Články k osobnosti

Ingmar Bergman

  herec, režisér

  « Zpět na výpis všech článků | Více informací o Ingmar Bergman »
 

Festival krátkých filmů Praha představuje další programové lahůdky

 
Příběhy nepoddajných žen z oblasti Amazonie, filmy oslavující a reflektující tvorbu fenomenálního švédského režiséra Ingmara Bergmana, kraťasy sekce La Quinzaine z Cannes, enfant terrible portugalského filmu Gabriela Abrantese, lekce sexu pro začátečníky, nekompromisní set půlnočních filmů. Čtrnáctý ročník Festivalu krátkých filmů Praha, pořádaný společností Film Servis Festival Karlovy Vary, a. s., jež stojí i za MFF Karlovy Vary, se představí v kině Světozor a Pilotů od 23. do 27. ledna 2019.
14.01.2019 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Ingmar Bergman (7 článků)

Severské trháky míří do pražských kin: Filmový festival myslí na fajnšmekry i na rodiny s dětmi

 
Milovníci filmů, zpozorněte. V pražských kinech si můžete od 1. do 4. února užít premiéry dánských velkofilmů i snímky legendárního švédského režiséra Ingmara Bergmana. Severskou podívanou vám přináší festival Scandi.
31.01.2018 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Ingmar Bergman (7 článků)

Zemřel švédský spisovatel Henning Mankell, mistr detektivky i sympatizant maoistů

 
V pondělí zemřel švédský autor populárních detektivních románů Henning Mankell. Jeho inspektor Kurt Wallander řešil své případy ve švédském městě Ystad, které se díky tomu stalo poutním místem milovníků detektivek. Byl znám i svými extrémně levicovými názory či manželstvím s dcerou legendárního filmaře Ingmara Bergmana. V posledních letech žil v Mozambiku, loni oznámil, že mu byla diagnostikována rakovina.
05.10.2015 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Ingmar Bergman (7 článků) , Henning Mankell (3 články)

Festival Scandi míří na sever, zahajuje s Holubem z Benátek

 
Festival severských filmů Scandi promítne v Čechách i na Slovensku aktuální novinky severoevropských kinematografií a promítne i klasiku Ingmara Bergmana.
14.01.2015 07:11 |

podobné články

Osobnosti: Ingmar Bergman (7 článků)

Filmové premiéry: Captain America: Návrat prvního Avengera, Liv & Ingmar, Eugéniové a další

 
Nový akční film z dílny Marvel Studios je Captain America: Návrat prvního Avengera. Dokumentem Liv & Ingmar vzdává indický režisér Dheeraj Akolkar poctu herečce Liv Ullmannové a filmovému géniovi Ingmaru Bergmanovi. Celovečerní hraný portrét Walesa: člověk naděje natočil největší polský režisér Andrzej Wajda. Dokument Pavla Štingla Eugéniové mapuje nauku, která se stala zločinem proti lidskosti.
03.04.2014 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Ingmar Bergman (7 článků) , Andrzej Wajda (13 článků) , Pavel Štingl (4 články) , Pavel Nový (414 článků)

Mystérium z hranice konečnosti a věčnosti

 
Aby brněnské Národní divadlo ukázalo, že jeho tvůrčí potenciál přesahuje jalovou machu, musí pozvat ke spolupráci nejméně dva divadelní ředitele. Ostravský - Jiří Nekvasil - přišel s vlastní adaptací a režií kultovního díla světové kinematografie, Sedmé pečeti Ingmara Bergmana (1957). A donedávna brněnský - Daniel Dvořák - vybavil jeho inscenaci scénou světového formátu.
10.02.2013 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Ingmar Bergman (7 článků) , Jiří Dvořák (341 článků)

Zemřela hvězda Bergmanových filmů – Erland Josephson

 
Švédský divadelní a filmový herec a scenárista Erland Josephson, hvězda filmů režiséra Ingmara Bergmana, zemřel ve věku 88 let. Informuje o tom v neděli agentura AFP.
26.02.2012 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Erland Josephson (1 článek) , Ingmar Bergman (7 článků)
« Předchozí 1 Další »