Články k osobnosti

Iveta Radičová

  politička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Iveta Radičová »
 

Iveta Radičová: Styl politiky čtvrté cenové odmítám. Až se do politiky vrátí gentlemani, vrátí se do ní i ženy

 
Socioložka a bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová byla hostem DVTV.cz. Hovořila mimo jiné o tom, že pilíře demokracie hrubě selhávají.
09.10.2018 09:56 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

Otřesný. Kámoši! Po dnešním vysílání Moravce na ČT zněl ostrý humor

 
Do debaty na veřejnoprávní České televizi, ve které dnes moderátor Moravec přivítal Petra Pitharta, Vladimíru Dvořákovou a Ivetu Radičovou. se strefil ve svém komentáři na facebookovém profilu šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Svůj komentář přidal také bývalý radní pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek. Dle obou pánů nešlo zrovna o pestrou směs diskutujících.
07.10.2018 20:41 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (306 článků) , Petr Štěpánek (783 článků) , Petr Štěpánek (783 článků) , Petr Pithart (209 článků) , Iveta Radičová (124 článků)

Československo jsme mohli založit znovu, pravil v ČT Špidla

 
Bývalý český premiér Vladimír Špidla (ČSSD) a někdejší slovenská premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) zavzpomínali ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize na rozpad Československa.
20.07.2017 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (308 článků) , Iveta Radičová (124 článků)

Oranžový poslanec z výboru pro obranu vyslal varovný vzkaz pro paliče Koránů

 
ROZHOVOR „Opakovaně jsem kritizoval a kritizuji nejbližší okolí pana prezidenta Zemana, které považuji za bezpečnostní riziko pro něj samotného. A to zejména proto, že Miloše Zemana zneužívají k zachování svých prebend a podnikatelských aktivit,“ nechal se slyšet jeden z nejzkušenějších českých poslanců Antonín Seďa (ČSSD). K budoucím prezidentským volbám pak ještě konstatoval: „Na postu české hlavy státu bych rád viděl ženu, takovou českou Ivetu Radičovou. Nemyslím si totiž, že zase potřebujeme nějakou zemitou osobnost na Hradě.“
26.02.2017 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Seďa (121 článků) , Miloš Zeman (23973 článků) , Iveta Radičová (124 článků)

Expremiérka Radičová: Korupce na nejvyšších místech? Stává se z toho „normál“

 
Někteří politici na těch nejvyšších pozicích jsou na Slovensku podle bývalé premiérky Ivety Radičové (59) zkorumpovaní, a navíc to začíná být normální. Podobný pocit má i z Česka. Řekla to v rozhovoru pro Blesk.cz.
23.10.2016 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

V Bratislavě proběhla debata o stavu Evropy za účasti bývalé premiérky. A padala tvrdá slova

 
V Bratislavě proběhla v pondělí diskuse pod názvem „Proč se Evropa radikalizuje? Jak získávají demokratické instituce legitimitu?“, v jejímž rámci vystoupili britský sociolog Frank Furedi, slovenský sociolog Michal Vašečka a bývalá slovenská premiérka, profesorka sociologie Iveta Radičová. Vystupující se shodli na tom, že globální vzestup populistické „nepolitické“ politiky je hrozbou. Kritika přitom zazněla jak směrem k EU, tak i vůči některým slovenským politikům.
19.05.2016 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

Radičová po volbách: Mládež se má hůř než její rodiče. A tak se chytá toho, co nabízí Kotleba

 
Agresivní rétorika směrem k uprchlické krizi významným způsobem ovlivnila výsledky slovenských voleb. Podle slovenské expremiérky Ivety Radičové by tváří v tvář některým vyjádření bledla závistí i šéfka francouzské Národní fronty Marine Le Pen. Radičová upozorňuje, že je to od politiků nesmírně riskantní hra, která se v minulosti už mnohokrát vymstila.
10.03.2016 10:01 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

Problémem slovenské politiky prý je, že Fico je pragmatický a talentovaný politik

 
Robert Fico dlouhá léta dominuje slovenské politice, protože jeho strana Smer je pragmatická a není ani levicová, ani sociálnědemokratická. V pátečních Událostech, komentářích se na tomto hodnocení shodli bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová (SDKÚ-DS) a šéfredaktor pravicových novin Denník N Matúš Kostolný.
04.03.2016 23:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (939 článků) , Iveta Radičová (124 článků)

Expremiérka Slovenska o uprchlících. Jinak než její prezident

 
Migrace v minulém století znamenala to, že integrace byla asimilací. Svoboda rozšířila volbu identity. Vede to k destabilizaci. Strach a obavy z islamismu jsou na místě. Češi nám oprávněně závidí Kisku i Fica. Toto vše uvedla pro ParlamentnéListy.sk bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová.
09.11.2015 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

Forum 2000 se letos zaměří na roli vzdělávání v šíření demokracie

 
Pod názvem Demokracie a vzdělání začne dnes v Praze 19. ročník konference Forum 2000. Do středy nabídne tato akce, u jejíhož zrodu stál bývalý prezident Václav Havel, řadu přednášek a diskusí i v několika dalších městech. Zúčastní se jí přes 150 delegátů z celého světa, včetně například bývalého jihoafrického prezidenta Frederika Willema de Klerka, slovenské expremiérky Ivety Radičové či běloruského aktivisty Alese Bjaljackého.
13.09.2015 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5699 článků) , Iveta Radičová (124 článků)

Těchto sedm věcí mělo zaznít v neděli u Moravce, udeřil krajan z Kanady Jírovec

 
JINÝMA OČIMA Demokracie západního typu je zcela vyprázdněný pojem, koloniální politika Západu pokračuje, srabství vlastních politiků je třeba odsoudit. Tohle měli říct podle biologa žijícího v Kanadě a drsného kritika Západu Jiřího Jírovce sociologové v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce. Nicméně Iveta Radičová i Jan Keller v něm prý promrhali svou příležitost.
05.01.2015 21:22 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

Slovenská expremiérka vyčinila Zemanovi i Ficovi za přístup k Rusku. Zmínila i Babiše

 
Slovenská socioložka a expremiérka Iveta Radičová se podívala na prezidenta Miloše Zemana, ministra financí Andreje Babiše (ANO) a slovenského premiéra Roberta Fica. Zhodnotila jejich působení na politické scéně i jejich vztah k Rusku. Některé věty pány potěší, jiné už méně.
05.01.2015 19:52 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18756 článků) , Robert Fico (939 článků) , Miloš Zeman (23973 článků) , Iveta Radičová (124 článků)

Honzo, nemůžeme lamentovat. Ale já bych si trochu zalamentoval. Takto sociologové Keller a Radičová debatovali u Moravce

 
Socioložka a slovenská expremiérka Iveta Radičová se v nedělních Otázkách Václava Moravce České televize setkala se sociologem a europoslancem Janem Kellerem (ČSSD). Debatovali spolu o situaci na Ukrajině, vztazích Západu a Ruska, přílivu imigrantů i o budoucnosti demokracie. Jejich popis toho, co nás čeká, nebyl nijak povzbudivý. Podle Kellera se po chudých Evropanech bude chtít, aby se dělili s ještě chudšími imigranty např. ze Sýrie. Došlo i na známou francouzskou europoslankyni Marine Le Penovou.
04.01.2015 14:22 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

Švejk, Obama, Porošenko. Profesor Keller Moravcovi prozradil, co mají společného

 
V debatě dvou sociologů v Otázkách Václava Moravce vystoupil s bývalou slovenskou premiérkou Ivetou Radičovou Jan Keller, český europoslanec a mimo to též známý komentátor. Debata obou sociologů, kteří si přátelsky tykali, se nesla spíše v akademickém duchu, došlo ale i na ožehavá politická témata, při kterých oba nezapřeli svou politickou zkušenost.
04.01.2015 14:02 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

Odložte servítky. Profesor Keller promluvil u Moravce o imigrantech, kvůli kterým evropským chudým nezbude nic

 
V debatě dvou sociologů u Václava Moravce vystoupil s bývalou slovenskou premiérkou Ivetou Radičovou Jan Keller, český europoslanec a mimo to též známý komentátor. Debata se vedla především na sociologické bázi, například o nebezpečích likvidace sociálního státu. A profesor Keller skutečně odložil servítky.
04.01.2015 13:27 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

Lidé v Evropě jsou unavení z demokracie. Snad je probudí Putin, doufá Schwarzenberg

 
V Evropě panuje únava z demokracie. Na konferenci Forum 2000 to v pondělí uvedl bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Předseda TOP 09 doufá, že je probudí ruský prezident Vladimir Putin a Evropané si vzpomenou na to, co demokracie je a že je ji třeba bránit. Bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová za největší riziko pro Evropu považuje volání lidí po silnějším státu, kterému jsou ochotní přenechat své svobody.
13.10.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3463 článků) , Karel Schwarzenberg (3912 článků) , Iveta Radičová (124 článků)

Slovenská expremiérka Radičová: Smrt manžela je rána, která se nezhojí

 
Iveta Radičová patří mezi nejvýznamnější slovenské osobnosti současnosti. Je uznávanou socioložkou, byla slovenskou premiérkou a dostala se do druhého kola prezidentských voleb. Její život ale nejvíc ovlivnila tragická událost. Smrt jejího manžela Stana Radiče.
05.09.2014 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

Premiér je strašně sám. Slovenská expremiérka v ČT politovala pád Nečase

 
Slovenská socioložka a expremiérka Iveta Radičová tvrdí, že premiérství bylo tou nejtěžší prací, jakou kdy dělala. Zjistila totiž, že každý premiér je v této pozici velmi osamocen a přitom na něm leží velká zodpovědnost. Upozornila na to i v souvislosti s politickým působením expremiéra Petra Nečase (ODS), kterého zná poměrně dlouho. Došlo i na otázku ukrajinské krize.
09.06.2014 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9333 článků) , Iveta Radičová (124 článků)

Mezinárodní konference Aspen Institute Prague připomene rok 1989

 
Aspen Institute Prague organizuje konferenci připomínající 25. výročí pádu komunismu v zemích střední a východní Evropy. Na akci, která proběhne 9. a 10. června v budově Senátu, se sejdou významné osobnosti z České republiky i zahraničí. Mezi hosty je například bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine K. Albrightová, estonský prezident Toomas Hendrik Ilves, někdejší americký senátor a kandidát na viceprezidenta Joe Lieberman či bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová.
09.06.2014 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)

Slovenská expremiérka a socioložka Radičová: Mladí voliči mají nulovou paměť

 
Iveta Radičová, socioložka a bývalá předsedkyně slovenské vlády, a Lukáš Linek, sociolog ze Sociologického ústavu AV ČR, diskutovali o fenoménech poklesu volební účasti, nechuti volit, podpory nových marketingových stranických projektů a předpokládaném vývoji budoucí politické scény.
13.10.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Radičová (124 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »