie v Libereckém kraji kvůli účasti na zakázaném večírku v Teplicích, nebude řídit Vyšší policejní školu a Střední policejní školu Ministerstva vnitra v Praze. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) zrušil pověření, které mu vydal jeho předchůdce Jan Hamáček (ČSSD). Uvedla to dnes Česká televize. Na Hamáčka kvůli Husákovu pověření podal trestní oznámení senátor Václav Láska (Senátor 21). Oznámil to na twitteru. Hamáčkovo vyjádření ČTK zjišťuje.
04.01.2022 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Vít Rakušan (588 článků)

Husák má nový flek: Po skandálu na nelegální party kmotra Bendy bude ředitelem policejní školy

 
Bývalý policejní prezident Vladislav Husák získal nové ředitelské místo. Bude řídit Vyšší policejní školu a Střední policejní školu Ministerstva vnitra v Praze. Uvedl to Český rozhlas Radiožurnál (ČRo), kterému to potvrdila mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) uvedl, že jde o rozhodnutí jeho předchůdce Jana Hamáčka (ČSSD). Rakušan na místo ředitele školy chystá výběrové řízení. Husák musel v únoru odejít z čela policie v Libereckém kraji kvůli účasti na zakázaném večírku v Teplicích v hotelu tamního kmotra Petra Bendy, který odhalil deník Blesk.
31.12.2021 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Benda (229 článků) , Jan Hamáček (3329 článků) , Vít Rakušan (588 článků) , Vladislav Bud (1 článek)

Hamáčkova manželka Kloudová součástí nové vlády: Povede kabinet ministra spravedlnosti

 
Ředitelkou kabinetu nového ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) se má stát Gabriela Kloudová, manželka bývalého vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Uvedl to v pátek 17. prosince server Lidovky.cz. Blažek ani Kloudová zatím informaci nepotvrdili.
17.12.2021 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Pavel Blažek (709 článků)

Hamáček mizí, jeho manželka zůstává: Kloudová má vést kabinet ministra Blažka

 
Ředitelkou kabinetu nového ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) se má stát Gabriela Kloudová, manželka bývalého vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Uvedl to dnes server Lidovky.cz. Blažek ani Kloudová zatím informaci nepotvrdili.
17.12.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Pavel Blažek (709 článků)

Zeman „zařízl“ Lipavského. A Železný z ČT se neudržel, muselo to ven

 
K rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana nejmenovat pirátského kandidáta Jana Lipavského ministrem zahraničí se již vyjádřil také moderátor České televize Jakub Železný. Zdali je Lipavského kvalifikace nedostatečná na to, aby mohl řídit českou diplomacii, se moderátor zamyslel se vzpomínkou na dočasné vedení resortu ministrem vnitra v demisi Janem Hamáčkem (ČSSD). Lipavský na rozdíl od Jana Hamáčka VŠ vzdělání má, napsal moderátor. Při diskusi o kvalifikaci ukázal také směrem k Hradu.
11.12.2021 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Miloš Zeman (27725 článků) , Jakub Železný (188 článků)

Co uniforma, to očkovaný, plánuje ministr Rakušan. A bude prý mnohem operativnější, než Hamáček

 
Budoucí vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) plánuje změnit fungování Ústředního krizového štábu, který podle něj během pandemie pod vedením Jana Hamáčka (ČSSD) nebyl příliš operativní. Rakušan také zopakoval, že s největší pravděpodobností budou mít policisté i hasiči ve výkonu služby povinnost očkování proti koronaviru.
09.12.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Vít Rakušan (588 článků)

Hamáček: Epidemie by už mohla být na vrcholu

 
Aktuální epidemickou situaci řešil Ústřední krizový štáb. Jeho předseda Jan Hamáček mimo jiné pro ČT24 hovořil o možném zpřísnění opatření, ale také o pomoci dobrovolných hasičů v nemocnicích.
06.12.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)

Hamáček v kauze Sputniku a cesty do Moskvy neuspěl. Policie trestní oznámení na novináře neřeší

 
Policie nezahájí trestní řízení proti autorům reportáže serveru Seznam Zprávy, která se týkala cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Informaci, kterou v pátek web zveřejnil, ČTK potvrdil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Uvedl, že policie trestní oznámení ministra vnitra takzvaně uložila.
03.12.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »