Články k osobnosti

Jan Fiala

  herec, zpěvák

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Fiala »
 

Co to dělá Fiala? „Stačilo!“ Do voleb jde nová koalice. Známá jména

 
Ve volbách do Evropského parlamentu bude kandidovat nové politické uskupení, koalice STAČILO!. Její vznik iniciovala KSČM, lídryní kandidátky tak bude šéfka komunistů a europoslankyně Kateřina Konečná. Součástí koalice jsou také Spojení demokraté - sdružení nezávislých (SD-SN) a Osobnosti. Výraznými tvářemi nové koalice budou například právník Ondřej Dostál nebo mediátorka Jana Turoňová. Koalice STAČILO! je prý zejména přímým protikladem vládní koalice SPOLU, ale i všech dalších parlamentních stran, které jsou napojeny na dotační byznys a síť kmotrů.
04.12.2023 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (486 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Šmejdi útočí! Proti ochraně orné půdy. Jan Veleba odhalil

 
„Hustota obchodů v ČR je ve srovnání s Německem 3,4x vyšší. Dálniční síť a souběžná síť silnic 1. třídy je lemovaná sklady, velkosklady, logistickými centry a další se staví,“ říká exprezident Agrární komory ČR a člen Klubu 2019 Jan Veleba a cituje svého kolegu, významného potravináře Zdeňka Jandejska: „Za pouhých 31 let se snížila zemědělská půda o 17,4 %.“ V komentáři mluví o „pět minut po dvanácté“ připravované novele zákona o ochraně půdního zemědělského fondu. Při té příležitosti se velmi ostře opřel do Tomáše Prouzy a zmínil i řadu jeho funkcí. Kroutí hlavou i nad přístupem premiéra Fialy nejen v souvislosti s nedávnou stávkou.
04.12.2023 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Pokud dnes nechválíte vládu, jste proruský šváb. Hrnčíř očekává, že protesty ještě zesílí

 
„Do stávky se zapojilo více než 7200 škol, řada úřadů i firem, včetně těch největších, deset odborových svazů… Není moudré požadavky stávkujících ignorovat. Ovšem my nemáme moudrou vládu,“ říká poslanec za SPD Jan Hrnčíř a mluví i o možnosti generální stávky. „Strčil hlavu do písku,“ podotýká pak na adresu premiéra Fialy. Na závěr se dostal i k ekonomické situaci naší země a rozebral kroky vlády.
30.11.2023 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Fialovi hýčkaní profesoři. Neukazujte ve školních jídelnách, na kolik si přijdou

 
Moderátorka pořadu Aby bylo jasno Jana Bobošíková představila občanům, jak s jejich penězi hospodaří vysoké školy. Zda jsou skutečně dobře zaplaceni ti, kdo studenty učí, nebo zasloužilí akademičtí funkcionáři. „Profesory, docenty a asistenty si Fialova vláda doslova hýčká. A ti jí také vesměs oplácejí nekritickou příchylností skrytou za falešnou korektnost,“ uvádí moderátorka.
27.11.2023 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1002 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Fiala přehlíží vážný problém. A „balíček“ to ještě zhorší, varuje Hrnčíř

 
„Jedná se o jednoznačné vyjádření nesouhlasu s kroky vlády, které poškozují pracující občany. A já jsem velmi rád, že to vláda uslyší i od někoho jiného, než jsme my, opoziční hnutí,“ říká k pondělní stávce poslanec za SPD Jan Hrnčíř. V rozhovoru rozebral ceny elektřiny i důchodovou reformu a vzpomněl na podporu mladých rodin před rokem 1989. Vrátil se i k oslavám 17. listopadu a zhodnotil „porevoluční“ roky.
26.11.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Pád Fialy? Teď už kdykoliv. I provládním novinářům je ukrajiská propaganda trapná, povšiml si Schneider

 
Bezpečnostní analytik, publicista a signatář Charty 77 Jan Schneider tvrdí, že vláda Petra Fialy může padnout každou chvíli. Rozbuškou by podle něj mohla být i protestní hladovka disidenta Jiřího Gruntoráda kvůli nízkým důchodům disidentů. Právě nízké důchody disidentů a fakt, že ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) a celá vláda s tím nic nedělali, podle Schneidera ukazuje, jak je vláda morálně prohnilá.
20.11.2023 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Marian Jurečka (1125 článků) , Jiří Fiala (382 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jiří Fiala (382 článků)

Teroristickému Rusku zde pšenka nepokvete. A jsme v tom první na světě, jásají ministři

 
Vláda Petra Fialy ve středu přidala podnik pro správu ruského majetku na sankční seznam. Podle ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) tak dojde ke zmrazení asi sedmdesáti ruských nemovitostí. Tyto nemovitosti už byly dříve předmětem státní žaloby na Rusko, které podle české strany nevyužívalo nemovitosti k diplomatickým účelům, a dluží tak státu na nájemném. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov označil jednání za nezákonné a zvažuje odvetu.
16.11.2023 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Vláda se rozhodla zmrazit ruský státní majetek

 
Vláda dnes schválila přidání podniku pro správu ruského majetku v zahraničí na národní sankční seznam. Podnik v Česku provozuje a spravuje mnoho nemovitostí, které jsou majetkem Ruské federace, převážně v Praze nebo Karlových Varech. Na tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) i Lipavského znamená krok vlády zmrazení ruského státního majetku. Stejný krok chce Česko prosazovat i v rámci EU.
15.11.2023 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

„Celý život jsem volil ODS. Ale jestli se nezměníte...“ Vzkaz Fialovi od voliče, možná nečekaný

 
Právník Jan Nedvídek se zlobí na ODS, kterou aktivně podporoval i volil. „Bohužel mám ale pocit, že ze SPOLU se stala v lidskoprávních otázkách platforma pro svaté války proti rovnosti. Pokud strana a předseda Petr Fiala toto nezmění, ODS si o porážku v příštích volbách sama řekne,“ konstatoval na sociální síti.
15.11.2023 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Veleba: Tímhle že srazíte ceny?! Odstupte, ministře Výborný

 
„Situace v potravinové bezpečnosti České republiky je vážná a současná vláda amatérů ji neumí, vyjma aktivistických gest, nijak řešit,“ říká exprezident Agrární komory a člen Klubu 2019 Jan Veleba. Zmiňuje „lži a bludy o českém zemědělství“, i potraviny z Ukrajiny. „Proč si Marek Výborný, zemědělstvím nepolíbený, vzal v této době na svoje bedra tak těžký resort, o kterém neví absolutně nic?“ ptá se. Nevynechal ani premiéra Fialu „jeho objevy na nákupech v Německu“ a připomněl Milouše Jakeše. Doporučil také, poslechnout si vystoupení dalšího exprezidenta Agrární komory a klubového kolegy Zdeňka Jandejska.
15.11.2023 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Marek (476 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Marek (200 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Nesouvisí, nemám takové signály. Lipavský odmítl, že by Fialu nepřijali kvůli Izraeli

 
Ruská agrese na Ukrajině, exploze násilí na Blízkém východě, nejednoznačné vyhlídky na budoucí soužití s Čínou. Svět za hranicemi Česka je stále nevyzpytatelnější a nebezpečnější. Objevují se také velmi nestandardní gesta, jako je zrušení Fialovy (ODS) cesty do Nigérie či Síkelovy cesty do Saúdské Arábie. To ale nemusí Českou republiku nijak znepokojovat, ujišťoval v pořadu Interview ČT24 ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Naše pozice vůči Izraeli nám podle jeho slov dává výhody.
08.11.2023 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Fialův poradce dostal od ČT seriál. Pokud myslí svůj výklad vážně, máme se bát

 
V novém ekonomickém seriálu České televize poradce premiéra Fialy vykládá lidem nesmysly. Nebojí se tvrdit, že pohonné hmoty jsou neřest, hovoří také o tom, jak do důchodu mají lidé jít zdraví, abychom mohli v penzi pracovat, nebo že schopný zaměstnanec je ten, kdo se umí dobře hodit marod. „Pokud poradce předsedy vlády myslí svá slova vážně, musíme se začít bát,“ uvádí moderátorka pořadu Aby bylo jasno Jana Bobošíková.
07.11.2023 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1002 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Mocní v Praze: Tajemné setkání bez programu. Pavel i Fiala promluví

 
Akce, o které se příliš nemluví, ale zúčastní se jí jak prezident, tak premiér. V Praze se po dvaceti letech setká Trilaterální komise, tedy neziskovka založená před padesáti lety bankéřem pro účely zvýšení spolupráce mezi Evropou, Amerikou a Japonskem. Řečnit se bude v Obecním domě a hodovat na Pražském hradu. A objeví se spousta známých jmen, jak upozornila novinářka Jana Bobošíková.
06.11.2023 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1002 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Pavel Fiala (346 článků)

Tlak Lichtenštejnů sílí. Novinářka našla skryté souvislosti. Od Pavla až k Fialovi. A dál

 
Zdá se, že ke 105. výročí vzniku našeho státu připravují jak prezident republiky, tak někteří politici vládní pětikoalice tvrdou ránu české státnosti. Uvažují o tom, že by se dohodli na mimosoudním vyrovnání s Lichtenštejnskem, s podrobnostmi blíže seznámila Jana Bobošíková v pořadu Aby bylo jasno.
31.10.2023 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (1002 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Fiala a tlusté modelky. Jedni se poučili. Druzí si lžou pořád, říká senátorka

 
Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová porovnala strategii premiéra Petra Fialy se strategií amerického výrobce spodního prádla módní značky Victoria's Secret. Tento výrobce, podle ní – na rozdíl od českého předsedy vlády – naslouchá tomu, co lidé poptávají, a umí se poměrně rychle poučit ze svých přešlapů a zvolit strategii jinou. Nelze se podle jejích slov divit, že bez potřebných změn bude nadále sílit znechucení českých občanů a klesat důvěra vůči nynější vládě ČR.
22.10.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

„A Fiala nic.“ Lipavského úřadování přimělo diplomaty vyzradit vše

 
Vykuchané Ministerstvo zahraničí nebude schopno dělat svou práci, prosazovat národní zájmy a ztratí respekt. ParlamentníListy.cz zjišťovaly, jak to po dvou letech vypadá v Černínském paláci, který vede pirátský politik Jan Lipavský. Podle našich zdrojů zevnitř resortu tam probíhají generační čistky a funkce získávají hlavně Piráti.
18.10.2023 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

„Náš pirátský ministr Honza Lipavský letěl“. Podle Bartoše je vláda úspěšná, opozice se jen chce zviditelnit

 
Opoziční hnutí ANO v úterý vyvolalo hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy, podle ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše (Piráti) je to ve skutečnosti spíše jen začátek kampaně před volbami v příštích letech a snaha o zviditelnění opozice. Ta je přitom podle něj buď neschopná a může za většinu aktuálních problémů země, nebo dokonce hlásá o vystoupení z Evropské unie a NATO v době válečných krizí ve světě. Po krátké kritice Bartoš přichystal dlouhou chválu vládních kroků, a to zejména těch, které měli na starosti Piráti.
17.10.2023 18:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Přesun české ambasády do Jeruzaléma chci v řádu měsíců, trvá na svém Fiala

 
Přesun českého velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma chce premiér Petr Fiala (ODS) uskutečnit v řádu měsíců. Pokládá to za důležitý symbolický krok navzdory komplikacím, které s sebou nese. Výhrady k tomuto záměru má ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) i prezident Petr Pavel. Premiér podle svých slov není s Lipavským ve sporu.
12.10.2023 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Petr Pavel (2642 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Pavel Fiala (346 článků)

Účelové lži českých otrokářů, zuří Jana Maláčová. Toto prý firmy provádějí, aby mohly dovézt levnou pracovní sílu

 
Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (SOCDEM) kritizuje snahu premiéra Petra Fialy (ODS) o zajištění desítek tisíc pracujících dělníků z rozvojových zemí, např. z Filipín. Podle Maláčové to jen ukazuje, že jsou v Česku nízké mzdy, za které nechtějí naši občané pracovat.
12.10.2023 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)

Účelové lži českých otrokářů, zuří exministryněm Maláčová. Toto prý firmy provádějí, aby mohly dovézt levnou pracovní sílu

 
Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (SOCDEM) kritizuje snahu premiéra Petra Fialy (ODS) o zajištění desítek tisíc pracujících dělníků z rozvojových zemí, např. z Filipín. Podle Maláčové to jen ukazuje, že jsou v Česku nízké mzdy, za které nechtějí naši občané pracovat.
12.10.2023 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5969 článků) , Jan Fiala (476 článků) , Jan Fiala (476 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »