Články k osobnosti

Jan Čuřík

  scénárista, režisér, kameraman

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Čuřík »
 

Na konkurzu prý ani neuměla text. Lásky mezi kapkami deště nakonec představitelce Páji změnily život

 
Dobová kritika psala o tomto filmu Karla Kachyni jako o žižkovském erotikonu. Jde o poetický, ale nesentimentální příběh o dospívání, prvních láskách i prvních střetech s realitou. Díky svému baladickému pojetí a mistrovské kameře Jana Čuříka patří Lásky mezi kapkami deště k nejzajímavějším dílům čs. kinematografie. Připomenout si ho můžete 27. října na Televizi Seznam.
27.10.2020 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čuřík (8 článků)

Turecko po zmařeném puči. K dalšímu dění promluvil v ČT arabista

 
Především o situaci v Turecku po nezdařeném pokusu o vojenský převrat diskutoval v dnešním Interview ČT24 orientalista Jan Čuřík.
18.07.2016 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čuřík (8 článků)

Turecko vytáhlo bojem proti Kurdům velmi nebezpečnou kartu, prohlásil v rádiu arabista

 
Hostem středečních Dvaceti minut na Radiožurnálu byl arabista Jan Čuřík, který si s moderátorkou Karolínou Koubovou povídal o současné situaci Turecka a jeho boji proti Islámskému státu a kurdským milicím PKK.
29.07.2015 19:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čuřík (8 článků)

Expert na Blízký východ píše o syrských uprchlících: Může za tím být plán Asada i Islámského státu

 
Novinář České pozice, která spadá pod Babišovy Lidové noviny, Jan Čuřík, se rozepsal v analýze, ve které naznačil, že masové vysídlování a vyhánění obyvatel Sýrie může být hlavní ambicí syrského prezidenta Bašára Asada i představitelů Islámského státu v jejich strategiích budování státu.
13.07.2015 15:37 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čuřík (8 článků)

Diskutující se v Českém rozhlase pohádali o islám, moderátorka zůstala sama

 
Debata o islámu, kterou v úterý ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky vedl spisovatel Benjamin Kuras s arabistou Janem Čuříkem, skončila odchodem hostů ze studia. Kuras, žijící převážně ve Velké Británii, varoval před islamizací Evropy s tím, že pokud zde chtějí muslimové žít, musí se přizpůsobit zdejším pravidlům, vzdát se džihádu a práva šaría.
26.11.2014 15:17 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čuřík (8 článků)

Darebáku, mluvíte jak nacista! Českému rozhlasu utekl ze studia spisovatel. Moderátorka jen koukala

 
Třetí díl pořadu Českého rozhlasu Kupředu do minulosti věnovaný problematice soužití Evropanů s islámem provázely velké emoce diskutujících. Spisovatel a publicista židovského vyznání žijící převážně ve Velké Británii Benjamin Kuras s druhým debatujícím – arabistou Janem Čuříkem – dokonce nesouhlasil do té míry, že v průběhu vysílání opustil studio.
26.11.2014 13:02 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čuřík (8 článků)

Islamisté si netroufnou zaútočit na Bagdád, ujišťoval v rádiu arabista

 
Arabista Jan Čuřík v Českém rozhlase vyvracel obavy, že by militanti z Islámského státu mohli dobýt třeba i irácké hlavní město Bagdád. Podle Čuříka totiž v Bagdádu operují milice věrné bývalému premiérovi Málikímu a další šíitské milice, které si mírou odhodlání nijak s bojovníky IS nezadají. Z podobných důvodů prý IS nemá odvahu jít do „sebevražedné“ operace do kurdského města Irbíl.
29.09.2014 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čuřík (8 článků)

Probuďte se, máme všichni strašný průšvih. Expert přišel vykládat do ČT o situaci v Iráku

 
Arabista Jan Čuřík v Událostech, komentářích České televize představil velmi burcující vizi světa po vítězství Islámského státu, který se radikální muslimové pokoušejí prosadit na pomezí Sýrie a Iráku. Lze prý očekávat útoky na další muslimské země, a nakonec nebude ochráněna ani Evropa.
12.08.2014 09:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čuřík (8 článků)
« Předchozí 1 Další »