Jakub Kornfeil

motocyklový závodník

« Zpět na výpis všech článků | Více informací o Jakub Kornfeil »

Bravo, Jakube! Famózní Kornfeil urval v závodě Moto3 na Velké ceně Brna bronz!

Fotbal, hokej, tenis? Ani náhodou. Celé Česko bylo v neděli dopoledne na nohou a u televizních obrazovek kvůli rodákovi z Kyjova Jakubovi Kornfeilovi (25). Po excelentním výkonu ovládl na Velké ceně Brna kvalifikaci v kategorii Moto3 a z pole position jel vstříc životnímu úspěchu.
05.08.2018 17:10 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (157 článků)

Kornfeil ve víru globalizace: Německá stáj a francouzská motorka od Indů

Jakub Kornfeil bude v příští sezóně oblékat barvy německé stáje Prüstl GP Peugeot Motorcycles. Jediný český jezdec v závodech mistrovství světa silničních motocyklů končí spolupráci s Hondou. Třiadvacetiletý závodník podepsal smlouvu s továrním týmem těsně před odletem na víkendovou Velkou cenu Japonska v Motegi.
10.10.2016 18:35 |

Kornfeil zakončil sezonu třetím místem, celkovým vítězem MotoGP je Lorenzo

Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil dojel v posledním závodě mistrovství světa v kategorii Moto3 ve španělské Valencii na třetím místě. V královské kubatuře MotoGP se z prvního místa radoval domácí závodník Jorge Lorenzo, který se tak stal i celkovým vítězem MS, když o pět bodů předčil svého rivala Valentina Rossiho.
08.11.2015 16:10 |

Osobnosti: Jorge Lorenzo (51 článků) , Jakub Kornfeil (157 článků)

Lorenzo zvítězil v poslední kvalifikaci letošní sezony a titul má na dosah

Jorge Lorenzo v kvalifikaci kategorie MotoGP ukázal, že je před zítřejší Velkou cenou Valencie ve skvělé formě, když časem 1:30,011 stanovil nový rekord okruhu. Karel Hanika v kvalifikaci nejslabší kubatury předčil svého krajana Jakuba Kornfeila a do závodu odstartuje z osmého místa.
07.11.2015 16:10 |

Osobnosti: Jorge Lorenzo (51 článků) , Jakub Kornfeil (157 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Kornfeil dojel v Malajsii šestý, Rossimu se vzdaluje titul

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil skončil po startu ze čtvrtého místa ve Velké ceně Malajsie kategorie Moto3 šestý a vyrovnal si třetí nejlepší výsledek v sezoně. Třetí muž dnešního závodu královské kubatury MotoGP Valentino Rossi byl potrestán za kolizi s Marcem Márquezem a ve Valencii odstartuje z posledního místa.
25.10.2015 10:36 |

Osobnosti: Valentino Rossi (66 článků) , Marc Márquez (15 článků) , Jakub Kornfeil (157 článků)

Kornfeil se v Malajsii blýskl pátým časem, po penalizaci soupeře si o jedno místo polepšil

Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci kategorie Moto3 na Velkou cenu Malajsie pátý nejrychlejší čas, po penalizaci Španěla  Efréna Vázqueze však do závodu odstartuje z čtvrtého místa. Česká závodník tak na Sepangu vyrovnal své letošní maximum z květnového Le Mans, kde také obsadil čtvrté místo, které pak proměnil v šesté místo v závodě.
24.10.2015 11:30 |

Skvělý Kornfeil dojel v Austrálii pátý, bodoval i Hanika

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil si na Velké ceně Austrálie dojel pro výborné páté místo a zaznamenal druhý nejlepší výsledek v sezóně. Na prvního Portugalce Oliveiru přitom ztratil pouze 288 tisícin sekundy. Na Phillip Islandu bodoval také Karel Hanika, který skončil na čtrnáctém místě.
18.10.2015 12:05 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (157 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Hanika i Kornfeil bodovali, Rossi zvýšil náskok ve vedení MotoGP

Oba čeští zástupci v nejslabší kubatuře mistrovství světa silničních motocyklů dokázali v náročných podmínkách na mokré trati v Motegi bodovat. Karel Hanika sice do závodu odstartoval až z dvacátého místa, cílem však projel jako osmý. Jakub Kornfeil si oproti startu o jedno místo pohoršil.
11.10.2015 10:56 |

Kornfeil dostal penalizaci a v kvalifikaci skončil jedenáctý. Angelis měl ošklivý pád

Čeští zástupci v nejslabší kubatuře Moto3 se opět nedokázali kvalifikovat mezi nejrychlejší desítku závodníků mistrovství světa silničních motocyklů. Jakub Kornfeil sice na okruhu v Motegi zajel osmý čas, následně byl ale odsunut o tři pozice dozadu za to,   že jel ve třetím volném tréninku příliš pomalu v závodní stopě. Karel Hanika obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Japonska dvacáté místo.
10.10.2015 10:35 |

Kornfeil v Aragonii bodoval, Hanika upadl

Jakub Kornfeil si ve Velké ceně Aragonie nejslabší kategorie Moto3 dojel pro dva body za 14. místo a posedmé v sezóně bodoval. Karel Hanika spadl sedm kol před cílem a opět tak nebodoval.  Závod nedokončil ani účastník MotoGP Karel Abraham, královské kubatuře vládl Jorge Lorenzo ze Španělska a snížil ztrátu na lídra MS Valentina Rossiho z Itálie na pouhých 14 bodů.
27.09.2015 14:20 |

Čeští jezdci skončili v kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie mimo elitní desítku

Ani jednomu z dvojice českých zástupců v kategorii Moto 3 se dnešní kvalifikace na Velkou cenu Aragonie příliš nevydařila. Jakub Kornfeil skončil dvanáctý, Karel Hanika třináctý a do závodu tak odstartují ze čtvrté (resp. páté) řady. Karel Abraham v kategorii MotoGP nepostoupil z první části kvalifikace a do závodu vyrazí z 23. pozice.
26.09.2015 16:41 |

Osobnosti: Karel Abraham (345 článků) , Jakub Kornfeil (157 článků) , Karel Hanika (48 článků)

Bezchybný Kornfeil si v britském dešti dojel pro životní úspěch

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil obsadil senzační druhé místo ve Velké ceně Velké Británie v kategorii Moto3. Životního úspěchu se dočkal na mokrém okruhu v Silverstonu při svém 103. startu v seriálu. Druhý český zástupce v nejslabší kategorii Karel Hanika nevyužil druhé místo z kvalifikace a závod po pádu nedokončil.
30.08.2015 17:40 |

Před rekordní diváckou návštěvou zvítězil Lorenzo, Kornfeil devátý

Jakub Kornfeil obsadil deváté místo v závodu kategorie Moto3, který byl po pádech zkrácený z 19 na 12 kol. Druhý český zástupce v nejslabší kubatuře Karel Hanika doplatil na opakovaný start závodu a v cíli byl klasifikován na 26. místě.
16.08.2015 15:35 |

Hanika byl v kvalifikaci na Velkou cenu Brna sedmý, Abraham poslední

Karel Hanika zítra odstartuje do domácí Velké ceny ze třetí řady, Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval jako dvacátý. V kvalifikaci královské kategorie MotoGP se vůbec nedařilo zdravotně limitovanému Karlu Abrahamovi, který skončil poslední.
15.08.2015 15:55 |

Osobnosti: Jakub Kornfeil (157 článků) , Karel Hanika (48 článků) , Karel Abraham (345 článků)

Českým jezdcům se v trénincích na Velkou cenu Brna nedařilo

Žádný z trojice domácích jezdců se v pátečních trénincích na Velkou cenu České republiky nedokázal dostat do elitní desítky pořadí. Nejlepším z nich byl Karel Hanika, který obsadil 14. místo, druhý Čech v nejslabší kategorii Moto3 Jakub Kornfeil zajel dvaadvacátý čas.
14.08.2015 15:35 |

Abraham před posledním závodem MS vymění brzdy

Tečku za letošním světovým šampionátem silničních motocyklů udělá trojlístek českých jezdců Karel Abraham, Jakub Kornfeil a Karel Hanika tuto neděli v posledním závodě ve Valencii.
03.11.2014 19:30 |

Kornfeil uspěl v kvalifikaci. V Malajsii odstartuje z první řady

Jakub Kornfeil obsadil třetí místo v kvalifikaci třídy Moto3 na motocyklovou Velkou cenu Malajsie a podruhé v kariéře odstartuje do závodu z první řady. Karel Hanika zajel v kvalifikaci dvanáctý čas, Karel Abraham v nejsilnější třídě MotoGP odstartuje z 15. místa.
25.10.2014 11:00 |

Kornfeil byl u protinožců osmý, bodoval i Hanika. Abraham upadl

Ve Velké ceně Austrálie silničních motocyklů na Phillip Islandu bodovali v závodu Moto3 osmý Jakub Kornfeil i třináctý Karel Hanika.
19.10.2014 12:25 |

Trio českých jezdců vyrazí do VC Austrálie ze 6. řady, nejlepší byl Abraham

Všichni tři čeští jezdci odstartují do nedělní Velké ceny Austrálie silničních motocyklů z šesté řady. Karel Abraham skončil v kvalifikaci MotoGP šestnáctý, v Moto3 byl Jakub Kornfeil sedmnáctý a Karel Hanika osmnáctý.
18.10.2014 13:35 |

Motocyklista Kornfeil pojede i v příští sezoně ve třídě Moto3

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil bude i v příští sezoně startovat v mistrovství světa v nejslabší kategorii Moto3.
29.09.2014 11:15 |