Články k osobnosti

Jan Čech

  basketbalista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Čech »
 

KSČM: Komunisté svolávají happening Ami, go home!

 
V reakci na podpis tzv. obranné smlouvy, kterou v úterý podepsala ve Washingtonu ministryně obrany ČR Jana Černochová, svolává Komunistická strana Čech a Moravy na úterý 30. května 2023 od 15:00 na pražské Malostranské náměstí happening AMI, GO HOME!
26.05.2023 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (874 článků) , Jan Morava (106 článků) , Jan Čech (274 článků)

Můj bratr Pavel je rozseká... Poklady z archivu Jana Čižinského

 
Šéfredaktor MF Dnes se směje ministrovi vnitra Vítu Rakušanovi (STAN ) i Janu Čižinskému z Prahy sobě. Kvůli kauze mladého muže, na kterého v srpnu tohoto roku v Borovanech na jihu Čech zaklekli policisté. Generální inspekce bezpečnostních sborů totiž k celému incidentu vydala stanovisko.
11.11.2022 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Rakušan (63 článků) , Jan Čech (274 článků) , Pavel Čech (179 článků)

Senátní kandidát, primátor Mostu, měl napadnout ženu. V minulosti incident popřel

 
K nezvyklé situaci na severu Čech došlo už před několika měsíci. ParlamentníListy.cz tehdy získaly od dvou na sobě nezávislých místních zdrojů informaci, že v Mostě mělo dojít k incidentu mezi tamním primátorem Janem Paparegou a několika místními podnikateli.
28.09.2022 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (274 článků)

Lavrov přišel a zase odešel. A pak na Radu bezpečnosti OSN nastoupil Lipavský

 
Šéf české diplomacie Jan Lipavský (Piráti) dnes vystoupil s projevem před Radou bezpečnosti OSN jako první Čech po téměř třiceti letech. Mimo jiné vyzval ke vzniku mezinárodního tribunálu ke stíhání ruských válečných zločinů a apeloval na členy RB OSN, aby kvůli globální odpovědnosti jednali. „Ruská hrozba je největším rizikem pro globální mír,“ varoval. Promluvil i jeho ruský protějšek Sergej Lavrov, obvinil Západ z rusofobního chování a snahy o mezinárodní vyšetřování válečných zločinů označil za propagandu. Po přečtení projevu se sebral a ze sálu odešel, informují Novinky.
22.09.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Sergej Lavrov (243 článků) , Jan Čech (274 článků)

Co v ČT nebylo: Nepozvaní promluvili jinde

 
Tento týden se uskuteční komunální volby do zastupitelstev měst a obcí, nejsledovanějším soubojem budou volby na Magistrátu hlavního města Prahy. Jana Bobošíková do pořadu Aby bylo jasno pozvala předsedy politických stran, které ve veřejnoprávní televizi nedostaly prostor. Jsou jimi lídr kandidátky Komunistické strany Čech a Moravy a místopředseda KSČM Milan Krajča a lídr Motoristů sobě Petr Macinka, tiskový mluvčí bývalého prezidenta Václava Klause. Jedním z hlavních témat bylo současné „diletantské“ vedení Prahy.
21.09.2022 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10939 článků) , Jana Bobošíková (935 článků) , Milan Krajča (15 článků) , Petr Čech (1221 článků) , Petr Václav (1030 článků) , Petr Čech (107 článků) , Jan Morava (106 článků) , Jan Čech (274 článků)

„Vždyť té paní málem ukousla prst. To ČT nenatočí!“ Babiš ve varu. Co se děje na jeho akcích?

 
Šéf hnutí ANO Andrej Babiš (ANO) zase jednou promluvil od plic, a to nejen k zákroku policistů proti mladíkovi na jihu Čech, který na akci pořádané Babišem bral reproduktor. Skutečný problém viděl Babiš v tom, když jedna z jeho odpůrkyň na jiné akci málem ukousla prst jiné paní. Ale nezůstal jen u demonstrací. Speciálně uhodil na ministra zahraničí Jana Lipavského.
07.08.2022 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25891 článků) , Jan Čech (274 článků)

Stehlíková na Primě opět rozebírala Putina: Rakovina. Agónie, dramatické křeče. Snaží se jen vydržet do 9. května...

 
Hosty čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! byli psychiatrička Džamila Stehlíková, biochemik Zdeněk Hostomský a advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Diskutovali o vážné situaci na základní škole v Bílině, kde nepřizpůsobiví žáci terorizují své spolužáky i pedagogy. Probral se psychický stav ruského vůdce Vladimira Putina. A stranou nezůstaly ani billboardy hnutí ANO hlásající „Za Babiše bylo líp“.
05.05.2022 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4998 článků) , Džamila Stehlíková (188 článků) , Jan Čech (274 článků)

Běloruska pro Blesk: Zákaz víz rozděluje rodiny. Postihuje i na ty, kteří bojovali proti Lukašenkovi

 
Kvůli ruské invazi na Ukrajinu, ke které poskytlo území i Bělorusko, přestalo Česko vydávat ruským a běloruským občanům víza. Často se tím rozdělí rodiny, z nichž část žila v jiné zemi. Utéct do Čech nemohou ani Bělorusové, kteří se před Lukašenkem doposud skrývali na Ukrajině. „Existuje mnoho Bělorusů, kteří na Ukrajině získali druhý domov, druhou vlast. A teď se ukázalo, že během 2 let kvůli válce ztratili svůj dům už podruhé," uvedla pro Blesk Běloruska Jana Babrouskajová, která do Čech přijela po protirežimních protestech v roce 2020.
11.04.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (274 článků)

Ústecký kraj: Jarní sezóna na Zahradě Čech slavnostně zahájena

 
Po dvou dlouhých letech se vrátila tradiční Tržnice Zahrady Čech, která odstartovala jarní sezónu výstavnictví v Litoměřicích. První jarní výstava nabízí návštěvníkům oblíbený tradiční sortiment, jako je sadba, květiny, cibuloviny, zahradní nářadí a nábytek, hnojiva či postřiky. Slavnostního zahájení jarní sezóny Zahrady Čech se zúčastnil i hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller spolu s dalšími členy krajského zastupitelstva, starostou města Litoměřice a senátorem Ladislavem Chlupáčem a litoměřickým biskupem Mons. Janem Baxantem.
09.04.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (274 článků)

Nebude na nájem, topení, jídlo. Senioři na Stanjuru doplatí, obává se známý Čech. Přátelé mu dali co proto

 
Herní vývojář Dan Vávra si dnes „odškrtl dva kamarády,“ kteří ho pozuráželi na sociálních sítích jen za to, že kritizuje vládu za nečinnost ohledně drahých pohonných hmot. „Někteří soudruzi mají pocit, že vlaječkou na profilu porazí Putina a válka o Kyjev se vede na twitteru v Praze. U některých to nepřekvapí. Že to ale bude dělat i Ondřej Tesárek, nebo Honza Palička, to jsem vskutku nečekal,“ napsal nepříjemně překvapený Vávra na facebooku.
11.03.2022 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Čech (97 článků) , Jan Čech (274 článků) , Dan Dan (93 článků) , Dan Dan (93 článků)

Barokní kavalír: Humprecht Jan (†54) ozdobil Prahu velkolepým palácem, proslul sbírkou umění

 
Platil za jednoho z nejbohatších šlechticů Čech, jehož jmění obsahovalo řadu panství, hradů a paláců – a to i v Praze. Zaznamenáte-li někde jméno Humprechta Jana Černína z Chudenic (†54), pravděpodobně vám mnoho nenapoví. Přitom to byl on, kdo na Hradčanech vystavěl palác, v jehož zdech se tká naše zahraniční politika. V Černínském paláci totiž sídlí ministerstvo zahraničí. Jaký byl život tohoto šlechtice, který před 340 lety nalezl svůj odpočinek na nejvýznamnějším místě království ?
03.03.2022 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Platil (8 článků) , Jan Čech (274 článků)

Jak dlouho se ještě budeme omezovat kvůli covidu? Chystá se superdebata odborníků

 
Roman Prymula, Milan Kubek, Zdeněk Hostomský, Jaroslav Flegr či Jan Hnízdil. Ti, kteří jsou během pandemie ve veřejném prostoru nejvíc slyšet, se na CNN Prima NEWS a Primě představí už v neděli 30. ledna v exkluzivním speciálu pořadu Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie. Blíží se konec epidemie v Česku? A kdy konečně sundáme respirátory? Moderátoři Petr Suchoň se Sabinou Dračkovou i naši diváci se budou ptát na otázky, které lidi v Česku opravdu trápí.
27.01.2022 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Suchoň (129 článků) , Jan Čech (274 článků)

Primátor Paparega: Most na konci žebříčku kvality života? Velmi se sekli

 
Město Most má podle projektu společnosti Obce v datech jednu z nejnižších kvalit života v Česku. Obdobně je hodnocena velká část měst na severu Čech i Moravy. Je ale žebříček sestavený správně a lze mu věřit? Primátor Mostu Jan Paparega se závěry společnosti nesouhlasí.
26.12.2021 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (106 článků) , Jan Čech (274 článků)

Pomáhala uprchlíkům, alkoholikům i osiřelým dětem. Alice Masaryková (†87) se do Čech vrátila až po smrti

 
Co se rodinných vazeb týče, ve větším povědomí jsou spíše její rodiče a bratr Jan. Přesto Alice Masaryková (†87), dcera prvního československého prezidenta, nezůstávala ve stínu nečinnosti. Založila Československý červený kříž a její zásluhou vznikla v Praze první českou ošetřovatelskou školu. Ze zřejmých důvodů přitom musela po komunistickém převratu v roce 1948 emigrovat do zahraničí, a Prahu, potažmo Československo, již více nenavštívila. Zemřela 29. listopadu 1966 – před 55 lety.
29.11.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (274 článků)

To myslí vážně? Tomáš Klus o hymně SPD. Pak ztrhal ANO i jeho voliče: Na tyhle to funguje...

 
Netrpělivě očekávané volby v Česku jsou na spadnutí. Jak moc volby ovlivní aféra premiéra Andreje Babiše (ANO) Pandora Papers, která přišla jen pár dní před otevřením volebních místností, v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS zhodnotil písničkář Tomáš Klus. Z jeho úst nechyběla očekávaná ostrá kritika, ke které se bez váhání připojili i prezident České lékařské komory Milan Kubek a lékař Jan Hnízdil.
06.10.2021 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25891 článků) , Tomáš Klus (1188 článků) , Jan Čech (274 článků)

Vondráček získal silné spojence. Na jih Čech míří Landa i lidé ze Zdravého fóra

 
Doposud se o něm moc nemluvilo a až do tohoto týdne zůstával jako „druhý muž“ formace Trikolora Svobodní Soukromníci ve stínu Zuzany Majerové Zahradníkové, jediné ženy v čele stran, které se letos uchází o křesla v Poslanecké sněmovně. To se změnilo ve středu, kdy teprve sedmadvacetiletý Libor Vondráček zazářil v předvolební debatě na CNN Prima News, ve které zastínil nejen Janu Černochovou z ODS, ale také Roberta Šlachtu z hnutí Přísaha. Podobně nepřehlédnutelný byl také následující den na velké předvolební debatě na SeznamZpravy.cz
01.10.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Libor Landa (5 článků) , Jan Vondráček (59 článků) , Jan Čech (274 článků)

Liberecko mobilizuje myslivce: Smrtelný mor prasat se přiblížil k hranicím Česka

 
Africký mor prasat se v Polsku a Německu blíží k hranici na severu Čech. Liberecký kraj mobilizuje, svolal nákazovou komisi a poradu myslivců a starostů. V Polsku i Německu se už objevila nákaza u prasete domácího a nelze vyloučit zavlečení choroby přes hranice do Česka, řekl ve čtvrtek ČTK mluvčí krajského úřadu Jan Mikulička. Česko je od dubna 2019 oficiálně považováno za zemi bez afrického moru prasat, naposled se nemoc objevila před čtyřmi lety na Zlínsku.
30.09.2021 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (274 článků)

Zemřel veterán Earl Ingram (†99). Za války pomohl osvobodit Plzeň, rád se do Čech vracel

 
Plzeň drží smutek. V USA v pondělí zemřel v 99 letech americký veterán Earl Ingram, který v květnu 1945 s jednotkami generála George Pattona osvobozoval město. Ingram od poloviny 90. let patřil k pravidelným návštěvníkům městských Slavností svobody, na které jezdil až do vysokého věku. Poslední dva roky ale jeho návštěvy přerušila pandemie koronaviru. Ingramovo úmrtí oznámili na sociálních sítích jeho příbuzní, dnes ho potvrdila i spisovatelka Jana Poncarová, která se s Ingramem osobně znala.
28.09.2021 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan George (10 článků) , Jan Čech (274 článků) , George George (867 článků)

Hnízdil a Šmucler ve studiu proti Flegrovi. Rozhodně prý není pravda, že by někoho strašil...

 
V covidové pandemii byli považováni za mediální hvězdy „covidového protiproudu“, nyní v pořadu Co Čech, to politik! spolu v jednom studiu proberou nejen průběh pandemie, ale také syna Andreje Babiše. Hosty pořadu byli lékař Jan Hnízdil, prezident České stomatologické komory Roman Šmucler a biolog Jaroslav Flegr.
02.09.2021 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25891 článků) , Jan Čech (274 článků)

Na Chebsku se ráno třásla zem

 
Na západě Čech se po delší době opět výrazněji otřásla země. Jana Doubravová z Geofyzikálního ústavu Akademie věd ČR ve čtvrtek informovala, že na Chebsku zaznamenaly seizmografy otřes s magnitudem 2,9. Výraznější seizmická aktivita byla v oblasti, kde se otřesy objevují pravidelně, zaznamenána naposledy v dubnu.
05.08.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (274 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Další »