Články k osobnosti

Ivan Martin

 

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ivan Martin »
 

Ivana Hlinky, Jirousova i Hejného: Praha nově pojmenuje 15 ulic. O Gottovi se stále jedná

 
V pražských Vysočanech bude mít ulici hokejista a trenér Ivan Hlinka, v Řeporyjích básník Ivan Martin Jirous a botanik Slavomil Hejný. Ulice na Vinohradech zase bude upomínat na leteckého generála a odbojáře za druhé světového války Josefa Dudu. Rada hlavního města na dnešním jednání schválila pojmenování 15 nových ulic, jednu nechá přejmenovat. Do registru mají být názvy zapsány do 20. prosince, tabule se jmény ulic by měly být instalovány do 20. ledna.
16.12.2019 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Hlinka (29 článků) , Ivan Martin (82 článků) , Dudu Dudu (5 článků) , Dudu Dudu (5 článků)

Z galerie míří Kacířství 4.0 do pražských ulic

 
Religionisté Ivan O. Štampach, Adam Borzič a Martin M. Mrskoš s hudebníkem Petrem Pálenským diskutovali v úterý v kavárně Galerie Jaroslava Fragnera u Betlémské kaple v Praze o kacířství. Nyní se projekt Kacířství 4.0 inspirovaný knihou Kacířův kancionál přesouvá do ulic. Organizátoři odstartovali hru Praha kacířská.
04.12.2019 10:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Adam (94 článků) , Ivan Martin (82 článků) , Adam Martin (6 článků) , Ivan Ivan (1525 článků) , Adam Adam (103 článků) , Adam Ivan (1 článek) , Adam Adam (103 článků)

Hamáčkův hejtman v ČT: Od pátku je Babišova vláda pod Zemanem. A jak ho znám...

 
Hlavními tématy první části nedělního pořadu Otázky Václava Moravce byly páteční výsledky mimořádné schůze Poslanecké sněmovny, které rozhodly o tom, že Babišův kabinet hlasování o nedůvěře vládě přežil, a také vliv kauzy Čapí hnízdo na práci Sněmovny a kabinetu. Debatovat přišli předsedkyně Rady Asociace krajů, hejtmanka a poslankyně Jana Mračková Vildumetzová z hnutí ANO, která si nemyslí, že by vláda vyšla z pátečního hlasování o vyslovení nedůvěry oslabena. Nebo předseda Pirátů Ivan Bartoš a místopředseda ČSSD a hejtman Martin Netolický, který se společně s Bartošem shodl na tom, že po pátku se vláda Andreje Babiše stala vládou Miloše Zemana.
25.11.2018 15:11 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18951 článků) , Miloš Zeman (24038 článků) , Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Zeman získal větší vliv na Babiše, míní Bartoš i Netolický

 
Vládní krize pomáhá růstu moci prezidenta Miloše Zemana, míní místopředseda ČSSD Martin Netolický i předseda pirátů Ivan Bartoš. Zeman má podle nich větší vliv na premiéra Andreje Babiše (ANO). Oba to uvedli v nedělních Otázkách Václava Moravce v České televizi.
25.11.2018 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18951 článků) , Miloš Zeman (24038 článků) , Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Ivan Bednář: Jiný kraj, jiný mrav

 
Ani letos Svatý Martin na bílém koni nepřijel. Ale pečená svatomartinská husa i bez toho zahájila procesí zimních lahůdek, které prověřila tradice.
15.11.2018 12:11 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Měl maximalizovat výběr daní a tu horlivost občas přeháněl. Pilný v ČT komentoval odchod šéfa finanční správy

 
Na Ministerstvo průmyslu a obchodu přichází nový náměstek Ivan Pilný (ANO), který má prý skoncovat s byrokracií a zavést digitální stát. Kde přesně začne? Bude zavedena paušální daň? A co říká na to, že šéf finanční správy Martin Janeček končí? Nejen to byly otázky moderátora Daniela Takáče, na které ve čtvrtečním pořadu Interview na ČT24 odpovídal.
01.11.2018 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (66 článků) , Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Duel: Bývalí Babišovi muži kritizují „berňák“. Jeho šéf by pod nimi skončil

 
Exministr financí Ivan Pilný (ANO) a někdejší náměstek Andreje Babiše (ANO) na ministerstvu financí Lukáš Wagenknecht našli v předvolebním duelu Blesk Zpráv společnou řeč. To když kritizovali fungování finanční správy. Vadí jim obtěžování novomanželů s dotazy na to, kde a za kolik měli svatbu. Ale i přísné kontroly úředníků kvůli EET. Oba by zvážili odvolání šéfa úřadu Martina Janečka. Pilný by se zdržel při hlasování o zdanění církevních restitucí, Wagenknecht by zvážil podepsání ústavní stížnosti.
12.09.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18951 článků) , Al Martino (135 článků) , Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Piráti v ohrožení? Ivan Bartoš žádal BIS o ochranu

 
Šéf Pirátů Ivan Bartoš v červnu požádal ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Martina Koudelku, „pokud by se nějaký náš Pirát či Pirátka dostal nevědomky do nějakého hledáčku „cizích agentů“ či byl zaplétán do špionážních hrátek a BIS by to zmerčila, zda by nás na to mohli upozornit“. Bartoš na tuto schůzku se zpožděním upozornil na stránkách Pirátů ve složce evidence lobistických kontaktů. Zprávy o schůzce později označil za haluz.
06.09.2018 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Ivan Gabal: Když zvolíme Zemana, budeme žít ve strachu a ponížení. Lidé budou utíkat

 
Hostem Martina Veselovského na DVTV.cz byl sociolog a bývalý poslanec Ivan Gabal. Mimo jiné se obul do prezidenta Miloše Zemana, jenž podle něj eskaluje nenávist ve společnosti. A vyjádřil se také k neonacistům ve Sněmovně.
27.11.2017 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (24038 článků) , Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Předvánoční prodej kaprů bude vyjmut z EET. Ministerstvo chce výjimku

 
Ministerstvo financí chce rozšířit materiál o osvobození od elektronické evidence tržeb (EET) o předvánoční prodej ryb. V pondělí to řekl ministr financí Ivan Pilný (ANO). Proto také v pondělí vláda materiál, ve kterém MF navrhovalo nevidomé a hluchoslepé osvobodit od EET, opět přerušila. Jednat o něm bude na dalším zasedání, uvedl mluvčí vlády Martin Ayrer.
23.10.2017 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Ministr Pilný podržel šéfa finanční správy. I po kauze neprávem zlikvidované firmy

 
Ministr financí Ivan Pilný (ANO) nevidí důvod pro odvolání šéfa finanční správy Martina Janečka kvůli zajišťovacím příkazům. K takovému kroku ho ani nevyzvala vláda, uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády. Kabinet v pondělí dostal pro informaci analýzu ministerstva financí k využívání zajišťovacích příkazů a ke kontrolám tzv. korunových dluhopisů.
25.09.2017 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Pilný nevidí důvod pro odvolání šéfa finanční správy

 
Ministr financí Ivan Pilný (ANO) nevidí důvod pro odvolání šéfa finanční správy Martina Janečka kvůli zajišťovacím příkazům. K takovému kroku ho ani nevyzvala vláda, uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády. Kabinet dnes dostal pro informaci analýzu MF k využívání zajišťovacích příkazů a ke kontrolám tzv. korunových dluhopisů. Zprávu přinesla ČTK.
25.09.2017 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

„Naši na ně klekli,“ znělo v odposleších Babiše. Poslanci řešili likvidaci podnikatelů

 
Finanční správa by měla využívat zajišťovací příkazy jen výjimečně a posuzovat jejich dopad na podnikatele. Úřad k tomu v úterý vyzval zhruba po dvouhodinové diskusi sněmovní rozpočtový výbor hlasy všech přítomných členů. Zejména z opozice ale zněly i výzvy ke konci generálního ředitele finanční správy Martina Janečka. Ministr financí Ivan Pilný (ANO) správu hájil, mluvil o mediální štvanici vůči ní.
19.09.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Martinu Komárkovi nabízeli místo u konce kandidátky. Jsem vynervovaný, odmítl

 
Poslanci Martin Komárek a Bohuslav Chalupa, ministr financí Ivan Pilný. Tři jména představitelů hnutí ANO, o nichž bylo za poslední čtyři roky poměrně hojně slyšet. Nyní už však ve volbách zřejmě příliš nepromluví. Buď na kandidátkách vůbec nebudou, nebo na zadních příčkách.
08.07.2017 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (82 článků) , Martin Chalupa (27 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Babiš zuří, známé tváře ANO končí. Pilný ani Komárek nejdou do voleb

 
Hnutí ANO řeší čtyři měsíce před volbami zásadní problém. Známé tváře už nechtějí kandidovat. Z osobních důvodů nechce být lídrem na Vysočině současný ministr financí Ivan Pilný. A vale dal hnutí Andreje Babiše podle informací Blesk.cz také výrazný poslanec a bývalý novinář Martin Komárek. Babiše tím naštval.
21.06.2017 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (18951 článků) , Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Zkontrolovat korunové dluhopisy? Finanční správu to může paralyzovat, říká Pilný

 
Kontrola zdanění takzvaných korunových dluhopisů by se týkala 1519 firem, a pokud by je finanční správa všechny prověřila, musela by omezit činnost v jiných oblastech a mohlo by ji to paralyzovat. Poslancům z rozpočtového výboru Sněmovny to ve středu řekl ministr financí Ivan Pilný (ANO). Generální ředitel finanční správy Martin Janeček ale dodal, že správa příslušné subjekty prověří.
14.06.2017 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Poradce Bělobrádka: Chci v Česku milion Němců. Jsou vzdělaní, pracovití a rozumní u voleb

 
Ministr Ivan Pilný (AMO) ukázal, že bude velmi tvrdým ministrem. Mimo jiné dnešním třicátníkům vzkázal, že v sedmdesáti budou pěkně pracovat, protože český stát už nebude mít na důchody, jaké známe dnes. Nejen kvůli této myšlence poslal poradce místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka Martin Schmarz Pilnému lehce ironický vzkaz. Na sociální síti Facebook tím vyvolal barvitou debatu, ve které došlo i na sudetské Němce, které bychom možná mohli přijmout do Česka.
04.06.2017 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1614 článků) , Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Facebook Schmarz

 
Ministr Ivan Pilný (AMO) ukázal, že bude velmi tvrdým ministrem. Mimo jiné dnešním třicátníkům vzkázal, že v sedmdesáti budou pěkně pracovat, protože český stát už nebude mít na důchody, jaké známe dnes. Nejen kvůli této myšlence poslal poradce místopředsedy vlády Pavla Bělobrádka Martin Schmarz Pilnému lehce ironický vzkaz. Na sociální síti Facebook tím vyvolal barvitou debatu, ve které došlo i na sudetské Němce, které bychom možná mohli přijmout do Česka.
04.06.2017 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Bělobrádek (1614 článků) , Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Důchodci do práce, sekat trávník, zavelel ministr Pilný. Jejich předák Pernes nám řekl něco o demagogii a prodejných ekonomech

 
Ohlasy v médiích a na sociálních sítích vyvolal komentář Martina Fendrycha z Aktuálně.cz, podle nějž nový ministr financí Ivan Pilný zastává názor, že důchodový systém dříve nebo později dojede a důchodci budou muset chtě nechtě ke svému důchodu ještě pracovat. ParlamentníListy.cz oslovily nejvyššího představitele důchodců v Česku a předsedu Rady seniorů ČR, aby jim k tomu řekl svůj názor.
26.05.2017 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Martin (82 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)

Tohle Sobotka prohrál. Sprostý lhář, zaznívá po stanovení Pilného jako ministra financí

 
Novým ministrem financí po Andreji Babišovi (ANO) by se měl stát dosavadní předseda hospodářského výboru Sněmovny, poslanec ANO Ivan Pilný. Co na jeho nominaci říkají poslankyně ODS Jana Černochová, ekonomka Ilona Švihlíková a bývalý spolupracovník Mirka Topolánka Martin Schmarcz?
18.05.2017 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2295 článků) , Jana Černochová (486 článků) , Ivan Martin (82 článků) , Martin Sobotka (235 článků) , Ivan Ivan (1525 článků)
« Předchozí 1 2 3 4 5 Další »