Články k osobnosti

Jakub Železný

  reportér, televizní moderátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jakub Železný »
 

Fašizoidní primitiv. Natáčet. A policie konat. Jakub Železný se vyjádřil k fotbalu

 
Zlínský fotbalista černé barvy pleti Lamin Jawo byl při nákupu v obchodě rasisticky urážen neznámým mužem důchodového věku. Toho si Jawo nahrál na mobil a svou zkušenost zveřejnil na instagramu. Podle novináře a moderátora České televize Jakuba Železného by měla celou záležitost prošetřit policie.
29.06.2022 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (172 článků)

Koho pětikoalice dosadila do Rady ČT? „Bizarní!“ Petr Žantovský odhaluje skryté vazby

 
TÝDEN V MÉDIÍCH Až příklon k veřejné volbě pomohl koalici zvolit pět televizních radních, nicméně Rada ČT v novém složení příliš změn neslibuje. „Spíše se dá čekat, že Česká televize zůstane dál vládní vlnkou naší splácané a rozkližující se pětikolky. Tak uvidíme, na čí straně budou televizní srdce bít. Pusťte si někdy Václava Moravce nebo Jakuba Železného, a budete blíže k odpovědi,“ doporučuje Petr Žantovský. V pravidelném přehledu mediálních zajímavostí upozorňuje i na to, že web Manipulátoři se z rozhodnutí soudu musí omluvit za lež a manipulaci.
18.06.2022 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (172 článků) , Petr Václav (1003 článků) , Petr Rada (292 článků)

Železný a Zahradil ve rvačce o Kodex ČT. Mezitím ale vyplul závažný problém proti samotné televizi

 
Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný v uplynulých dnech horlivě hájil své ostré výroky proti europoslanci ODS Janu Zahradilovi, jenž se opřel do práce novinářů, opíráním se o Kodex České televize, v němž je podle něj politik neznalý. Ovšem paralelně s tím se ukázalo, že postupovat v souladu s tímto kodexem má občas problém samotné zpravodajství veřejnoprávní televize. Například když do reportáží o vládou označených „dezinformačních webech“ uvádí také web A2alarm.cz, který mezi ně nebyl zařazen. Jeho redaktoři a další se už bouří na sociální síti a žádají vysvětlení. Zástupce šéfredaktora zpravodajství České televize se s tím ale nemazal.
26.05.2022 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (693 článků) , Jakub Železný (172 článků)

Slovo „mr*ka“. Železný z ČT ve sporu s ODS. Sklidil výsměch

 
Na sociální síti Twitter si vyměňovali rýpance europoslanec ODS Jan Zahradil a komentátor HN Petr Honzejk. Padla dokonce i slova o „Bakalově mediální mrdce“. Ale když se situace uklidnila, vložil se do debaty Jakub Železný se slovy o bolševicích, rasistech a fašounech. A nepřímo obvinil ODS, že používá Jana Zahradila na urážení novinářů. Což mu europoslanec oplatil otázkou, zda jsou jeho výlevy v souladu s Kodexem chování zaměstnance ČT.
24.05.2022 08:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradil (693 článků) , Jakub Železný (172 článků)

Jakub Železný zasahuje. Noru Fridrichovou řešil muž od Klause. Drsně

 
Moderátorka Nora Fridrichová spolu se svým týmem upozornila na několik výroků exprezidenta Václava Klause na téma ruské války na Ukrajině. Druhý český prezident naznačil, že válku, kterou zahájil ruský prezident Vladimir Putin, Západ možná účelově protahuje. Nora Fridrichová ale přidala ještě jeden Klausův výrok. A Petr Macinka z Institutu Václava Klause vyrazil do ostrého protiútoku. Tak ostrého, že to zvedlo ze židle moderátora ČT Jakuba Železného.
29.04.2022 08:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4469 článků) , Václav Klaus (10751 článků) , Nora Fridrichová (426 článků) , Jakub Železný (172 článků) , Petr Václav (1003 článků)

Není to udávání. To má člověk správně dělat. Jakub Železný zasáhl do kauzy Braňme Česko

 
Novinář a moderátor České televize Jakub Železný tvrdí, že nová vládní iniciativa „Braňme Ukrajinu, braňme Česko“ není výzvou k udávání, jak akci nazval expremiér Andrej Babiš. Podle Železného jde o povzbuzení k tomu, co má člověk správně udělat.
21.04.2022 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24462 článků) , Jakub Železný (172 článků)

Je válka! Železný se bil za Fialu, host se nedal. A bylo hůř

 
Jakub Železný byl v přímém přenosu poučen, že všichni důchodci nejsou naivní lidé, co věří hoaxům. S odborářem Středulou se také hádal, že vláda nemůže za Putinovu válku a ekonomku Nerudovou si dobíral, že schvaluje adresnou pomoc a pak tleská zvyšování dávek, které adresné vůbec není.
13.04.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (172 článků)

Ti lidé peníze nepotřebují. Vykupovali benzín! Ministr-bankéř v akci

 
„Vede se energetická válka mezi Ruskou federací a Evropou, tak my si nemůžeme dovolit rozdávat peníze někomu, kdo je nepotřebuje,“ rozčiloval se ve středu večer u Jakuba Železného ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela. Karla Havlíčka obvinil, že si vybírá jen to, co se mu líbí, a zkoušel jej z výše DPH na pohonné hmoty. Lidé zbytečně vykupovali benzín a Maďarsko postupuje proti pravidlům EU, řekl ministr, který byl top manažerem rakouské Erste Bank.
31.03.2022 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (172 článků)

„Nelze!“ Jakub Železný peskoval za Peskova. Čeští novináři udělali zle

 
Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný napomenul server Novinky.cz za jeho titulek: Válečné zločiny Rusko nepáchá, souzeno Mezinárodním soudem nebude, tvrdí Peskov. Podle Železného slov jde o devadesátkové psaní titulků a úvodních vět.
30.03.2022 15:45 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (172 článků)

Věří Putinovi? Jakub Železný musel reagovat. Vzal všechno

 
Moderátor veřejnoprávní České televize Jakub Železný reagoval na svém twitterovém účtu na novinářku a někdejší poslankyni hnutí ANO Janu Lorencovou. Důvodem byl její status ohledně ruského prezidenta Vladimira Putina.
17.03.2022 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4469 článků) , Jakub Železný (172 článků) , Jan Železný (87 článků)

VIDEO Reportáž z Ukrajiny zlomila moderátorku ČT. Ze studia mluvila v slzách

 
Tragické reportáže z válkou zasažené Ukrajiny vhánějí slzy do očí i profesionálním veřejnoprávním novinářům; např. Janě Peroutkové se v přímém přenosu nepodařilo udržet své emoce. Diváci České televize jí vyjádřili pochopení a její kolegové ji bez váhání podpořili. „Tvá emoce je namístě,“ vzkázal na twitteru Peroutkové moderátor Jakub Železný a svěřil se, že má často co dělat i sám se sebou.
13.03.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Jana Peroutková (17 článků) , Jakub Železný (172 článků)

Štěpánek (Trikolora): Jakub, Nora a Čína

 
Tak už se nám také Nora Fridrichová přidala k Jakubu Železnému a ve svém pořadu 168 hodin hrdinně vykřičela, že olympijské hry se letos uskutečnily v „totalitní komunistické Číně“.
23.02.2022 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (426 článků) , Jakub Železný (172 článků)

Noční telefon Jakuba Železného kvůli Číně. A dotaz na drogy

 
Kolem moderátora ČT Jakuba Železného je zase živo. Příčinou jsou jeho dokola opakované hodnoticí výroky ohledně režimu panujícího v Číně. Lavinu zloby strhnul radní ČT Luboš Xaver Veselý, který se na zasedání zeptal na nějakou možnost kontroly alkoholismu, drog, či psychických onemocnění u pracovníků ČT. Železného se zastali kolegové Fridrichová a Moravec. A vytočil ho mladík z Přísahy, kterému vadila fotka, kterou si Železný přidal na sociální síť. Železný mu údajně ve 22.30 naštvaně zavolal. Věc má ale dobrý konec.
21.02.2022 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (172 článků) , Luboš Veselý (632 článků)

Železného mantra, Nora jako spratek na podlaze. Z ČT zaznívají protikladná vysvětlení, divákům dochází trpělivost

