Články k osobnosti

Jan Hamáček

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Hamáček »
 

Uprchlíci? Možná vám unikl zásadní čin naší vlády, upozorňuje čtenáře Tereza Spencerová

 
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Sýrie v posledních dnech hodně ‚napovídá‘, když říká, že je připravená přijmout zpět všechny uprchlíky, ale že Západ, v tomto případě EU, musí nejprve zrušit své sankce,“ komentuje možné pozadí nedávné návštěvy našeho ministra zahraničí Jana Hamáčka v Sýrii editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz podrobně komentuje nastalý vývoj v Afghánistánu, některé výroky z českého prostředí na téma české účasti tamtéž či nadcházející schůzku Putin–Merkelová.
16.08.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

Nový spor o českou velvyslankyni Filipi. Výzvu k jejímu stažení ze Sýrie ministerstvo odmítlo

 
J e to jen pár dní, co odletěl ministr vnitra a zahraničí v jedné osobě Jan Hamáček do syrského Damašku, aby do Evropy doprovodil dva německé humanitární pracovníky. Jejich propuštění vyjednala s režimem Bašára Asada česká velvyslankyně Eva Filipi, píše Robert Břešťan na webu Hlídací pes.
14.08.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

Paroubek: Bude mít Hamáček klid na práci?

 
V sobotním Právu byl zveřejněn rozhovor s předsedou sociální demokracie a vicepremiérem Janem Hamáčkem. Je dobře, že Jan Hamáček hovoří úplně otevřeně o tom, že v podzimních komunálních a doplňovacích senátních volbách nepůjde sociální demokracii o vítězství, ale v souvislosti s „bolestnými ztrátami“, půjde o „minimalizaci škod“.
14.08.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

Ministr Hamáček: Naše ambasáda v Damašku již poněkolikáté prokázala důležitou roli

 
Ministr zahraničních věcí ČR Jan Hamáček odletěl ve čtvrtek 9. srpna 2018 do syrského Damašku, kde převzal od syrské strany dva pracovníky německé neziskové organizace, a vrátil se s nimi zpět do České republiky.
14.08.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

H-System je Pandořina skříňka, varují experti. Peníze od státu budou chtít i další lidé

 
Ať se do případu vloží stát a lidi nějakým způsobem odškodní. To v souvislosti s H-Systemem navrhl předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal. Premiér Andrej Babiš (ANO) to odmítá. Z dovolené v Řecku vzkázal, že v Česku došlo na „tunelářskou epidemii“ a co by na to řekli poškození z jiných kauz. To vicepremiér ČSSD Jan Hamáček čelí kritice z vlastní strany, že kvůli H-Systemu nezrušil vlastní dovolenou na Sardinii. Zpolitizovaná kauza přitom skrývá i důležitou otázku: Odškodnit, či neodškodnit? Co na to experti na ústavní právo a ekonomii?
13.08.2018 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13734 článků) , Jan Hamáček (944 článků)

Hamáček nalil spolustraníkům čistého vína: V letošních volbách hodně oslabíme, a bude to bolet

 
Jan Hamáček, předseda sociální demokracie a šéf hned dvou resortů ve vládě Andreje Babiše (ANO) - Ministerstva vnitra a Ministerstva zahraničí - jednoznačně podpořil předsedu vlády v tom, že by Česko nemělo přijímat ani jednoho migranta, pokud nebude prokázáno, že má nárok na azyl. Lidem, kteří právo na azyl mají, se prý Česká republika neuzavírá. V roce 2017 jsme přijali 29 azylantů. V rozhovoru pro deník Právo se věnoval i finanční situaci v ČSSD, která prý není nijak růžová.
12.08.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13734 článků) , Jan Hamáček (944 článků)

Ministr Hamáček: Chci pro příští rok minimální mzdu ve výši 13 760 korun

 
Předseda ČSSD Jan Hamáček a ministryně práce Jana Maláčová jednali o platech s předsedou ČMKOS Josefem Středulou.
10.08.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

ČSSD: Státní zaměstnanci berou málo, odláká je i supermarket. Středula rázně volá po přidání

 
Šéf sociální demokracie a vicepremiér Jan Hamáček a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) jednali o zvyšování platů s šéfem odborů Josefem Středulou. Ten se podivoval nad tím, že premiér Andrej Babiš (ANO) ještě nestanovil termín pro širší jednání o platech. Odbory i ČSSD chtějí plošné navýšení mezd o 10 %, oproti tomu vládní hnutí ANO navrhuje zvýšit platy podle profesí.
10.08.2018 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13734 článků) , Jan Hamáček (944 článků)

Odbory chtějí dohodu o platech v srpnu. ČSSD jde vstříc jejich požadavkům

 
Odbory žádají o termín pro další jednání s vládou o platech ve veřejném sektoru. V srpnu by chtěly vyjednávání uzavřít a vědět, jak a kdy si zaměstnanci státu a veřejných služeb polepší. Požadují růst tarifů o 10 procent. ČSSD bude ve vládě prosazovat to, aby se navyšování co nejvíc přiblížilo odborářskému požadavku, řekli předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček a předák Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
10.08.2018 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

Hra o miliardy: Odboráři chtějí víc pro státní správu, sešli se s Hamáčkem a Maláčovou

 
Vicepremiér Jan Hamáček, ministryně práce Jana Maláčová (oba ČSSD) a předák odborové konfederace Josef Středula budou dnes spolu jednat o růstu platů ve veřejném sektoru. Odbory požadují zvednutí platových tarifů o deset procent všem pracovníkům. Hamáček i Maláčová už dřív řekli, že odborářský požadavek podporují. Zatímco současný vládní návrh by vyšel nyní na 22,3 miliardy, ten odborářský na 26,7 miliardy.
10.08.2018 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

Hamáček, Maláčová a Středula budou dnes jednat o růstu platů

 
Vicepremiér Jan Hamáček, ministryně práce Jana Maláčová (oba ČSSD) a předák odborové konfederace Josef Středula budou dnes spolu jednat o růstu platů ve veřejném sektoru. Odbory požadují zvednutí platových tarifů o deset procent všem pracovníkům. Hamáček i Maláčová už dřív řekli, že odborářský požadavek podporují. Návrh rozpočtu na příští rok počítá se zvýšením sumy na platy o šest procent a u učitelů o 15 procent. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by se nemělo přidávat plošně, ale víc by si měli přilepšit pedagogové a špatně placené profese.
10.08.2018 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13734 článků) , Jan Hamáček (944 článků)

Česká diplomacie vyjednala s Asadem propuštění vězněných Němců

 
Česko pomohlo na svobodu dvěma humanitárním pracovníkům drženým v Sýrii. Propuštění německých občanů vyjednala se syrským prezidentem Bašárem Asadem česká velvyslankyně v Damašku Eva Filipi. Propuštěnou dvojici přiveze do Prahy letecký speciál, na jehož palubě byl při odletu do Sýrie i český ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček.
09.08.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

Česko se činí. Jde o Sýrii

 
Česko vyjednalo v Sýrii propuštění dvou uvězněných pracovníků německé humanitární organizace, oznámilo dnes ministerstvo zahraničí. Pro propuštěné muže vyrazil dnes brzy ráno speciál, který je přepraví do Prahy. Na palubě letadla byl také ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček (ČSSD).
09.08.2018 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

Češi pomohli dostat z vězení v Sýrii dva Němce. Úspěch diplomacie dotáhl Hamáček

 
Vicepremiér a ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) dokončil úspěch české diplomacie. Na pražském letišti Václava Havla předal německému velvyslanci dva německé pracovníky humanitární organizace, kteří byli několik měsíců věznění v Sýrii. Na svobodu se dostali zásluhou naší velvyslankyně v zemi Bašára Asada Evy Filipi. Česko je jedinou zemí EU, která má v Sýrii své diplomatické zastoupení. Dvojice byla zadržena kvůli nelegálnímu překročení syrské hranice.
09.08.2018 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

Babiš i Hamáček svorně hájí komunisty. Jsou demokratická strana, shodli se

 
Vznik vlády ANO a ČSSD podpořila KSČM, lídři obou stran nyní komunisty hájí. Nejprve premiér Andrej Babiš a nyní i vicepremiér Jan Hamáček označili stranu předsedy Vojtěcha Filipa za demokratickou. Spolupráci s Babišem si Hamáček také pochvaluje. Trestní stíhání premiéra považuje za problém, který sice zatěžuje celou politickou scénu, na druhou stranu se ale poměrně dlouho vleče.
08.08.2018 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13734 článků) , Jan Hamáček (944 článků) , Vojtěch Filip (1088 článků)

„Letošní Vánoce zvládneme lépe,“ slibuje šéf České pošty. Přijme brigádníky, koupí nová auta

 
Česká pošta se s předstihem připravuje na předvánoční doručování balíků. Do hlavní třídírny zásilek v pražských Malešicích kvůli tomu investuje zhruba 70 milionů korun. Generální ředitel pošty Roman Knap v úterý po setkání v Malešicích ukázal ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) novou třídicí halu o rozloze 1200 metrů čtverečních. Šéf pošťáků slibuje, že letošní Vánoce zvládne Česká pošta lépe než ty loňské.
07.08.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

Česká pošta: Ježíšek přijde včas, do třídicího uzlu Malešice investujeme 70 milionů korun

 
Generální ředitel České pošty Roman Knap dnes provedl ministra vnitra Jana Hamáčka největší třídírnou zásilek v České republice, pražským sběrným přepravním uzlem (SPU) Malešice. Ministra seznámil s probíhajícími přípravami na předvánoční provoz a konkrétními opatřeními, která mají zajistit bezproblémové doručení všech vánočních dárků zákazníkům České pošty.
07.08.2018 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

Hamáček se dnes sejde s šéfy rozvědky. Zde je důvod

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dnes odpoledne sejde s vedením Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) v souvislosti se zprávou o kontrole hospodaření úřadu, kterou dostal minulý týden, píše ČTK.
07.08.2018 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)

Babiš a Hamáček se zúčastní piety při návratu padlých vojáků z Afghánistánu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve středu zúčastní pietního aktu při návratu tří padlých českých vojáků z Afghánistánu. Dnes ČTK napsal, že se kvůli tomu vrátí z dovolené dřív. Piety na ruzyňském letišti se zúčastní také prezident Miloš Zeman a ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Účast dnes na Twitteru potvrdil i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který je pověřen i řízením ministerstva zahraničí.
07.08.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13734 článků) , Jan Hamáček (944 článků) , Miloš Zeman (21251 článků)

Hamáček chce, aby Česká pošta mohla dostávat až 1,5 miliardy korun

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce, aby Česká pošta ze státního rozpočtu místo současných 500 milionů korun mohla dostávat až trojnásobek. Novinářům to řekl v závěru své dnešní prohlídky v třídírně zásilek v pražských Malešicích. I přesto by měl podle Hamáčka generální ředitel České pošty Roman Knap přijít s plánem úspor. Zprávu přinesla ČTK.
07.08.2018 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (944 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »