Články k osobnosti

Ivo Bárek

  bývalý senátor

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ivo Bárek »
 

Vícha (ČSSD): Podařilo se nám obsadit důležitá místa v orgánech Senátu

 
Na ustavující schůzi Senátu 12. funkčního období byli zvoleni do orgánů Senátu také dva senátoři za ČSSD. Senátor Ivo Bárek je předsedou Mandátového a imunitního výboru, Miroslav Antl je znovu v čele Ústavně právního výboru.
16.11.2018 15:31 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků) , Miroslav Antl (116 článků)

Ministr Stropnický: Služba záloh je dnes atraktivnější

 
Ve čtvrtek 31. srpna ožilo vyškovské náměstí vojáky a technikou. Vojenskou přísahu zde před zraky místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky Ivo Bárka, ministra obrany Martina Stropnického a dalších významných hostů složilo přes 150 vojáků a vojákyň, příslušníků kurzů základní přípravy u zdejšího Velitelství výcviku – Vojenské akademie.
01.09.2017 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1736 článků) , Ivo Bárek (17 článků)

Sportovce přijali v Senátu i ve Sněmovně

 
Poděkování a vyjádření úcty se dostalo českým neslyšícím sportovcům, kteří reprezentovali české barvy na deaflympiádě v Samsunu, při jejich přijetí v Poslanecké sněmovně a Senátu. Úspěšným reprezentantům gratuloval předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a místopředseda Senátu České republiky Ivo Bárek.
11.08.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků) , Jan Hamáček (1255 článků)

Senát si připomene výročí úmrtí generála Aloise Eliáše

 
V pondělí 19. června 2017 to bude přesně 75 let od smrti legionáře a protektorátního předsedy vlády Aloise Eliáše. Ten byl jako jediný premiér okupované Evropy popraven nacisty za odbojovou činnost. Místopředseda Senátu Ivo Bárek v souvislosti s výročím úmrtí generála Eliáše pověsí v pondělí v 11.00 hod. na zeď Kolovratského paláce, kde sídlila Eliášova vláda a kde je pamětní deska, věnec.
14.06.2017 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků) , Alois Eliáš (8 článků)

Předseda Poslanecké sněmovny, místopředseda Senátu a generální ředitel Národního muzea uctili památku Alexandera Dubčeka

 
Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, místopředseda Senátu Parlamentu ČR Ivo Bárek a generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš si dnes připomněli významného politika a vůdčí osobnost Pražského jara Alexandera Dubčeka (27. 11. 1921–7. 11. 1992).
04.11.2016 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků) , Jan Hamáček (1255 článků)

Hejtman Hašek: Největším bohatstvím našeho veřejného zdravotnictví jsou šikovní lidé

 
Pacienti Nemocnice Vyškov, která v okrese poskytuje léčebnou péči pro více než 90 000 obyvatel, mohou nyní využívat služeb nového CT přístroje. Nový přístroj pro nemocnici pořídil Jihomoravský kraj za 15 milionů korun. Provoz nového CT symbolicky zahájil hejtman Michal Hašek společně s náměstky hejtmana Markem Šlapalem a Romanem Celým, ředitelkou nemocnice Věrou Seidlovou a senátorem Ivo Bárkem.
07.06.2016 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků) , Michal Hašek (2366 článků)

Štěch (ČSSD): S čínským prezidentem jsme řešili ekonomiku a spolupráci při tvorbě zákonů

 
Čínský prezident Si Ťin-Pching v rámci své oficiální návštěvy České republiky jednal s předsedou Senátu Milanem Štěchem. Setkání se zúčastnili také místopředsedové Senátu Přemysl Sobotka, Ivo Bárek a Zdeněk Škromach a předseda zahraničního výboru František Bublan.
30.03.2016 12:52 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků) , Přemysl Sobotka (465 článků) , Milan Štěch (754 článků) , Zdeněk Škromach (592 článků) , František Bublan (190 článků)

Z domoviny premiéra Sobotky: Nelze vnímat krizi na Ukrajině černobílým pohledem. Náš předseda vše s přehledem zvládá

 
38. SJEZD ČSSD ,,Zahraniční politika obecně není jednoduchá záležitost. Ve spojení s ukrajinskou krizí, tedy odzbrojeným konfliktem, ve kterém umírají lidé, už vůbec ne. Vždy bude více pohledů na jednu skutečnost. Nelze vnímat tuto velmi vážnou záležitost černobílým pohledem. V tuto chvíli jde o to, aby Česká republika byla čitelnou navenek a aby se navzájem respektovali lidé s názory, kteří jsou oprávněni se zahraniční politikou u nás zabývat," sdělil ParlamentnímListům.cz Ivo Bárek, senátor ČSSD a předseda stranické okresní organizace ve Vyškově.
23.02.2015 14:21 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků)

Honorární konzul ČR v Peru: dobře zavedená spolupráce mezi oběma zeměmi přinese další výsledky

 
Místopředseda Senátu Ivo Bárek přijal honorárního konzula České republiky v Peru. Honorární konzul informoval senátora o probíhajících projektech, které jsou pro Česko z hlediska investic zajímavé. Jedná se o odvětví energetiky, dodávky mobilních nemocnic nebo spolupráci s českými firmami při přechodu na biometrické pasy.
30.01.2015 18:31 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků)

Znovu zvolený místopředseda Senátu Sobotka (ODS) chce bojovat proti plánům na „vyhladovění“ horní komory

 
Místopředsedy Senátu budou dál Zdeněk Škromach (ČSSD), Přemysl Sobotka (ODS) a Miluše Horská (KDU-ČSL a nezávislí). Čtveřici zástupců předsedy horní komory nově doplnil Ivo Bárek (ČSSD). Senátoři určili členy vedení Senátu v tajné volbě při dnešní ustavující schůzi. Předsedou se opět stal Milan Štěch (ČSSD).
19.11.2014 18:16 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků) , Přemysl Sobotka (465 článků) , Milan Štěch (754 článků) , Zdeněk Škromach (592 článků)

Senát dál povede Štěch. Místopředsedy nově doplnil Bárek

 
Předsedou senátu se ve středu stal znovu sociální demokrat Milan Štěch a do křesel místopředsedů usedli opět Zdeněk Škromach, Přemysl Sobotka a Miluše Horská. Čtveřici Štěchových zástupců nově doplnil Ivo Bárek z ČSSD. 
19.11.2014 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků) , Přemysl Sobotka (465 článků) , Milan Štěch (754 článků) , Zdeněk Škromach (592 článků)

Za Vyškov obhájil senátorský post Bárek z ČSSD. Lidovec Celý neuspěl

 
Senátorské křeslo za Vyškov obhájil místostarosta města Ivo Bárek (ČSSD). Ve druhém kole voleb porazil náměstka jihomoravského hejtmana Romana Celého (KDU-ČSL). Vyplývá to z propočtu z průběžných výsledků voleb, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.
18.10.2014 15:06 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků)

Senátor Bárek z ČSSD: Senát je pojistkou, státu zachránil mnoho miliard

 
ROZHOVOR Senátor Ivo Bárek (ČSSD) ParlamentnímListům.cz potvrdil, že se i letos bude ucházet o post v horní komoře Parlamentu. Připomenul také, co doposud stihnul udělat a co ho ještě čeká.
12.07.2014 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků)

Senát a Sněmovna se hádají o text novely o odpadech

 
Spory o správnost schválené podoby novely zákona o odpadech pokračují. Předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) ve čtvrtek odmítla tvrzení předsedy senátního výboru pro životní prostředí Ivo Bárka (za ČSSD), že i napodruhé se do horní komory dostal text, jehož znění je jiné, než Sněmovna schválila.
18.04.2013 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků) , Miroslava Němcová (1443 článků)

Senát i napodruhé dostal špatný text novely o odpadech

 
Senát ani napodruhé nedostal od poslanců správné a schválené znění novely zákona o odpadech. Poprvé se v návrhu pro horní komoru objevila neschválená úleva pro solárníky, nyní má Senát k dispozici text se špatnými termíny o účinnosti novely. Ve středu to po jednání senátního výboru pro životní prostředí řekl jeho předseda Ivo Bárek (za ČSSD).
17.04.2013 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků)

Veřejné zakázky by podle ČSSD měly být jen pro průhledné firmy

 
O veřejné zakázky nebo podporu se možná budou moci ucházet pouze akciové společnosti s transparentní vlastnickou strukturou. Senátní výbor pro veřejnou správu tak dnes doporučil doplnit vládní návrh zákona o regulaci anonymních akcií. Novinářům to řekl předseda výboru Ivo Bárek (za ČSSD), který doplnění navrhl.
13.03.2013 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků)

Bárek: ČSSD v Senátu se bude zabývat problematikou anonymních akcií

 
Předseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí a senátor ČSSD Ivo Bárek upozornil dnes na tiskové konferenci, že Senát zahajuje diskusi s odborníky o návrhu zákona, který by měl zvýšit transparentnost akciových společností.
28.02.2013 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivo Bárek (17 článků)
« Předchozí 1 Další »