Články k osobnosti

Iva Procházková

  scénáristka, prozaička, dramatička

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Iva Procházková »
 

RECENZE: Doteky zabitých. Hodně tradiční a také loudavá detektivka

 
Detektivka Ivy Procházkové Doteky zabitých vrací do hry majora Holinu známého z Vražd v kruhu. Originalitou nesrší, vyniká spíš v odkrývání mezilidských vztahů.
13.09.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Iva Procházková (10 článků)

Výtvarníci Denisa Grimmová a Jan Bubeníček o svých Myších: Je to příběh o hledání lásky a odvahy

 
Nejvýznamnější mezinárodní festival animovaných filmů ve francouzském Annecy zařadil do svého oficiálního výběru světovou premiéru celovečerního filmu Myši patří do nebe, který natočila tvůrčí a manželská dvojice Denisa Grimmová a Jan Bubeníček podle stejnojmenné knihy Ivy Procházkové. Na scénáři se podíleli Alice Nellis a Richard Malatinský.
30.05.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Alice Nellis (127 článků) , Iva Procházková (10 článků) , Richard Malatinský (1 článek) , Jan Bubeníček (3 články)

České animované filmy budou po téměř 30 letech soutěžit na festivalu v Annecy

 
Jedná se o novinku Michaely Pavlátové a snímek Myši patří do nebe, který vznikl podle stejnojmenné knihy Ivy Procházkové.
22.05.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Iva Procházková (10 článků) , Michaela Pavlátová (18 článků) , Michaela Procházková (2 články)

Televizní premiéra filmu Uzly a pomeranče: Ve snímku se blýskne Ewa Farna

 
V neděli bude mít svou televizní premiéru snímek Uzly a pomeranče natočený podle mezinárodně úspěšné knihy Ivy Procházkové. Spisovatelka za ni získala mnoho ocenění a režie snímku se následně ujal její manžel Ivan Pokorný. Zřejmě největším lákadlem pro mnohé diváky je obsazení zpěvačky Ewy Farné (26), pro kterou šlo o první velkou hereckou zkušenost.
31.05.2020 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (1392 článků) , Iva Procházková (10 článků) , Ivan Pokorný (11 článků)

Česká Suverenita: David Rath navštívil demonstraci proti přistěhovalectví v Chemnitz

 
Dnes navštívil kandidát do Senátu za Českou Suverenitu David Ráth a místopředsedkyně strany Iva Procházková demonstraci proti přistěhovalectví v Chemnitzu, pořádanou pobočkou AFD za podpory námi spřátelené Pegidy.
02.09.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Iva Procházková (10 článků) , David Rath (4621 článků)

Na muslimy v Teplicích mířili pistolí a hrozili zabitím, tvrdí policie. Dva lidi obvinila

 
K roztržce mezi muslimskou rodinou a lidmi kolem teplické místopředsedkyně Bloku proti islamizaci Ivou Procházkovou došlo o víkendu v Teplicích. Co přesně se v parku Šanov přihodilo? Podle studentky Emam Ghalebové mířil jeden z mužů na procházející muslimku a její rodinu pistolí. Procházková přinesla jiné svědectví. Policie dva lidi obvinila, podle kriminalistů padaly na adresu muslimů i výhrůžky zabitím.
30.07.2018 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Iva Procházková (10 článků)

RECENZE: Vraždy v kruhu

 
Iva Procházková je autorkou napínavé knížky Vraždy v kruhu/ Muž na dně, ze které volně vychází i televizní seriál, který budeme mít možnost vidět příští rok.
02.12.2014 15:36 |

podobné články

Osobnosti: Iva Procházková (10 článků)

Spisovatelka Procházková dostane německou cenu

 
Česká spisovatelka Iva Procházková v pátek na lipském knižním veletrhu převezme cenu Luchs, kterou uděluje německý týdeník Die Zeit a Radio Bremen nejlepším titulům pro mládež za předchozí rok. Procházková ji dostane za německé vydání svého románu Uzly a pomeranče.
15.03.2013 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Iva Procházková (10 článků)

Psychothriller bez psychologického zázemí. Záblesky chladné neděle jsou pokusem o žánrový film

 
Spisovatelka Iva Procházková a režisér Ivan Pokorný jsou podepsáni pod novým českým filmem Záblesky chladné neděle. Není to první spolupráce této tvůrčí a partnerské dvojice, do kin uvedla v roce 2002 rodinný příběh Únos domů. Těžiště její práce je však v televizní tvorbě – má na kontě například Doktora pro zvláštní případy nebo Město bez dechu, Pokorný režíroval i seriály Expozitura a Kriminálka Anděl.
09.11.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Iva Procházková (10 článků)

Nové knihy – Agatha Christie, Alex Connorová, Iva Procházková i Ed BrubakerEpting

 
Další nabídka letního čtení přináší knihy detektivního a krimi žánru: neznámé příběhy Agathy Christie a současný thriller rovněž britské autorky Alex Connorové, zabývající se původně dějinami umění. Francouzský spisovatel a novinář Yannick Haenel zavede do varšavského ghetta v době 2. světové války prózou napůl životopisnou a zároveň s prvky fikce. Z té doby pochází i hrdina kultovního komiksu amerických autorů Eda Brubakera a Steva Eptinga inspirující i filmaře.
05.08.2011 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (62 článků) , Iva Procházková (10 článků) , Alex Alex (641 článků)
« Předchozí 1 Další »