Články k osobnosti

Jakub Železný

  reportér, televizní moderátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jakub Železný »
 

„Ale vždyť na to mají právo!“ Železný v ČT drtil Pekarovou. Pak se to strhlo

 
Moderátor Jakub Železný se před pár dny v Událostech, komentářích ČT přetahoval s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) o to, zda má opozice právo na sněmovní obstrukce kvůli projednání vládního konsolidačního balíčku. Železného ostré vystupování vůči političce vyvolává opět údiv; někteří tuší, že je to předzvěst jeho odchodu z veřejnoprávní televize. Jiní naopak změnu v jeho způsobu vedení rozhovoru oceňují, konečně prý jde o nestrannost.
10.09.2023 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (219 článků)

Útok na papeže! Kroupa podepsán pod textem proti hlavě katolické církve. A je zle

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Nejstrašidelnějším mediálním produktem tohoto týdne je článek neúspěšného politika Daniela Kroupy. Ten si vybral za terč papeže Františka, jemuž vyčítá, že sice projevuje toleranci vůči LGBT komunitě, ale že se tvrdě postavil proti podpoře stejnopohlavního manželství. V pravidelném přehledu mediálních zajímavostí nelze opomenout rozhodnutí dlouholetého moderátora České televize Jakuba Železného odejít z prestižní pozice v pořadu Události, komentáře.
09.09.2023 05:50 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (219 článků)

Fremr a Pavel: Jakub Železný to rozsekl. A další potíže

 
Dnes by měli nastoupit noví soudci Ústavního soudu. U jednoho jména je však zádrhel. U Roberta Fremra se objevila informace, že měl v období 1983 až 1985 soudit a odsuzovat emigranty ke ztrátě majetku a vězení. Prezident tedy otálí a chce nechat informace prověřit. Ovšem objevuje se kritika, proč vůbec Fremra navrhoval. „Aparát komunisty z 80. let má pátrat po minulosti komunisty z 80. let, co už je legitimně v instituci, kterou nově vede komunista z 80. let?“ diví se moderátor ČT Jakub Železný, že někdo může žasnout nad jmenováním Fremra. A ozvali se další.
08.08.2023 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (219 článků)

„ČR není ve válce. Nebylo nebezpečné sem zvát Zelenského?“ Železný udeřil na Lipavského. Okamžité reakce

 
MONITORING SÍTÍ Ministr zahraničí Jan Lipavský má za to, že na blížícím se summitu NATO vůči Ukrajině „zazní silný jazyk“. Moderátor Jakub Železný se mj. ptal, zda nebylo příliš nebezpečné zvát do Česka, které není ve válce, prezidenta země, která se brání ruské invazi. Vyjádřil pochybnost, zda teď Ukrajina dostane pozvánku do NATO. A za styl svého moderování se dočkal výtek i pochval. Podívejte se sami...
08.07.2023 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (219 článků) , Jan Železný (97 článků)

„Toto je demokratická země, klademe otázky svobodně!“ Železný proti fanouškům Zelenského. Zastal se kolegy

 
MONITORING SÍTÍ Moderátor ČT Jakub Železný se přihlásil o slovo. Zastal se svého kolegy Andrease Papadopulose, který ukrajinskému prezidentovi Zelenskému položil na tiskové konferenci nepříjemnou otázku. Vložil se i do kauzy ruské opoziční novinářky vykázané z Hradu.
08.07.2023 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (219 článků)

„Jakub v televizi pracovat nechce“. Železný vyzval Pavla a schytává to z kaváren

 
Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný radí na svém twitterovém profilu prezidentu Petru Pavlovi, co má dělat v době výročí okupace. A nesetkává se úplně s pochopením.
21.06.2023 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2465 článků) , Jakub Železný (219 článků)

Nový den na Kavčích horách? Bývalý radní nevěří. Dvořák měl také ambice... Hned řediteli ukázali, kdo je pánem

 
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Česká televize vymývá mozky nejen dospělé populaci, nýbrž i našim nebohým dětem,“ říká bývalý místopředseda RRTV Petr Štěpánek. Zazněla i slova jako „služka propagandy“. Zmínil ale i „skvělé profesionály“. V rozhovoru rozebral, proč podle něj Petr Dvořák neobhájil do třetice svou ředitelskou pozici a rázným slovem ohodnotil, jak se prý zachoval přímo k němu. Nešetřil Marka Wollnera, připomněl exředitele Balvína a vyjádřil se i ke slovům Jakuba Železného. Vrátil se i k takzvané televizní krizi a vzpomněl i dlouhá léta se táhnoucí soud.
11.06.2023 00:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (976 článků) , Petr Štěpánek (976 článků) , Petr Dvořák (860 článků) , Petr Dvořák (855 článků) , Jakub Železný (219 článků) , Marek Dvořák (51 článků)

„Pozdrav“ novému řediteli ČT. Od Jakuba Železného, s rýpnutím do minulosti

 
Moderátor veřejnoprávní televize Jakub Železný pogratuloval na svém twitteru nově zvolenému řediteli ČT Janu Součkovi, který porazil dosavadního ředitele Petra Dvořáka. Železný přitom sám uvažoval o kandidatuře, nechtěl však jít právě proti Dvořákovi.
08.06.2023 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (860 článků) , Petr Dvořák (855 článků) , Jakub Železný (219 článků) , Jan Železný (97 článků) , Jan Dvořák (37 článků) , Jan Dvořák (147 článků) , Honza Dvořák (147 článků)

Tichý odchod Marcely Augustové z Událostí, komentářů: Přiměly ji k tomu vážné důvody

 
Marcela Augustová (57) byla jednou ze stálic a dominantních tváří večerních Událostí, komentářů v České televizi. Dění kolem moderátora Marka Wollnera, Nory Fridrichové a následně i Jakuba Železného však zapříčinilo, že si téměř nikdo nevšiml, že z večerní relace Augustová zmizela. Blesk zjistil, co stálo za jejím odchodem.
11.04.2023 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (461 článků) , Marcela Augustová (62 článků) , Jakub Železný (219 článků)

Fridrichová, Železný, jiní. Měsíc v ČT: Novinář Procházka už řekl vše

 
Publicistka Jana Bobošíková si tentokrát do svého internetového pořadu pozvala bývalého šéfa zpravodajství v rádiu Frekvence 1 Luboše Procházku. Ten na Frekvenci 1 působil dvě desetiletí a zpovídal zde celou řadu politiků včetně exprezidenta Miloše Zemana. Po odchodu z Frekvence 1 se dohodl na spolupráci s Českou televizí. Ale tu po měsíci opustil. Na sociálních sítích popsal, co v ČT zažil. A teď prozradil více: Očerňovala ho prý Nora Fridrichová, soukromě ho prý podpořil Jakub Železný.
09.04.2023 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (461 článků) , Jana Bobošíková (975 článků) , Miloš Zeman (27964 článků) , Jakub Železný (219 článků) , Luboš Procházka (9 článků) , Jan Železný (97 článků) , Jan Procházka (30 článků) , Jan Procházka (30 článků)

Přestal jsem pít alkohol. Jakub Železný odhalil vše

 
„To, že položím razantní, nepříjemnou a třeba i trochu protivnou otázku, nemusí nutně znamenat, že jsem razantní, nepříjemný a protivný v životě,“ pronesl o sobě moderátor České televize Jakub Železný v Českém rozhlasu v rozhovoru s Alenou Zárybnickou. Prozradil však, že se mu i přesto během moderování stává, že se „nechá unést“ a dostane se občas „na vlnu“, která jej donutí „udělat něco na efekt“. Zpětně si prý občas říká, že kdyby ubral, tak by dostal na otázku normální odpověď. Limity má prý ale jasně nastavené a existují otázky, na které by se hostů v životě nezeptal. Popsal, jak přestal pít alkohol.
03.04.2023 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Alena Zárybnická (18 článků) , Jakub Železný (219 článků)

Outsider & Insider: Ignorace a lži Jakuba Železného. Ke své chybě se nepostavil čelem jako správný chlap

 
Pravidelný podcast eXtra.cz Outsider & Insider vás nemine ani dnes. Tentokrát jsme debatovali o chování moderátora Jakuba Železného a nejen o jeho hádce, ale i postavení se k průšvihu čelem. 
31.03.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (219 článků)

Komínek (KSČM): Pan Železný se přece o místo ředitele ČT chtěl ucházet

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke kauze Jakub Železný stál autem na přechodu pro chodce.
24.03.2023 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (219 článků)

Za jeho záchranu se bil i Jakub Železný: Ikonický železniční most chce Praha opravit

 
Pražský železniční most ve Výtoni patří k ikonickým stavbám hlavního města. Jeho osud je však nejistý. Správa železnic ho v rámci plánované rekonstrukce plánovala zbořit a na jeho místě vystavit nový. Proti tomu se zvednul odpor, přičemž petici za záchranu mostu podepsalo na 15 tisíc lidí. V iniciativě za záchranu mostu se angažoval také moderátor Jakub Železný skrze Facebook. Praha nyní svým usnesením rozhodla, že chce most zachránit.
24.03.2023 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (219 článků)

Úleva pro Železného. Nemusí kandidovat na šéfa ČT

 
Současný generální ředitel České televize Petr Dvořák pro Seznam Zprávy potvrdil, že hodlá „po jistém zvažování“ obhajovat svoji funkci šéfa veřejnoprávní televize a o místo se tak utká s bývalým zpravodajem České televize Jiřím Františkem Potužníkem, který svou kandidaturu taktéž oznámil. Své sympatie již Dvořákovi vyjádřil moderátor Jakub Železný. Oznámil, zdali se také vytasí se svou kandidaturou.
24.03.2023 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (860 článků) , Petr Dvořák (855 článků) , Jakub Železný (219 článků) , Jiří Dvořák (484 článků)

Železný otevřeně: ČT je vnitřně rozkolísaná. Kauza Wollner a Fridrichová. Mělo to „zůstat v kabině“

 
Moderátor České televize Jakub Železný přišel do pořadu Spotlight, který moderuje jeho bývalá kolegyně Světlana Witowská, vysvětlovat svůj incident s policií kvůli parkování na Václavském náměstí. Přiznává, že se mohl chovat lépe, nerozumí ale tomu, že strážníci zveřejnili video s hádkou až nyní, když jde o několik měsíců starou záležitost. Hovořil také o tom, jak televizi zasáhly kauzy Wollnera a Fridrichové, to podle něj přispělo k „rozkolísání“ média veřejné služby.
23.03.2023 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (438 článků) , Jakub Železný (219 článků)

„To není náhoda, že se video objevilo nyní.“ Nový vstup do kauzy Jakub Železný

 
Necelé dva týdny od inaugurace předává prezident Petr Pavel vedení Němcům, všiml si ve svém pořadu ŽIVĚ moderátor Petr Holec a nejprve to považoval za aprílový žert. „Co to meleš,“ mohla si prý o jeho projevu říkat prezidentova manželka – politručka. Holcově pozornosti neunikl ani pohasínající morální maják v epicentru české morálky na Kavčích horách a věnoval se i kauze Jakuba Železného a chování veřejnoprávního moderátora vůči veřejným činitelům.
23.03.2023 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2465 článků) , Jakub Železný (219 článků) , Pavel Nový (550 článků) , Pavel Nový (399 článků)

Policie dostala za uši: Primátor Prahy chce omluvu pro Jakuba Železného, za video hrozí i žaloby

 
Potlesk veřejnosti střídá tvrdá kritika. Jakub Železný (49) se před pár měsíci neudržel a po spáchání přestupku se zhádal s městským policistou. Nahrávka, velmi sestříhaná, se nyní, pár týdnů před volbami nového ředitele ČT, kterých se Železný může zúčastnit, objevila na internetu. A i když veřejnost moderátora tvrdě kritizuje a chválí obecní policii, strážníky kromě ministra spravedlnosti Pavla Blažka (53) na Twitteru tvrdě odsoudil i primátor Bohuslav Svoboda (79). Nahrávka podle nich neměla jít nikdy ven. Situaci prověřuje i Úřad na ochranu osobních údajů a sám moderátor nevyloučil, že se bude soudně bránit. Advokát eXtra.cz sdělil, že by mohl mít šanci na úspěch.
23.03.2023 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Blažek (808 článků) , Bohuslav Svoboda (782 článků) , Jakub Železný (219 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (472 článků) , Pavel Svoboda (473 článků) , Pavel Svoboda (473 článků)

Kauza Jakub Železný: Moderátor popsal osudové vteřiny před propíranou hádkou s policií

 
Moderátor Jakub Železný se v pořadu Spotlight se Světlanou Witovskou poprvé rozhovořil o svém incidentu s městskou policií. „Já jsem se několik málo vteřin předtím dozvěděl, že jeden z mých pokrevních příbuzných neodvratně zemře. To není komfortní situace. To neomlouvá, že jsem byl nepříjemný, ale myslím, že to může tu situaci částečně vysvětlit,“ řekl s tím, že toto nebyl první nepříjemný incident, který musel s městskou policií řešit.
23.03.2023 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (219 článků)

Má tohle řešit primátor? Svoboda se vyjádřil k policejnímu videu s Jakubem Železným

 
Městská policie v Praze (MPP) podle primátora Bohuslava Svobody (ODS) nebyla oprávněna zveřejnit videozáznam zachycující řešení přestupku moderátora České televize Jakuba Železného v centru města. Zásah strážníků byl profesionálně správný, pochybením je zpracování a forma zveřejnění videozáznamu, uvedl primátor.
23.03.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (219 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »