Články k osobnosti

Jan Čech

  basketbalista

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Čech »
 

Rodiny popravených českých odbojářů musely platit za jejich zabití! Třetí říši dlužily i 200 tisíc

 
„Sie Arden erscht, die umstehend berechnete Kostenschuld“ (Žádáme Vás o úhradu níže vypočítaných nákladů), stálo v dopisech, které obdržely rodiny zesnulých odbojářů, kteří za svou činnost byli popraveni v třetí říši. Náklady za popravu se mohly podle historika Jana B. Uhlíře vyšplhat až 1935 říšských marek, což je v přepočtu dnešních 200 tisíc Kč! Během nacistické éry mělo být popraveno až 617 lidí z Čech a Moravy a to v bývalé věznici Plötzensee v Berlíně.
07.05.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (86 článků) , Jan Čech (249 článků)

Dojemné loučení s Petrem Kellnerem (†56) v Karibiku: Chtěl, aby byli lidé šťastní, řekl kolega Jan

 
Nejbohatší Čech Petr Kellner (†56) byl oblíbený nejenom ve své vlasti, ale také v Karibiku, kde pomáhal finančně s obnovou ostrova Virgin Gorda, který zdecimoval hurikán. Po miliardářově tragické smrti mu proto obyvatelé Britských Panenských ostrovů připravili dojemné rozloučení plné srdceryvných projevů. Na smutečním shromáždění mu také do nebe poslali lampiony.
13.04.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1188 článků) , Petr Kellner (499 článků) , Petr Čech (74 článků) , Jan Čech (249 článků)

Epicentrum: Kellner (†56) očima ekonoma a politologa. Jak jeho nečekaná smrt zamíchá kartami?

 
V sobotu 27. března při pádu vrtulníku na Aljašce zemřel společně s dalšími čtyřmi lidmi nejbohatší Čech Petr Kellner. Jak se z českolipského rodáka stal nejúspěšnější podnikatel novodobé historie Česka? Co jeho tragická smrt znamená pro českou politickou scénu a jaké bude mít ekonomické dopady? Nejen o tom byla řeč v dnešním Epicentru s politologem Janem Kubáčkem a ekonomem Lukášem Kovandou.
29.03.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čech (1188 článků) , Petr Kellner (499 článků) , Petr Čech (74 článků) , Jan Čech (249 článků)

Podcast: Drogy, alkohol, dluhy... a pak Jan Rendl (29) zdolal po svých Jižní Ameriku!

 
Na život málem rezignoval, když Jan Rendl (29) kvůli alkoholu, drogám a dluhům skončil na ulici. Druhou šanci našel na svých cestách po světě. Jako první Čech také po svých zdolal Jižní Ameriku a o svém putování napsal poutavou knihu.
24.03.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (249 článků)

Janu živí samosběr! Je to luxus a svoboda, říká a ukázala kouzelné fotky

 
Pokud jste si vysnili život v přírodě, toužíte být soběstační, nebo jen utíkáte před covidovou nákazou, můžete se inspirovat u Jany Riebe z jižních Čech. Po sedmnácti letech života v Německu se rozhodla vrátit domů a přehodnotit svůj život. Teď bydlí na samotě a její životní styl připomíná časy našich babiček.
19.02.2021 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (249 článků)

Vláda přesvědčuje lidi, aby zůstali doma, Havlíček vyrazil lokálkou na výlet

 
Vláda ústy ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) na jednu stranu nabádá občany, aby zůstali doma a zabránili tak šíření britské mutace koronaviru. Vicepremiér, ministr dopravy, respektive průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) namísto toho vyrazil v sobotu na výlet do jižních Čech.
06.02.2021 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Honza Havlíček (58 článků) , Jan Čech (249 článků) , Karel Čech (64 článků)

Ústecký kraj: Hejtman si prohlédl možná místa pro velká vakcinační centra v kraji

 
Ústí nad Labem, Rumburk, Litoměřice a Most. Zde by měla na jaře letošního roku vzniknout hlavní velkokapacitní vakcinační centra v Ústeckém kraji. Hejtman Jan Schiller navštívil sportovní halu v Mostě, areál výstaviště Zahrady Čech v Litoměřicích, areál Lužické nemocnice Rumburk – Podhájí a také Dům kultury Ústí nad Labem.
31.01.2021 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (249 článků)

Překladatel Jan Janula: Náš Morgenstern je Čech

 
„Morgenstern je nám básníkem, jenž umně zapojuje do tvorby dítě v nás dospělých,“ říká Jan Janula, který společně s Janou Pokojovou nově a svěže převedl do češtiny básně Christiana Morgensterna, klasika (nejenom) německé nonsensové poezie. Sbírka 77 šibenic (vydal Vyšehrad) obsahuje sedmapadesát básní a dvacet tematických, temně poetických ilustrací výtvarnice Karoliny Žitné.
17.12.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Christian Morgenstern (1 článek) , Jan Čech (249 článků)

Obézní mají dvakrát vyšší riziko nákazy covidem, varují lékaři. Ani vakcína nemusí pomoci

 
Obézní lidé mají podle lékařů téměř dvakrát vyšší riziko nákazy covidem-19. Vyšší o 113 procent je pravděpodobnost, že skončí s koronavirem v nemocnici, nemusí u nich dostatečně fungovat ani vakcína. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovala Společnost všeobecného lékařství České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně (SVL ČLS JEP). Průměrný Čech má podle dat Českého statistického úřadu mírnou nadváhu. Trpí jí 47 procent mužů a třetina žen, obézní je každý pátý muž a 18 procent žen. Podle společnosti lidé ale přibírali i kvůli jarním omezením pohybu a práci z domova v jarní části epidemie covidu-19.
12.10.2020 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (249 článků)

Rýsuje se další kraj, na jihu Čech budou o koalici jednat lidovci, TOP 09 a ODS

 
Strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09 v jižních Čechách podepsaly v pondělí memorandum, že budou v dalším vyjednávání o budoucí koalici postupovat společně. Chtějí s dalšími subjekty vytvořit středopravou koalici bez hnutí ANO. ČTK to řekli lídr ODS Martin Kuba a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek. Vyjádření ANO ČTK zjišťuje.
05.10.2020 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (467 článků) , Jan Čech (249 článků)

„Jediný Čech, který vylezl na K2 s rakovinou“: Honza (44) se odmítl poddat těžké nemoci

 
Jana „Trávu“ Trávníčka (44) označují média jako jednoho z našich nejúspěšnějších horolezců, vylezl už pět osmitisícových vrcholů včetně druhé nejvyšší hory světa - K2. Plzeňský cestovatel přesto upřednostňuje označení „kopcolezec“. Pokud se ho zeptáte na jeho největší úspěch, odpoví, že je rád, že žije. Kromě nástrah, které mu přinesly výpravy do hor, se od mládí potýkal s bolestivou kloubní lupénkou. Láska k horám byla ale vždy silnější než nemoc. A to i ve chvíli, kdy Honza zjistil, že má rakovinu močového měchýře. Jak řekl Blesk Zprávám, o chorobě se rozhodl otevřeně mluvit, aby ukázal nejen onkologickým pacientům, že nepříznivou diagnózou život nekončí.
13.09.2020 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (249 článků)

Čech v Gruzii: Kvalitní péče tu je, ale za peníze. Pomáhal autistům, bál se jen silnic

 
Jan Blinka si nyní užívá prázdniny v Česku. Brzy se ale vypraví zpět do Gruzie, kde už rok vede charitativní mise. Není jediným Čechem, který zde pomáhá. Podle Blinky mají dokonce Češi v Gruzii skvělé jméno a tamní obyvatelé v nás vidí historickou podobnost a chtějí tak těžit z našich zkušeností. Život v Gruzii ale není jednoduchý, pokud žijete v horách a na vesnici. Především pak, pokud potřebujete zdravotní péči, jak zmiňuje Blinka v rozhovoru pro Blesk Zprávy. Přesto je zde situace mnohem lepší, než se zdá. Okomentoval i tamní silnice, lásku obyvatel k autům a mnohem více.
07.09.2020 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (249 článků)

Vláda chce uplatit důchodce rouškovným: Dejme rovnou milion každému, směje se Fiala

 
Ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce v pondělí na jednání vlády navrhnout rouškovné pro důchodce s tím, že by každý dostal 6000 korun. Státní kasu by to stálo asi 18 miliard. Odborníci se chytají za hlavu, označují takový krok za fiskální šílenství a předseda ODS v reakci navrhl dát rovnou milion korun každému Čechovi.
23.08.2020 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fiala (124 článků) , Jan Fiala (124 článků) , Jan Čech (249 článků)

Armáda ČR: Druhý nejlepší výsledek z ženijního kurzu v Americe si dovezl nadporučík z Bechyně

 
Naplánovat základnu na „zelené louce“ nebo se probourat skrz zeď do zastavěného prostoru – to byl jen malý zlomek toho, co se nadporučík Jan Rejmont naučil na ženijním kurzu určeného důstojníkům Námořní pěchoty Spojených států amerických. Třináct účastníků, z toho pouze jeden Čech a Filipínec, strávili téměř půl roku na vojenské základně Camp Lejeune v Severní Karolíně.
13.08.2020 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (249 článků)

Veronika Žilková je trojnásobnou babičkou: Její snacha porodila holčičku, dostala krásné jméno

 
Další radostná událost spojená s porodem. Veronika Žilková (58) se těší z třetího vnoučete. Jejímu osvojenému synovi Honzovi (29) a jeho partnerce Elišce se narodila holčička. A to už před pár dny! Maličká dostala i originální a netradiční jméno. A oslavit to můžou i s Veroničiným manželem Martinem Stropnickým (63), který do Čech vyrazil na dovolenou.
01.08.2020 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1796 článků) , Jan Čech (249 článků)

Halík dostane další cenu. Jde o solidaritu. A také o Komenského, podívejte

 
Teolog Tomáš Halík jako první Čech získá nizozemskou Cenu Jana Amose Komenského pro rok 2020. O ocenění v úterý informoval sám Halík, který cenu převezme 28. března ve výroční den Komenského narození v kostele Grote Kerk v Naardenu, píše server Aktuálně.cz. Cena má za cíl poctít osobnost, jež se v duchu Komenského myšlení a činnosti výrazným způsobem angažuje ve prospěch výchovy, vzdělání, vědy a kultury při rozvoji mezinárodního společenství.
13.02.2020 16:56 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (575 článků) , Jan Čech (249 článků)

Lidovecké počty před sjezdem: Nejlépe to má rozehrané Jurečka, hrozí rozkol Čech a Moravy

 
Po zhruba deseti měsících si KDU-ČSL bude v sobotu znovu volit nového předsedu. Nynější lidovecký šéf Marek Výborný pozici opustí z rodinných důvodů. Kandidáti na jeho nástupce jsou tři: předseda poslaneckého klubu a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský a poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. „Ústředním tématem, jež o osobě nového předsedy rozhodne, je přístup k utváření předvolebních koalic do sněmovních voleb, co budou příští rok,“ píše ve svém komentáři pro Lidové Noviny Kateřina Surmanová. Komentátor Martin Zvěřina zase upozorňuje, že pokud se i přes zvolení nového vedení pojede dál ve starých kolejích, zůstane budoucnost strany hodně temná.
24.01.2020 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (772 článků) , Marek Čech (107 článků) , Martin Čech (192 článků) , Jan Marek (417 článků) , Jan Marek (169 článků) , Jan Morava (86 článků) , Tomáš Marek (102 článků) , Tomáš Marek (102 článků) , Jan Čech (249 článků) , Martin Čech (88 článků) , Martin Marek (32 článků)

Lidovecké počty před sjezdem: Nejlépe to má rozehrané Jurečka, hrozí rozkol Čech a Moravy

 
Po zhruba deseti měsících si KDU-ČSL bude v sobotu znovu volit nového předsedu. Nynější lidovecký šéf Marek Výborný pozici opustí z rodinných důvodů. Kandidáti na jeho nástupce jsou tři: předseda poslaneckého klubu a místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský a poslanec a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka. „Ústředním tématem, jež o osobě nového předsedy rozhodne, je přístup k utváření předvolebních koalic do sněmovních voleb, co budou příští rok,“ píše ve svém komentáři pro Lidové Noviny Kateřina Surmanová. Komentátor Martin Zvěřina zase upozorňuje, že pokud se i přes zvolení nového vedení pojede dál ve starých kolejích, zůstane budoucnost strany hodně temná.
24.01.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (772 článků) , Marek Čech (107 článků) , Martin Čech (192 článků) , Jan Marek (417 článků) , Jan Marek (169 článků) , Jan Morava (86 článků) , Tomáš Marek (102 článků) , Tomáš Marek (102 článků) , Jan Čech (249 článků) , Martin Čech (88 článků) , Martin Marek (32 článků)

Slavný Čech Jan Letzel, jehož stavba přežila zkázu Hirošimy

 
Vlastní domovina jméno architekta Jana Letzela téměř nezná, ve světě je však proslulý dostatečně. Zvláště v Japonsku. Kdo jednou spatřil fotografii zkázy japonské Hirošimy po výbuchu atomové bomby, nezapomene na torzo jediné stojící budovy. Je dílem právě Jana Letzela.
27.12.2019 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (249 článků)

Myslel si, že veze matrace, nevědomky pašoval migranty: Čech si v Británii odsedí 10 let

 
Britský soud tento týden odsoudil českého řidiče kamionu za pašování migrantů. Jan Žiga měl údajně naletět na inzerát, podle kterého měl z Belgie do Británie převézt matrace, nyní mu bylo vyměřeno 10 let za mřížemi. Případem se zabývá i europoslanec Tomáš Zdechovský.
13.12.2019 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Čech (249 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Další »