Články k osobnosti

Jan Cimický

  překladatel, básník, prozaik, psychiatr

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Cimický »
 

Psychiatr o Lucce (16) z Výměny manželek: Slova plná soucitu o Nastěnce z Mrazíka i oběti

 
Poslední díl Výměny manželek spustil velkou vlnu emocí. Diváci si všímali šikovné Lucky (16), která ve své rodině zastává mnohé úkoly své mámy Lucie (43). A pozornost vzbudilo i opuštění dětí ve vyměněné rodině, včetně rok a půl staré holčičky. Zatímco rodiče se šli bavit na diskotéku, do bytu se vrátil člen štábu, aby situaci jistil. Co na takové počínání říká psychiatr Jan Cimický (71)?
17.01.2020 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Psychiatr Cimický promluvil o Vojtíškovi (9 měs.) z babyboxu: Rodiče můžou mít plán B!

 
Devítiměsíční Vojtíšek, kterého v pátek našli v českolipském babyboxu, patří mezi ty starší děti, kterých se rodič nebo rodiče tímto způsobem zbavili. Chlapeček už umí lézt a začíná říkat první slova, je tedy možné, že si uvědomuje, že se ho rodiče zřekli a ponese si v sobě trauma? A nenechali si jeho rodiče záložní variantu? Odpovědi Blesku přinesl uznávaný psychiatr Jan Cimický (71).
30.12.2019 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Střelec z Ostravy zřejmě trpěl hypochondrickou depresí, řekl Cimický! Byl to masakr

 
Tragickou situací ve Fakultní nemocnici Ostrava je hluboce otřesen i známý psychiatr Jan Cimický (71), který si ze své zkušenosti na podobnou událost z nemocničního prostředí nepamatuje. Podle něj zřejmě trpěl pachatel střelby Ctirad V. nebezpečnou, bohužel včas nerozpoznanou, hypochondrickou depresí.
10.12.2019 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Šílený profesor od Slavkova rozsekal milenku: Proč se chtěl zabít v kostýmu Napoleona? Je to jasné, říká expertka

 
Z respektovaného profesora historie z ruského Petrohradu Olega Sokolova (63) se přes noc stal bestiální vrah vlastní krásné milenky Anastázie Ješčenkové (†24). Co ho k děsivému činu vedlo? Co to vypovídá o jeho osobnosti? Jednal jako Jekyll a Hyde, má jasno psychiatr Jan Cimický. Rozsudek si chtěl vynést sám, soudí jeho kolegyně Radana Rovena Štěpánková.
15.11.2019 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Cimický napsal pohádky vnučce: Hrdinkami jsou tři kočky

 
Napřed po něm chtěl pohádky jediný syn Filip (38). „Vymyslel jsem si tři kočky, které zažívaly různá dobrodružství. teď jsem to sepsal pro vnučku Elinku,“ svěřil Aha! psychiatr Jan Cimický (71).
14.11.2019 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Když vztah zničí práce: Zelené vdovy nemají na růžích ustláno, říká psychiatr Cimický

 
Možná se ptáte, kdo je zelená vdova. Možná jste to právě vy. Hodně lidí jim závidí jejich život v luxusu, kdy žijí z peněz manžela, protože je úspěšný a hlavně velmi pracovně vytížený. Žijí v domech v satelitních městečkách. Samy nepracují, mají hodně volného času pro sebe. Jenže to ještě neznamená, že jejich život je pohádkový. "Často sahají po alkoholu a lécích na deprese. Bojují se samotou a pak i se samotným vztahem, který se pomalu rozpadá. Na růžích nemají rozhodně tyto ženy ustláno," říká psychiatr Jan Cimický.
08.11.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Když láska bolí: Týrání ve vztahu má dvě podoby, říká známý psychiatr

 
Lidé si domácí násilí spojují zejména s fyzickým nátlakem a ublížením na zdraví. Mnohem více jedinců v dnešní době ale žije v naprostém područí svého protějšku. Dost často je to dáno tím, že je psychické násilí maskováno projevy lásky a zamilovanosti. "V tomto případě mluvíme o psychickém týrání," prozradil eXtra,cz známý český psychiatr Jan Cimický.
07.11.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Lhaní vše zničí: Bez nápravy takový vztah jen těžko přežije, říká odborník

 
Představa o tom, že v dokonalém partnerství si lidé nikdy nelžou, je tak trošku utopie. Existují dokonce vztahy, a možná v něm žijete, kde druhý partner je přímo patologický lhář. A pokud jste na to nepřišli doposud, věřte, že setrvávat v takovém vztahu nevěstí nic dobrého. "Pokud nepřijde změna, životnost takového partnerství se blíží nule," říká český psychiatr Jan Cimický.
06.11.2019 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Když vztah zničí nevěra: Nesmíte ji přiznat, tvrďte, že ten muž je opravář, radí Jan Cimický

 
Nevěra je bezpochyby jednou z nejhorších věcí, která může vztah potkat. Ne vždy to ale musí nutně znamenat konec velké lásky. Jsou ovšem případy, kdy podváděný partner zálety svého protějšku nerozdýchá a vztah ukončí. Co je ale přesným důvodem, že jeden z partnerů začne být nevěrný? A jak optimálně takovou situaci řešit?
05.11.2019 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Cimický o tragédii u Liberce: Nedalo se tomu zabránit!

 
Tisíce smutných komentářů, zdrcené Česko a rodina, která přišla o matku a dvě malé holčičky (†4 a †6). Mája H., dcera zemřelé Marie H. (†44), v sobotu odpoledne zveřejnila své prohlášení, kde popsala rodinné problémy, a připustila, že její matka spáchala sebevraždu! Psychiatr Jan Cimický pro Blesk okomentoval tragickou situaci v rodině.
29.10.2019 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Matka zapomněla dítě na parkovišti, hyeny se seběhly: Jak to vidí psychiatr?

 
Asi každý někdy ztratil klíče nebo peněženku. Ale co dítě? Případ miminka, které matka zapomněla v autosedačce na parkovišti v Mladé Boleslavi, mnohé šokoval. Pro Blesk se o něm vyjádřil i uznávaný psychiatr Jan Cimický (70). Šlo podle něj o projev nebezpečné poporodní psychózy?
29.12.2018 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Zavolali jste na dítě Mikuláše s čertem? Podle odborníka se z toho může začít pomočovat!

 
V předvečer svátku sv. Mikuláše podle tradice obchází Mikuláš ve společnosti anděla a čerta rodiny s dětmi. Děti jsou tázány, zda byly hodné. Jenže během tohoto procesu často děti brečí a bojí se, že je čert odnese do pekla... A možná jste to ani netušili, přemíra takového jednání - strašení - se může podepsat na dětské psychice, alespoň to pro eXtra.cz prozradil odborník, přední český psychiatr Jan Cimický. A co se v křehké dětské duši děje, když začne čert řinčet řetězem a říkat nejmenšímu, že si ho s sebou odnese?
05.12.2018 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Pilotní průkaz pro schizofrenika? SLOVA ODBORNÍKA o nemocných dětech Andreje Babiše

 
Doslova mediální smršť rozpoutala reportáž odvysílaná v pořadu Seznamu Zvláštní vyšetřování, kdy reportéři vypátrali syna současného premiéra, Andreje Babiše mladšího (35). Právě Babiš junior má pomoci v rozluštění případu údajných dotačních podvodů v kauze Čapí hnízdo. Tvrdí, že po zahájení trestního stíhání premiéra byl unesen zaměstnancem Agrofertu Petrem Protopopovem. Premiér uvedl, že jeho syn má schizofrenii a jeho dcera trpí bipolární poruchou. K onemocněním se vyjádřil i renomovaný psychiatr Jan Cimický.
18.11.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (17109 článků) , Jan Cimický (132 článků)

Psychiatr Cimický o smrti maminky: Auto ji srazilo na přechodu! Jak se vyrovnat s odchodem blízkých?

 
Bolest ze ztráty blízkého člověka může v naší duši zanechat nezvratné následky. Prvotní reakcí našeho organismu na skutečnost, že jsme ztratili milovanou osobu, je panika. O tom, jak s bolestí po odchodu blízkého lidský organismus zápasí a jak se s ní vyrovnává, a především o tom, kdy je zapotřebí pomoc odborníka, hovoří MUDr. Jan Cimický, CSc.
01.11.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Trauma textaře Ondřeje Suchého: Můj syn jel v drogách...

 
Bezesné noci, strach a deprese provázely Ondřeje Suchého (73) několik let, když jeho jediný syn Marek (46) propadl drogám. Když už nikdo nevěřil, že se z toho dostane, vyléčil ho psychiatr Jan Cimický (70).
04.10.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Suchý (23 článků) , Jan Cimický (132 článků) , Ondřej Suchý (23 článků) , Marek Suchý (54 článků)

Děti po Výměně manželek nechtěly k mámě: Trestuhodný risk srovnatelný se smrtí, říká psychiatr Cimický

 
Diváky, kteří ve středu večer sledovali vyhrocený díl reality show Výměna manželek, šokovalo to, co dělo poté, co se maminky vrátily do svých rodin. Celou show, která má bavit národ, odnesly nevinné děti! „Děti, které se ocitnou bez matky, bezpochyby mohou utrpět hluboké trauma," říká známý český psychiatr Jan Cimický. Podle něj křehkou dětskou psychiku zraňují nejen nevyrovnané citové výlevy rodičů, ale už samotný fakt odloučení od matky.
14.09.2018 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

13. komnata psychiatra Jana Cimického: Nechal zemřít mámu

 
Tři autonehody spojené s jednou tragédií. To vše v sobě léta tajil Jan Cimický (70). Při první bouračce málem zahynul jeho bratr, druhá se stala jemu a třetí připravila o život jeho matku.
07.09.2018 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Cimický (132 článků)

Zoufalý a opuštěný Pomeje: Už nemám moc času, potřebuju peníze!

 
Producent a herec Jiří Pomeje (53) sice vyhrál boj nad zákeřnou rakovinou, která ho připravila o hrtan a hlasivky, ale psychicky je na dně. Nepomáhají mu ani terapie u psychiatra Jana Cimického.
11.06.2018 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1690 článků) , Jan Cimický (132 článků)

Jiří Pomeje po rakovině hrtanu: Opuštěný, zbědovaný a odmítá JÍST!

 
Téměř na kost vyhublý Jiří Pomeje (53) se rozhodl, že nad svými depresemi zvítězí. Už šest týdnů dochází k MUDr. Janu Cimickému (70). „Byl už u mě třikrát na kontrole,“ potvrdil psychiatr.
23.05.2018 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pomeje (1690 článků) , Jan Cimický (132 článků)

Uznávaný psychiatr o herečce Haně Gregorové (65): Cimický varuje!

 
Návratem k bývalému milenci překvapila Hana Gregorová (65) snad úplně každého. Nezastavilo jí ani to, že jejím dětem se to příliš nelíbí a zřejmě zapomněla i na velmi nepříjemný rozchod s mladým milencem (33). Co si o jejím kroku myslí uznávaný psychiatr Jan Cimický?
14.05.2018 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Hana Gregorová (481 článků) , Jan Cimický (132 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »