Články k osobnosti

Jan Birke

  politik, starosta, poslanec Poslanecké sněmovny PČR, zastupitel Královéhradeckého kraje, místopředseda ČSSD

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jan Birke »
 

Prezident ukazuje obrovské pohrdání, kroutil hlavou u Moravce Jurečka. Chybí vnitřní zábrany a úroveň

 
Do nedělního pořadu Otázky Václava Moravce přijali pozvání tři poslanci. Martin Kolovratník z hnutí ANO, Jan Birke z ČSSD a Marian Jurečka z KDU-ČSL. Tématem bylo ovlivňování nezávislé justice a jak mají vypadat schůzky politiků a jejich podřízených se soudci. Nebo také dálnice D1.
20.01.2019 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (644 článků) , Jan Birke (30 článků)

Bývalá ministryně školství Valachová se stala novou první místopředsedkyní klubu ČSSD

 
Novou první místopředsedkyní poslaneckého klubu ČSSD se stala Kateřina Valachová. Členové frakce ji zvolili na dnešní schůzi za Jana Birkeho, který ke konci loňského roku na tuto funkci rezignoval. Výsledek volby sdělil na dotaz ČTK předseda klubu Jan Chvojka.
08.01.2019 21:01 |

podobné články

Osobnosti: Jan Chvojka (191 článků) , Jan Birke (30 článků)

Místopředseda klubu poslanců ČSSD Birke rezignoval na funkci

 
První místopředseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Birke rezignoval na tuto funkci. Zdůvodnil to tím, že se chce naplno věnovat práci poslance a starosty. Informaci, kterou zveřejnil server Aktuálně.cz, Birke potvrdil ČTK.
28.12.2018 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Sociální demokraté hradeckého kraje nominovali na předsedu strany Hamáčka

 
Sociální demokraté Královéhradeckého kraje dnes nominovali na předsedu strany Jana Hamáčka, na pozici prvního místopředsedy Romana Onderku a na funkci řadového místopředsedy Martina Netolického. Podpořili tak současné vedení strany. Volební sjezd bude v březnu. ČTK to řekl předseda hradecké ČSSD Jan Birke.
24.11.2018 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1318 článků) , Jan Birke (30 článků) , Martin Roman (299 článků)

Birke dnes obhájil funkci předsedy ČSSD v hradeckém kraji

 
Jan Birke dnes obhájil obhájil předsednictví ČSSD v Královéhradeckém kraji. Zvolen byl v prvním kole, získal osmaosmdesát procent hlasů.
24.11.2018 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Hamáček nakročil k obhajobě postu šéfa ČSSD. Podpořili ho v Hradci

 
Sociální demokraté Královéhradeckého kraje v sobotu nominovali na předsedu strany Jana Hamáčka, na pozici prvního místopředsedy Romana Onderku a na funkci řadového místopředsedy Martina Netolického. Podpořili tak současné vedení strany. Volební sjezd bude v březnu. Řekl to předseda hradecké ČSSD Jan Birke.
24.11.2018 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1318 článků) , Jan Birke (30 článků) , Martin Roman (299 článků)

Hradecká ČSSD bude volit své vedení a nominovat na šéfa strany

 
ČSSD v Královéhradeckém kraji bude dnes na krajské konferenci nominovat své kandidáty na předsedu a místopředsedy strany pro březnový sjezd. Dále budou hradečtí sociální demokraté volit krajské vedení na další dvouleté funkční období. Zatím jediným kandidátem na krajského předsedu je nynější předseda, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke.
24.11.2018 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Birke (ČSSD): Bez zázemí a podpory rodiny by se hasiči, záchranáři a policisté neobešli

 
Starosta Náchoda Jan Birke ocenil příslušníky Integrovaného záchranného systému za mimořádný přínos pro město a jeho občany
25.10.2018 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Ať jdou do p*dele! V ČSSD se to mydlí čím dál víc

 
Velmi zostra promluvil ke svým spolustraníkům poslanec ČSSD a starosta Náchoda Jan Birke. „Ať jdou všichni do pr*ele,“ zaznělo v rozhovoru s ním pro server Blesk.cz. Jihomoravský hejtman Michal Hašek pak pro iRozhlas.cz vzpomněl na expremiéra Bohuslava Sobotku.
09.10.2018 10:51 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9539 článků) , Michal Hašek (2369 článků) , Jan Birke (30 článků)

„Ať jdou všichni do pr*ele!“ Poslanec ČSSD peskuje spolustraníky kvůli volbám

 
Sociální demokraté začínají po prohraných komunálních volbách prát na veřejnosti „špinavé prádlo“. Poté, co vyklízí kanceláře na většině radnic, vyzývá například bývalý ministr zdravotnictví k odchodu z vlády. Místopředseda strany Jaroslav Foldyna zase hrozí rezignací na stranické funkce. Předseda Jan Hamáček situaci uklidňuje slovy, že se strana odrazila ode dna a musí skončit se vzkazy přes Facebook a média. V rozhovoru pro Blesk Zprávy ho podpořil i starosta Náchoda a místopředseda poslanců ČSSD Jan Birke, který jako jeden z mála ve volbách uspěl. Na kolegy byl ale tvrdý.
09.10.2018 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1318 článků) , Jaroslav Foldyna (535 článků) , Jan Birke (30 článků)

V Náchodě dohodli koalici, starostou má být opět poslanec za ČSSD Birke

 
Zatímco ve většině velkých měst se sociální demokracie často ani nedostala do zastupitelstva, v Náchodě drtivě zvítězila. I díky tomu lídr její kandidátky, starosta a poslanec Jan Birke, již v neděli v podvečer ohlásil podpis koaliční smlouvy. Náchod následující čtyři roky povede čtyřkoalice složená z ČSSD, ODS a STAN, KDU-ČSL a sdružení Patrioté města Náchoda.
07.10.2018 20:11 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Birke (ČSSD): Náchodské ulice budou brázdit šetrné elektrobusy

 
Elektrobusy byly na Masarykově náměstí byly slavnostně pokřtěny vedením města Náchoda v čele se starostou Janem Birke.
05.10.2018 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Poslanec Birke se omluvil Číně za zrušenou cestu, chystá novou

 
Poslanec ČSSD Jan Birke se dnes spolu s dalšími kolegy omluvil zástupcům čínské ambasády za zrušení neoficiální cesty českých poslanců do Číny. Cesta bude naplánována znovu s novým programem a mohla by se uskutečnit do konce roku, řekl ČTK Birke po návratu z ambasády. Na cestu měla skupina poslanců v čele s Birkem vyrazit koncem srpna, ale řada poslanců jet odmítla. Do Číny by se tak vydali jen tři poslanci, což by podle Birkeho bylo nesmyslné a nedůstojné.
14.08.2018 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Poslanci zrušili čínskou misi. „Jet ve třech je nesmysl,“ říká Birke

 
Odmítnutí návštěvy Číny ze strany českých poslanců snad nezanechá žádnou diplomatickou skvrnu na česko-čínských vztazích. Doufá v to poslanec ČSSD Jan Birke, který se dnes sejde se zástupci čínské ambasády, aby se jim omluvil za neuskutečněnou neoficiální cestu. Řada poslanců jet odmítla, do Číny by se tak vydali pouze tři. „Slušně se omluvím, jet ve třech lidech je nejen nedůstojné vůči hostitelům, ale i nesmysl,“ řekl dnes ČTK Birke.
14.08.2018 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Birke (ČSSD): Cesta poslanců do Číny se zřejmě neuskuteční

 
Neoficiální cesta skupiny poslanců do Číny, na kterou měli odjet na konci srpna, se s nejvyšší pravděpodobností neuskuteční. Většina poslanců účast odřekla, momentálně by v delegaci zbyli jen tři poslanci. ČTK to dnes řekl poslanec ČSSD Jan Birke, který měl být vedoucím delegace. „Je to nedůstojné vůči hostiteli,“ řekl. O záměru poslanců vycestovat do Číny informovaly čtvrteční Hospodářské noviny.
10.08.2018 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Poslanci couvají z cesty do Číny. „Nedůstojné vůči hostiteli,“ říká Birke a chce ji zrušit

 
Neoficiální cesta skupiny poslanců do Číny, na kterou měli odjet na konci srpna, se s nejvyšší pravděpodobností neuskuteční. Většina poslanců účast odřekla, momentálně by v delegaci zbyli jen tři poslanci. ČTK to řekl poslanec ČSSD Jan Birke, který měl být vedoucím delegace. „Je to nedůstojné vůči hostiteli,“ řekl. O záměru poslanců vycestovat do Číny informovaly čtvrteční Hospodářské noviny.
10.08.2018 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Řidiči pozor: Vláda se vyjádří k zákonu, který se vás týká

 
K návrhu na uzákonění kontrol zraku motoristů při výměně řidičského průkazu zřejmě vznese vláda ANO v demisi poměrně mnoho připomínek. Na úterní schůzi by se navzdory tomu měl kabinet postavit k poslanecké předloze Jana Birkeho (ČSSD) podle podkladů neutrálně, píše ČTK.
17.06.2018 11:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Rozzlobený Birke z ČSSD: Babiš odmítnutím Pocheho udělal podraz a porušil smlouvu

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítnutím europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) jako ministra zahraničí udělal podle předsedy hradecké krajské ČSSD a poslance Jana Birkeho podraz na sociální demokracii. Podle Birkeho Babiš porušil přichystanou koaliční smlouvu mezi ANO a ČSSD ještě dříve, než začala platit. Birke to dnes řekl ČTK.
16.06.2018 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16176 článků) , Jan Birke (30 článků)

„Slepí vrazi“ jako varování. Birke z ČSSD chce všechny řidiče nahnat k očnímu

 
Řidiči, kteří špatně vidí, jsou stejně nebezpeční, jako kdyby za volantem seděli opilci. Podle průzkumu Autoklubu ČR vidí dobře jen každý čtvrtý řidič, 70 % z nich bych pak potřebovalo na řízení (jiné) brýle. Povinně poslat řidiče k lékaři chce proto poslanec ČSSD Jan Birke - a to s každou výměnou řidičského průkazu. Jeho návrh už je ve Sněmovně.
04.06.2018 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Birke (30 článků)

Birke o „podrazech“: ČSSD je nad propastí, ANO nám nepomáhá. S komunisty je to Kocourkov

 
Údajné podrazy hnutí ANO mávají s členskou základnou ČSSD i poslaneckým klubem. V rozhovoru pro Blesk Zprávy to přiznal poslanec Jan Birke, někdejší volební manager a místopředseda ČSSD. Uvnitř strany přitom probíhá referendum o vstupu do koaliční vlády právě s hnutím Andreje Babiše. Případným tichým společníkem by měli být komunisté, ti se ale vzpouzejí kvůli zahraničním misím. Kdyby vládu nakonec kvůli nim nepodpořili, byl by to podle Birkeho Kocourkov a lidé by politiky poslali „se vycpat“.
01.06.2018 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (16176 článků) , Jan Birke (30 článků)
« Předchozí 1 2 Další »