Články k osobnosti

Iveta Radičová

  politička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Iveta Radičová »
 

Československo jsme mohli založit znovu, pravil v ČT Špidla

 
Bývalý český premiér Vladimír Špidla (ČSSD) a někdejší slovenská premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) zavzpomínali ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize na rozpad Československa.
20.07.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (293 článků) , Iveta Radičová (122 článků)

Oranžový poslanec z výboru pro obranu vyslal varovný vzkaz pro paliče Koránů

 
ROZHOVOR „Opakovaně jsem kritizoval a kritizuji nejbližší okolí pana prezidenta Zemana, které považuji za bezpečnostní riziko pro něj samotného. A to zejména proto, že Miloše Zemana zneužívají k zachování svých prebend a podnikatelských aktivit,“ nechal se slyšet jeden z nejzkušenějších českých poslanců Antonín Seďa (ČSSD). K budoucím prezidentským volbám pak ještě konstatoval: „Na postu české hlavy státu bych rád viděl ženu, takovou českou Ivetu Radičovou. Nemyslím si totiž, že zase potřebujeme nějakou zemitou osobnost na Hradě.“
26.02.2017 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (110 článků) , Miloš Zeman (21490 článků) , Iveta Radičová (122 článků)

Expremiérka Radičová: Korupce na nejvyšších místech? Stává se z toho „normál“

 
Někteří politici na těch nejvyšších pozicích jsou na Slovensku podle bývalé premiérky Ivety Radičové (59) zkorumpovaní, a navíc to začíná být normální. Podobný pocit má i z Česka. Řekla to v rozhovoru pro Blesk.cz.
23.10.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

V Bratislavě proběhla debata o stavu Evropy za účasti bývalé premiérky. A padala tvrdá slova

 
V Bratislavě proběhla v pondělí diskuse pod názvem „Proč se Evropa radikalizuje? Jak získávají demokratické instituce legitimitu?“, v jejímž rámci vystoupili britský sociolog Frank Furedi, slovenský sociolog Michal Vašečka a bývalá slovenská premiérka, profesorka sociologie Iveta Radičová. Vystupující se shodli na tom, že globální vzestup populistické „nepolitické“ politiky je hrozbou. Kritika přitom zazněla jak směrem k EU, tak i vůči některým slovenským politikům.
19.05.2016 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Radičová po volbách: Mládež se má hůř než její rodiče. A tak se chytá toho, co nabízí Kotleba

 
Agresivní rétorika směrem k uprchlické krizi významným způsobem ovlivnila výsledky slovenských voleb. Podle slovenské expremiérky Ivety Radičové by tváří v tvář některým vyjádření bledla závistí i šéfka francouzské Národní fronty Marine Le Pen. Radičová upozorňuje, že je to od politiků nesmírně riskantní hra, která se v minulosti už mnohokrát vymstila.
10.03.2016 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Problémem slovenské politiky prý je, že Fico je pragmatický a talentovaný politik

 
Robert Fico dlouhá léta dominuje slovenské politice, protože jeho strana Smer je pragmatická a není ani levicová, ani sociálnědemokratická. V pátečních Událostech, komentářích se na tomto hodnocení shodli bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) a šéfredaktor pravicových novin Denník N Matúš Kostolný.
04.03.2016 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (869 článků) , Iveta Radičová (122 článků)

Expremiérka Slovenska o uprchlících. Jinak než její prezident

 
Migrace v minulém století znamenala to, že integrace byla asimilací. Svoboda rozšířila volbu identity. Vede to k destabilizaci. Strach a obavy z islamismu jsou na místě. Češi nám oprávněně závidí Kisku i Fica. Toto vše uvedla pro ParlamentnéListy.sk bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová.
09.11.2015 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Forum 2000 se letos zaměří na roli vzdělávání v šíření demokracie

 
Pod názvem Demokracie a vzdělání začne dnes v Praze 19. ročník konference Forum 2000. Do středy nabídne tato akce, u jejíhož zrodu stál bývalý prezident Václav Havel, řadu přednášek a diskusí i v několika dalších městech. Zúčastní se jí přes 150 delegátů z celého světa, včetně například bývalého jihoafrického prezidenta Frederika Willema de Klerka, slovenské expremiérky Ivety Radičové či běloruského aktivisty Alese Bjaljackého.
13.09.2015 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4958 článků) , Iveta Radičová (122 článků)

Těchto sedm věcí mělo zaznít v neděli u Moravce, udeřil krajan z Kanady Jírovec

 
JINÝMA OČIMA Demokracie západního typu je zcela vyprázdněný pojem, koloniální politika Západu pokračuje, srabství vlastních politiků je třeba odsoudit. Tohle měli říct podle biologa žijícího v Kanadě a drsného kritika Západu Jiřího Jírovce sociologové v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce. Nicméně Iveta Radičová i Jan Keller v něm prý promrhali svou příležitost.
05.01.2015 21:22 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Slovenská expremiérka vyčinila Zemanovi i Ficovi za přístup k Rusku. Zmínila i Babiše

 
Slovenská socioložka a expremiérka Iveta Radičová se podívala na prezidenta Miloše Zemana, ministra financí Andreje Babiše (ANO) a slovenského premiéra Roberta Fica. Zhodnotila jejich působení na politické scéně i jejich vztah k Rusku. Některé věty pány potěší, jiné už méně.
05.01.2015 19:52 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (14073 článků) , Robert Fico (869 článků) , Miloš Zeman (21490 článků) , Iveta Radičová (122 článků)

