Články k osobnosti

Ivan Fíla

  scénárista, režisér, producent

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ivan Fíla »
 

Česká televize je hlavním koproducentem filmu Den štěstí

 
Bohémský život v době husákovské normalizace, závratně úspěšné hity, které nemírní osobní zoufalství, i velká láska propletená depresí. Život Petra Nováka byl symptomatický nejen pro jednu historickou éru, ale i lidsky nadčasový. V novém koprodukčním filmu České televize Den štěstí jej ztvární Vojtěch Dyk v režii Ivana Fíly, producentem je Vojtěch Frič ze společnosti first.FRAME.
15.02.2015 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Dyk (710 článků) , Petr Novák (180 článků) , Ivan Fíla (10 článků) , Petr Novák (180 článků) , Petr Novák (174 článků) , Petr Novák (174 článků) , Petr Novák (174 článků) , Petr Novák (174 článků)

Sharon Stone: Proti plastice nic nemám, ale já ji nepotřebuji

 
Pětapadesátiletá Sharon Stone patří k herečkám, které se za své vrásky nestydí. Přesto hollywoodská hvězda na plastických operacích nevidí nic špatného. Nesmí ale člověka úplně změnit. Další články k tématu: Hvězda Základního instinktu Sharon Stone natočí romanci s Ivanem Fílou Sharon Stone čelí obvinění z rasismu, vznesla ho filipínská chůva Sharon Stone sází na přirozenost, vyjde si bez make-upu i podprsenky Po dvou potratech mi pomohla adopce, přiznala Sharon Stone
08.08.2013 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Sharon Stone (266 článků) , Ivan Fíla (10 článků)

Režisér Fíla oznámil, že bude točit se Sharon Stoneovou

 
Český režisér Ivan Fíla, který žil řadu let v emigraci, bude točit film Bella Luna s americkou herečkou Sharon Stoneovou.
21.06.2013 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Sharon Stone (266 článků) , Ivan Fíla (10 článků)

Nová DVD: Rodina je základ státu, Neřízená střela, Václav Havel - česká pohádka a Jeremiah Johnson

 
Tento týden vychází mimo jiné film režiséra Roberta sedláčka Rodina je základ o jednom neobvyklém útěku před spravedlností. Film vyhrál na letošním udílení Cen české filmové kritiky a v sobotu se bude ucházet o České lvy. Francouzsko-britská Neřízená střela je o špičkovém nájemného vrahovi, který se zamiluje do objektu svého zájmu. V roce 1993 natočil Ivan Fíla polohraný dokument Václav Havel – česká pohádka, jímž diváky provází Boris Rösner a úryvky z Dopisů Olze. A návrat do starých časů - titulní postavu v dramatickém westernu Jeremiah Johnson ztvárnil v roce 1972 Robert Redford.
28.02.2012 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4938 článků) , Robert Redford (58 článků) , Boris Rösner (8 článků) , Ivan Fíla (10 článků)

Válka režisérů o Kajínka: Špína, pomluvy a trestní oznámení

 
Režisér Ivan Fíla (53) obviňuje režiséra Petra Jákla (36), že z jeho scénáře pro film Kajínek ukradl některé scény a dialogy. Spor o film, který má premiéru 5. srpna, už dospěl tak daleko, že na sebe oba pánové házejí nejhorší špínu a vzájemně podávají trestní oznámení pro pomluvu.
02.08.2010 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jákl (202 článků) , Ivan Fíla (10 článků)

Kajínek není plagiát, brání se tvůrci filmu

 
Z novinářské projekce nového filmového hitu o Jiřím Kajínkovi byl ve středu 28. července vyveden scénárista Ivan Fíla. Jak vznikl celý konflikt a v čem je hlavní problém?
30.07.2010 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Fíla (10 článků) , Jiří Kajínek (757 článků)

LFŠ: Na scénu přichází Král zlodějů Ivana Fíly

 
Na Letní filmové škole v Uherském Hradišti mají diváci možnost zhlédnout také retrospektivu výjimečného česko-německého režiséra Ivana Fíly. Filmy jako Král zlodějů nebo Lea patří k perlám naší kinematografie přesto, že na samotného režiséra se někdy zapomíná.
29.07.2010 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Fíla (10 článků) , Ivan Král (39 článků)

Válka režisérů: Jákl nechal vyvést Fílu

 
Už na první projekci filmu Kajínek pro média došlo ke skandálu. V kině ve Slovanském domě se totiž ve středu dopoledne objevil režisér a scenárista Ivan Fíla, který řeší přes právníka žalobu na producenty v čele s Petrem Jáklem, že ve filmu byly použity jeho scény a dialogy. Ze sálu byl ale okamžitě vyveden.
28.07.2010 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jákl (202 článků) , Ivan Fíla (10 článků)

Z předpremiéry filmu Kajínek ochranka vyvedla známého režiséra

 
Na středeční předpremiéře filmu Kajínek musela být v pozoru ochranka. Producent filmu Petr Jákl dal bodyguardům příkaz, aby vyvedli režiséra a scénáristu Ivana Fílu, který na promítání nebyl pozván. Fíla na Jákla podává žalobu. Obvinil ho z krádeže konkrétních scén a dialogů ve filmu.
28.07.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Jákl (202 článků) , Ivan Fíla (10 článků)

Bývalý režisér Fíla: Jákl mě okradl

 
Režisér Ivan Fíla, jenž byl před několika lety pověřen natáčením filmu Kajínek a posléze byl odvolán, se nyní obořil na producenty i distributory snímku. „Žádám, aby byly odstraněny veškeré části scén a dialogů, které tvůrci ukradli z mého scénáře,“ napsal filmové společnosti. Uvádí, že pověřil svého právníka, aby zastavil distribuci filmu a podal žalobu na producenty.
28.07.2010 05:51 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Fíla (10 článků)
« Předchozí 1 Další »