Články k osobnosti

Jan Cimický

  překladatel, básník, prozaik, psychiatr

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Cimický »
 

Miminko přežilo smrt své mámy i babičky: V zápalu vraždy na něj pachatel zapomněl, soudí Cimický

 
Rodinná tragédie, při níž o víkendu v obci Líský na Kladensku zemřeli tři lidé, má jediný světlý bod. Řádění pravděpodobného pachatele střelby, který měl po děsivém činu nejspíš sám spáchat sebevraždu, přežil třítýdenní chlapeček. Podle odborníků jde doslova o zázrak. „Myslím si, že ušetření miminka zřejmě nebylo cílené,“ řekl pro Blesk.cz psychiatr Jan Cimický.
10.11.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Všichni jsme unavení, ale dětem se věnujme více, vzkazuje psychiatr Cimický (72)! A přidal radu

 
Školy zavřené a jejich znovuotevření zatím v nedohlednu. Doma rodiče na home office, kteří se běžně věnují nejen práci, ale i domácí výuce svých potomků. Psychiatr Jan Cimický (72) vysvětlil, jakou zátěž pro školáky představuje izolace od dětského kolektivu a v čem jim mohou pomoci jejich rodiče.
08.11.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Expert o Svatbě na první pohled: Věrohodné jak hádání z karet, věda přirozenost nikdy nenahradí

 
Začátek sociálního experimentu v reality show Novy Svatba na první pohled, v níž psychologové a biologové pomáhají najít nezadaným vhodný protějšek pomocí testů osobností nebo čichu, vyvolal velký ohlas. Může ale vědecká metoda nalézání partnera na život opravdu fungovat? Svoje k tomu řekl psychiatr Jan Cimický (72).
02.11.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Jan Cimický o znovuzavedení roušek: V lidech to vyvolává zmatek, úzkost a vnitřní nejistotu

 
Od 1. září v České republice začíná znovuzavedení roušek ve vnitřních prostorách a MHD. Nové vládní opatření proti šíření koronaviru však většina lidí kritizuje. O pobouření občanů se redakci eXtra.cz vyjádřil přední český psychiatr Jan Cimický. Ten upozornil, že vláda v lidech vzbuzuje nejistotu.
19.08.2020 07:06 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Psychiatr o žháři z Bohumína: Nevěřím, že trpí duševní nemocí, na svobodu se už nikdy nedostane

 
V sobotu v Bohumíně na následky požáru ve vysokém činžáku zemřelo 11 lidí, policie už podezřelého Zdeňka K. (54) obvinila z vraždy a obecného ohrožení v nejpřísnějších odstavcích. Podle psychiatra Jana Cimického (72) není příliš velká šance, že by to obviněný mohl uhrát na duševní nemoc. A i kdyby, čemuž nevěří, na svobodu se podle něj už nikdy nepodívá.
11.08.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Záhadná smrt Marečkova (†2) vraha: Ztráta naděje a chladný kalkul, soudí psychiatr!

 
Měl si odsedět spravedlivý 22letý trest za brutální utýrání nevlastního syna Marečka (†2), teď je mrtvý! Podle policie nejde o cizí zavinění, tyran Josef Kuča (†21) tak zřejmě spáchal sebevraždu, a to teprve týden po nástupu do výkonu trestu. Psychiatr Jan Cimický (72) pro Blesk.cz řekl, že v takových případech jde u vězňů o definitivní ztrátu naděje a chladný kalkul.
03.07.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

VIDEO „Byla to síla, co...“ Dejdar, Cimický, Korn, Kovářová a další apelují na národ. Jde o záchranu země

 
České osobnosti chtějí tuto zemi znovu postavit na nohy. Nahrály proto vzkaz, v němž se obracejí na své spoluobčany. Podívejte se sami, k čemu Čechy, Moravany i Slezany vyzývá herec Martin Dejdar, bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kolářová či psychiatr Jan Cimický.
25.04.2020 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Dejdar (489 článků) , Daniela Kolářová (163 článků) , Jan Cimický (143 článků) , Daniela Kovářová (226 článků)

Psychiatr o letošních dovolených Čechů: Vrátíme se k životu v Česku o 30 let zpět!

 
Ušetřené peníze dali za zahraniční zájezd, na který nebudou moci odjet. Na zaplacení druhého v Česku mnoha rodinám v rozpočtu nezbývá. Jaké mají vyhlídky? Léto prožité v bytě, paneláku či činžáku… Psychiatr Jan Cimický radí, jak se s představou volných dnů vypořádat.
10.04.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Cimický: Senioři se nesmí cítit odstrčení

 
V mnoha centrech jsou lidé trpící různými demencemi, ale i ti zdraví jen těžko chápou, co se nyní děje, proč k nim nemůže rodina. Někteří z klientů se bojí třeba i rouškami zakrytých tváří. Na pomoc v centrech Clementas jim přichází také psychiatr Jan Cimický.
02.04.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Vzkaz pro Hrušínského od psychiatra Cimického: Žádná vláda nechce záměrně ničit kulturní instituce

 
ROZHOVOR Účet ponese celý národ a jen doufejme, že se podaří epidemii rychle zvládnout a uvést život k harmonii. A právě divadlo jako jeden z nejsilnějších mechanismů pomáhá svým působením posilovat lidskou psychiku. To soudí psychiatr a spisovatel Jan Cimický. Hovořili jsme s ním o strachu z koronaviru, psychických onemocněních či vzrůstající spotřebě antidepresiv a alkoholu.
11.03.2020 21:51 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Psychiatr o panice Čechů kvůli koronaviru: Nejde se bránit, lidé se bojí, že jim vláda tají pravdu

 
Koronavirus je v posledních týdnech asi nejhledanějším výrazem na internetu a šířící se nákaza vyvolává v mnoha občanech strach. Češi už druhý týden z obav z budoucnosti vykupují obchody. Jak se na jejich chování dívá přední český psychiatr Jan Cimický (72)?
07.03.2020 07:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Psychiatr o Lucce (16) z Výměny manželek: Slova plná soucitu o Nastěnce z Mrazíka i oběti

 
Poslední díl Výměny manželek spustil velkou vlnu emocí. Diváci si všímali šikovné Lucky (16), která ve své rodině zastává mnohé úkoly své mámy Lucie (43). A pozornost vzbudilo i opuštění dětí ve vyměněné rodině, včetně rok a půl staré holčičky. Zatímco rodiče se šli bavit na diskotéku, do bytu se vrátil člen štábu, aby situaci jistil. Co na takové počínání říká psychiatr Jan Cimický (71)?
17.01.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Psychiatr Cimický promluvil o Vojtíškovi (9 měs.) z babyboxu: Rodiče můžou mít plán B!

 
Devítiměsíční Vojtíšek, kterého v pátek našli v českolipském babyboxu, patří mezi ty starší děti, kterých se rodič nebo rodiče tímto způsobem zbavili. Chlapeček už umí lézt a začíná říkat první slova, je tedy možné, že si uvědomuje, že se ho rodiče zřekli a ponese si v sobě trauma? A nenechali si jeho rodiče záložní variantu? Odpovědi Blesku přinesl uznávaný psychiatr Jan Cimický (71).
30.12.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Střelec z Ostravy zřejmě trpěl hypochondrickou depresí, řekl Cimický! Byl to masakr

 
Tragickou situací ve Fakultní nemocnici Ostrava je hluboce otřesen i známý psychiatr Jan Cimický (71), který si ze své zkušenosti na podobnou událost z nemocničního prostředí nepamatuje. Podle něj zřejmě trpěl pachatel střelby Ctirad V. nebezpečnou, bohužel včas nerozpoznanou, hypochondrickou depresí.
10.12.2019 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Šílený profesor od Slavkova rozsekal milenku: Proč se chtěl zabít v kostýmu Napoleona? Je to jasné, říká expertka

 
Z respektovaného profesora historie z ruského Petrohradu Olega Sokolova (63) se přes noc stal bestiální vrah vlastní krásné milenky Anastázie Ješčenkové (†24). Co ho k děsivému činu vedlo? Co to vypovídá o jeho osobnosti? Jednal jako Jekyll a Hyde, má jasno psychiatr Jan Cimický. Rozsudek si chtěl vynést sám, soudí jeho kolegyně Radana Rovena Štěpánková.
15.11.2019 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Cimický napsal pohádky vnučce: Hrdinkami jsou tři kočky

 
Napřed po něm chtěl pohádky jediný syn Filip (38). „Vymyslel jsem si tři kočky, které zažívaly různá dobrodružství. teď jsem to sepsal pro vnučku Elinku,“ svěřil Aha! psychiatr Jan Cimický (71).
14.11.2019 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Když vztah zničí práce: Zelené vdovy nemají na růžích ustláno, říká psychiatr Cimický

 
Možná se ptáte, kdo je zelená vdova. Možná jste to právě vy. Hodně lidí jim závidí jejich život v luxusu, kdy žijí z peněz manžela, protože je úspěšný a hlavně velmi pracovně vytížený. Žijí v domech v satelitních městečkách. Samy nepracují, mají hodně volného času pro sebe. Jenže to ještě neznamená, že jejich život je pohádkový. "Často sahají po alkoholu a lécích na deprese. Bojují se samotou a pak i se samotným vztahem, který se pomalu rozpadá. Na růžích nemají rozhodně tyto ženy ustláno," říká psychiatr Jan Cimický.
08.11.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Když láska bolí: Týrání ve vztahu má dvě podoby, říká známý psychiatr

 
Lidé si domácí násilí spojují zejména s fyzickým nátlakem a ublížením na zdraví. Mnohem více jedinců v dnešní době ale žije v naprostém područí svého protějšku. Dost často je to dáno tím, že je psychické násilí maskováno projevy lásky a zamilovanosti. "V tomto případě mluvíme o psychickém týrání," prozradil eXtra,cz známý český psychiatr Jan Cimický.
07.11.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Lhaní vše zničí: Bez nápravy takový vztah jen těžko přežije, říká odborník

 
Představa o tom, že v dokonalém partnerství si lidé nikdy nelžou, je tak trošku utopie. Existují dokonce vztahy, a možná v něm žijete, kde druhý partner je přímo patologický lhář. A pokud jste na to nepřišli doposud, věřte, že setrvávat v takovém vztahu nevěstí nic dobrého. "Pokud nepřijde změna, životnost takového partnerství se blíží nule," říká český psychiatr Jan Cimický.
06.11.2019 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)

Když vztah zničí nevěra: Nesmíte ji přiznat, tvrďte, že ten muž je opravář, radí Jan Cimický

 
Nevěra je bezpochyby jednou z nejhorších věcí, která může vztah potkat. Ne vždy to ale musí nutně znamenat konec velké lásky. Jsou ovšem případy, kdy podváděný partner zálety svého protějšku nerozdýchá a vztah ukončí. Co je ale přesným důvodem, že jeden z partnerů začne být nevěrný? A jak optimálně takovou situaci řešit?
05.11.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (143 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »