Články k osobnosti

Jan Bohuslav

  režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Bohuslav »
 

Místopředsedy KDU-ČSL jsou Bartošek, Zdechovský, Hladík a Benešík

 
Křesla řadových místopředsedů KDU-ČSL obhájili na dnešním mimořádném sjezdu v Praze Jan Bartošek a Petr Hladík. Nově delegáti zvolili do předsednictva europoslance Tomáše Zdechovského a poslance Ondřeje Benešíka. Pozici místopředsedy neobhájil Bohuslav Niemiec, byť i on získal nadpoloviční počet hlasů, napsala ČTK.
25.01.2020 18:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bohuslav (61 článků)

Babiš rozdává i lidem štítícím se práce, kritizuje poslanec SPD. Proti hanebnosti, kterou spáchal Sobotka, to ale nic není

 
ROZHOVOR „Český automobilový průmysl má obrovskou tradici,“ připomíná poslanec za hnutí SPD Jan Hrnčíř a varuje před zbytečnými překážkami, které jeho rozvoji klade Evropská unie, případně ekologičtí aktivisté. Nebezpečím je podle Hrnčíře také vysoká exportní závislost na Evropské unii, v souvislosti s tím poslanec SPD připomněl podle něj nepochopitelné rozhodnutí Babišovy vlády poskytnout bavorské automobilce BMW investiční pobídku ve výši 529 milionů korun. Babišova vláda si vysloužila kritiku i za rozdělování sociálních dávek. „Dává nejen potřebným, ale také lidem štítícím se práce,“ tepe do vlády Hrnčíř, který se jakožto spolupředkladatel novely exekučního řádu chystá na klíčové sněmovní jednání, které má proběhnout příští týden. Na závěr Hrnčíř připomněl období vlády Bohuslava Sobotky, který podle něj významně ulevil zahraničním majitelům českých firem. Na úkor Česka.
16.01.2019 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Pozvednou ČSSD ženy? Maláčová i Valachová se tlačí do vedení. A návrat vyhlíží i Hašek

 
Sjezd vládních sociálních demokratů bude příští rok v březnu. A už teď se ale začíná mluvit o tom, kdo si troufne zalátat potápějící se loď. Do „kajuty“ ke kapitánovi by mohly nastoupit i dvě ženy. O místa ve vedení ČSSD by totiž mohly usilovat ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová i bývalá ministryně školství ve vládě Bohuslava Sobotky Kateřina Valachová. Rozhodující hlas chce mít navíc i někdejší místopředseda partaje Michal Hašek, který se hlásí k vnitrostranické platformě Zachraňme ČSSD!
02.11.2018 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2398 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Zrušit memorandum o lithiu? Výzva není pro vládu závazná, míní ústavní právník

 
Po více než devítihodinové diskusi vyzvala v pondělí Sněmovna vládu Bohuslava Sobotky (ČSSD), aby anulovala memorandum o těžbě lithia. Tu za vládu podepsal ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD). Usnesení ale není podle ústavního právníka Jana Kysely pro kabinet nijak závazné. Jde prý jen o politický akt a rezoluci. „Rozhodně to neznamená, že by vláda na ni musela bez odkladu nějak reagovat,“ řekl Blesk.cz Kysela.
18.10.2017 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Honza Havlíček (28 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Vážné varování: Ohrožena svoboda sněmovních i prezidentských voleb v Česku

 
Advokát Zdeněk Koudelka se na svém webu zamyslel nad cestami prezidenta Miloše Zemana či premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) po krajích. Politolog Jan Outlý, jenž je zároveň členem Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a hnutí, totiž chce, aby se cesty hlavy státu započítávaly do limitu na volební kampaň. Cesty premiéra po Jihomoravském kraji však hodnotil jinak.
07.08.2017 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23977 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Se Sobotkou jako sviní to Zeman trefil do černého. Výstižněji ho pojmenovat nejde, soudí politolog ze zámku

 
Politolog, historik a majitel zámku v Táboře- Měšicích Jan Berwid-Buquoy se na svém blogu na Aktuálně.cz řádně opřel do premiéra Bohuslava Sobotky. Vypovídá o tom již název komentáře: „Bohuslav Sobotka aneb Od premiéra k politické nule“.
11.07.2017 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jan Zeman (405 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

ČSSD se rozhodla konkurovat komunistům, odhaluje JXD

 
Názor šéfa Senátu Milana Štěcha ohledně živnostníků vyvolal bouřivé emoce. Na stránkách týdeníku Reflex se do něj „opřel“ i novinář Jiří X. Doležal. „Sociální demokracie nyní jen ústy pana Štěcha přiznala, že se rozhodla konkurovat Komunistické straně Čech a Moravy,“ píše Jiří X. Doležal, který připomněl například i postoj Jana Mládka nebo Bohuslava Sobotky.
18.06.2017 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Jirka Doležal (269 článků) , Jan Morava (76 článků) , Jiří Doležal (269 článků) , Jan Čech (234 článků) , Jan Doležal (16 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Šéf rybářství Třeboň: Vláda měla dojet taková, jaká byla. Neměli se měnit ministři. Mezi lidi to vnáší jednu myšlenku...

 
ROZHOVOR „Vnímám v okolí kolem sebe, že ČSSD prokazatelně ztrácí hodně,“ říká předseda představenstva holdingu Rybářství Třeboň Jan Hůda. Pro ParlamentníListy.cz řekl svůj názor nejen na to, co se dělo kolem Andreje Babiše a Bohuslava Sobotky, ale vyjádřil se i k ochraně hranic a k migraci. „Migranti, kteří sem přijdou, tak bezpodmínečně musí plně respektovat zákony dané země,“ říká Jan Hůda.
17.06.2017 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18773 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Sobotka byl dobrý premiér, vážím si ho, říká Jakub Janda. Včerejší změna se mi nelíbí, lidi to nepochopí, naříká poslanec Seďa

 
Konec předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky zaplnilo sociální sítě mnohými komentáři. Dnes pak navíc skončil i volební manažer strany Jan Birke.
15.06.2017 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (560 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Sobotka se chová jako šílenec v amoku, ať udělá cokoliv, vždy z toho vyleze pitomost. Zato Babiš je nejlepší ministr financí od Rašína, myslí si zámecký pán

 
„Pod vedením Bohuslava Sobotky spěje ČSSD k jistému zániku,“ píše ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz politolog, historik a majiel zámku Jan Berwid-Buquoy. Dokonce uvedl, že to, zda ČSSD v příštích parlamentních volbách překročí onu existenční hranici pěti procent, není v současné době vůbec jisté.
06.06.2017 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Sobotka: Prezident nemá vytvářet scénáře, ale má odvolat Babiše

 
Středeční schůzka prezidenta Miloše Zemana a zástupců koaličních stran v Liberci měla podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jen odvést pozornost od problémů ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše a od prezidentovy povinnosti odvolat podle jeho návrhu Babiše z vlády. Prezident by měl dodržovat pravidla hry a odvolat ministra financí, řekl dnes Sobotka novinářům při své návštěvě Lucemburku poté, co na tamním Palachově náměstí položil květiny k pamětní desce Jana Palacha.
11.05.2017 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18773 článků) , Miloš Zeman (23977 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Sobotkovy kroky poškodí ČSSD, odhaduje sociolog Herzmann

 
Sociolog Jan Herzmann se v Lidových novinách zamýšlí nad aktuální vládní krizí a klade si otázku, jak tato krize ovlivní popularitu prezidenta Zemana, ministra financí Andreje Babiše (ANO) a premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Herzmannovy závěry sociální demokraty zřejmě ani trochu nepotěší.
06.05.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18773 článků) , Jan Zeman (405 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Se Zemanem letí do Číny pět ministrů. Expert: S přijetím demise nebude spěchat

 
V otázkách demise premiéra Bohuslava Sobotky je řada neznámých. Jednou z nich i termín, ke kterému ji prezident Miloš Zeman přijme. Sobotka dokument přinese na Hrad ve čtvrtek odpoledne. Datum, které v ní bude napsané, ale prezident nemusí akceptovat, upozornil ve Studiu Blesk politolog Jan Kubáček. Do Číny se Zemanem totiž letí hned pět ministrů a Číňané si velmi potrpí na diplomatický protokol. Ministři vlády v demisi by pro ně nebyli partnery.
03.05.2017 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23977 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Zeman v tom nechá Sobotku vymáchat. Toto by se mu mohlo stát osudným. Tohle nahrává Babišovi... Politolog Kubáček říká, jaká vláda vznikne a co se bude dít

 
ROZHOVOR Podle politologa Jana Kubáčka byla Sobotkova demise nejlepším ze špatných řešení. Podle něj ale Sobotka nesmí být nyní pasivní, jinak bude považován za viníka konce vlády. Nejpravděpodobnější je, že vznikne vláda na půdorysu současné koalice bez Bohuslava Sobotky (a Babiše), která bude vládnout až do Vánoc, což bude nahrávat Miloši Zemanovi.
03.05.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jan Zeman (405 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Politicky popraven. Jen malou chvilku se cukal. Bloger se zamýšlí nad pádem jihočeského hejtmana

 
O elegantní, dle jeho slov, likvidaci jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly se rozepsal na svém blogu na serveru iDnes.cz Jan Bartoň. Jak uvádí, nejhlasitější kritik Bohuslava Sobotky byl politicky popraven klasickými zbraněmi ČSSD.
21.04.2017 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bohuslav (61 článků)

Jan Ziegler: Vláda svým diletantismem ohrozila autobusovou dopravu

 
Hrozí z toho velký průšvih, který může přijít státní kasu na miliardy korun a ohrozit existence mnoha firem. Viníkem je vláda Bohuslava Sobotky, která se rozhodla, dát na platy řidičů autobusů krajům 420 milionů korun.
15.04.2017 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bohuslav (61 článků)

Lidovec po útoku na Londýn: Teroristy na ulici nechytíme. Musíme je chytit už když sedí u počítače

 
Místopředseda sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL), členka sněmovních výborů pro obranu a bezpečnost Jana Černochová (ODS), předseda stálé komise pro kontrolu činnosti Vojenského zpravodajství a člen bezpečnostního výboru Bohuslav Chalupa (ANO) a europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) debatovali ve středečních Událostech, komentářích o teroristickém útoku před branami britského parlamentu. Byla to poutavá debata.
22.03.2017 23:15 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (277 článků) , Jana Černochová (484 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Hojda (KSČM): Chybný krok předsedy vlády Sobotky

 
Odvolání ministra průmyslu Jana Mládka bylo velmi překvapivým krokem předsedy vlády Bohuslava Sobotky.
27.02.2017 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bohuslav (61 článků)

Zeman souhlasí s odvoláním Mládka. Ministerstvo chce dočasně vést sám Sobotka

 
Jméno nového ministra průmyslu a obchodu ze setkání premiéra Bohuslava Sobotky a prezidenta Miloše Zemana nevzešlo. Prezident přijal návrh na odvolání Jana Mládka. Ministerstvo dočasně povede osobně Sobotka, který chce s konkrétním jménem kandidáta přijít až po volebním sněmu sociální demokracie.
23.02.2017 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (23977 článků) , Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)

Táborští kritizují Sobotku za Mládka: Je to trest za sjezd a Zimolu

 
Táborská ČSSD kritizuje rozhodnutí premiéra a předsedy strany Bohuslava Sobotky navrhnout ke konci měsíce odvolání Jana Mládka z čela ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Ve stanovisku označuje krok za trest za to, že Jihočeský kraj jako jediný nepodpořil před březnovým sjezdem Sobotkovu nominaci na předsedu.
21.02.2017 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9547 článků) , Jan Bohuslav (61 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 Další »