Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Hamáček v kauze Sputniku a cesty do Moskvy neuspěl. Policie trestní oznámení na novináře neřeší

 
Policie nezahájí trestní řízení proti autorům reportáže serveru Seznam Zprávy, která se týkala cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Informaci, kterou v pátek web zveřejnil, ČTK potvrdil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Uvedl, že policie trestní oznámení ministra vnitra takzvaně uložila.
03.12.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Situace je kritická! Epidemie covidu se bude lámat kolem Vánoc, řekl Hamáček

 
Ministr vnitra Jan Hamáček uspořádal v pondělí tiskovou konferenci, v níž promluvil o vývoji epidemie koronaviru. Předtím jednal s Ústředním krizovým štábem. Česká republika prý zvažuje povinné očkování u zdravotníků a členů IZS. Hamáček také dodal, že mezi veřejností roste zájem o očkování. 
29.11.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Hamáček: Policie dělá tisíce kontrol denně. Víc už to nejde

 
Ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) před kamerami ČT oznámil, že v číslech sice svitla jistá naděje na budoucí zlepšení covidové situace v Česku, ale nynější situace je stále velmi špatná. Na Moravě horší než v Čechách. Promluvil také o povinném očkování a o maximální vytíženosti policie v oblasti kontrol dodržování protiepidemických opatřeních.
29.11.2021 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Hamáček vyznamenával. Ocenění mají dobrovolní hasiči i profesionál za pomoc po tornádu

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) udělil vyznamenání svého resortu Kříž bezpečnosti státu. Mezi oceněnými jsou dva dobrovolní a jeden profesionální hasič. Šlo o druhý ročník předávání těchto vyznamenání.
24.11.2021 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Nouzový stav není potřeba, shodli se s vládou hejtmani. Hrozí pořádná krize, varuje Grolich

 
Šéf Asociace krajů Martin Kuba (ODS) po jednání s představiteli vlády v demisi uvedl, že se shodli, že není potřeba v tuto chvíli vyhlásit nouzový stav. Pro jeho zavedení se však vyjádřili jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) či zlínský hejtman Radim Holiš (ANO). Se zástupci krajů chtějí dnes pomocí videokonference mluvit i politici budoucí vládní koalice.
23.11.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Jan Hamáček (3310 článků) , Vojtěch Adam (1739 článků) , Adam Vojtěch (1349 článků)

Ministr Hamáček: Nevidím důvod pro celostátní nouzový stav

 
Ministr vnitra Jan Hamáček dnes, 22. listopadu 2021, na jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) odmítl návrh Ministerstva zdravotnictví, aby vláda vyhlásila nouzový stav pouze kvůli vyhlašování pracovní povinnosti v některých krajích. ÚKŠ rovněž projednal testování ve školách, nasazení armády nebo vznik pracovní skupiny, která bude řešit povinné očkování některých profesí.
22.11.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Hamáček: Pro nouzový stav v celém Česku není teď důvod, sejít se mají štáby v krajích

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhne v pondělí vládě, aby kvůli epidemické situaci vyhlásila stav nouze. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) dnes na tiskovce po jednání Ústředního krizového štábu však uvedl, že podle něj k tomu nyní nejsou splněné zákonné předpoklady a jednat by měly nejprve krizové štáby v nejpostiženějších krajích. Pro celorepublikový stav nouze nyní nevidí důvod. V nemocnicích a sociálních zařízeních napříč státem aktuálně pomáhá zvládat epidemii covidu 150 vojáků, krizový štáb dnes schválil 44 žádostí o pomoc.
22.11.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků) , Vojtěch Adam (1739 článků) , Adam Vojtěch (1349 článků)

Hamáček už nechodí na vládní tiskovky. Má důvod

 
Zatímco před rokem a půl, na počátku koronavirové epidemie v Česku, o sobě dával ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) často vědět, po letošních podzimních volbách do Sněmovny to vypadá, že se propadl do země. Na tiskových konferencích vlády už se neobjevuje. Svou nepřítomnost vysvětluje jednoduše.
19.11.2021 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Hamáček hrozí: Kontroly opatření budou častější. A Češi budou pro Němce opět rizikoví

 
Policisté a hygienici budou v souvislosti se zpřísněnými protikoronavirovými opatřeními častěji provádět kontroly. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) to uvedl po dnešním jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Přísnější opatření platí v Česku od dnešního dne, hospodští a restauratéři musí ode dneška kontrolovat doklady o bezinfekčnosti hostů. Hamáček vedle toho promluvil o zhoršené situaci kolem pandemie v ČR. Česko se patrně příští týden dostane opět na seznam rizikových zemí v sousedním Německu.
01.11.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Rozesílání roušek českým seniorům: Ministerstva porušila zákon, pokutě uniknou

 
Ministerstva vnitra a práce porušila zákon o ochraně údajů při loňském hromadném rozesílání roušek seniorům či zdravotně handicapovaným. Uvedl to dnes server iROZHLAS.cz na základě informací Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ). Ministerstva pod vedením Jana Hamáčka a Jany Maláčové (oba ČSSD) loni v září, krátce před říjnovými krajskými volbami, nechala Českou poštou rozeslat balíčky s pěti rouškami a respirátorem do milionů domácností. Maláčová řekla serveru, že rozesílání mělo na starosti vnitro. Hamáček podle iROZHLAS.cz na dotazy nereagoval. Kvůli manipulaci se zdravotnickými prostředky se k situaci vyjadřoval i Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Jeho mluvčí Klára Brunclíková ČTK sdělila, že žádnou sankci neudělí.
29.10.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Koudelka (Trikolora): Hamáček plivl na zaměstnance

 
Ministr vnitra Jan Hamáček známý svými útoky na práva lidí, kteří se nechtějí „dobrovolně“ očkovat a nepodléhají covidistické propagandě, poplival veškeré zásady sociální demokracie, kterou dovedl na politický hřbitov.
29.10.2021 05:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Jiří Paroubek: ČSSD ve složité situaci

 
Vlastně, abych pravdu řekl, to již není složitá situace, do které se ČSSD nyní dostala, ta situace je přímo kritická. Včera skončil, podle očekávání, v čele ČSSD její dosavadní předseda Jan Hamáček, a to po debaklu ve volbách do sněmovny, kdy strana získala jen 4,65% hlasů a vypadla z poslanecké sněmovny.
27.10.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4210 článků) , Jan Hamáček (3310 článků)

Jana Maláčová si doma hýčká zajíčka: Aleš má ale vždycky poslední slovo

 
Jana Maláčová (40) oznamila svou kandidaturu na post předsedy ČSSD, který uvolnil Jan Hamáček. Pokud se Maláčová skutečně stane šéfkou socialistů, bude mít před sebou nelehký úkol - vrátit stranu na výsluní a především do Sněmovny. K tomu bude potřebovat všechny síly včetně podpory svého manžela Aleše Chmelaře (34), který se doma stará o malého synka Gustava, zatímco Maláčová dělá vysokou politiku.
27.10.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Maláčová už má sbaleno. „Ty tři roky byly peklo,“ tvrdí. Do čela ČSSD ji vybízel Hamáček

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (40, ČSSD) už má v kanceláři sbaleno. Těší se, až práci předá nové šéfce nebo šéfovi. „Myslím, že kolegyně se rozhodly vzít lehčí práci za stejné peníze,“ řekla v rozhovoru pro Blesk Zprávy na adresu Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) a Olgy Richterové (Piráti), které nakonec místo ministerstva mají zamířit do vedení Sněmovny. Sama Maláčová mluví o práci ve vládě jako o peklu, v politice chce ale pokračovat jako šéfka ČSSD. Ke kandidatuře ji podle jejích slov přemlouval právě končící šéf strany Jan Hamáček.
27.10.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků) , Markéta Richterová (25 článků) , Sam Sam (526 článků)

Venezuela, Konečná. Hamáček odstoupil a v ČSSD propukly manévry před sjezdem

 
V ČSSD to vře, důvodem jsou personální změny na nejvyšších postech. Ministr vnitra Jan Hamáček po volebním debaklu rezignoval na funkci předsedy ČSSD. Zájem vést stranu oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, která je nyní místopředsedkyní sociální demokracie. Tato představa některé členy přímo děsí. „Pokud ČSSD převezme Jana Venezuela, tak to je pro ČSSD definitivní ‚Konečná‘,“ obává se Jan Mládek, exministr průmyslu a obchodu za sociální demokracii ve vládě Bohuslava Sobotky. Informuje o tom iDNES.cz.
25.10.2021 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků) , Jan Mládek (674 článků)

Maláčová (ČSSD): Budu kandidovat na předsedkyni strany

 
Reakce na facebookovém profilu na rezignaci předsedy ČSSD Jana Hamáčka
25.10.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Povinně očkovat na covid? Šéf ČEZ je pro, právník vidí úskalí

 
Silné reakce vzbuzuje návrh ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), aby do práce mohli jen lidé, kteří se prokážou testem, očkováním či proděláním covidu-19. „Návrh pana Hamáčka není přijatelný z pozice zákoníku práce,“ odmítá návrh kromě opozice i samotný premiér Andrej Babiš (ANO). Kromě koaličních partnerů se v přístupu k neočkovaným neshodnou ani mnozí experti. Někteří by byli ještě razantnější.
25.10.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23854 článků) , Jan Hamáček (3310 článků)

Hamáček rezignoval na funkci předsedy ČSSD. Maláčová oznámila kandidaturu

 
Jan Hamáček oznámil na dnešním jednání předsednictva  ČSSD  rezignaci na funkci předsedy strany.
25.10.2021 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

Bude mít ČSSD novou předsedkyni? Jana Maláčová ohlásila kandidaturu

 
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (40) oznámila kandidaturu na předsedkyni sociální demokracie. Vystřídat by tak mohla vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (42).
25.10.2021 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)

ČSSD: Předsednictvo vzalo na vědomí rezignaci Jana Hamáčka

 
Předsednictvo ČSSD vzalo na vědomí rezignaci Jana Hamáčka na funkci předsedy ČSSD, stranu do sjezdu povede statutární místopředseda Roman Onderka.
25.10.2021 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3310 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »