Články k osobnosti

Jan Farský

  poslanec

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Farský »
 

Místopředseda STAN Lacina: Máme stovky a stovky osobností, to je naše výhoda. Udělali jsme tlustou čáru, teď nastavíme agendu

 
Hnutí Starostové a nezávislí má nové vedení. Jeho předsedou zůstává nadále Vít Rakušan. O tom, jak se STAN plánuje očistit od kauzy Dozimetr, jaké budou jeho první kroky ke změně, hovořil Jan Lacina, místopředseda hnutí. Věří, že komunální volby pomohou hnutí STAN zvednout značku opět nahoru, a vyzdvihl i schopnosti řadového místopředsedy Jana Farského, kterému by přiřadil práci na změně ideové podstaty. Odchod Petra Gazdíka z nejužšího vedení hnutí označil za skutečný signál nové politické kultury.
25.07.2022 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Jan Farský (302 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Na sněmu STAN to žije: Vít Rakušan je jako Jaromír Jágr!

 
STAN si zvolil také čtyři řadové místopředsedy. Jedním z nich se stal i exposlanec Jan Farský, který přiznal, že pokud něco opravdu neumí, je to krizová komunikace. Pavel Čížek volal po zezelenání hnutí STAN. Starosta Františkových Lázní Jan Kuchař, který zvolen nebyl, se s tím nemazal. Víta Rakušana přirovnal k Jaromíru Jágrovi a přislíbil, že mu bude krýt záda. Ale nakonec místopředsedou zvolen nebyl. Zato Jan Farský uspěl.
23.07.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (3088 článků) , Jan Farský (302 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Rakušan obhájil post předsedy hnutí STAN, prvním místopředsedou se stal Vlček

 
Ministr vnitra a první vicepremiér Vít Rakušan na mimořádném sněmu v Hradci Králové podle očekávání obhájil post předsedy hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Hlasovalo pro něj 292 z 305 přítomných delegátů. Prvním místopředsedou se stal Rakušanův favorit, poslanec Lukáš Vlček. Jan Farský a Pavel Čížek se nominací vzdali.
23.07.2022 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vlček (14 článků) , Jan Farský (302 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Rakušan obhájil post předsedy STAN, prvním místopředsedou je Lukáš Vlček

 
Ministr vnitra a první vicepremiér Vít Rakušan dnes podle očekávání obhájil post předsedy hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Hlasovalo pro něj 292 z 305 přítomných delegátů mimořádného sněmu v Hradci Králové. Hlasovací lístek odevzdalo 297 delegátů. Na prvního místopředsedu Starostů a nezávislých pak s úspěchem kandidoval Rakušanův favorit poslanec Lukáš Vlček. Jan Farský a Pavel Čížek se nominací vzdali.
23.07.2022 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vlček (14 článků) , Jan Farský (302 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Vlček jako pravá ruka Rakušana spustil na sněmu: Voliče nezajímá falešný nacionalismus...

 
Prvním místopředsedou hnutí STAN se stal Lukáš Vlček z Kraje Vysočina, favorit Víta Rakušana na tuto pozici. Jan Farský a Pavel Čížek se kandidatury vzdali. A s čím se vlastně Vlček své funkce ujímal? S kritikou dovnitř hnutí. „Dámy a pánové, my jsme stále nepochopili, že hrajeme první politickou ligu,“ nebral si servítky.
23.07.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vlček (14 článků) , Jan Farský (302 článků)

Ať jde, nebo ho odvolám. Rakušan rázně vstoupil do další kauzy STAN

 
Hnutí STAN má na kontě další přešlap. Po tom, co musel předseda STAN Vít Rakušan řešit problémy s kyperskou firmou již zesnulého Věslava Michalika, po odjezdu exposlance Jana Farského na studia do USA, po kauze odškodnění obcí kolem Vrbětic spojených se Stanislavem Polčákem a po kauze Hlubuček a Redl má hnutí Starostové a nezávislí ještě jeden problém. A Rakušan popsal, co s tím udělá.
16.07.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (302 článků) , Stanislav Polčák (333 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Farský se ozval z USA. Z videa starosty Poděbrad se mu udělalo zle

 
Ještě v lednu se o něm psalo jako o politikovi, kterého spolustraníci i jeho koaliční partneři hodili přes palubu. Dnes se jako jeden z mála politiků na palubě vedení Starostů stále drží. Jan Farský se kvůli půlroční stáži ve Spojených státech musel vzdát mandátu poslance. Zůstává ale prvním místopředsedou hnutí a na červencovém sjezdu se chystá opět kandidovat na čelní pozice. Z USA byl také hostem DVtv.
15.07.2022 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (302 článků)

„Vláda je komplet a OK.“ Farský domů nespěchá. Ale kandidovat bude, přemluvili ho

 
Studijní stáž v USA Jan Farský (STAN) vyměnil začátkem tohoto roku za svůj poslanecký mandát. A i když se má chýlit čas jeho návratu, oznámil na svém twitteru, že si pobyt v USA prodlouží ještě o letní prázdniny. Odůvodňuje to slovy, že „vláda je OK“ – překvapivě v době, kdy vládní pětikoalicí zmítá bobtnající kauza Dozimetr spojená s jeho stranou.
10.07.2022 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (302 článků)

Havel, nebo Orbán? Zpět k myšlence evropské federace. Farský odjel na stáž do USA. A už píše

 
Už za týden se Česká republika ujme druhého předsednictví v Radě EU. Jsme na to připraveni? Nad tím se zamýšlí Jan Farský z hnutí STAN, který v zimě složil poslanecký mandát kvůli stáži v USA. Byl by podle svých slov rád, kdybychom přispěli k tomu, aby se Evropská unie vrátila k myšlence evropské federace. „Měli bychom pracovat na Evropě silnější, více spolupracující, méně zranitelné vydíráním jednotlivců,“ píše ve svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
24.06.2022 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (302 článků)

Pane Rakušane, odstupte: Babišovi neušel skandál kolem hnutí STAN. Je to strana organizovaného zločinu, říká

 
Hnutí STAN je nyní více než kdy dřív na očích celé veřejnosti. Nejprve předseda strany Vít Rakušan řešil aféru kolem financování kampaně, poté cestu Jana Farského do USA a nyní i obvinění z korupce. V kanceláři náměstka pražského primátora Petra Hlubučka ve středu zasahovali detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). V merku policie by měl být i ministr školství Petr Gazdík (STAN). Bývalý premiér Andrej Babiš se rozhodl celou situaci kolem Rakušanova hnutí okomentovat na sociálních sítích. Pro ministra vnitra má jasný vzkaz.
16.06.2022 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Petr Gazdík (1197 článků) , Jan Farský (302 článků) , Petr Gazdík (1186 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Ministr Rakušan mimořádně svolal předsednictvo Starostů: Přijde kvůli Hlubučkově skandálu rezignace?

 
Zatímco hnutí STAN před loňskými volbami do Sněmovny působilo jako strana bez skandálů, během půl roku ve vládě je vše jinak. Předseda Vít Rakušan totiž musel řešit například aféry spojené s financováním kampaně nebo složení poslaneckého mandátu Jana Farského. Teď se k tomu všemu přidává obvinění náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (STAN), v jehož kanceláři i domě dnes zasahovali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Rakušan proto na středeční večer svolal mimořádné předsednictvo Starostů, přičemž se začínají šířit spekulace o rezignaci ministra vnitra.
15.06.2022 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (302 článků) , Vít Rakušan (505 článků)

Senátor se postavil hvězdám STAN: Michalik, Farský, odstoupit

 
Senátor Zdeněk Hraba (STAN) je přesvědčený, že by měli z vedení v hnutí odstoupit Jan Farský i Věslav Michalik jak už kvůli vlastním přešlapům, tak kvůli špatné komunikaci hnutí v rámci jiných malých kauz dalších členů. „Došlo k nedocenění veřejného mínění, je potřeba zlepšit komunikaci, více se ptát a být důslednější v analýze, zda něco nemůže být problémem,“ má jasno Hraba.
12.04.2022 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (302 článků)

Dříve to byl Babiš, teď Farský, Polčák, Michalik, Gazdík... Senátor STAN chválí média za zájem

 
Na hnutí STAN se po vstupu do vlády valí jeden problém za druhým. Napřed tu byla kauza Věslava Michalika, poté vyplula na veřejnost cesta Jana Farského do USA, o které věděl už před volbami, ale voličům se o ní nezmínil. Jako třetí se provalilo tzv. polčákovné. A pak je tu střet zájmů u ministra školství Petra Gazdíka. Co na tyto problémy říká často přísný senátor za hnutí STAN Zdeněk Hraba? „Nemyslím si, že se jedná o přešlapy hnutí STAN,“ zdůraznil Hraba. „Je to místy špatná komunikace,“ dodal.
02.04.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (1197 článků) , Jan Farský (302 článků) , Petr Gazdík (1186 článků)

Nové lejno u Rakušana. Smějí se i kámoši. První dopady

 
Europoslanec a advokát Stanislav Polčák (STAN) pomáhal v minulosti obcím kolem Vrbětic. Nyní však žádá milionové provize, což například pohoršilo exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09). Ale nejen jeho. Pro STAN, hnutí Víta Rakušana, je to další problém, který musí řešit – po kauzách kolem Věslava Michalika a Jana Farského. Kvůli Polčákově podnikavosti se možná bude měnit zákon.
21.03.2022 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7596 článků) , Jan Farský (302 článků) , Stanislav Polčák (333 článků) , Standa Vít (24 článků)

„Teď jde o levné nádrže?!“ Poslanec ANO apeloval na vládu kvůli drahému palivu. Vyprásk. Nejdřív Honzejk, pak z USA Farský

 
Každá nádrž bude argumentem proti pomoci Ukrajině, obává se v diskusi na sociálních sítích bývalý poslanec Jan Farský (STAN). Reaguje tak mimo jiné na výzvu poslance hnutí ANO, jenž volá po zastropování cen pohonných hmot. Není sám, hnutí ANO Andreje Babiše dlouhodobě apeluje na vládu, aby vedle pomoci ukrajinským uprchlíkům věnovala pozornost také českým občanům. Farský pak ve svém tweetu také apeluje na to, aby uprchlíci byli rozděleni po celém Česku.
07.03.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24632 článků) , Jan Farský (302 článků)

Farský si vyřídil účty. Ležel jsem v nemocnici! A role Kalouska

 
Ve středu se Jan Farský (STAN) vzdal poslaneckého mandátu, v dolní komoře působil od roku 2010. Vaz mu zlomila jeho stáž v Americe, kterou oznámil až po svém zvolení. V rozhovoru pro Deník N vysvětluje, proč se rozhodl podvést voliče a vybral si místo Sněmovny studia v Americe. Svou roli ve věci sehrál zřejmě i exposlanec Miroslav Kalousek (TOP 09).
17.02.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7596 článků) , Jan Farský (302 článků)

Farský se vzdal svého mandátu, přiletěl proto z USA. Nahradí ho Levko

 
Poslanec STAN Jan Farský se dnes prohlášením na sněmovním plénu vzdal poslaneckého mandátu. Do Česka přiletěl, aby tento krok učinil, z několikaměsíční stáže ve Spojených státech. Za Farského do dolní komory nastoupí zřejmě ve středu divadelní manažerka a zastupitelka Liberce Jarmila Levko. 
15.02.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (302 článků)

Farský přiletěl na otočku složit mandát. Nemám se za co stydět, hádal se s Takáčem

 
Poslanec STAN Jan Farský se vrátil ze zahraniční stáže v USA do Česka, aby se mohl vzdát poslaneckého mandátu. Učiní tak v úvodu úterního jednání dolní komory. Nepřestál kritiku zahraniční stáže ve Spojených státech, kterou chtěl absolvovat souběžně s výkonem poslaneckého mandátu. Vysvětloval, proč se rozhodl podvést své voliče, hlavním důvodem prý byla rodina. „Já se nemám za co stydět. Bylo to jedno ze špatných rozhodnutí,“ řekl s tím, že dříve o své cestě neřekl z obav z poškození kandidující koalice v předvolební kampani.
14.02.2022 20:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (302 článků)

„Stážista“ Farský složil mandát: Dojemné loučení s poslanci, nástupkyně už vyslovila slib

 
Poslanec STAN Jan Farský se v úterý prohlášením na sněmovním plénu vzdal poslaneckého mandátu. Do Česka přiletěl, aby tento krok učinil, z několikaměsíční stáže ve Spojených státech. Za Farského do dolní komory nastoupila ve středu divadelní manažerka a zastupitelka Liberce Jarmila Levko. Je členkou Starostů pro Liberecký kraj, tedy partnerského hnutí Starostů a nezávislých (STAN). Paradoxně se zapojila do stejné schůze, z jaké Farský odešel.
14.02.2022 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (302 článků)

To si Rakušan naběhl. Kamarády z médií nepotěší. „Přátelská“ pomoc?

 
Jako „bolševická cenzura“. Moderátorka Jana Bobošíková se ve své relaci Aby bylo jasno opět věnovala dění okolo vládního hnutí STAN. Tentokrát se zaměřila na vztah předsedy Víta Rakušana a médií. Jde o rozhovor o stáži Jana Farského v USA, v němž Rakušan přiznal, že tajil podrobnosti o jeho cestě. Netrvalo ale dlouho a jeho „nehodící se“ vyjádření zmizelo. Zde jsou konkrétní důkazy, jak média manipulují, tak aby šéfa strany ukazovala v co nejlepším světle.
02.02.2022 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (796 článků) , Jan Farský (302 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Další »