Články k osobnosti

István Szabó

  herec, scénárista, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o István Szabó »
 

Nová DVD: Temné stíny, Za zavřenými dveřmi, Muži v černém 3 a Slečny v nesnázích

 
V podivuhodných zákoutích nezměrné představivosti Tima Burtona vznikl film Temné stíny. Helen Mirrenová hraje hlavní roli ve filmu Istvána Szabóa Za zavřenými dveřmi. Ve filmu Muži v černém 3 se agenti J (Will Smith) a K (Tommy Lee Jones) vrací zpět... a opět včas. Komedie ze studentského prostředí nese název Slečny v nesnázích.
25.09.2012 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Helen Mirren (150 článků) , Tommy Lee (48 článků) , Tim Burton (147 článků) , István Szabó (4 články)

Letní filmová škola ocení režiséra Istvána Szabóa

 
Maďarský režisér István Szabó převezme výroční cenu Asociace českých filmových klubů. Stane se tak v rámci Letní filmové školy (LFŠ), jejíž 38. ročník bude od 21. do 28. července v Uherském Hradišti. Na tiskové konferenci v Praze to oznámil hlavní dramaturg Jan Jílek.
12.04.2012 13:10 |

podobné články

Osobnosti: István Szabó (4 články) , Jan Jílek (24 článků)

Prezident hlavní poroty István Szabó: Dobrý film mi pomáhá žít

 
Mladé a talentované režiséry přijel do Varů objevovat maďarský matador světové režie István Szabó, držitel Oscara za film Mefisto. Je jediným režisérem z bývalého Východního bloku, který se jednoznačně prosadil ve Spojených státech, a přitom si udržel svou kulturní identitu, neemigroval a dodnes bydlí v Budapešti.
01.07.2011 12:00 |

podobné články

Osobnosti: István Szabó (4 články)

Režisér István Szabó bude prezidentem poroty karlovarského festivalu

 
Funkci prezidenta mezinárodní poroty 46. MFF Karlovy Vary přijal maďarský tvůrce světového věhlasu István Szabó. „Devět let poté, co na 37. ročníku festivalu představil svůj film Na miskách vah, se István Szabó vrací. Jsme nesmírně potěšeni, že festivalovou porotu povede tak vynikající a legendární umělec,“ uvedl umělecký ředitel Karel Och.
06.04.2011 09:55 |

podobné články

Osobnosti: István Szabó (4 články)
« Předchozí 1 Další »