Články k osobnosti

James Herriot

  spisovatel, veterinář

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o James Herriot »
 

Všechny velké a malé bytosti: Britský seriál podle knižních bestsellerů Jamese Herriota, kterých se prodalo přes 60 milionů výtisků

 
Knihy spisovatele a veterináře Jamese Herriota jsou známé po celém světě a jeho veselé i smutné příběhy z veterinární praxe, které jsou zasazené do Yorkshire Dales 30. let, potěší i v nejnovějším seriálovém podání z období 2020–2021.
16.02.2022 12:00 |

podobné články

Osobnosti: James Herriot (4 články)

Britka žije v kraji Jamese Herriota v domě s 54 sovami

 
Devětašedesátiletá Rose Dawsonová žije v malebném městečku Thirsk v severní části hrabství Yorkshire, kraji světoznámého veterináře Jamese Herriota. A jeho odkazu je věrná. Kromě ubytování Bed and Breakfast totiž Dawsonovoá poskytuje útočiště celkem 54 sovám.
27.04.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: James Herriot (4 články)

Nové knihy: Fowlerová, Murgiová, Erben, Klabouchová i Rajská

 
Pestrou směs novinek i dalších vydání už úspěšných titulů zahajujeme strhujícím příběhem americké autorky T. A. Fowlerové o šťastném – nešťastném manželství Francise Scotta Fitzgeralda. Do poloviny minulého století zavádí italská prozaička Michela Murgiová. Pozornost si jistě zaslouží i knihy Jamese Herriota, Václava Erbena či Vlastimila Vondruška.
14.02.2014 07:10 |

podobné články

Osobnosti: James Herriot (4 články) , Václav Erben (7 článků) , Vlastimil Vondruška (139 článků)

James Herriot: Deprese léčil elektrošoky

 
Jeho knihy, v nichž vtipně popisuje zážitky ze své veterinární praxe, se zapsaly do srdcí milionů čtenářů. Kromě humoru ale oplýval i druhou, mnohem temnější stránkou své osobnosti. Jedináček, k němuž rodiče upírali všechny své nenaplněné tužby po proniknutí do vyšší společnosti.
08.02.2011 00:10 |

podobné články

Osobnosti: James Herriot (4 články)
« Předchozí 1 Další »