Honzo, nemůžeme lamentovat. Ale já bych si trochu zalamentoval. Takto sociologové Keller a Radičová debatovali u Moravce

 
Socioložka a slovenská expremiérka Iveta Radičová se v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize setkala se sociologem a europoslancem Janem Kellerem (ČSSD). Debatovali spolu o situaci na Ukrajině, vztazích Západu a Ruska, přílivu imigrantů i o budoucnosti demokracie. Jejich popis toho, co nás čeká, nebyl nijak povzbudivý. Podle Kellera se po chudých Evropanech bude chtít, aby se dělili s ještě chudšími imigranty např. ze Sýrie. Došlo i na známou francouzskou europoslankyni Marine Le Penovou.
04.01.2015 14:22 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Švejk, Obama, Porošenko. Profesor Keller Moravcovi prozradil, co mají společného

 
V debatě dvou sociologů v Otázkách Václava Moravce vystoupil s bývalou slovenskou premiérkou Ivetou Radičovou Jan Keller, český europoslanec a mimo to též známý komentátor. Debata obou sociologů, kteří si přátelsky tykali, se nesla spíše v akademickém duchu, došlo ale i na ožehavá politická témata, při kterých oba nezapřeli svou politickou zkušenost.
04.01.2015 14:02 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Odložte servítky. Profesor Keller promluvil u Moravce o imigrantech, kvůli kterým evropským chudým nezbude nic

 
V debatě dvou sociologů u Václava Moravce vystoupil s bývalou slovenskou premiérkou Ivetou Radičovou Jan Keller, český europoslanec a mimo to též známý komentátor. Debata se vedla především na sociologické bázi, například o nebezpečích likvidace sociálního státu. A profesor Keller skutečně odložil servítky.
04.01.2015 13:27 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Lidé v Evropě jsou unavení z demokracie. Snad je probudí Putin, doufá Schwarzenberg

 
V Evropě panuje únava z demokracie. Na konferenci Forum 2000 to v pondělí uvedl bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Předseda TOP 09 doufá, že je probudí ruský prezident Vladimir Putin a Evropané si vzpomenou na to, co demokracie je a že je ji třeba bránit. Bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová za největší riziko pro Evropu považuje volání lidí po silnějším státu, kterému jsou ochotní přenechat své svobody.
13.10.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3203 článků) , Karel Schwarzenberg (3755 článků) , Iveta Radičová (122 článků)

Slovenská expremiérka Radičová: Smrt manžela je rána, která se nezhojí

 
Iveta Radičová patří mezi nejvýznamnější slovenské osobnosti současnosti. Je uznávanou socioložkou, byla slovenskou premiérkou a dostala se do druhého kola prezidentských voleb. Její život ale nejvíc ovlivnila tragická událost. Smrt jejího manžela Stana Radiče.
05.09.2014 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Premiér je strašně sám. Slovenská expremiérka v ČT politovala pád Nečase

 
Slovenská socioložka a expremiérka Iveta Radičová tvrdí, že premiérství bylo tou nejtěžší prací, jakou kdy dělala. Zjistila totiž, že každý premiér je v této pozici velmi osamocen a přitom na něm leží velká zodpovědnost. Upozornila na to i v souvislosti s politickým působením expremiéra Petra Nečase (ODS), kterého zná poměrně dlouho. Došlo i na otázku ukrajinské krize.
09.06.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9280 článků) , Iveta Radičová (122 článků)

Mezinárodní konference Aspen Institute Prague připomene rok 1989

 
Aspen Institute Prague organizuje konferenci připomínající 25. výročí pádu komunismu v zemích střední a východní Evropy. Na akci, která proběhne 9. a 10. června v budově Senátu, se sejdou významné osobnosti z České republiky i zahraničí. Mezi hosty je například bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine K. Albrightová, estonský prezident Toomas Hendrik Ilves, někdejší americký senátor a kandidát na viceprezidenta Joe Lieberman či bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová.
09.06.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Slovenská expremiérka a socioložka Radičová: Mladí voliči mají nulovou paměť

 
Iveta Radičová, socioložka a bývalá předsedkyně slovenské vlády, a Lukáš Linek, sociolog ze Sociologického ústavu AV ČR, diskutovali o fenoménech poklesu volební účasti, nechuti volit, podpory nových marketingových stranických projektů a předpokládaném vývoji budoucí politické scény.
13.10.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků)

Radičová o Klausové: Minulost jejího otce by mohla být problém

 
Do pořadu Interview 24 přišla bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová. Hovořilo se ale hlavně o Česku – o jmenování Martina C. Putny profesorem nebo o sporu o Livii Klausovou a její post na Slovensku.
17.05.2013 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Livia Klausová (320 článků) , Iveta Radičová (122 článků)

Farský (TOP 09): Schvalte to, posunete Českou republiku dál

 
Iveta Radičová a Jan Farský se shodli: Uspořit miliardy ročně za 333 korun dík Registru smluv je nejsilnějším a nejlevnějším krokem prot korupci.
11.04.2013 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (122 článků) , Jan Farský (156 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »