Články k osobnosti

Ivan Jonák

  podnikatel

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ivan Jonák »
 

Pravá ruka Krejčíře versus nástupce Jonáka. Poškozeným v kauze Hlubučka a Redla je nový majitel Discolandu

 
Inu, svět je malý a o náhody tu není nouze. Asi taková věta se člověku vybaví, když zjistí, že v současné kauze kolem Petra Hlubučka a Michala Redla je jedním z hlavních poškozených člověk, který má s obdobím devadesátých let a pražským podsvětím zvláštní pouto. Petr Michovský, o kterém se na nahrávkách velmi často mluví, je totiž novým vlastníkem Discolandu Silvie. Legendární diskotéky, kterou provozoval kontroverzní podnikatel a domnělý mafiánský boss Ivan Jonák.
25.06.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)

Oslava výročí Discolandu: Dorazila i Jonákova (†59) milenka Jahůdka!

 
Pražský klub Retro Music Hall ožil ve čtvrtek večer oslavou 30. výročí otevření slavného Discolandu Sylvie. Zároveň byla party pomyslnou rozlučkou s Discolandem, protože bývalé sídlo podniku v pražské Libni se brzy změní na byty. Na večírek v Retru dorazil například král českých diskoték Michal David (61) nebo bývalá milenka šéfa Discolandu Ivana Jonáka (†59).
08.04.2022 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1624 článků) , Ivan Jonák (122 článků)

DJ Uwa dá už dnes vzpomenout, jak to žilo v Discolandu: Párty s nebožtíkem!

 
A je to tady! Praha si dnes připomene, jak to kdysi žilo v Discolandu Sylvie. Na párty k 30. výročí otevření bývalé nejslavnější diskotéky u nás pozval DJ Uwa (50) do klubu Retro i rodinu Ivana Jonáka (†59).
07.04.2022 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)

Rozlučková párty s Discolandem Sylvie, který patřil Ivanu Jonákovi (†59): Hledají Gottovu blondýnu

 
Blondýnka sedící po boku Karla Gotta (†80) na archivních snímcích z Discolandu Sylvie je teď nejhledanější ženou Česka! DJ Uwa (50) ji chce pozvat na rozlučkové večery se slavným podnikem, z něhož co nevidět vzniknou byty. A požádal o pomoc i Blesk!
05.04.2022 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6712 článků) , Ivan Jonák (122 článků)

Před 30 lety poprvé otevřel Ivan Jonák legendární Discoland Sylvie, teď ho čeká demolice

 
Prvního dubna 1992 se v pražské Libni otevřela diskotéka, jejíž název je dnes spojen s érou devadesátých let víc než jakákoli jiná. Discoland Sylvie, který patřil kontroverznímu zesnulému podnikateli Ivanu Jonákovi, připomněl nedávno také oblíbený seriál Devadesátky, kvůli němuž opravdový Discoland dostal nový kabát. Teď to ale vypadá, že se nad objektem legendární diskotéky stahují mračna. To, že by se měl objekt, kde Discoland stával, demolovat a přestavovat, nám potvrdil Jonákův kamarád a bývalý rezident Sylvie DJ Uwa Vaník.
01.04.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)

Jonákův kamarád Jaromír P. chtěl podíl v Discolandu: Mafiánovi prý nabízel i vraždu

 
Jakýmsi symbolem českých devadesátých let se stal bizarní mafián Ivan Jonák (†59) a jeho klub Discoland Sylvie, kam tehdy chodili celebrity i politici. Právě oblíbenému podniku a jeho majiteli se věnoval i poslední díl dokumentárního cyklu České televize Polosvět. V něm je zmíněn i člověk jménem Jaromír P., který byl Jonákovým kamarádem a údajně velmi usiloval o to, aby získal podíl v Discolandu...
23.02.2022 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)

7 zajímavostí o Ivanu Jonákovi: Krylovi držel kytaru, skončil v neoznačeném hrobě

 
Ivan Jonák patřil k nejvýraznějším postavám podsvětí v devadesátých letech dvacátého století. Napsali jsme o něm již mnoho, od jeho počátků až po hořký konec. Podívejte se na sedm zajímavostí, které tuhle ikonu z Libně a vlastníka Discolandu Sylvie charakterizovaly. Jonákovi se věnoval dokument Polosvět sexklubů České televize.
20.02.2022 05:20 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)

Mrazivé tajemství Jonákova Discolandu: Zdravotní sestřičku Andreu věznili ve sklepě a nutili k prostituci?!

 
Ikonický Discoland Sylvie i jeho majitel Ivan Jonák neodmyslitelně patří k divokým devadesátým létům. Do klubu chodili celebrity i politici a Jonák svými výstřednostmi šokoval běžnou veřejnost. V dokumentárním cyklu České televize Polosvět novinář Jaroslav Kmenta popsal příběh jedné z pracovnic klubu, který se měl odehrát přímo za zdmi slavného podniku. Strašlivý zážitek prý nakonec dohnal Andreu k sebevraždě.
19.02.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Kmenta (153 článků) , Ivan Jonák (122 článků)

Detaily z ikonického Discolandu Sylvie: Jak vznikla bizarní reklama s nahými dívkami v kabrioletu?

 
Discoland Sylvie je zřejmě nejlegendárnějším podnikem spojovaným s devadesátými léty. Majitelem baru byl bizarní mafián Ivan Jonák (†59), který se rád chlubil svým majetkem, prsteny, zbraní i výstředním oblečením. Extrovertnímu muži podsvětí a jeho diskotéce se věnoval také poslední díl dokumentárního cyklu Polosvět od České televize. Jonákovi kamarádi v něm popsali, jak podnik fungoval a co vše se tam vlastně dělo. Uwa Vaník alias DJ Uwa dokonce prozradil, jak vznikl nápad na bizarní reklamu, kdy se Jonák s nahými dívkami projížděl po Praze.
18.02.2022 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)

Neuvěřitelné příhody Ivana Jonáka: Šílené venčení krokodýla a medvěd

 
Nejnovější díl cyklu dokumentů Polosvět, který pojednává o pražských erotických klubech a sexuálním byznysu v devadesátých letech, je z velké části hlavně dalším portrétem osoby Ivana Jonáka, jednoho z nejkontroverznějších podnikatelů porevoluční doby. Na eXtra.cz jsme o něm napsali již mnoho článků a postihli skoro každý moment jeho života - od jeho vstupu na pražskou scénu až po jeho hořký odchod. Dnes vám nabídneme dva spíše humorné střípky z jeho života. Ivan Jonák byl totiž velkým milovníkem exotických zvířat.
18.02.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)

Pozadí vzniku legendárního Jonákova snímku: Fotografovi pohrozil zavřením do díry

 
Ivana Jonáka si většina lidí vybaví především z ikonického snímku fotografa Františka Ortmanna, kde do půl těla vysvlečený gauner drží v jedné ruce malého synka a ve druhé zbraň. První setkání fotografa s majitelem Discolandu Sylvie ale nebylo vůbec příjemné. Jonák totiž Ortmannovi nepřímo pohrozil, a to názornou ukázkou toho, co by se mu mohlo stát, když nepředvede svou nejlepší práci. Výpověď známého fotografa zazněla v posledním díle dokumentu Polosvět, kde také vypráví o vzniku legendárního snímku.
17.02.2022 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)

Tím se Devadesátky ČT nechlubily. Pravda o policajtech. Pamětník otevřel trezor

 
Policisté v 90. letech stěží uživili rodinu a systém na ně okázale kašlal, říká spisovatel, právník a někdejší novinář Martin Nezval. „To vedlo postupně k tomu, že odborníci od policie odcházeli. Ani se nedivím policistům na ulici, že když chytli opilce za volantem, tak jeli k bankomatu a vzali si od opilce úplatek,“ doplňuje dojem z éry, kterou popisoval právě skončený úspěšný seriál České televize Devadesátky. S jedním z jeho „objektů“, Ivanem Jonákem, se ostatně Nezval osobně potkal, stejně jako s Radovanem Krejčířem či Františkem Mrázkem. S ParlamentnímiListy.cz hovořil i o otázce Havlových amnestií.
16.02.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Radovan Krejčíř (782 článků) , František Mrázek (184 článků) , Ivan Jonák (122 článků)

Cadillac, Mercedes ale i „piáno“: V čem brázdil silnice podnikatel Ivan Jonák?

 
Krimiseriál Devadesátky mapuje divokou poslední dekádu minulého století. Jedna z nejvýraznějších osob této doby kontroverzní podnikatel Ivan Jonák vlastnil tehdy nemalé sumy. To, že má peníze a vliv rád ukazoval i na svých vozech, popsal server Auto.cz.
11.02.2022 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)

On nebyl zlej. Krampol sejmul Devadesátky ČT. A „rasismus“

 
Jiří Krampol opět zavítal ke Xaverovi Veselému a v rozhovoru se nevyhnul několika politickým, ale také historickým tématům. Zavzpomínal například, jak Ivan Jonák hrál v Nahotě na prodej a jaký byl člověk. Nelíbí se mu, jak se dnes zneužívá označení rasismus. I on byl osočen, už v roce 2006. A jedna romská rodina se za něho postavila. „My nejsme žádný Romové, my jsme cigáni z Karlína,“ zaznělo. Došlo také na vyznamenání od prezidenta Zemana, kvůli kterému ho jeden redaktor „vyslýchal“.
07.02.2022 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (1007 článků) , Ivan Jonák (122 článků) , Jiří Veselý (219 článků) , Jiří Zeman (1374 článků) , Jiří Veselý (219 článků) , Jiří Veselý (219 článků)

Hvězda Devadesátek Michal Novotný: Jonákovi jsem záviděl nahý holky

 
Asi největší hvězdou Devadesátek, které teď vysílá Česká televize, je Michal Novotný (42) alias Ivan Jonák (†59). Herec po natáčení prozradil, že velkému mafiánovi 90. let dokonce svého času záviděl.
06.02.2022 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Michal Novotný (91 článků) , Michal Novotný (88 článků) , Ivan Jonák (122 článků)

Ivan Jonák v dopise z vězení: Moji ženu zavraždil Jaromír P. z Berdychova gangu!

 
Byl posledním neodsouzeným členem tzv. Berdychova gangu. Ekonomický ředitel Discolandu Sylvie Jaromír P. (56) stál podle Jonáka za vraždou jeho ženy Ludviky. On ji prý chtěl zbavit svéprávnosti a poslat do ústavu, aby „neškodila“.
28.01.2022 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)

Opravdový boss českého podsvětí: Byl to tvrdej chlap, říká syn Antonína Běly

 
Seriál Devadesátky si získal srdce mnoha diváků. Objevují se v něm nejznámější osobnosti českého podsvětí, jako byli Ivan Jonák, František Mrázek či Antonín Běla. A právě Bělův syn Jaroslav v dokumentu ČT2 Polosvět veksláků více přiblížil tento pro většinu z nás dosud vzdálený svět.
25.01.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: František Mrázek (184 článků) , Ivan Jonák (122 článků) , Jaroslav Mrázek (32 článků)

Při natáčení Devadesátek se vyrojila individua z podsvětí, popisuje Michal Novotný

 
Mluví zpříma a nahlas. Rychle se spravedlivě rozhořčí, ač si je vědom, že mu to někdy dost komplikuje život. Tím spíš vás zaujme, když se tenhle bezmála dvoumetrový obr, který zazářil v roli gangstera Ivana Jonáka, upřímně vyznává, jak s ním emočně zacloumalo, když se stal tátou. „Holky mají oproti klukům ještě nějaký gen navíc, že svým příchodem na svět udělají z fotrů úplné trotly. Jogurty, co se emočně roztečou. Je to peklo. Ale krásné!“ říká Michal Novotný.
24.01.2022 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Novotný (91 článků) , Michal Novotný (88 článků) , Ivan Jonák (122 článků)

Archivní klenot. Ivan Jonák se utrhl z řetězu v reportáži z opravdových "devadesátek"

 
Příběh odsouzeného podnikatele Ivana Jonáka zachytil již v roce 1994 dokument České televize Vizitka.
24.01.2022 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)

Orlický gang neváhal vraždit i pro drobné: Jugoslávce popravili pro třicet tisíc a zlatý řetízek

 
Seriál Devadesátky už stihl v prvních epizodách představit vraždu Jiřího Vrby a manželky Ivana Jonáka Ludmily. Nejnovější díl pak nastínil mordy, o které se postarali takzvaní orličtí vrazi v čele se šéfem gangu Karlem Kopáčem. Ten se svými zvrácenými kamarády spáchal řadu vražd jen proto, aby přišel k penězům. Gang se přitom neostýchal zabít ani pro pouhých třicet tisíc korun. 
23.01.2022 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Jonák (122 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další »