 
Úroveň veřejnoprávní televize pod vlivem některých extremistů klesla hodně hluboko, všímá si právník Tomáš Tyl. Znepokojuje ho neobjektivita moderátora ČT Jakuba Železného, a sice opakování „mantry“ o „komunistické totalitní Čině“ během pořádání olympijských her. Podobná „fakta“ se v jiných případech zdráhá naopak vyslovovat. Jeho kolegyni moderátorku Noru Fridrichovou za její až dětinské přizvukování neváhal nazvat „spratkem“. Na Železného chování si stěžovala řada diváků, že se jím musela zabývat i Rada České televize a vysvětloval jej musel i ředitel zpravodajství ČT.
19.02.2022 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (426 článků) , Jakub Železný (172 článků)

Totalitní komunistická Čína... Železný to v ČT bude říkat dál. Má podporu Nory i šéfa zpravodajství. Zato veřejnost. Bouchlo to

 
Moderátor České televize Jakub Železný opět vyvolal poprask, když před kamerami České televize řekl, že letošní zimní olympiáda se koná „v totalitní komunistické Číně“. Jeho výroky se kvůli stížnostem, které od diváků přišly, musela zabývat i Rada České televize. Sám svá slova hájí tím, že konstatuje pouze pravdu. Zastává se jej kolegyně a moderátorka Nora Fridrichová. Ředitel zpravodajství ČT vysvětluje jeho výrok tím, že zdůrazňuje, že „něco stojí mimo obecně uznávané normy“.
18.02.2022 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (426 článků) , Jakub Železný (172 článků)

Nečekané. Zápas hokejistů s Rusy ještě dohráli v Praze

 
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou stále neopadá. Diplomatická jednání sice probíhají, ale zatím se nezdá, že by někam vedla. Ze Spojených států už zaznělo, že k ruskému vpádu na Ukrajinu může dojít kdykoliv. Šéf redakce sportu Michal Dusík v této situaci sáhl k jednou sportovnímu srovnání. Poznámku k možnému ruskému vpádu na Ukrajinu napsal i moderátor ČT24 Jakub Železný. Nahlédněte.
15.02.2022 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Michal Dusík (6 článků) , Jakub Železný (172 článků)

Štěpánek (Trikolora): Zničí Železný Českou televizi?

 
Den co den neopomene moderátor hlavní zpravodajské relace Události veřejnoprávní České televize Jakub Železný sdělit divákům, respektive poplatníkům České televize, že „zimní olympijské hry se konají v totalitní komunistické Číně“.
15.02.2022 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (172 článků)

Hejma sejmul ČT. Za olympiádu a Železného. Ale i Geislerová dostala

 
Ondřej Hejma si nemyslí, že by měl Jakub Železný nazývat Čínu totalitní a komunistickou. „Soudruzi z Kavčích hor by si měli přečíst nějaké zahraniční zprávy,“ říká a dodává, že na rozdíl od totalitního a komunistického Československa mohou Číňané cestovat a podnikat. Řešení situace na Ukrajině prý nakonec spadne na Evropskou unii. A pár slov ztratil i o filmu s Aňou Geislerovou v roli prezidentky. Zaznělo „politický kýč“ a „vlhký sen kavárny“.
09.02.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Hejma (215 článků) , Jakub Železný (172 článků)

„Komunistická Čína“. Pár informací pro Jakuba Železného

 
Že je v Číně jenom jedna strana, která rozhoduje o tom, kdo smí podnikat a co kdo má dělat? Tak to je pěkná blbost, vzkazuje komentátor a znalec levicových politických proudů Štěpán Kotrba. Reaguje tak na výklady redaktora ČT Jakuba Železného hovořícího o tom, že v Číně je komunismus.
03.02.2022 20:05 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (172 článků)

A co tenhle vrah, Jakube Železný? Olympijská kauza ČT se zvrhla

 
Kromě moderátora ČT Jakuba Železného na lidskoprávní podmínky v Číně upozorňuje i organizace Amnesty International nebo karikaturista Tomáš Břínek. Ovšem Železného neustálé připomínání, že Čína je „totalitní a komunistická“, nadzvedlo obočí Barbory Koukalové z Expresu. Podle ní může moderátor napsat dopis Mezinárodnímu olympijskému výboru nebo si jít lehnout před letadlo. „Mně jako divákovi je jedno, kdo má nebo nemá rád Čínu a jaká ta země je a co je v ní za zřízení, my to víme taky, jaký mají režim,“ říká. Už to, že se Železný potřeboval ospravedlnit, považuje za důkaz, že se jedná o citový výlev.
03.02.2022 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Železný (172 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »